Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2021/22. Povratak kralja!

Статус
Затворена за писање одговора.

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Na trenutak smo u utakmici na trenutak smo glavom ko zna gdje. I tako citavu utakmicu.

Ne znam sta se treba desiti da se nesto pokrene na bolje.
 

SilentKiller

Početnik
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
148
Reaction score
346
Локација
Srbija
"Ako počinjem neke utakmice sa najmlađom petorkom, to je stvar poverenja prema njima. Od njih zavisi koliko će igrati. Nisam se ni danas ljutio kada su promašivali otvorene šuteve, govorio sam im da treba da nastave da šutiraju"
Izjavio Obradović.

Ne ljutim se ni ja, neka šutnu i neka promašuju, bitna će da udje. Danas bile već neke akcije za tri poena ali lopta slabo ulazila. Baš smo u padu što se tiče poena za tri poena. Ipak koliko toliko nadomestimo poenima iz reketa što je po meni najlepša igra.
Opet smo donekle loše branili šut za tri poena ali mislim da je Željko već počeo to da dovodi u red videvši da su bila preuzimanja i bolje su pokrivane pozicije.

Generalno ne tako sjajna igra ali vidi se pad forme i to je olekivano, bitno ih Željko vrati na pravi kolosek.

Inače ako već nemamo kapitena, vodju, sinoć nešto razmišljao i pala mi ideja, što ne stave Veličkovića na klupu, tu da bude sa njima, konkretno za ove mladje bio bi sjajan učitelj, kako se nositi sa pritiskom. Da nam Veličko nike otišao u penziju i da je mladji, legao bi ovoj ekipi kao kec na desetku.


Pobeda se piše, idemo dalje.
 
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
244
Reaction score
1.108
Локација
Trebinje
Надам се само да ових дана и поред бројних утакмица тренирамо много и јако, и да је то главни узрок катастрофалног шута, игре и енергије.
Све друго не би ваљало.
Једино ме то тјеши.
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
808
Reaction score
4.287
Локација
Beograd
Generalno nismo odigrali toliko lose kao sto je izgledalo, neki igraci koji su dobri suteri su se bas ispromasivali danas i ako su bili potpuno otvoreni, pre svega Panter i Glas, mada je Avramovic to donekle nadoknadio. Da je u tom aspektu bila malo bolja situacija, i utisak bi bio bolji. Opet, to sto je bilo bolje nego sto je izgledalo, ne znaci da je bilo dobro, naprotiv, bilo je poprilicno mlako.

Nadam se da ce ova utakmica malo vratiti samopouzdanje Avramovicu i da ce krenuti da pruza partije iz ranijeg dela sezone. Stvarno njegova fantasticna partija nakon jedne uzasne forme u koju je upao. Pohvale i za ludog brata Kuruca, njegov kos posle auta mi je definitivno ostao kao utisak veceri. Mislim da je zasluzio vecu minutazu veceras, pre svega zbog toga ko mu je alternativa. Lesor i Ledej standardno dobri, nema tu sta da se doda.

Nadam se da ce kako sezona bude odmicala, i kako se budu igrale najbitnije utakmice, trio Dangubic-Trifunovic-Zagorac imati sve manju minutazu, a idealno bi bilo da u nokaut utakmicama ni ne ulaze u igru. Neka pored Kuruca na poziciji 3 igra Panter, Glas, Tristan, Smajli, Ledej, bilo ko, ova trojica prosto nisu kalibar za ono sto su nase ambicije i ciljevi. Madar je nesto bolji od ove trojice, pokazao je potencijal u pojedinim situacijama, ali cesto deluje poprilicno pasivno, mislim da je Zeljko pre svega na njega mislio na ovoj konferenciji kada je govorio o nezainteresovanosti i manjku borbe. Ako se ne trgne brzo, i on ce posmatrati utakmice sa klupe.

Imamo jos 2 meseca dok ne krene ono pravo, do tada moramo da odrzimo trenutnu situaciju na tabeli u oba takmicenja. Sasvim dovoljno vremena da se situacija vrati na pravi put, ali promena na bolje mora da krene u nekom skorijem periodu, da ne bismo pokvarili poziciju na tabeli u oba takmicenja. Srecom naredne 2 utakmice su u Beogradu tako da ce ekipa moci da poveze par treninga i da se konsoliduje.
 

lukaimasa

Grobarčina
Учлањен(а)
29.01.2010
Порука
1.387
Reaction score
2.392
Локација
Novi Beograd
Očekivao sam mnogo više.
Ne u smislu da sve deljemo redom, nego da bolje igramo, lepše, lakše,...

Ovo danas, a i prethodnih dana, je bilo baš mučenje.

Možda je preveliki pritisak, možda svi ginu i igraju za život protiv Partizana, a i protiv Željka, možda previše očekujem, ali neke početničke greške nam se ponavljaju od početka sezone.

Među igračima nemamo vođu, kapitena, Grobarčinu sa velikim G. Danas na poluvremenu Panter okuplja igrače na dogovor, čovek koji ima dvadeset utakmica u našem dresu.

Mislim da je kup prekretnica, pojedinci će ili sa štitom ili na njemu.
 

aleksandar011

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
209
Reaction score
1.317
Mnogo je bolje ovako nego da su dobili 30 razlike pa da pomisle, ponovo, da su Dzordani, sve jedan do drugoga.
Psujem, urlam, pizdim, sto puta iskljucim tv ili promenim kanal, pa se vratim ponovo na utakmicu…
Nije nam lako, al se nadam da ce kraj biti lep…
Krenem da pisem i da isprozivam ekipu i trenera ovde, na forumu, ali onda kazem sebi da ako ja kao laik naslucujem sta ne valja onda to Zeljko vidi kristalno jasno…
Vidimo svi da neki igraci nisu dorasli ulogama koje imaju, ali da bi kritikovali njihov ostanak u Partizanu morali bi da znamo, da li je na trzistu bilo boljih srpskih igraca, kakvi su im ugovori i klauzule za slucaj jednostranog raskida i jos mnogo toga bi morali da znamo… Za pravu kritiku morali bi da znamo sve te fakte.
Isto vazi za kritiku minutaze pojedinih igraca, kritiku nacina na koji se brani sut za tri poena.. itd
Slazem se, forum je za razmenu misljenja, ventil za nagomilane frustracije i sekiraciju tokom utakmica, ali mi pomalo smetaju ti kategoricki stavovi i kritike pojedinih Zeljkovih poteza, na nacin i sa autoritetom kao da ih izrice Greg Popovic licno i to nakon konsultacija sa sa trenerskom kucom slavnih….
 
Последња измена:

-sule-

Grobar
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
284
Reaction score
1.681
Локација
Beograd
Ma sve bi to drugačije izgledalo da su neki otvoreni sutevi ušli...onda bismo na forumu bili u fazonu zadrovanje, splitovanje, trentovanje, hamburgovanje...pa to je bilo pre mesec. Najveća muka nam tada bila što Rodions ne šutira kad je sam Balša bolji od ćaće, Madar top, čak se i Zagorac probudio čitava arena mu klicala. Polako ljudi sve je ok...znamo da utrpamo 100+ poena, trebaju nam i ovakve pobede.
Sad ide teška pobeda protiv Andore pa cetvrtfinale kao 20+, polufinale 8-10 razlike i onda stoka razlika
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.557
Reaction score
11.054
ZOC je mislio na najmladje, Madar igra jako promenjljivo i imam utisak da se lomi pod pritiskom, imajuci u vidu i onaj Duletov intervju.
Trifunovic nikako da prelomi, Glas takodje previse forsira... Alen redovno ispada po odbrani.

Sva cetvorica nabrojanih imaju ogromna muda i ne zameram im puno. Trifunovic bi trebalo da ima nekih minuta u rotaciji, a ostali ce za par godina biti vrhunski kosarkasi. Imaju sve predispozicije za to.
Kako ce korigovati trenutne probleme u igri, nemam pojma, ali sigurno u klubu ima mnogo onih koji imaju pojma.

Jedina glava koja treba da leti je glava onog ko je pristao da budemo Miskova prcija. Neka onog koji je svojevoljno izabrao Covica vraca u zivot kod Covica, nismo mi jebeni fmp. U picku materinu vise, ja ne verujem nikome ko napise i rec o tome kako takav moze nekome nesto da koristi, tako je bilo i kad smo ga dovodili. Ta "moze da koristi" sranja nas kostaju puno. Ako moze da koristi trpecu brate Trifunovica, drag mi je mali, tanak je kosarkas jos, ali ima Partizanstine. Ovog sto udje na 2-3 minuta i opali 2-3 suta koja i ZOC moze tako da opali da kroci malo na parket, mogu ozbiljnim defanzivcem smatrati samo u Megi, gde mu je i mesto, a gde ga ni gazda nece. Eventualno kod Ostojinog Gebelsa da pred kamerom sutira 10 od 10.

Mnoga deca ovog kluba nemaju taj kredit. Ovde su se pisale kritike o velikom Novici, a trpi se ovo. Konstantno lik ni na ovakvim utakmicama ne pravi nikakvu razliku.

Protok lopte u napadu ce doci. Timska odbrana mora bolje. Ne gori nam pozicija 1, gori nam pozicija 3. Ozbiljan je samo Kurucs, koji se najvise kritikuje, sa razlogom, ali nije malokrvni nemac pojma sigurno.
Bice puno bolje, resili smo igru u reketu sa Lesorom, nije savrseno resenje, nije ni lose. Otvorio se problem spolja. Delom i zbog Lesora, a delom i zbog ovog o cemu ZOC prica. Godine starosti ne smeju da budu alibi za ovo izmotavanje u svakoj drugoj odbrani napada.

I ima li ikako igde da se nadje neka napredna statistika bar za neku EK utakmicu? Znao sam ranije par mesta na kojima su mogli da se dobiju takvi podaci sa specijalizovanih programa, ali trenutno nemam pojma. Mislim da bi tek onda videli koliko malo ovom timu fali.
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.361
Reaction score
6.467
Локација
Novi Sad
"Ako počinjem neke utakmice sa najmlađom petorkom, to je stvar poverenja prema njima. Od njih zavisi koliko će igrati. Nisam se ni danas ljutio kada su promašivali otvorene šuteve, govorio sam im da treba da nastave da šutiraju"
Izjavio Obradović.

Ne ljutim se ni ja, neka šutnu i neka promašuju, bitna će da udje. Danas bile već neke akcije za tri poena ali lopta slabo ulazila. Baš smo u padu što se tiče poena za tri poena. Ipak koliko toliko nadomestimo poenima iz reketa što je po meni najlepša igra.
Opet smo donekle loše branili šut za tri poena ali mislim da je Željko već počeo to da dovodi u red videvši da su bila preuzimanja i bolje su pokrivane pozicije.

Generalno ne tako sjajna igra ali vidi se pad forme i to je olekivano, bitno ih Željko vrati na pravi kolosek.

Inače ako već nemamo kapitena, vodju, sinoć nešto razmišljao i pala mi ideja, što ne stave Veličkovića na klupu, tu da bude sa njima, konkretno za ove mladje bio bi sjajan učitelj, kako se nositi sa pritiskom. Da nam Veličko nike otišao u penziju i da je mladji, legao bi ovoj ekipi kao kec na desetku.


Pobeda se piše, idemo dalje.
Ako naših 12 trenera (vrhunskih) plus najbolji među najboljima, nisu dovoljni.. bas ce im znaciti Novica na klupi.

Rad rad i rad i vreme, jedini i najbolji lek.

Ima tu nekih koji su pokidali u pocetku sezone kada nije postavljen sistem i kada se igralo manje vise nekontrolisano. Cim je doslo da mora da se misli, isplivao je nedostatak inteligencije.
 
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
427
Reaction score
2.775
Локација
Beograd
na koga je po vama zoc mislio da se ne trudi i da ne daje maksimum?
Madar, Smajli, Trifa, Glas... mislio je pretpostavljam na ove mlađe koji ponekad čašćavaju ptisustvom... i koji uzimaju zdravo za gotovo što igraju u prvom timu PARTIZANA. Bukvalno je nedostatak motivacije u pitanju. Prekasni mentalni razvoj ljudi, kako muškaraca tako i žena danas... nekad je čovek bio odrastao sa 23 godine, danas tek sa 30... jbg u nekim antičkim grčkim polisima nisi mogo ni da glasaš pre tridesete.:)
Ali neću da pravdam nikoga, i da jesi nezreo kao osoba, moraš da imaš želju i motivaciju. Ne shvataju mnogi kakva im se šansa pruža... kroz ove željkove reči imam utisak da je neko od mladih na tankom ledu, i ne bi me čudio odlučniji korak što se statusa tiče...

Što se vođe tiče, vođa ne može da se postavi sa strane, ne moze ni Željko da ga nametne, on se sam nameće. To je neko ko ide prvi, ko ide gde niko ne sme, ko vodi napred kada svi stanu i pogodi kad niko ne može i kad je najpotrebnije. I ne, ne mora to biti niti je to uvek bio kapiten kod nas. Ovi klinci ne shvataju da im je i tu data šansa da se nametnu radom, požrtvovanjem i što da ne, sportskim bezobrazlukom.
 

SilentKiller

Početnik
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
148
Reaction score
346
Локација
Srbija
Ako naših 12 trenera (vrhunskih) plus najbolji među najboljima, nisu dovoljni.. bas ce im znaciti Novica na klupi.

Rad rad i rad i vreme, jedini i najbolji lek.

Ima tu nekih koji su pokidali u pocetku sezone kada nije postavljen sistem i kada se igralo manje vise nekontrolisano. Cim je doslo da mora da se misli, isplivao je nedostatak inteligencije.
Slažem se ja sa tobom. Samo rad može podići ekipu na na najviši nivo ali moraš se složiti i ti da bez vodje na terenu, to se ne može. Moramo imati jakog čoveka za kapitena, neko ko će na terenu da realizuje do detalja akciju koju je opisao Željko.

Baš danas Željko poludeo kada se nije odigrala akcija koju je zamislio i počeo da luduje jer smo umesto da damo koš, izgubili loptu.

Ono što može da se unapredi po meni jeste brža igra, odnosno da igrači ne dave loptu nego da proslede dalje.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.974
Reaction score
25.969
Локација
ante portas

Mikula990

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
304
Reaction score
1.303
Локација
Pancevo
Vidim da ne ide i da nesto ne stima .

Neki igraci jednostavno nisu za Partizan i tu prestaje svaka dalja diskusija .

Ali ipak moj mozak odbija da prihvati da Zeljko ne radi dobro i da na kraju sezone necemo uzeti ABA ligu .
Jednostavno i kad svi zaseru iza njih stoji on , a ja njemu verujem sve.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top