Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

delicPFC

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
409
Reaction score
5
Локација
Bolesna strana grada Novi Beograd
Pravi trenutak nije, ali ovaj ce jos ko zna koliko godina biti tu, o cemu mi pricamo bre... pa kad je dobar trenutak ? Ja ovo ne mogu vise ni dan da izdrzim, sutra bi potpisao da nas tutnu u 5. ligu i da se otarasimo politicara, toliko ne mogu da izdrzim trenutno stanje.

A inace ce da nam nakalemi postene ljude iz SNS, how yes no... Jedino dobro je sto ce bivsi igraci da se infiltriraju, ali to je sve jako tesko bez prave organizacije i sloge, koja izmedju bivsih igraca i navijaca ne postoji, nemamo oko koga da se okupimo, kao sto smo imali oko Saleta, ali ni to nije dugo trajalo.

Mi da smo pametni mi bi se sad ovde dogovarali, angazovali svi koliko ko moze i pripremali na ofanzivu za SNS ako se cigansko govno slucajno bude zajebalo pa pokusalo da nas prejebe kod privatizacije.

Lepo izadjemo sa ultimatumom, ako ne bude regularna privatizacija, uradicemo sve da nijedan grobar ne glasa za tvoju stranku, pa da ga vidimo onda...

Ali ne, mi strahujemo od promena, jer uvek moze gore... Nisam religiozan, ali Boze me sacuvaj!
 

Lothar Matthäus

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.245
Reaction score
186
Локација
U drzavi ometenoj u razvoju
Аха, значи ФК Партизан са 6 Бразилаца, 5 Португалаца и 5 Африканаца више не би био ФК Партизан, али је зато КК Партизан са 3 Француза, Летонцем, масом Американаца у последњој деценији и тек понеким српским играчем, и даље КК Партизан? Занимљиво...

Nadam se da ce umesto "dva nasa igraca" biti neka dva eskima.

:D
 

Pera93bgd

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
1.485
Reaction score
80
Локација
Autokomanda, Beograd
U slucaju privatizacije da li neko zna koliki je plac FK Partizan. Da li on obuhvata i teniske terene i onaj travnati deo iza Severne i Zapadne tribine?
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Већ сам написао и превише о тој мистериозној приватизацији да вероватно не бих требао ни слова да додам. Али разних је коментара у међувремену било па морам још коју.
Пре свега нека размишљања која имплицирају губитак Партизанове душе тиме што би његови играчи били у већини црни, жути, мелези, ескими или какви већ је бесмислица и то нема никакве везе ни са овом расправом ни са душом, ни са било чиме озбиљним.
Оно што примећујем као неки лајт мотив потенцирања приватизације, јесте осећај да би то требао да буде чаробни штапић, којим би нестали сви знани проблеми, јер се то тако ради свуда у озбиљном свету.
Не спорим да се тако ради у озбиљном свету, али питам се да ли би то била прва ствар која се практикује у срединама ге се зна ред коју би ми применили на наопак и контрапродуктиван начин?!
Оно што је у основи проблема јесте поштовање закона. Са приватником или без њега. Замислите да је драган ђурић пре пет-шест година дошао у Партизан са екипом која би била решена да у оквиру законских прописа, статута клуба и здраве пословне логике покуша да води Партизан.
Знамо прилично прецизно колико је новца прошло кроз клуб у протеклом периоду и зар не би онда под таквим околностима било могуће освајати титуле, имати црно-беле столице ко зна од кад, модерни семафор, упристојен стадион, можда и сређен кров, рационалне трансфере у оба смера који би били сразмерни само способности и умећу спортских директора.
То би по свој прилици учинило да наши резултати у Европи буду бољи, а један успех би повлачио други и тако редом.
Ако ће неко сада рећи: „добро, а који би мотив уопште нагнао тог доброг ђурића и његову екипу да раде како треба?“
Онда ћу одговорити – закон. Закон, прописи и правила који искључују праксу коју смо видели све ово време, који контролишу и санкционишу такво понашање.
Ми смо неуређена земља без владавине закона, а у таквој земљи и токови капитала ће бити неуређени и контаминирани, без обзира ко је титулар тог капитала ( сумњам да треба да наводим примере), а чист и квалитетан капитал би бежао главом без обзира уколико не би био спреман да се ухвати у коло са постојећим јавашлуком, корупцијом, лоповлуком и безакоњем.
Да будем јаснији послужићу се још једном компарацијом, која није превише омиљена на овим страницама, али је врло добра за ово што хоћу да кажем.
На помен могуће приватизације ФК скочили смо заинтересовано прижељкујући такав епилог како би се отарасили ове беде и кренули напред.
Опет на помен нечег бенигнијег, уласка страног капитала кроз спонзорство у КК, обично би многи поскакали противећи се, јер би таква могућност довела до мешања донатора у спортска питања и тиме кварила доказано добар систем који је трилинг зналаца развио у клубу.
Обе рекције су само последица нашег искуства са једном и са другом праксом. Оно што је на једној страни пожељно и прогресивно, на другој је опасно и неприхватљиво.
А закључак је такав јер у том истом анахроном систему друштвеног или каког већ власништва, имамо две гарнитуре од којих једна поштено и професионално обавља свој посао у оквирима закона и прописа, а друга краде, пљачка и уништава подржана од оних који би требали те законе да штите и спроводе.
Дакле ако би се главоње у клубу придржавале закона, својих овлашћења и свога посла онда би са све овим анахроним системом били светлосним годинама удаљени од данашњег стања, да никоме од нас не би на памет падало да спомиње било какву приватизацију.
Чак и на сав овај јавашлук који имамо у ФК, када би државни органи данас реаговали одговорно и сходно својим обавезама, за пар недеља би криминалци били у затвору, нова управа у канцеларијама, паре од трансфера на Партизановом рачуну и нико се више не би поигравао са клубом и злоупотребљавао руководеће позиције.
Са доласком тог фамозног приватника кога видимо као добрицу , решеног да у што скорије време са својом новом инвестицијом освоји ЛШ, мало тога ће се променити, ако споља систем остане исти и не успостави се владавина закона.
Ако се ту ништа не промени, тај нови ће или побећи главом без обзира или ће се и сам некако уклопити у опште црнило.
Најзад какве год нове и фине ципеле набавили, мало је вероватно да ћете проћи неокаљани у блатњавом сокаку.
И немојте извлачити закључке на основу неке тамо Чуке, када се још ни боја на семафорима није осушила, видећемо како ће ствари изгледати за коју годину.
Ако нови власник буде имао и спортски мотив то би било нешто што обећава, а ако му је на уму само профит, то може да постигне и са мање цимања. У сваком случају имаће потпуни легитимитет, јер је купио тај Партизан и све што иде уз њега.
Мислите ли да приватник не може да подигне кредит или да стави Земунело под хипотеку? Да крене у једном правцу (купи Етоа), па се предомисли и потпуно промени приоритете (окрене сопственој школи)? Да не може да извлачи профит са једног места и да га убацује на друго?Да буде задовољан финансијском стабилношћу без потребе да јури трофеје?Да му неће бити корисније да са чергарским газдом дели исти стадион? Да прода на аукцији тацну са првог финала КШ? Да уђе у сезону са Аксентом на десном беку и Војом на штоперу, јер му његова свеукупна финансијска ситуација тако налаже, чак и ако је сам Партизан имао пара за појачања?
Практично сви се слажемо да је постојеће стање неодрживо. Али разлог је само један. И нема то везе са овом или оном партијом, овим или оним именом, оваквим или онаквим титуларом. Све и да црни ђаво заседне у фотељу у Хумској, добро би стајали и ишли би напред ако би се држао правила и плашио онога што следи у супротном.
Једноставно овде није реч о томе да ли је боља приватизација или не. Већ је реч о редоследу потеза, о томе да се доведемо у ред као друштво па тек онда, у здравим, јасним и сасвим дефинисаним оквирима, да видимо какав би титулар био најпримеренији нашем клубу.
Ивињавам се свима на дужини и обећавам да нећу узурпирати још простора поводом ове теме.
 

ZeZoni

Banned
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
289
Reaction score
19
Локација
U "OAZI"
U Srbiji nista nije kako treba da bude, samim tim ni ta privatizacija ne bi donela Partizanu ono sto bi trebala da donese. To bi bila najobicnija maska za ko zna sta, donela bi profit kome treba da ga donese i cao. Eventualno bi prosli kao Portsmaut kad su kupili 15 igraca, malo se vlasnik sepurio, demonstrirao silu i cao, a kad on ode jer mu je dosadilo ili ko zna zasto, mi ostajemo sa brdom igraca koje moramo da placamo.
 

delicPFC

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
409
Reaction score
5
Локација
Bolesna strana grada Novi Beograd
Ne kazem da Profesor nije u pravu i da nije uocio problem...

Ali ako cemo da cekamo da se drzava i drustvo promene onda bolje da se ugasimo jer se to nikada nece desiti, bar mi koji ovde pisemo to doziveti necemo.

Mi treba da gledamo da se brze bolje, kako znamo i umemo ''odvojimo'' od ove drzave i drustva, ovog nakaradnog sistema, da izbacimo njene ubacene elemente-politicare i njihove pudlice iz kluba.

Postoje 2 nacina, a prodaja kluba je jedan od njih (kolektivna svest nije na dovoljnom nivou za onaj drugi nacin), da li po engleskom ili nemackom modelu nije bitno.

I ja strahujem od privatizacije, da, rizicno je, ali ja sam vise nego spreman na taj rizik, jer, ma sta god da se desi, promene su moguce i jednog dana cemo se izvuci iz ovog sranja u kom smo danas.

Mnogi ljudi ovde ne shvataju, da ako posle toga propadnemo, udarimo dno, da mozemo da se dignemo, a ako ostane ovako kako je sada, niti cemo udariti dno, niti cemo moci napred.

Pa vi birajte...

P.S. Umesto sto vodimo ove rasprave (privatizacija je neizbezna, zeleli mi to ili ne), trebali bi da gledamo kako da se sacuvamo od Vucicevog pokusaja da nas zajebe sa kupcem, sto ne sumnjam da ce pokusati, ako ne budemo digli frku. Ovde se interesi stite pretnjama o talasanju, moramo da prihvatimo pravila igre i stitimo svoje dupe sto ne cinimo uopste.
 
Последња измена:

ZeZoni

Banned
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
289
Reaction score
19
Локација
U "OAZI"
Profesor
Ако ће неко сада рећи: „добро, а који би мотив уопште нагнао тог доброг ђурића и његову екипу да раде како треба?“
Онда ћу одговорити – закон. Закон, прописи и правила који искључују праксу коју смо видели све ово време, који контролишу и санкционишу такво понашање.
Ми смо неуређена земља без владавине закона, а у таквој земљи и токови капитала ће бити неуређени и контаминирани, без обзира ко је титулар тог капитала ( сумњам да треба да наводим примере), а чист и квалитетан капитал би бежао главом без обзира уколико не би био спреман да се ухвати у коло са постојећим јавашлуком, корупцијом, лоповлуком и безакоњем.

Једноставно овде није реч о томе да ли је боља приватизација или не. Већ је реч о редоследу потеза, о томе да се доведемо у ред као друштво па тек онда, у здравим, јасним и сасвим дефинисаним оквирима, да видимо какав би титулар био најпримеренији нашем клубу.

Ovo je sustina svega. Da je ovo vec uvedeno u praksu kod nas u Srbiji mi sada ne bi raspravljali o privatizaciji na ovaj nacin, i sa ovolikim nepoverenjem i "strahom" od iste.
Znalo bi se sta je cije i koje su vrednosti i pozicije konkretno Partizana, jer je nama on vazan.
A i politicari u uredjenoj drzavi nam ne bi pravili ovakve probleme i namerno odugovlacili donosenje zakona o privatizaciji, jer bi njihova uloga bila minorna bar u tom segmentu, znalo bi se po zakonu sta smeju i do kada, i sta ne smeju, i sta mogu a sta ne.

U situaciji u kojoj je sada ovakva Srbija, normalno da niko nece tako lako da se odrekne zlatne koke donosenjem zakona i samim tim iseci granu na kojoj sedi.
Ali cini mi se da ce najzad MORATI.
Nadam se da cemo bar tu imati malo srece i da ce se nesto lepo desiti nasem Partizanu.
Cekajuci taj dan, zelim da u maju 2014 taj proces pocne sa 26. titulom a u avgustu i ulaskom u LS, a do tada :napred Partizan
 
Последња измена:

Lothar Matthäus

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.245
Reaction score
186
Локација
U drzavi ometenoj u razvoju
Zveknuli smo mi na dno zato i ima ovoliko ocaja.
Pitace vas klinci jednog dana, kao sto dan danas mali cigani pitaju ove njihove, sto ste dozvolili da im govna uniste klub.
Sta cete im reci, hocete da im ispricate neku bajku "Tole lopove", u nasem slucaju bi glasila "Vucicu lopove". Hoce biti dovoljno pitka i ubedljiva?

Ja sam izricito za Mijatovica na celu PFK,
ALI...
covek se oglasio i vrlo ne dvosmisleno stavio do znanja da on nije kompatibilan sa situacijom koja vlada u nasem klubu i da je on za to da se srezu svi dodatni troskovi za folklor i muziku a da se u klub uvede red, pre svega u finansijama pa tako redom.

To bi zahtevalo mnogo dublje promene, tako da je to utopija.
Tu ostajemo sa samo jednom opcijom a to jeste privatizacija.
 

inzenjer

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
2.518
Reaction score
656
Локација
kragujevac
ako nas privatizuje pickousti to sigurno nece bitikvalitetna transakcija kao u slucaju cigana.
mada ja u privatizaciju ne verujem. to su price za malu decu, pa kako bi onda drzava muzla te klubove?
uskoro ce biti izbori i onda ce ta prica potpuno utihnuti.
sto kaze GAZDA sto kurcic ne pohapsi zlotvore sa 24 privatizacije?
nista mu ne verujem, kao ni jednom drugom politicaru, sve su to teska govna
 

macan666

Početnik
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
181
Reaction score
228
Ima jedan mnogo jak razlog zasto se ne sme dozvoliti da u FKP-u igraju vecinom stranci a to je da klub ISKLJUCIVO zivi od prodaje igraca. E sad, kada bi u nas klub dolazili mladi strani igraci zbog odlicnog rada i kada bi ti igraci dozivljavali klub kao sto ga dozivljavaju Berta, Zofre ili Leo sigurno da niko pri zdravoj pameti ne bi imao nista protiv da igraju. Ja licno te momke volim i tretiram isto kao nasu decu. Mi smo imali sansu, bili na putu ka tome, imali smo coveka sa vizijom i sposobnog da tako nesto ostvari. Olos i placenici su ga oterali zarad svojih sitnih interesa, crkli dabogda. Sada je kasno za sve... dolazak gazde bi po mom dubokom uverenju samo ubrzao propast.
 

Lothar Matthäus

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.245
Reaction score
186
Локација
U drzavi ometenoj u razvoju
Budite iskreni.
Ako nas privatizuje Vucic nestecemo.
Koga bi Vi da nas privatizuje? Ove sto su bili na celu drzave kada je djuric kupovao firme za tepsiju ribe?

Ceda cigan, djilas cigan, velja, dinkic grobarcina? Ko? Kazite ime i prezime ili jednostavno stanite u odbranu ovog djubreta sto nam sakati klub i cao.
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Не знам што је тај текст дигао толико прашине, јер кад је тај Информер нешто погодио у вези Партизана? Никад! Ово није вијест, него нагађање, прогноза. Тотално непоуздане новине са безброј лупетања и погађања које никад не погоде.
 

Sarma

Grobarčina
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.021
Reaction score
170
Локација
Vienna
Pa sta ako nas neko i privatizuje i odvede u propast? Samo bi ubrzao proces koji se trenutno odvija i bar bismo po kratkom postupku znali gde smo i na cemu smo. U suprotnom, nikada necemo znati da li smo ikada i imali sansu da se izvucemo iz ove situacije. Ispada da je ipak najbolje da ne diramo Djuru i mornare, jer su oni ipak uhodali (svoj privatni) posao i ko zna sta moze da bude posle njih. Da ne ispadne da sirim demagogiju, ali sam misljenja da bi trebalo da pogledamo istini u oci i priznamo sebi da mi kao navijaci u ovom momentu nemamo snage ni uticaja za bilo kakvu promenu. Zato cemo da igramo kako drugi svira, a da li ce to da nam se svidi, ostaje da se vidi.
 

ackonish

Grobar
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
234
Reaction score
3
Локација
Nis
Ima jedan mnogo jak razlog zasto se ne sme dozvoliti da u FKP-u igraju vecinom stranci a to je da klub ISKLJUCIVO zivi od prodaje igraca.
Klub sada zivi od prodaje igrača, ako dodje neko ko ulaze svoj kapital tada ce klub ziveti od tog kapitala, ne od prodaje igraca.
Tada cemo moci da razmisljamo o pravljenju tima, pa kada ti igraci budu igrali par sezona zajedno, onda ce neki od njih biti prodati, kako bi gazda zaradio svoj novac, ali ce onda dovesti nove igrace, kako bi zaradio jos vise novca...

Ja sam licno za privatizaciju. Ali da se jasno naznaci da covek koji kupi klub, u prvih par godina treba da ulozi odredjenu cifru, nakon tog perioda malo vise.
Da takodje ne sme da prodaje zemljiste kluba trecim licima.

Da se uplati unapred kao garancija odredjena cifra od nekoliko desetina miliona, kao garancija da ce se postovati ugovor... sve je izvodljivo.

Sacekajmo prvo da vidimo kakvi su uslovi te eventualne privatizacije i da li ce do nje uopste doci... pa onda da kazemo, za ili protiv..
 

Lothar Matthäus

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.245
Reaction score
186
Локација
U drzavi ometenoj u razvoju

macan666

Početnik
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
181
Reaction score
228
To postoji samo u bajci. Klubovi ne zive od kapitala gazda vec od ulaznica, sponzora i nesto malo od rekvizita. Igraci se uglavnom prodaju da bi se doveli drugi i obnovio tim, tako je zanimljivije navijacima, ipak su oni najveci izvor prihoda. Posto kod nas ne postoje uslovi u drzavi za bilo sta od toga (a nece ni u skoroj buducnosti) niko nije budala da ulozi bilo sta da bi zaradio od prodaje igraca. Posebno pod uslovima da ne moze da raspolaze u potpunosti svojim vlasnistvom.
 
Top