Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Zaustavite hajku na Grobare!

Статус
Затворена за писање одговора.

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.355
Reaction score
6.625
Локација
Tamo gde si ti!
Zaustavite hajku na Grobare!

Pred kraj 2009. godine ostaće zabeleženo da su duhovi prošlosti ponovo oživeli. Ovoga puta preko nekada „nezavisne“ televizije, koja je svojim serijalom emisija sumnjivog kvaliteta, a naročito medijskim linčom nakon njega, grubo kršeći zakon o informisanju, navodeći slike, imena i prezimena ljudi, povela hajku na navijačke grupe Srbije, a posebno na navijače Partizana.
Ovim putem podsećamo na član zakona o javnom informisanju koji glasi:

Član 37.
U javnom glasilu niko se ne sme označiti učiniocem kakvog kažnjivog dela, odnosno oglasiti krivim ili odgovornim pre pravnosnažne odluke suda ili drugog nadležnog organa.
U članu 92b se propisuju drastične kazne za ovaj prekršaj.
Podsećamo i na član 34. Ustava Republike Srbije koji glasi:
Svako se smatra nevinim za krivično delo dok se njegova krivica ne utvrdi pravnosnažnom odlukom suda.

Već danima smo svi bombardovani raznim vestima o huliganima. Svakim danom se neko uhapsi zbog „verbalnog delikta“, a sve to zbog preagresivne propagande jedne medijske kuće. Podsećamo ovim putem i na slogane: „Gotov je“, „Spasi Srbiju i ubij se“, koji predstavljaju poziv na ubistvo i pretnje smrću, slogane koje su pre samo desetak godina pevali isti ljudi koji sada naređuju hapšenja zbog pevanja podrugljivih pesama.
Takođe, podsećamo i na lutku tadašnjeg predsednika koja je nošena na protestima pre desetak godina, što je tada okarakterisano kao pozitivna stvar i bunt protiv režima od strane iste televizije, a danas je igranje lutkom na južnoj tribini stadiona Partizana okarakterisano kao „pretnja smrću“?!
Apelujemo na sve koji ovo čitaju - mislite svojom glavom i ne podležite serviranim manipulacijama istine.
Naši drugovi znaju da nikada neće ostati sami!
 

FgugiJ

Početnik
Учлањен(а)
22.10.2009
Порука
156
Reaction score
1
Локација
Горњи Милановац
Па Б92 само пропагира насиље уместо да га спречава, од муве направе магарца. Ухапсише људе безбезе, зато што су ударили лутку ?! А и она песма Отровна си као змија... ја мислим да је то или измишљотина или је певана од стране неколико Гробара. Био сам на утакмици и пре почетка а то нисам чуо...

И још нешто, у 3. делу инсајдера помињу Зорана Вујовић, и то без имало поштовања оптужују постављање заставе на утакмицама, слике на нашем сајту, као и на сајту звездиних навијача.
 

dusan80

Grobarčina
Учлањен(а)
13.10.2009
Порука
1.447
Reaction score
70
Sramota je zasto se hapse ljudi,zbog lutke i pevanja uvredljivih pesama.Ranije je to bilo i pozelnjo kada je odgovaralo politicarima.Ljudima sa preti sa dugogodisnjim kaznama,a manijaci i silovatelji se pustaju iz zatvora ili dobijaju minimalne kazne.Mislim da i mi navijaci treba da budemo mnogo lukaviji u borbi protiv tv bastilje i ostelih diktatora.Kada bi se slusalo sta se sve peva na sportskim terenima ,a Bogami i na drugim mestima onda bi trebalo pohapsiti na hiljade ljudi.Mislim da iza toga stoji mnogo dublja prica nego ova sto pokusava da se plasira.SLOBODA ZA GROBARE!
 

Кајафа

Grobar
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
674
Reaction score
4
Локација
Поносна Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ, 25.12.2009.

Суочени са, до сада невиђеном медијском кампањом против навијача, неселективним хапшењима и намерним, јавним блаћењем навијача од стране режима, полиције и медија, презентација српскатрибина, из солидарности са навијачима и навијачким покретом, после седам година присутноси на интернету, престаје са радом на неодређено време.

Од настанка навијачког покрета на овим просторима навијачи су осуђени да се боре са стереотипима које углавом намећу полиција и медији. Немогућност да схвате једну субкултуру претворила их је у борце против исте. Навијачи су научили на те стереотипе који су их пратили и били су свесни чињенице да ће их тешко изменити. Никада навијачи нису тврдили да не чине и грешке, али никада нису мислили да ће се борити са оваквим медијским манипулацијама.

Међутим, ово данас није борба против стереотипа, ово је борба против медија који сумњиче, суде и доносе пресуде без ваљаних доказа користећи се најпрљавијим медијским манипулацијама. Део ухапшених људи се налази у затвору само на основу медијске кампање, притиска медија, који се не либе кршења закона, па у својим информативним емисијама са намером објављују податке осумњичених да би нарушили њихов углед и угрозили егзистенцију без обзира што им кривица није доказана.

Навијачки покрет у Србији се тако суочио са највећом претњом од свог постанка, уз медиjску машинерију, полицију која се додворава режиму, уз режим који ће учинити све шта од њега траже страни амбасадори, другим речима знамо њихове намере. У Србији где је на снази потпуна искључивост неистомишљеника, где медији и режим креирају стање "са нама или против нас" , где царује мито, корупција, криминал, где партијска књижица вреди више од дипломе, главни проблем представљају навијачи, и све структуре режима су усмерене на борбу са навијачима. У Србији која на мала врата забрањује патриотизам, која националну свесност приказује као болест, у Србији у којој новинари и интересне групе приказују навијаче као оличење зла и главну кочницу као европској унији, у таквој Србији је тренутно на снази полицијски час усмерен ка неистомишљеницима.

Из страха да им управо навијачи не заљуљају фотеље кренули су свим средствима на нас, међутим треба да знају да се навијачи никад не повлаче и да Навијачки покрет никада нећете угасти. "Њих" водe новац и интерес, а нас идели и начин живота.

СЛОБОДА НАВИЈАЧИМА!
http://www.srpskatribina.net/
 

Sale SK

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
2.501
Reaction score
646
Локација
Skopje,Republique de Macedoine
Stvarno su preterali.Toliko su izblatili ljude da neko koje neupucen pomisli da su svi ljudi koji idu na stadion(ili JUG recimo) u najmanju ruku olosi,ubice,narkomani,probisveti...
Najtragicnije je sto tu kampanju pocinje drzava.Ovo se nije desavalo ni u komunizmu.
 

raky_b

Banned
Учлањен(а)
29.11.2006
Порука
400
Reaction score
5
Локација
Tenja ,selo Tenja istoriju menja
da preterali su,ali neko je morao pokreniti pitanje koje je vec dugo otvoreno.
svi bi mi zeleli da zivimo u postenoj zemlji,a opet bunimo se kad murija radi svoj posao.
svi govore kako politici nije mesto na tribini,a opet je ima...
mediji pisu na nacin koji njima odgovara,na nacin koji privlaci vise paznje...zato,nekada im je jedna te ista stvar pozitivna,nekada pljuju bas po tome...
ta lutka,niko normalan ju nebi smatrao pretnjom smrcu...ali nazalost ima nenormalnih ljudi(da ne kazem klinaca zeljnih dokazivanja),koji bi to sve mogli shvatiti bas kao priliku da se iskazu.

da,slazem se...b92 krsi zakon,i za to ga treba prozvati.
ali stati ispred,i braniti kriminalce....cemu to!?
kakve mi,da ne kazem normalni navijaci partizana imamo veze sa njima?
samo i nas sve zajedno zbog takvih prozivaju,klub se kaznjava(ok,malo redje u zadnje vreme),ispastamo svi zato sto sudovi i policija NE RADE SVOJ POSAO KAKO TREBA i sto se JASNO I GLASNO NE OGRADIMO OD TIH "navijaca".
na sudu je da resava te kriminalce...isto kao sto je na sudu da kazni i ove iz medija koji krse zakon.
kriminalac je jaka rec,ali neka pravila postoje...ako se krse,onda je to kriminal.

ali opet,zasto bi MI SVI morali sad da se dizemo,da stajemo na njihovu stranu?
zar samo zato sto i oni navijaju za PARTIZAN!?
ja sam uz njih isto kao sto su oni bili uz nas pri ovom glasanju za precednika partizana...koliko je njih bilo briga za nase misljenje,e upravo je i mene toliko briga za njih.
 

Boris-NK

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
1.986
Reaction score
8
Локација
Niksic
Nemas pojma o cemu se radi, mogu zakljuciti da nikad nisi bio na stadionu i da uopste nemas pojma ko je trenutno iza brave, tako da ne mogu da shvatim da hoces da pricas o stvarima o kojima ocigledno nemas pojma...
 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.355
Reaction score
6.625
Локација
Tamo gde si ti!
da,slazem se...b92 krsi zakon,i za to ga treba prozvati.
ali stati ispred,i braniti kriminalce....cemu to!?

Hoćeš da prozivaš b92, a pišeš gore nego oni !


kakve mi,da ne kazem normalni navijaci partizana imamo veze sa njima?
samo i nas sve zajedno zbog takvih prozivaju,klub se kaznjava(ok,malo redje u zadnje vreme),ispastamo svi zato sto sudovi i policija NE RADE SVOJ POSAO KAKO TREBA i sto se JASNO I GLASNO NE OGRADIMO OD TIH "navijaca".

Još je samo falilo da napišeš kako ne smeš da povedeš dete na stadion :banghead


na sudu je da resava te kriminalce...isto kao sto je na sudu da kazni i ove iz medija koji krse zakon.
kriminalac je jaka rec,ali neka pravila postoje...ako se krse,onda je to kriminal.

Po tebi smo svi kriminalci, ja se npr nikad ne vezujem u kolima, kršim neka pravila automatski sam kriminalac, treba me ćorkirati na minimum 10 godina.

ali opet,zasto bi MI SVI morali sad da se dizemo,da stajemo na njihovu stranu?
zar samo zato sto i oni navijaju za PARTIZAN!?
ja sam uz njih isto kao sto su oni bili uz nas pri ovom glasanju za precednika partizana...koliko je njih bilo briga za nase misljenje,e upravo je i mene toliko briga za njih.

Zašto !?
Pa da bi za koji mesec opet mogao da budeš ponosan na ludilo iz pionira, da bi mogao da snimiš jebenim mobilnim telefon bakljadu (kako li tu ne smeta kršenje zakona) ili koreografiju, pa da sutra svima pokazuješ kako su Grobari najbolji i najludji.

To je dovoljan razlog da staneš na njihovu stranu, a da ne pričam o tome što time daješ moralnu podršku njihovim porodicama, zamisli kako li je ženi i deci nekih od uhapšenih koji treba da predstojeće praznike čekaju bez glave porodice i sa strepnjom da li će sutra imati hleba da kupe, a sve to zbog toga što (NI)SU pevali jebenu pesmu krasnoj Brankici.

Isključi tv uključi mozak!
 

Zokii

Početnik
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
87
Reaction score
0
Aj molim vas, znate i vi da ima tipova na Juznoj tribini koji nevaljaju, njih treba uhapsiti, a ostale pustiti na miru.
 

raky_b

Banned
Учлањен(а)
29.11.2006
Порука
400
Reaction score
5
Локација
Tenja ,selo Tenja istoriju menja
da nisam redovi....zapravo vrlo sam redak gost utakmica.
to ipak ne znaci da nemam pravo na misljenje.
znam da cu zbog njega biti napadnut,ali niko od vas nema argumente da me razuveri.

i ne,nije mi taj TV razlog da stanem na njihovu stranu,meni je dovoljan razlog to sto znam da srbijom svuda vlada kriminal....i da se neko protiv kriminala treba boriti.
da jednom to sve treba zaustaviti ili bar od nekuda poceti.
ne vezuci se u kolima dovodis sebe u opasnost...podsticanjem mrznje(prema bilo kome) dovodis u opasnos i druge.

i znam da svi seru,kukaju o tome kako danas treba potplatiti doktora,sudiju,murjaka....svi znaju ljudi koji imaju "veze" koja ih oslobadja od svega i zbog te veze dobro zive a bave se mutnim poslovima.
svi rade sitne prekrsaje,a neki i krupne...a mi sve gledamo i cutimo.
a u isto vreme svi bi da zive u nekoj normalnoj zemlji.
to nije sad slucaj samo sa navijacima...setite se kriminalaca oko sebe,sigurno ih znate barem nekoliko...najradije bi ih licno strpali u cuzu,cudite se kako murija nista ne radi...pa opet boli vas ona stvar.
svakako da ima puno gorih problema od navijaca i toga sta i kome oni pevaju, i sve to treba resavati...samo to ne znaci da i ovako male stvari trebaju proci nekaznjene.

tuljoa,vatas na sentimentalnost....i musolini je imao decu,pa su se trebali pitati kako ce biti njima ako ga smaknu?
jos jednom ponavljam,ne kazem da su krivi svi privedeni,nije na meni da sudim.
ako su nekoga priveli,to su valda uradili na osnovu nekog dokaza...ako dokaza nema...pustit ce ih,a mozes ih u tom slucaju i tuziti.
zbog pevalja pesme,koja po meni nije pretnja smrcu,ih sigurno nebi sudio.
ali ne prozivaju nas od te pesme i zbog te pesme...nego zbog nekih ljudi sa nase tribine za koje i sami znate da su mutni.
ali kao sto rekoh,vecini je ocitno bitnije da brat grobar prodje nekaznjeno nego da zivi u pravednoj drzavi.

koreografije bi bilo i bez tih ljudi,kao i pravih navijaca i na jugu i u pioniru.
sigurno nebi bilo nista losija atmosfera.
nisu tu svi prozvani niti se sudi celom navijackom pokretu...samo,ocito mnogi se takvih ljudi ne zele odreci.
a upravo zbog toga,ni sudovi nemaju muda raditi svoj posao,jer se cini da smo svi mi za ledjima takvih...

zato@ ZOKII...sedi,5
;)

@boksa,realno,branili su ih svi koji pevaju "poruku za muriju i sudove"(i sam sam pevao)...kao sto mi tuljoa porucuje da ukljucim mozak,tako bi i ja vama sada (ne zeleci nekoga vredjati)...zapitajte se koga napada a koga brani ta pesma!?
brani JUG ili neke na njemu???
 
Последња измена:

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
Aj molim vas, znate i vi da ima tipova na Juznoj tribini koji nevaljaju, njih treba uhapsiti, a ostale pustiti na miru.

problem je sto ovi uhapseni nemaju veze sa kriminalom i time da ne valjaju, cak sta vise...a to nas dovodi da drzava nece da iskorenjuje kriminal(jer ga ona i vodi) vec upravo gasenje navijackih tribina ovako organizovanih i svake suprotne misli...

@raky_b
ti veze sa zivotom nemas
ako neko ima zivaca nek mu objasnjava i daje argumente
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Pravda za Tukija! Objasnio si - taman toliko da ja ne moram da pisem! Raky_B - osvesti se!!!

Edit: Auuu... A tek ovaj tvoj drugi post!? Zasto komentarises stvari o kojima nemas pojma!?!?!? Strasno...
 

Webb

Grobar
Учлањен(а)
01.03.2009
Порука
587
Reaction score
134
Локација
Nis
cek te bre ljudi ispljuvaste raky_b samo tako. po vama sve gospoda u odelima sede na jugu. pa ko zapali onolike stolice na marakani, ubi onog jadnog franvuza i da ne nabrajam sva ona sranja koja su se desavala na tribini i van nje ?
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.757
Reaction score
55.311
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Kakve veze ima da li se neko na tribini bavi kriminalom u slobodno vreme?Tj kakve veze ima sa tribinom,isto tako ćeš naći pravnike,ekonomiste,elektrotehničare,građevince itd...
Ne banim naravno one koji se bave krimnalnim radnjama,ali ne treba nikako to povezivati i poivestovećivati sa navijačima i generalizovati tako stvari...
Ovo je Srbija, takva je struktura populacije,uzmi npr 1000 ljudi između 15 i 50 godina(to su otprilike godine onih koji su na jugu) i 100 od tih 1000 će vrlo verovatno biti kriminalci,da li to znači da treba zabraniti škole jer tamo ima kriminalaca naprimer?
Šta neko radi van tribine nije moj problem...
Treba da bude kažnjen za svoje kriminalne radnje van nje...
Ali to povezivati sa navijačima i navijačkim pokretom je suludo...
Reci raky da li stvano misliš da su pesme upućene dotičnoj novinarki nešto što zaslužuje zatvorsku kaznu?
Ili slične stvari?
 

Webb

Grobar
Учлањен(а)
01.03.2009
Порука
587
Reaction score
134
Локација
Nis
@ Magnifico aha znaci klub treba da stane u zastitu nekom ko je u slobdno vreme kriminalac a inace je navijac partizana....
Zamisli da je doticna novinarka tvoja sestra - majka - cerka pa mi reci da li zasluzuje zatvorsku kaznu ?
 

Maxi

Banned
Учлањен(а)
17.08.2008
Порука
1.593
Reaction score
23
Webb jesi video nekad da ti "kriminalci" sprovode "kriminal" na tribinama???
Reci mi jel si srecan sto je tribina mnogo napredovala u ovih 2-3 godine???
Znas li ko je zasluzan za to???
 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.355
Reaction score
6.625
Локација
Tamo gde si ti!
zbog pevalja pesme,koja po meni nije pretnja smrcu,ih sigurno nebi sudio.
ali ne prozivaju nas od te pesme i zbog te pesme...nego zbog nekih ljudi sa nase tribine za koje i sami znate da su mutni.
ali kao sto rekoh,vecini je ocitno bitnije da brat grobar prodje nekaznjeno nego da zivi u pravednoj drzavi.

Svi koji su uhapšeni posle Šahtjora su uhapšeni isključivo zbog te pesme, ništa nije drugo u pitanja, potenciraš te mutne ljude na tribini, koliko njih ima koliko ih je Branka spomenula u emisiji, jel neko od njih medju ovim uhapšenima.

jos jednom ponavljam,ne kazem da su krivi svi privedeni,nije na meni da sudim.
ako su nekoga priveli,to su valda uradili na osnovu nekog dokaza...ako dokaza nema...pustit ce ih,a mozes ih u tom slucaju i tuziti.

Aj ja tebe uhapsim odredim ti pritvor mesec dana, pa te onda pustim, jebo ti i tužbu i sve, kad je tebi ukaljan izgled, kad si u medijima predstavljen kao ološ kriminalac, kada vojska oće da ti sjebe karijerju koja je bez mrlje, kada ćete sutra komšije pljuvati.

I kakva te više pravila spopala, pa ta televizija krši pravila, krši zakon koji je donesen pre nekoliko meseci, i prolazi nekažnjeno i bez opomena, čak joj još dolaze ambasadori pola svate da joj pruže podršku.

E pošto mi nemamo mediji jačine njihove kuće, da ukažemo narodu šta ta tv kuća radi našoj braći i kako krši zakon, mi smo se odlučili da na ovaj način skrenemo pažnju javnosti, ja ako uspem tebe da ubedim ću biti zadovoljan, a verujem da ako uspem tebe da ubedim da je sve ovo što se radi našim drugarima sa tribine jedna velika nepravda, da ću ubediti još njih 1000.
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
po vama sve gospoda u odelima sede na jugu. pa ko zapali onolike stolice na marakani, ubi onog jadnog franvuza i da ne nabrajam sva ona sranja koja su se desavala na tribini i van nje ?

Grobari od 80ih pa naovamo nikad nisu bili casne sestre niti ce ikad biti! Uvek su imali hool ekipu i to je prosto tako...
preskacete cinjenice neke...ovde se ne trazi da se oslobadjaju ljudi koji se tuku, imaju iza sebe neke nerede jer onaj sto je navijac, ultras, hool on zna da ako je izabrao takav nacin zivota i da ce i da odgovara za posledice onoga sto uradi...ovde se radi o sasvim suprotnoj stvari.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top