Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
405
Reaction score
2.764
Локација
Novi Beograd
Iako mislim da smo pukli ove godine u trci za titulu jos u septembru, svaki derbi nosi nesto sa sobom. Realno u fudbalu se moze svasta desiti, pa iako je meni malo realno, moze ovo biti neka prekretnica ako ih dobijemo pa se i prepolove bodovi da ih malo pritisnemo. Nevezano za titulu, u svaki derbi se mora uci sa zeljom da se preore teren i dobije Zvezda.

Sad malo o njima. Ove sezone su odigrali dobro Evropu, domacu ligu i ne racunam preterano, ima svega. Milojevic im je usadio filozofiju sa mnogo trcanja. Cak i kad igraju lose (a igraju cesto) da se trci bez prestanka. Zategao ih je pozadi poprilicno i najvise prevage prave na trcanje, oduzete lopte na sredini terena, umor protivnika itd. Ono cemu teze je da oduzmu loptu protivniku i da sa mnogo igraca napadanu nepostavljenu odvranu. Ako nesto mogu da kazem da dobro rade, to je tranzicija. I to se im se mora zatvoriti. Tranzicija iz odbrane u napad, i te nicije lopte osvojene na sredini su im vise od pola golova. Medjutim na postavljenu odbranu su truba. Previse fokusa na odbranu, na trcanje i na tranziciju, ali sto se tice napada na postavljenu odbranu , distribucije lopte, timske kreacije - slabo, i to im je velika mana i mislim da se mora iskoristiti. Postavljenu odbranu probaju da resavaju uglavnom individualnim kvalitetom gde odskace Marin a tu su i Ben, Ebecilio, Ivanic itd. Takodje bekovi im igraju jako visoko i konstantno se ponavljaju i mnogo im igra zavisi od Rodica i Stojkovica. I kada igraju tranziciju i kada napadaju postavljenu odbranu teze da igraju sto jednostavnije i sa malo kontakata sa loptom, a pozadi ako ispadnu ili izgube loptu da preuzimaju sa dosta trcanja, najvise od centralnih veznih Jovicica, Jovancica, Causica itd.

Bas zbog ovakvog stila igre, mislim da nisu za titule i da im vise lezi kad su underdog. Kao favoriti umeju da kiksnu, a i Milojevic je ziheras. Napravili su neke pristojne rezultate u Evropi jer su prepustili igru protivniku, a vecina protivnika ih potcenila i usla mlako i mlitavo u utakmicu. Primera radi protiv Trnave su ogulili guzicu i na jedvite jade ih prosli. Ta utakmica i nasa utakmica iz prvog dela sezone su primer kako treba igrati protiv njih.

Kada im das loptu, mnogo trcis i udjes motivisan da osvojis duele na sredini i da osvojis svaku niciju loptu, pritom im ne das da se lako okrenu licem ka golu, postaju bezopasni. Znaci ako udjemo sa vecom energijom u utakmicu i trcimo barem koliko i oni, imamo velike sanse. I to je recept kako smo igrali derbi u prvoj polusezoni i kako ih je prebila Trnava.

ovako bi trebali da izadju protiv nas:
Borjan
Stojkovic-Savic-Milunovic-Rodic
Jovancic(Causic, Ivanic)-Jovicic
Ben - Marin - Simic(Jirka)
Boaci(Pavkov)​

Kljuc igre im lezi u Marinu koji odskace kvalitetom, bekovi se non stop ponavljaju, Ben im je allround igrac koji im je uz Marin najbitniji igrac, a centralni vezni su tu da krpe rupe, da trce, i da seku lopte za tranziciju sve u svemu jako malo kreacije.

Uz tranziciju, dosta golova daju i sa distance i iz prekida.



Ako udjemo pravi u utakmicu, bez obzira sto smo kriticni na nekim pozicijama, verujem da pobedjujemo. Moramo biti motivisaniji od Zvezde i da trcimo barem koliko i oni. Najbitnije je da odrzimo ritam i nakon famoznog 60-70og minuta. Ako im prepustimo posed, postaju bezopasni bez tranzicije. Moramo im napasti stopere brzinom jer su i Savic i Milunovic spori. Kljucno je da mi istrcimo dobro i iz tranzicije da resi Rikardo. Ocekujem sa nase strane 4-4-2 gde ce Nikolic biti poluspic i krila koja ce u stopu pratiti njihove bekove. I naravno - POBEDU!


Pozdrav! :napred-partizan::pfc::šal:partizan-fan:
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.947
Reaction score
7.955
Derbi, jos u gostima, zna se, 2 zadnja vezna, dupliras bekove, lomis tuces, pa sta bude.
 

Špaca

Grobar
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
261
Reaction score
1.050

Kakva legenda od babe.
Sto godina da nam zivis!

Imam tu čast da je gospođa majka moga zeta. A brat njene unuke (na 7:48) uz koga je počela da navija za Partizan i koga "ćaća" vodi na sve utakmice u Pionir je moj naslednik lično:).

Ovde je rečeno samo malo detalja o baka Buci. Osim što kupuje sezonske karte i ide na sve utakmice JSD koje može, ona za svaki sport kupuje još jednu dodatnu sezonsku za sedište pored nje, da je ustupi nekom ko nema para za kartu. Ili detalj kada je pre desetak godina sa obe ruke u gipsu išla na sve utakmice i to gradskim prevozom. Ima toga još mnogo. Sigurno je najveća živa legenda na JNA i Banjici, a uz gospođu Milku Džikić i u Pioniru.
Neka nam je živa i zdrava:ziveli
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
saSxD7Y.png
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.251
Reaction score
2.844
Imam tu čast da je gospođa majka moga zeta. A brat njene unuke (na 7:48) uz koga je počela da navija za Partizan i koga "ćaća" vodi na sve utakmice u Pionir je moj naslednik lično:).

Ovde je rečeno samo malo detalja o baka Buci. Osim što kupuje sezonske karte i ide na sve utakmice JSD koje može, ona za svaki sport kupuje još jednu dodatnu sezonsku za sedište pored nje, da je ustupi nekom ko nema para za kartu. Ili detalj kada je pre desetak godina sa obe ruke u gipsu išla na sve utakmice i to gradskim prevozom. Ima toga još mnogo. Sigurno je najveća živa legenda na JNA i Banjici, a uz gospođu Milku Džikić i u Pioniru.
Neka nam je živa i zdrava:ziveli

Ovo je stav ljubavi i zahvalnosti prema klubu koji se voli. Posebno je lijepo to za karte. Ta njena prica od 4. minuta bi bila obavezno stivo za sve navijace, a posebno za ove sto "prodaju" svoju ljubav da se makar malo postide.
 

grobarani

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
851
Reaction score
1.487
Mozart pise da je Pavlovic starter?
Decko od 17 godina koji je odigrao samo jednu utakmicu u seniorskom timu da igra derbi i to starter da bude?

Ja ruku na srce stvarno ne znam kako decko igra ali ovo je previse.
Jesam ja za guranje mladjih ali dje bas na derbi...

U svakom slucaju da klincu pozelimo mnogo snage i da ih kida. Kad ces biti nalozeniji na derbi ako ne u te godine. Budi pametan i nemoj da sagoris.

Znam da nas cigani citaju!
Jebacemo vam i oca i majku i na terenu i na tribinama. Istok je nas zato ne trazite djavola jer cete ga dobiti kao i uvjek.

Mene vec opasno uhvatila euforija oko derbija..
Ajmo momci samo jako kako na terenu tako i na tribinama!
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Misliš da je mali kvalitetom zaslužio da bude u startnoj postavi na tako važnoj utakmici?
Ne kažem da sumnjam u njegove sposobnosti, ali je on tu isključivo jer je to jedina utakmica koju prate skauti većih klubova i najznačajniji razlog je baš što ima samo 17 godina i zato veće šanse da se proda.
To je realnost našeg stanja u klubu otkad su ovi smradovi došli da naš jašu kao stoku.

Prioritet kluba je da se proda što veći broj igrača, a rezultat je manje važan. Zato nismo nikoga ni doveli u ovom prelaznom roku, nego se "oslanjamo na sopstvenu školu". Ja bih bio najsrećniji ako pokidamo ova govna u subotu, ali to ne rešava ni 5% naših problema, nažalost.. Zato i nema euforije na forumu.
 

Bili Piton

Grobar
Учлањен(а)
12.05.2018
Порука
757
Reaction score
5.775
Локација
Nekontrolisano kretanje u više pravaca
Kako sam video od Bambija nema nista. Unutrasnji butni misic. Jedino ako je dezinformacija pa sutra zaigra kao iznenadjenje. A treba nam takav igrac, iskusan. Ja se nadam da je dezinformacija dete od 17 godina na stoperu, imamo Valijentea I Celavog pa nek krljaju, Scekica ispred njih, momci samo u meso, od pocetka, da se prebiju ove njihove primadone, plasim se ako stavi ovo nase dete od pocetka pozadi, svasta se moze ocekivati. Na krilima bog nek nam je na pomoci. Ja kad vidim Miletica meni odma nije dobro. Kad vidim glazuru, profesora I vucelu, dva puta vise mi nije dobro. Stoko, jos ste tu. Prodajete decu preko derbija za sicu.
Dobismo ih u basketu, dobismo u rukometu, dobicemo ih I u fudbalu. Ono cigance kaze da je bolji od deset apstraktnih Mesija u Partizanu, ja bi sutra poceo mec sa jednim dizanjem u vazduh od strane Celavog Milete kao onomad Krstajic ili Srdja Knezevic, jesenas su se izvukli na rumenog, sutra nece. Partizane igraj I pobedi!!!
 

Baracuda

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2017
Порука
1.168
Reaction score
4.368
Ja bih voleo da vidim Bambija od starta, u kakvom god stanju, veca je opasnost od Kosovica ili Zakarica. Sto se tice malog Pavlovica, veliki je rizik. Mali veceras posle 20 h moze postati ili junak ili tragicar, tu je rizik veliki. Kao alternativa ostaje Ostojic, koji je iskusan, zna dobro da se postavi, svaki derbi odigrao je dobro, Boacija je stavljao u dzep. Ali, nema utakmica u nogama, spor je i pitanje je koliko je uigran sa Valijenteom. Mislim da ce poceti Bojan, a nadam se da ce Bambi resiti negde u finisu meca.
 

najgori

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
1.940
Reaction score
7.364
Локација
Banja Luka
Kladim se da ce mali Pavlović da pokida i da im jebe majku danas!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top