Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.243
Reaction score
2.824
Meni ovi istupi bureka u javnost mirisu na kampanju za izbor nove uprave.
Sve smo mi aminovali svesno i terzica i mrakica i kokezu i sve sto je usledilo posle.

Upravo sam na to mislio.

Nego, kad smo kod marketinga, koliko se sjecam, nama Lav nije vise sponzor. Ako je tako, zasta ce onda koji moj njihove reklame po nasem stadionu, a pogotovo ona na sredini istocne tribine? Ako je ostala od finala kupa, tek onda su nesposobni.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.759
Reaction score
29.643
Локација
Beograd
Direktorka marketinga, ako ga tako uopšte mogu nazvati, jer od "marketinga" nema ni "M", je naredila "svom timu" da prati naš forum, i kad god vide da se ljudi "sprdaju" sa njima, da odmah isprave pravopišne greške.
...
Znate kako...,,materijala,, za sprdnju iliti sprdanje ima popriično, ali meni moj džentlmentski stav prema damama ne dozvoljava da vam napišpem šta sve vidim...
Veći deo života bavim se umetnošću na ovaj ili onaj način, zaposlen sam u kulturi, a slobodno vreme trošim uz Partizan, i, jednostavno, zbog svega toga, mislim da imam jako razvijenu moć zapažanja...

A u raznim vrstama umetnosti, ili sporta, ,,foliranje,, teško može da prođe kod nekoga ko zna dobro da gleda i dobro da sluša, ili čita, razume...
Jeste, može neko da ima slab dan, može neko da napravi neko lošije delo, ali, u umetnosti, kao i u sportu uvek se jasno vidi ko je majstor, a ko nije, ko ima znanje, a ko ga nema...ko ima bar nešto, a ko nema skoro pa ništa...

Ne možeš ti sebi da kažeš ja hoću da igram u NBA ligi (a nemaš sposobnosti jednog Saše Pavlovića), nego se zapitaš da li si ti za to...
Ne možeš sebi da kažeš ja hoću da budem kapiten Partizana (a nemaš sposobnosti jednog Saše Ilića), nego moraš da se zapitaš, možeš li ti to...

A isto mu dođe i ako hoćeš da se praviš da si ono što nisi...
Ne može, vidi se, jasno k'o dan...
I, tako vam je isto i u većini profesija, a možda i u svim...

Eto, ako me neko ,,špijunira,, ja šaljem pozdrav za naše dve dame!
Sneža bi možda mogla da bude nešto kao maskota nekog našeg sektora, kluba, ili tako nečeg (mada ne znam koliko je ona lično ,,talija,, ili nije, ili, koliko se slaže sa uobičajenim verovanjima - verovalo se da žene npr. na brodu donose nesreću, a ne znam kako to ide sa maskotama?), a čini mi se da urbana manekenski modelski novinarska Bilja već ume malo bolje da se snađe pred kamerama i mikrofonima...

Dame u našem klubu, još jednom vas srdačno pozdravljam (iako vi meni niste htele ni da odgovorite kada sam vam, jednom prilikom uputio neki mail), i znajte da niko ne zna baš sve (i vi, i ja, i svako) - ali nevolje nastaju ako se baviš nečim u šta se ne razumeš baš najbolje...a posebno kada si na tako istaknutom i jasno vidnom mestu - kao što vas dve jeste...
 
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
999
Reaction score
489
Локација
U igri
Ne znam da li ,,ih,, je samo onaj ko ih je ,,doveo,, ili još neko, nisam im ,,držao sveću,, ali mene je Sneža tako zasmejala kada sam je juče video na ,,SOS,,-u kako priča o akciji humanosti prema životinjama, da vas molim da ako neko ima snimak, postavite ga ovde da još jednom imam priliku da se razveselim...

Mrda teta onim okama levo-desno, gore-dole, napred-nazad, ,,k'o miš kad upadne u raso',, , bori se sa akcentom (ali ne uspeva joj), trudi se da što češće ,,ispali,, ,,učene i književne izraze...
Jebote, pitam se, kako li je zaista njoj kad se onako ,,prži,, pred kamerama?

Moguće da joj neko prenosi šta pišemo ovde, pa neću u detalje, nezgodno mi je da je nešto uvredim...znate šta, nemam ja ništa protiv provincije (i geografski, pa ponekad ni protiv takvog ,,stanja duha,, i toga odakle sve provincija nekome ,,viri,,), ali...ne možeš naprasno postati ono što nisi...ne može pa ne može, i to ti je...

Ali, eto, ona se u svom poslu snalazi ,,k'o Bambi na ledu,, (u onom Diznijevom filmu), a život je nekom majka a nekom maćeha, pa tako u filmu Bambi ostane bez majke, neko nema ni posao, a, eto, neko postane direktor(ka) marketinga...

Kad već pomenuh nesrećnog Bambija - ja zaista veoma poštujem životinje, prirodu, itd, i sasvim je u redu boriti se protiv nasilja nad životinjama - samo Partizan i ta akcija...ima li to zaista neke veze...? Babe i žabe...?

Kad sam pročitao negde o toj akciji, ja prvo mislio da se oni zajebanti i mudrijaši iz GTR-a, nešto zezaju na račun Zvezde i derbija...kad ono Sneža to uzela ,,za ozbiljno,,?!
Ona i sama reče da su to pokrenuli neki navijači Partizana?

Ne bi me čudilo da joj je neko to ,,uvalio,, iz zezanja i ,,navukao je,, da od toga pravi ceo ,,marketinški projekt,,...

A ako nije bilo iz ,,zezancija,, prema Sneži, nego iz iskrenih pobuda, dobro, o.k.


Ma, evo:

https://www.youtube.com/watch?v=lRgUBwXEnFA#t=1m37s


Pa, ja juče naokn odgledanog klipa prvo imah untrašnji monolog, pa dijalog sa ženom, čudeći se (i to bih jako voleo da neko potvrdi odnosno negira od forumaša,ukoliko zna) da li je to spodoba mislila na onu parolu sa derbija kao inicijativu za pomenutu "akciju"? Da li je na to zaista mislila?
Zaista da li je na to jebeno mislila pod "naši navijači su prvi pokrenuli tu inicijativu i i naravno predložili mi"?

Da li je uopšte potrebno, pored gore pomenutog imbecilizma, setiti se da su neke životinje morale biti ubijene, ošurene i odrane kako bi imbecil prošetala one bunde i šubare po pozorištima ili domovima za nezbrinutu decu?
 

Прилози

  • Moj marketing tim i ja.jpg
    Moj marketing tim i ja.jpg
    54 KB · Прегледа: 41

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.759
Reaction score
29.643
Локација
Beograd
Ma, evo:

https://www.youtube.com/watch?v=lRgUBwXEnFA#t=1m37s


Pa, ja juče naokn odgledanog klipa prvo imah untrašnji monolog, pa dijalog sa ženom, čudeći se (i to bih jako voleo da neko potvrdi odnosno negira od forumaša,ukoliko zna) da li je to spodoba mislila na onu parolu sa derbija kao inicijativu za pomenutu "akciju"? Da li je na to zaista mislila?
Zaista da li je na to jebeno mislila pod "naši navijači su prvi pokrenuli tu inicijativu i i naravno predložili mi"?

Da li je uopšte potrebno, pored gore pomenutog imbecilizma, setiti se da su neke životinje morale biti ubijene, ošurene i odrane kako bi imbecil prošetala one bunde i šubare po pozorištima ili domovima za nezbrinutu decu?
Ovo je snimak sa ,,vesti,, tj. skraćen i sužen, ali ja sam odgledao i integralnu, dužu verziju, gde je Sneg je opet Snežana baš ,,izbriljirala,,...

Nego, čekajte, ljudi, ko je ovde lud ili ,,lud,,?
Jesu li Grobari (ili Zabranjeni), ili neka treća NAŠA grupa na derbiju istakla parolu ,,stop nasilju nad životinjama,,?
Ili su možda samo ovi iz GTR-a napravili takvu foto-montažu?
Ali svakako, parola je bila u smislu da prestanemo da ,,karamo,, Zvezdu, ili golmana Bajka-majmunka, ili sominu, ili šta?
Ili je možda nešto drugo bilo u pitanju, neki drugi podtekst, ali svakako neka zajebancija? Zar ne?

Da li je moguće da je Sneg je opet Snežana tako nešto shvatila kao istinski poziv za zaštitu pravih životinja, i kao dobar povod za marketinški projekt?
Da li je to moguće?

Ja pomenuh da se bavim umetnošću, kulturom, a sport sad uglavnom samo gledam, ali i prirodu (pa i životinje) jako poštujem i volim, često sam imao utisak da se mnogo bolje slažem i razumem sa psima, mačkama, pčelama, drvećem, travom, pticama, ribama, nego sa ljudima...ali Partizan i životinje?

O.K. je da Partizan širi sve moguće pozitivne vrednosti i stavove, ali...nije li svrsishodnije da zaštitimo sami sebe od kradljivog sistema, saveza, sudija, da obezbedimo novac za funkcionisanje kluba, bolje igrače, veću posetu gledalaca utakmicama, da stvorimo novu i brojniju navijačku armiju ali i manje opasnosti da obični gledaoci završe u bolnici usled nasilja agresivnih posetilaca utakmice...?
Kakve pa veze imaju životinje sa svim tim ciljevima našeg kluba, pa i marketinga?

Jedino što videh onu kucu na utakmici pre izvesnog vremena, pa, možda postanemo prvi F.K. na svetu, na čije je utakmice dozvoljeno uvoditi kućne ljubimce...zanimljiva ideja...
Evo, ja ću na prvu sledeću utakmicu da donesem moj akvarijum i košnice sa pčelama...:D

Šalim se, neću, nemam više ni pčele ni ribe, ni novaca ni dinara...ali voleo bih da mi neko objasni istorijat parole ,,stop nasilju nad životinjama,, - ako nije bilo vezano za rivala, otkud vam (ko god to bio) ideja da to propagirate baš na jednoj utakmici?
Ili na nekom sajtu, fejsbuku...?

EDIT:
Na kraju krajeva, često odužim, pa ne znam da li se jasno vidi smisao onoga što želim da kažem:
sasvim je O.K. da se Partizan uključi u akciju sprečavanja nasilja nad životinjama (ili da je povede), da obilazi siročiće, škole, sajmove knjiga, učestvuje u humanitarnim akcijama, itd, ali uvek sa merom i iz iskrenih pobuda, a ne da bi se hvalio time, ali, baš bih voleo da mi neko upućeniji u temu objasni kako je došlo do ove akcije, ko je to pokrenuo i zašto?
Gulan, Sneža, navijači, neka zezancija, ozbiljni stavovi?
 
Последња измена:

Kune

Grobar
Учлањен(а)
10.07.2008
Порука
388
Reaction score
1
Локација
Beograd SRBIJA
Ocemo li docekati novu upravu po zavrsetku sezone, da se nadamo ili ne?
 

ProvencanoPFK

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.178
Reaction score
6.062
Локација
100 кураца
Parola " stop nasilju nad zivotinjama" je bila istaknuta na Juznoj tribini tokom derbija....

e sad, moje neko misljenje je da je parola bila upucena ciganskoj navijackoj ekipi, Hijenama...posto je kruzila prica da su im je pala zastava 21. blok...ali kasnije kad sam bolje razmislio, vrlo je moguce da se mislilo na prave zivotinje..:D

Ne znam, nisam pametan:D takodje bi voleo da neko dokuci kome je tacno parola bila upucena...
 

Plava Čigra

Grobarčina
Учлањен(а)
08.04.2011
Порука
2.250
Reaction score
3.675
Novinar na U92, listajući Informer pročitao da Branko Ružnić bježi iz politike u Partizan, tj. kandiduje se za predsjednika. Izvor tvrdi da ima većinu?!
 

Kune

Grobar
Учлањен(а)
10.07.2008
Порука
388
Reaction score
1
Локација
Beograd SRBIJA
zezajury.jpg


Dabogda pogadjali kao sto su i za hapsenja mutavog gadjali...
 

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
Nemanja, samo ako on ne bude htio nece biti predsednik kluba. U ovom sastavu skupstine imace laganu vecinu. Ovo u Informeru nije novost, prije 2 mjeseca su mediji vec pisali o Ruzicevoj namjeri.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Ako on preuzme klub, a već ga je praktično i vodio iz "senke", to će značiti i moj oproštaj od FK-a.

Ako će stvarno toliki silni partizanovci i legende da dozvole da takav lopov zajaše klub na još 5 godina, onda ja nisam taj partizanovac i nemam tu šta da tražim.

Mogu jedino da podržim neku akciju, ako bude nekog žešćeg otpora i opozicije.



(nevezano za temu, pošto ne mogu da napišem tamo gde bi trebalo, to izbacivanje cigana iz Evrope zaboravite, od toga nema ništa, pre će na kurcu nokat da izraste)
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.568
Reaction score
1.085
Бранко Ролекс, звани господин 10%, помагао Партизану? Немој више, молим те. Иди помажи цигане тако (када би они имали трансфере, задњи им био Дејан Станковић). Ово је ролексова сезона, најзад је дошло оно његово да нам није у интересу освајање трофеја.
 

Nemanja_1975

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
3.130
Reaction score
184
Локација
NBGD
Druže Bane ako budeš ćitao ove redove samo da Vam poručim tornjaj se bre od Partizana ima ko da o njemu brine
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Ako on preuzme klub, a već ga je praktično i vodio iz "senke", to će značiti i moj oproštaj od FK-a.

Ako će stvarno toliki silni partizanovci i legende da dozvole da takav lopov zajaše klub na još 5 godina, onda ja nisam taj partizanovac i nemam tu šta da tražim.

Mogu jedino da podržim neku akciju, ako bude nekog žešćeg otpora i opozicije.



(nevezano za temu, pošto ne mogu da napišem tamo gde bi trebalo, to izbacivanje cigana iz Evrope zaboravite, od toga nema ništa, pre će na kurcu nokat da izraste)

Ne druze! Ti jesi Partizanovac a ne te legende koje cute i dozvoljavaju sve ovo.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Ne, ja sam budala, zajedno sa još vas nekoliko hiljada.
Mi smo budale koje se bore sa vetrenjačama.
Budale koje veruju u pravdu, poštenje i sport.
Budale koje vole nešto što ne liči ni na šta, poluamaterski klub, polusrušen stadion i nameštenu ligu u fudbalu.

Neko ovde pati i tuguje, nervira se, gubi zdravlje, gubi devojke i prijatelje, sekira svoju majku, troši pare, dok neko ko ništa od toga ne radi, ko je tu zbog lične koristi, ko je tu da krade, ko je tu da se okiti uspehom, sakrije od neuspeha i okrivi druge, ko na sebe lepi ime PARTIZAN kao da ga je on stvorio... Život nije fer, ali ovo baš nije fer.

I sada, ajmo grobari, čekamo da se skloni par govana, da bi ih zamenilo sledećih par, neke Bodiroge, Baje, Fratela, Bjelogrlići i ostali... Neprijatelj će da nam bira gazdu i izabraće ga, ko neprijatelju.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.276
Reaction score
18.354
Локација
Kej Republika
Dolazak roleksa na mesto predsednika FK-a bio bi jasan signal da se mi lagano gasimo kao i raspala kurva. Najgore od svega je to sto ukoliko zaista zeli to mesto, on ga lagano i dobija. Svi koji su digli ruku za mutavog, dici ce i dve za ovog malog Dacica.

Nadam se da je ovo novinarska patka, ali gledajuci u proslost...plasim se.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.243
Reaction score
2.824
Gospodine Roleks "Partizanu nije u interesu da svake godine bude prvi" mrs u tri lepe! Ma lakse bih i Bureka svario nego tebe.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.759
Reaction score
29.643
Локација
Beograd
Gorane, ako si kad su ukinuli komentare prestao da posećuješ sajt FKP-a iz revolta to mogu da razumem, ali da mene staviš na ignor listu to nikako ne mogu da oprostim. :)

Šalim se.
...
Zoki, ne idem tako često na Zvanični, jer i sam lično vidim šta se dešava u F.K. Partizanu, bilo dok sam na JNA, bilo dok gledam naše na TV-u, bilo dok čitam na ovom sajtu, ali svakako da posećujem i Zvanični...međutim, izgleda da ipak sve internet informacije i komentare o F.K.P. ,,ne postizavam,, da pregledam, iako se nekim danima baš potrudim da ,,odvisim,, na netu jedno 4 sata...
Ali, eto, izgleda ni to nije dovoljno, pa mi nešto promakne...

Ali, ako Gosn ,,Ruža,, (eeee, a nekad smo se borili da svi budemo drugovi, a da gospode više i nema...) postane predsednik F.K.-a, čisto se nadam da će uvesti komentare i na Zvaničnom, pa da ,,odvisim,, i tamo jedno 4 sata i da mu rado uputim koju...
(Da Biki i Siki ne pomisle da bih mu uputio Koju - Nikolu, glumca, ili koju žensku, evo objašnjenja da sam mislio na - reč.)

Ne, ja sam budala, zajedno sa još vas nekoliko hiljada.
Mi smo budale koje se bore sa vetrenjačama.
Budale koje veruju u pravdu, poštenje i sport.
Budale koje vole nešto što ne liči ni na šta, poluamaterski klub, polusrušen stadion i nameštenu ligu u fudbalu.

Neko ovde pati i tuguje, nervira se, gubi zdravlje, gubi devojke i prijatelje, sekira svoju majku, troši pare, dok neko ko ništa od toga ne radi, ko je tu zbog lične koristi, ko je tu da krade, ko je tu da se okiti uspehom, sakrije od neuspeha i okrivi druge, ko na sebe lepi ime PARTIZAN kao da ga je on stvorio... Život nije fer, ali ovo baš nije fer.

I sada, ajmo grobari, čekamo da se skloni par govana, da bi ih zamenilo sledećih par, neke Bodiroge, Baje, Fratela, Bjelogrlići i ostali... Neprijatelj će da nam bira gazdu i izabraće ga, ko neprijatelju.
Ja sam u budale, verovatno, trajno upisan i zapisan, ali, ako nas, povodom ovog slučaja (ovom prilikom) ima nekoliko hiljada, mogu ti reći da to uopšte nije tako malo, i da je to jedna ozbiljna snaga!

I sa manje ljudi su pokretane neke velike stvari...

Pravda i poštenje...u odnosu na nepravdu i nepoštenje...često, ili bar u početku - ne pobeđuju, onako, bukvalno...
Ali, pravi ljudi uvek će biti ZA pravdu i poštenje!
Lažirana ,,ciganska,, titula će biti upisana u statistiku, isto kao i da je prava, ali MI ćemo uvek znati istinu, i to da smo mi moralni pobednici ove lige...
Nekom je to bezveze, nekom nije, ali ako se titula zasniva na tome ko može više utakmica da namesti, to onda i nije više sport, nije fudbal, nije utakmica...

Ne znam ko se od vas seća, kada je, u staroj YU, bilo nameštanja u nižim ligama (odlučivala gol-razlika), pa timovi davali po 60, ili 80 golova na utakmici!
Čim se postigne gol, trče sa loptom do centra, pa opet...
Da li u ovo treba da se pretvori naša liga?
Ne, ja sam za to da Partizan napravi toliko moćan tim da svakoga u ovoj jebenoj ligi pobedi - ali na pošten način...mašta što radi svašta? Pa, rekao sam još ranije da se (dobrovoljno) upisujem u budale...

Ko li će da nas zajaše u ovoj rundi deljenja karti (karata), ne znam...ali, ja ionako nisam ljubitelj vlasti, pa ma ko da je u njoj...
Tolika budala baš nisam pa da poverujem da će nam odozgo doći neki iskreni i pravi Grobar koji će i srce i dušu dati Partizanu, a neće uzeti ništa...
Da ima takvog nekog, valjda bi se već pojavio?

Šta takav neki čeka? DS? SPS? SNS? Kakve DIREKTNE veze svi oni imaju sa Partizanom?
Nikakve.

Vladaju oni državom i pokušavaju svima nama, ali...nama treba neko pošten i iskren, ne oni!

A što se ttiče našeg polusrušenog stadiona, ja mu se divim, i volim ga baš takvog kakav je!
Meni je on najlepši na svetu!
Prvo je na nekom istorijskom mestu (jer je tu bio i BSK-ov), zatim je solidno i temeljno izgrađen, ništa bitno tu nije napuklo, zatim je i u predivnom okruženju, idealno uklopljen, Topčidersko Brdo (ne rupa!), park, drveće, restoran, sa tribina idealan pogled na teren, pa, ako ste višlje i na pola Beograda, na hram Sv. Save, na crkvu pored stadiona...
Lepo izgleda sa onim kolonadama gde se ulazi, lepo je i unutra...
Mene svaki ulazak pomalo ,,ježi,, prisećam se svog detinjstva, mladosti, pokojnog ćaleta koji je bio Partizanovac, mog drugara koji je sad u inostranstvu, Moce Vukotića za koga kažu da je ponekad čak pio kafu u restoranu pred utakmicu, Mancea koji na kolenima klizi ka slavi, Čave koji je polupijan, Dragana Ćirića majstora fudbala, kome navijači zvižde, kad se vrati u Partizan, Čapljića koji vadi kitu da je pokaže kolegi iz Vardara, Čakara koji buši mreže, Milka Debilka koji je igrao i za njih i za nas, Saše Ilića, za koga se niko više i ne seća kad je tačno počeo da igra za nas, a još je tu, Miše Baskuza koji traži dres golmanima, urla i zapišava hodnike, Moreire koji prvo odigra utakmicu, a onda sahranjuje majku, veselih sedamdesetih, zajebanih osamdesetih, tužnih devedesetih, modernih dvehiljaditih, i tako redom...

Dok imam glavu, i u njoj mozak koji može da se seća nečega, sećaću se i dva zvezdanesterca na derbiju, koja je, tamo, ispod Juga, baš na JNA, odbranio neki Milan Lukač...

Da uđem na neki, jebeno novi, ultra giga mega fensi stadion, pa nek je, ne znam kakav - ne bi mi, brate, to bilo to!
Falile bi mi i naše stare tribine, stari reflektori, nešto mi se čini i da je lampaš bio romantičniji od kineskog krša, ma falio bi mi i naš smrdljivi klozet, i restoran u kome miriše prženo ulje ko da ga nikad nisu promenili, a kamoli onaj NEUPOREDIVI, NENADJEBIVI, prolaz pored svlačionica igrača (na Istoku), kad posle utakmice možeš da razgovaraš (ili bar da vičeš) sa Kleom, Dijarrom, ili ko se već zatekne tu!
Koji stadion još to ima???

Ma jebeš sve! Nek bude kako bude, nek se sruše tribine, nek odemo u zadnju ligu, nek ode zemlja u kurac (a šta, kao nije?) ne dam nikome moja sećanja, nedam nikome moj Partizan! Napred Partizan!

Smrt fašizmu - živeo Partizan!
 
Top