Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Zimski prelazni rok 2023/2024

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.470
Reaction score
41.199
Локација
Žrnov
Slažem se, ali većina je do nas usranih roditelja pre nego do sistema i korupcije. Zahvaljujući roditeljima danas ti imaš sijaset nabedjenih klinaca koje roditelji prodaju agentima na kg žive vage u nadi da preko noći dodju do miliona. Odraz sns smrdije. Mali Baždar je strašan potencijal (bio) ali se ponaša kao da je mega zvezda na terenu upravo zbog svega navedenog.

Da ne odem u off da sam u klubu neki kurac ne bi mi prišli takvi roditelji ni kadetskoj selekciji. Tu bi bio poseban intervju sa roditeljima da vidiš dal radiš sa budalom ili čovekom.

Kod nas je kombinacija debili sa obe strane i teška kočnica u razvoju kluba već dobrih 25god. Poslednje bebe su izašle kod Tumbe i od tada klub ne može da zadrži ni dva kvalitetna klinca od 18g više od dve sezone.
Ovo je mnogo kompleksna tema i teška, posebno u siromašnim zemljama kao što smo mi. Jesi ti u pravu s jedne strane, ali evo ti situacija:

Dete ozbiljan potencijal, reprezentativac u svom uzrastu, nije iz BG-a, igra u klubu u BG-u. Roditelji nemaju novca ni smeštaj da mu plaćaju, klub ne izmiruje svoje obaveze. Priđe im menadžer i ponudi da će on "voditi računa" o detetu (stan, specijalna ishrana, kopačke, individualni treninzi, škola...)...
Šta bi većina od vas u situaciji tih roditelja uradila?

Sticajem okolnosti, imam ličnih iskustava i sa jednom i drugom stranom medalje. I taj posao agenta/menadžera sa klincima je svojevrsni pakao, jer taj agent ne radi samo sa detetom-igračem, nego i sa tatom i mamom, i babom i dedom i sestrom i bratom. Sve njih hendluje.

Slažem se da je veliki problem na strani roditelja, ali više u mentalnom sklopu gde ti roditelji uglavnom, kada ne ide sve kako treba, pune detetu glavu da ga mrzi trener, da neko drugi igra preko veze iako je lošiji... mali broj roditelja će reći detetu da treba da bude strpljiv i da radi jače, već mu kaže "ma, menjamo klub!" ili "menjamo agenta".

I onda taj agent koji je uložio i finansije i vreme u tog mladog igrača (zato što klub nije) mora na neki način da "obezbedi" investiciju. Da, budu to bukvalno u nekim slučajevima robovlasnički ugovori, ali i to je opet do sistema kod nas gde je dozvoljeno kriminalcima da budu "menadžeri".
Ali, u većini slučajeva na šteti bude samo klub, jer nije platio na mostu pa sad plaća duplo na ćupriji.

Gledala sam školo prilog o Sitijevoj akademiji gde klinci bukvalno sve imaju obezbeđeno - smeštaj, ishrana, individualni treninzi, škola. Mladi igrač bukvalno može da razmišlja samo o fudbalu.

I svaki put kada kritikujemo mlade igrače, bilo bi pošteno da uzmemo u obzir situaciju u kojoj rastu i stasavaju i da se od njih očekuje da sa 16 godina budu zreli i odrasli.
 

dusan.petrovic

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2018
Порука
1.467
Reaction score
5.837
Локација
beograd
@Direktor_Grobar
Ne znam zbog cega bi bojkotovali FK.
Energiju koju ima svako od nas treba da usmeri na prave stvari, a to nije mastanje sta bi ja radio da dodjem u poziciju da odlučujem u FK. Svi mi odavde bi zvali Nikolica i dali mu ugovor kakav ima Zeljko u KK. Skolu bi maksimalno forsirali, ne bi nam deca isla u Milan za dzabe, ne bi prodavali Vlahovica ispod 10-15 miliona. Klinci bi nam ostajali najmanje 3 do 5 sezona. Svako normalan bi uredio klub na taj nacin. Ali pre toga treba skinuti vazuru. Imas neki predlog za to ili da nastavimo da mastamo?
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Ovo je mnogo kompleksna tema i teška, posebno u siromašnim zemljama kao što smo mi. Jesi ti u pravu s jedne strane, ali evo ti situacija:

Dete ozbiljan potencijal, reprezentativac u svom uzrastu, nije iz BG-a, igra u klubu u BG-u. Roditelji nemaju novca ni smeštaj da mu plaćaju, klub ne izmiruje svoje obaveze. Priđe im menadžer i ponudi da će on "voditi računa" o detetu (stan, specijalna ishrana, kopačke, individualni treninzi, škola...)...
Šta bi većina od vas u situaciji tih roditelja uradila?

Sticajem okolnosti, imam ličnih iskustava i sa jednom i drugom stranom medalje. I taj posao agenta/menadžera sa klincima je svojevrsni pakao, jer taj agent ne radi samo sa detetom-igračem, nego i sa tatom i mamom, i babom i dedom i sestrom i bratom. Sve njih hendluje.

Slažem se da je veliki problem na strani roditelja, ali više u mentalnom sklopu gde ti roditelji uglavnom, kada ne ide sve kako treba, pune detetu glavu da ga mrzi trener, da neko drugi igra preko veze iako je lošiji... mali broj roditelja će reći detetu da treba da bude strpljiv i da radi jače, već mu kaže "ma, menjamo klub!" ili "menjamo agenta".

I onda taj agent koji je uložio i finansije i vreme u tog mladog igrača (zato što klub nije) mora na neki način da "obezbedi" investiciju. Da, budu to bukvalno u nekim slučajevima robovlasnički ugovori, ali i to je opet do sistema kod nas gde je dozvoljeno kriminalcima da budu "menadžeri".
Ali, u većini slučajeva na šteti bude samo klub, jer nije platio na mostu pa sad plaća duplo na ćupriji.

Gledala sam školo prilog o Sitijevoj akademiji gde klinci bukvalno sve imaju obezbeđeno - smeštaj, ishrana, individualni treninzi, škola. Mladi igrač bukvalno može da razmišlja samo o fudbalu.

I svaki put kada kritikujemo mlade igrače, bilo bi pošteno da uzmemo u obzir situaciju u kojoj rastu i stasavaju i da se od njih očekuje da sa 16 godina budu zreli i odrasli.
Inače su Tumbine bebe odrastale u idealnoj situaciji, sa sve ratom plus bombardovanjem odmah iza toga. Samo komentar za ovo poslednje, ostalo si u pravu.

Imas i pozitivne primere. Opet osnovni problem je uprava a roditelji debili mu dodju kao bonus. Imas decu idu u skolu i onda kazemo ne valja skolski sistem (slazem se) a gomila nabedjenih roditelja debila koja jebe mater uciteljima. Fuj.

Ti kume ne laprdaj, znas sta sam hteo da kazem. Pusti ljude da pisu i mastaju kad ne postoji legalan nacin da ovaj ode.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.385
Reaction score
37.828

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.470
Reaction score
41.199
Локација
Žrnov
Inače su Tumbine bebe odrastale u idealnoj situaciji, sa sve ratom plus bombardovanjem odmah iza toga. Samo komentar za ovo poslednje, ostalo si u pravu.

Imas i pozitivne primere. Opet osnovni problem je uprava a roditelji debili mu dodju kao bonus. Imas decu idu u skolu i onda kazemo ne valja skolski sistem (slazem se) a gomila nabedjenih roditelja debila koja jebe mater uciteljima. Fuj.

Ti kume ne laprdaj, znas sta sam hteo da kazem. Pusti ljude da pisu i mastaju kad ne postoji legalan nacin da ovaj ode.
U pravu si, ali za Tumbine bebe moraš u obzir da uzmeš i vremensku distancu i sistem koji je tada funkcionisao. Potpuno drugačije vreme i okolnosti bile.
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
815
Reaction score
4.306
Локација
Beograd

“Ako neko bude i odlazio, to će biti igrači koji su duže u timu, pod uslovom da nađemo adekvatne zamene. U suprotnom, kostur tima se neće menjati, a odlasci momaka koje smo letos angažovali ne dolaze u obzir, iako javnost spekuliše o tome.”

Dakle, Ilic ili Belic ce biti prodati ove zime. Neki idealan scenario je da Ilic ode po modelu Strahinje Pavlovica i Filipa Stevanovica koji su isto prodavani na zimu, dakle da ostane na pozajmici do kraja sezone, sto bi imalo smisla i za Ilica, ali pitanje je da li ovi iz uprave uopste to zele da urade i da li su sposobni da to obezbede.

Prodaja Belica sa druge strane bi bila katastrofa po meni i veca nego prodaja Saldanje, mi takvog igraca jako tesko mozemo da nadjemo opet, pogotovo u januaru.
 

Samuraj

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
1.119
Reaction score
306
Ovo je mnogo kompleksna tema i teška, posebno u siromašnim zemljama kao što smo mi. Jesi ti u pravu s jedne strane, ali evo ti situacija:

Dete ozbiljan potencijal, reprezentativac u svom uzrastu, nije iz BG-a, igra u klubu u BG-u. Roditelji nemaju novca ni smeštaj da mu plaćaju, klub ne izmiruje svoje obaveze. Priđe im menadžer i ponudi da će on "voditi računa" o detetu (stan, specijalna ishrana, kopačke, individualni treninzi, škola...)...
Šta bi većina od vas u situaciji tih roditelja uradila?

Sticajem okolnosti, imam ličnih iskustava i sa jednom i drugom stranom medalje. I taj posao agenta/menadžera sa klincima je svojevrsni pakao, jer taj agent ne radi samo sa detetom-igračem, nego i sa tatom i mamom, i babom i dedom i sestrom i bratom. Sve njih hendluje.

Slažem se da je veliki problem na strani roditelja, ali više u mentalnom sklopu gde ti roditelji uglavnom, kada ne ide sve kako treba, pune detetu glavu da ga mrzi trener, da neko drugi igra preko veze iako je lošiji... mali broj roditelja će reći detetu da treba da bude strpljiv i da radi jače, već mu kaže "ma, menjamo klub!" ili "menjamo agenta".

I onda taj agent koji je uložio i finansije i vreme u tog mladog igrača (zato što klub nije) mora na neki način da "obezbedi" investiciju. Da, budu to bukvalno u nekim slučajevima robovlasnički ugovori, ali i to je opet do sistema kod nas gde je dozvoljeno kriminalcima da budu "menadžeri".
Ali, u većini slučajeva na šteti bude samo klub, jer nije platio na mostu pa sad plaća duplo na ćupriji.

Gledala sam školo prilog o Sitijevoj akademiji gde klinci bukvalno sve imaju obezbeđeno - smeštaj, ishrana, individualni treninzi, škola. Mladi igrač bukvalno može da razmišlja samo o fudbalu.

I svaki put kada kritikujemo mlade igrače, bilo bi pošteno da uzmemo u obzir situaciju u kojoj rastu i stasavaju i da se od njih očekuje da sa 16 godina budu zreli i odrasli.
Čemu služi onaj nas internat?
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Apropo odlaznog roka:
U našem slučaju verovatno osim Gmazure svi mogu da idu.

uprAVa napolje!
Sve u korist menadžera. Oni su verovatno uticali na ovu odluku. Banana liga i država.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.289
Reaction score
18.459
Локација
Kej Republika
Samo da FK redovno proverava SPAM emails...
Svasta tu moze da se pronadje.
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
815
Reaction score
4.306
Локација
Beograd

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.385
Reaction score
37.828
Sve u korist menadžera. Oni su verovatno uticali na ovu odluku. Banana liga i država.
Iskreno meni je odluka ok, samo da ne živimo tu gde živimo. Igračima je ovo profesija, ne hobi, od toga žive. I treba da budu plaćeni.

Drugi je problem to što je i ovakva odluka laka za eskiviranje. Postoji plata i postoji "plata". Ono što je na papiru i što verujem redovno prime pa se onda uprAVa hvali kako nema dugovanja, tipa zakonski minimalac koji nije dovoljan ni za hleb i mleko za mesec dana. A onaj ostatak ide na dođem ti, t.j. oprostićeš mi pre ili kasnije.
 

amansio

Grobarčina
Учлањен(а)
03.02.2007
Порука
2.144
Reaction score
4.603
Локација
tamo daleko......uz grupu JNA
Ne moraju se Bazdaru nužno davati minute da bi napredovao. On to može da napravi na treninzima pa ako se dokaže, eto mu i minuta.

Kao što je Marko Nikolic pričao za Vlahovica sa je još tada odskakao na treninzima u odnosu na tim koji je osvojio duplu krunu
Ko se to dokazuje na treninzima ? Saničanin,Antić,Severina,Kalulu,Stojković,Ilić,Markovića??? Vi stvarno mislite da u Partizanu trening odlučuje ko će da igra
 
Top