Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dres Partizana - nekada i sada

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.784
Reaction score
29.723
Локација
Beograd
Gledam juče CSKA - Partizan, a CSKA ima dresove u boji k'o da su neki papagaji, jbt, mene bi bilo sramota da Partizan izađe na teren u tako nečem neprikladnom, nekim dekretom u klubu treba zauvek zabraniti da izlazimo u neprikladnim bojama...
Crno-belo, belo-crno, belo, crno, bordo(crveno)-plavo(teget) i to je to...
Jbg, valjda treba i neku tradiciju poštovati...(iako podvlačim da smo imali i druge kombinacije boja tokom istorije, ali, ovo se nekako ustalilo)...

E, što se tiče novih (belih) dresova, stvarno mi liče na to kad dete obučeš u nešto novo, belo, čisto, a ono gurne ruke u podrum sa ugljem ili u (ugašenu) peć, pa izvuče nagaravljeno-crne rukave, ili hoće da dohvati nešto iz vode/mora/potoka/bare pa se ukvasi i na kratkim pantalonicama/šorcu mu se ,,ocrta,, dokle je u vodu zagazilo...

Samo, nadam se da ćemo nove bele dresove ipak više pamtiti po pobedama i sportskim uspesima, nego po dizajnu, kao što tako pamtimo i one prugaste ,,nagaravljene,, iliti ,,isprane,, od prošle sezone...

Ali, za moj ukus (a ukusi su, priznajem, svima različiti) taj dizajner firme koja nam ovo isporučuje ipak nema ukusa/pojma šta je Partizan i šta sportska oprema (dres) jednog takvog kluba treba da iskazuje, odražava, pokazuje...

Smrt fašizmu-živeo Partizan-živela sloboda! :šal Igraj na gol više!
 

Plava Čigra

Grobarčina
Учлањен(а)
08.04.2011
Порука
2.250
Reaction score
3.675
Ma ovi novi bijeli dresovi su užas, a tek u kombinaciji sa istim takvim zagorjelim šorcevima.

Oni prošlogodišnji bijeli su bili mnogo ljepši i nije mi jasno šta je onaj psiho Pantić vidio lijepo u njima i šta su koji kurac mijenjali i ovu bijelu garnituru, kad su izabrali najgoru moguću kao zamjenu.

Debili!
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Ja sam na drugoj temi postavio sliku iz galerije sa sajta kluba... Premijera novih dresova, a pola igraca nosi blanko dresove... Briljiramo.
 

Mijatovic

Banned
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
4.890
Reaction score
248
Локација
Death Valley
beli dresovi super! konacno sve samo u crnoj i beloj boji (sponzor takodje!).
 

Sale SK

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
2.501
Reaction score
646
Локација
Skopje,Republique de Macedoine
Ja sam na drugoj temi postavio sliku iz galerije sa sajta kluba... Premijera novih dresova, a pola igraca nosi blanko dresove... Briljiramo.

I vi Grobari sad preterujete.:D Nikako da vam se ugodi.Vi biste zeleli da svi dresovi imaju reklame,pa gde ste to videli?Bolje ovako nego da su neke reklame crno-bele,a neke crveno-bele.:D
Inace da ponovim...Ovi novi dresovi mi se stvarno ne dopadaju.Neka istera jos ova godina ugovora i neka se Nike nosi u pm.Sa njima nikad vise.
 

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.666
Reaction score
2.844
Локација
Humska ulica
Ha ha mrtvi Irtis nosi nase unikatne dresove...Pantic legenda :pop
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.918
Reaction score
7.838
Vratite beli dres od prosle sezone MOLIM VAS!!!
Ovo sto sada nosimo neka ostane u arhivama da se potsecamo kakvi dziberi nam vode marketing.
Gospoda:
sp%20partizan.jpg


mp_foto_milos_cvetkovic_019_1024x1024_176616_1.jpg


Strasno nam je zavrsavao posao sa crnim sorcom:
PARTIZAN--MLADOST-(1).jpg

Ova varijanta skroz bela maica sa kragnom, i crni sorts jebe kevu koliko je elegantna.
 

publicenemy

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.329
Reaction score
2.766
Jebote, šta mi nosimo ove sezone. Pravo Nike ciganisanje, hibrid gostujuće garniture katalonskih cigana iz 2013. i domaćeg Derbi Kauntija iz istog perioda. No, bitno da je Pantić izonanisao na njih.

Samo nam fali neki sponzor tipa "Grill SavaMala", pa da doživljaj bude upotpunjen.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.784
Reaction score
29.723
Локација
Beograd
Gril Savamala je srušen zarad Beograda na vodi i dobrobiti vaskolikog Srbstva, koja će, po planu velikog vezira te potom kalifa stići za jedno dve godine...
A i mi ćemo možda promeniti tehničkog sponzora u istom roku...
 

grobar-do-groba

Mrzitelj zvezdizma
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
3.960
Reaction score
4.434
Локација
Uz Partizan i dobar gitarski rif!!!
Ljudi su rođeni da useru sve što valja. Umesto onaj prvi oni promenili ovaj extra drugi, i usrali jedini koji je nešto vredeo, sada imamo dva veoma ružna dresa. Ali daš Pantiću da ti bira dres, pa šta onda čovek da očekuje?????
 

GR88ĆU

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
844
Reaction score
2.948
Локација
Ušće Ravanice u Veliku Moravu
Sticajem okolnosti juče sam nabavio prošlogodišnji beli dres i mogu vam reći da sam oduševljen.Nosio sam ga juče ceo dan i vrlo je prijatan.Jedan član foruma je ovde napisao da su rupice na celim leđima još veće nego na crnobelom i jesu,plus one crne trake sa strane su isto cele u rupicama.Meni dres deluje lepše od ovogodišnjeg belog.
 

Mijatovic

Banned
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
4.890
Reaction score
248
Локација
Death Valley
Vratite beli dres od prosle sezone MOLIM VAS!!!
Ovo sto sada nosimo neka ostane u arhivama da se potsecamo kakvi dziberi nam vode marketing.

zar ti jos uvek verujes da to mi odlucujemo?

tehnicki sponzor to odlucuje i oni kada izbace nove modele (godisnje) predloze par varijanti nasem klubu (kao i ostalim manjim klubovima) i to je to. nema tu puno filozofiranja jer klub ne placa nista za dresove a veci klubovi imaj priliku i na individualne izrade, sto i rade.
 

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
403
Reaction score
536
zar ti jos uvek verujes da to mi odlucujemo?

tehnicki sponzor to odlucuje i oni kada izbace nove modele (godisnje) predloze par varijanti nasem klubu (kao i ostalim manjim klubovima) i to je to. nema tu puno filozofiranja jer klub ne placa nista za dresove a veci klubovi imaj priliku i na individualne izrade, sto i rade.

Ali u stvari nije tako. Najki nam je bio sponzor pre 20 godina pa kad su nam dali belo crno dresove koji su išli do pola dresa, naša uprava je odbila to da nosi. Problem je što je danas tolika kurcobolja u upravi Partizana da se niko i ne zanima standardizacijom vizualnog izgleda naše ekipe. Nama jedan Željko Pantić bira dresove, a posle pravi dve emisije pod nazivom Partizanov Vesnik i priča gluposti predstavljajući neke NHL in NFL dresove. Poentu tih specijala o dresovima nikako ne mogu da skontam :confused

Da Partizan ima bilo koga kome je stalo do izgleda dresova mogli bi ladno da kažu dobavljaču da ne ispunjavaju naše standarde i nisu u skladu sa tradicijom i fino se nadje neko ko će da uradi dresove koji bi bili unikatni za nas. Barem u današnje vreme ne fali grafičkih dizajnera i proizvodjača sportske opreme.

Kad bi se objavio ugovor sa Najkijem, sigurno bi pokazao da mi u stvari plaćamo te dresove po nekoj jeftinijoj ceni nego što ih prodajemo u shopu, i jedini prihod od tehničkog sponzora ostvarujemo u toj razlici po kojoj plaćamo dresove i te neke prodaje. Plus klub plaća cenu isporuke i štampe na dresovima. Unikatnije , lepsše i jeftinije dresove bi nam pravio NAII, ali nekom je stalo da nam "sponzor" bude Najki, makar i na štetu klupskih finansija i tradicije.

I u ove fontove koje smo nosili juče garant je UEFA umešala prste sa svojim regulacijama o debljini brojeva na dresu , to jest prošli font im je bio predebeo.
 

ZoranJ

Početnik
Учлањен(а)
09.06.2017
Порука
88
Reaction score
6
Nike fudbalskom klubu placa 400 000 evra za sponzorstvo. Dobijes katalog i biras od ponudjenih. Izabrani model je bio druga varijanta Mancester Sitija u prethodnoj sezoni.

Ukoliko ti ne odgovara dizajn, debljina fonta onda angazujes NAII i vrhunskog grafickog dizajnera i platis sve iz svog dzepa.

Sa smesnim brojem godisnjih prodaja poslednjih 15+godina, ciji broj minimalno varira svake i ne zavisi od dizajna , glupo je uopste i raspravljati o debljini fonta, 3-4-5 kitu.
 
Top