Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evropa 2017/18

Статус
Затворена за писање одговора.

Mijatovic

Banned
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
4.890
Reaction score
248
Локација
Death Valley
Ne znam za vas ali po meni je i bolje sto ne igra Zdjelar ovu prvu zvanicnu utakmicu. Jednostavno je odigrao malo sa ekipom, nije nikako uigran a i na individualnom planu ga nevidim trenutno toliko boljeg od ostalih. Barem toliko koliko je odigrao nije bog zna koliko odskakao od jednog Jevtovica ili Radina, od kojih ce jedan igrati zajedno sa Panticem na sredini.
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
395
Reaction score
2.739
Локација
Novi Beograd
Evo nakon odgledane utakmice sa priprema protiv Bazela (jednu jedinu sam nasao sa njihovih priprema) i jedne utakmice iz LE, da analiziram ukratko igru Viktorije Plzen.

Kao sto vecina zna Viktorija je prva u Ceskom sampionatu sa 46 bodova iz 16 utakmica, primera radi Slavija je druga sa 32 boda. Takodje su zavrsili prvi u grupi G LE sa 12 bodova ispred Steaue, Lugana i Hapoel Ber Seve.

E sada, fokus njihove igre je dobra defanziva, tj vrhunsko pomeranje i izlazak u presing i da iz te sigurnosti pozadi imaju vise samopouzdanja u napadu. Koristili su jesenas 4-2-3-1 formaciju u 95% slucajeva kao i 4-4-2, mada dosta retko.
Ovo bi trebao da bude tim protiv nas:

Hruska

Reznik --- Hubnik --- Hejda --- Limbersky

Hrosovsky --- Horava

Petrzela --- Kolar --- Kopic

Krmencik​

Kao sto sam rekao najveca vrlina im je sjajan defanzivni blok. Svi igraci trce, brane se sa 11 igraca. Ne robuju formaciji u defanzivi, ume to da izgleda dosta asimetricno. Fokus im je kada protivnik ima loptu da se svaki protivnicki igrac sem stopera okrene sa loptom ka njihovom golu sto teze. Znaci uvek su blizu igraca, uvek su na liniji dodavanja, da sto teze protivnicki igrac bude okrenut sa loptom licem ka njihovom golu. U takvoj postavci i bloku, desava se i da krilo ili ofanzivni vezni budu najistureniji u presingu (da ne bi dozvolili okretanje protivnika licem ka njihovom golu) i da se taj prostor iza sjajno pokrije, da nema rupa. Vrhunski covering rade.

Prekidi su im takodje jaca strana, kako defanzivni tako i ofanzivni.

U napadu igraju dosta jednostavno, trude se da igraju timski sa sto manje carinjenja lopte. Napad im se vrti oko centralnih veznjaka koji su osovina tima, Hrosovsky i Horava. Obojica igraju u oba smera, dobri su tehnicki potkovani pogotov Horava. Hrosovsky veoma brzo razmislja i igra jednostavno, ima vrhunsku dijagonalu. Krila im se povlace u sredinu, imaju odlicne kretnje i ostavljaju prostor bekovima koji su veoma ofanzivni, konstantno se ponavljaju, agresivni su i stoje visoko pogotovu Reznik. Krmencik glavni i najbolji igrac, iako visok 190cm jako pokretljiv i uz to snazan im otvara prostor sjajnim kretnjama, razvlaci protivnicku odbranu. Sjajan je u sesnaestercu. Ovako najjednostavnije receno izgleda pozicioni napad, medjutim Viktorija voli trku voli da napada iz kontri i polukontri. Tada se brzo transformisu iz odbrane u napad, gde krila sa Krmencikom napadaju poslednju liniju odbrane, tj napadaju prostor iza ledja odbrane i ovo im je jedan od najjacih oruzja u napadu. Taj prostor napadaju jer imaju Hrosovskog koji salje odlicne dijagonale i duge lopte. Petrzela im je desno krilo, levonog, nalik nasem Jankovicu. Ima 34 godine, iskusan, najbolji njihov igrac na lopti, dosta je agresivan sa loptom, rizikuje i napada jedan na jedan. Jan Kopic im je najbolji asistent tima i uz Petrzelu najbolje tehnicki potkovan u Viktoriji.






E sada posto najverovatnije igramo bez Zdjelara, odnosno sa Jevtom, ocekujem da ne napravimo nista iz pozicione igre. Takodje ocekujem da iz pozicione igre ne pravimo greske na osetljivom delu terena. Ono sto ocekujem u napadu su Tawamba i Jankovic. Ovde se samo uzdam u Tawambu da preskakanjem igre napravi neki visak, tj otvori prostor Jankovicu i Tosicu. Znaci po meni, jedine sanse koje mozemo da stvorimo su iz kontri i polukontri sa Tawambom i Jankovicem. Takodje se i u prekide uzdam koliko toliko. Mi u napadu nismo imali protok lopte i vertikalni pas da razbijemo linije protivnickog tima celu jesen pa ni na pripremama, pa tako mislim da cemo protiv Viktorije, koja je penicilin za takve pasove jos teze izvedemo.

Sto se tice odbrane, plasim se vertikalnih paseva jer je poznato da nam kroz jedan-dva pasa razbiju linije tima. Onda mogu preko ofanzivnih bekova da na m sire igru i napadaju sesnaesterac. Takodje samo da se minimiziraju petljanja sa loptom i greske na osetljivom delu terena.

E sada, i pored svega ovoga ja sam sigruran da je individualni kvalitet na nasoj strani. Jankovic, Tawamba, Tosic itd. Koliko god ljudi mozda ne veruju ili ne misle tako, ja sam ubedjen da imamo veoma veoma dobre pojedince. Jos jedna bitna stavka je da su igraci izlazili sa 100% mogucnosti u Evropi i u najtezim utakmicama i da smo sa time nadoknadjivali neke takticke propuste. Sta je bio rezultat? Dobili Videoton, dobili Bojse, prosli grupu, odigrali korektno poslednji derbi. Koliko god Viktorija bila bolja trkacki i takticki ja sam ubedjen u prolaz. Ako igraci izadju za 100% zalaganjem, ubedjen sam u prolaz jer je individualni kvalitet na nasoj strani.

Srecno!

:napred Partizan :partizan_fan: :D: :šal



http://www.squawka.com/teams/viktor...season-2017/2018#877#all-matches#1-6#by-match

http://www.squawka.com/teams/partiz...season-2017/2018#877#all-matches#1-6#by-match

Inace evo malo statistike. Zanimljivo je reci da smo imali mozda i najmanje kreiranih sansi u celoj LE, 6 assist i 32 key passes, dok je Viktorija imala 13 assist i 54 key passes. To govori o nasoj kombinatorici.
 

Virke

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2016
Порука
1.546
Reaction score
836
@TaraNdrel

Ti si car... Hvala ti na ovakvim postovima.
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
395
Reaction score
2.739
Локација
Novi Beograd
Jos jedna bitna stvar koju sam zaboravio da napisem jeste da cemo imati ogroman problem pp bokovima tj. sa nasim bekovima. Dosta napadaju taj prostor iza ledja odbrane a znamo da je Vule tu najkriticniji. Takodje im se bekove konstantno ponavljaju i izlaze visoko. Recept? Morace Jankela i Bambi guzicu da ogule i pomognu bekovima.

Izvinjavam se na duplom postu. Srecno jos jednom!!!
 

Baracuda

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2017
Порука
1.164
Reaction score
4.361
Sinoc sam gledao par detalja sa utakmica Plzenja i video da su zaista opasni i da na momente napadaju sa 7, 8 igraca. Ivanovica uz Tavambu, a i za Sumu treba naci mesto. No, ono cega se ja plasim je probijanje Vulicevica i kikseva odbrane na celu sa ovim akademikom u kopackama :

http://zurnal.rs/fudbal/partizan/59817/miletic-partizanov-policajac-rasirio-sam-sekin-hit-folirant

By the way - gluplji intervju sa nekim Partizanovim igracem u zivotu nisam procitao. A interesovanja i muzicki ukus su za posebnu pricu. U rangu maloumnog ciganskog Milosa Sestica .
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.233
Reaction score
2.782
Nadam se da ce Djukic rotirati Jankovica i Tosica na krilima, tj. da malo igra jedan a malo drugi da bismo tako iskoristili potencijale obojice sto bolje mozemo posto vjerujem da ce igrati obojica.
 

Bergman

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2014
Порука
1.059
Reaction score
189
Локација
zapad
Mi protiv ovakvih ekipa ne znamo igrati. Očekujem X kući i neki nesrećan X ili poraz u gostima. Neatraktivan protivnik, čvrste disciplinovane odbrane, jakog presinga... ispadamo. Što se ulaznica tiče svi daju različite informacije, svako iz svojih razloga, a ja vjerujem onim najcrnjim da je prodata tek polovina stadiona. Navijači Partizana, kao i oni preko puta, su i većini slučajeva navijači za trofeje, i forma tima direktno prati posjetu i to se pokazalo prošle sezone. Srati preko interneta, kukati na političare, drobiti po fejsbuku da li je bolja prva ili druga DB frakcija sa juga, tu smo glavni i to je naša specijalnost. Kad dođe do konkretne podrške klubu, nigdje nas nema.


Pogledajte parove koji se sastaju sutra. Poslije anonimusa iz Švedske koji imaju stadion od 9000 (koji će rasprodati) bićemo tim sa najmanjom posjetom u LE sutra. To nešto govori.

Šta se dešava sa kartama za Češku, vidim da se ne može direktno preko češkog sajta kupiti?
 

MladenGPG

Grobarčina
Учлањен(а)
24.04.2008
Порука
2.538
Reaction score
41
Prenijeli su ono što je Ružnal pisao.
I naravno nisu propustili priliku da poentiraju time ako prvak univerzuma nije napunio stadion, kako će to uspjeti nekom tamo Partizanu.
Pušite ga :pickaciganska

Fascinantan je dio gdje piše da je prodato svega 8.000 prije desetak dana. Pa trebali su onda da stave da je prije 15 dana prodato svega 4.000, a prije 25 samo 350.
Ne kapiram čemu ovoliko tekstova o posjeti. Pravi se neka senzacija od ovoga. Žalosno.
 

fkloznica

Grobarčina
Учлањен(а)
18.04.2008
Порука
5.738
Reaction score
2.094
Локација
sektor - M
Očekujem sutra puno golova jer mi odbranu nemamo , da li ćemo uspeti da postignemo više golova nego što primimo ostaje da se vidi.. nisam optimista. Pa taj Plzen kostur ekipe drži već godinama , verujem da znaju bez gledanja u svakom trenutku gde se koji igrač nalazi.

Realno sve je protiv nas , loše vreme , Jevtović u prvih 11, dve frakcije grobara , prva prava utakmica posle pauze itd , ali uvek smo bili najjači kada je najteže !! Borba bre !!
 

GR88ĆU

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
842
Reaction score
2.935
Локација
Ušće Ravanice u Veliku Moravu
Evo tačne vremenske prognoze za sutra u vreme utakmice:
Toplije i sa manje padavina nego na prethodnoj Partizanovoj prolećnoj evropskoj utakmici na JNA.
 

Djomla97

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
674
Reaction score
4.456
Локација
Kosovska Mitrovica
Pusten je i sektor A u prodaju danas. Bok zapada, ka kavezu sa protivnickim navijacima Toliko o tome da nema potraznje i da ce biti poluprazan stadion. Zurnal, Mocart i ostala bagra od novinara da ga duva! U inat svima dobijamo sutra. Ajmo MI!
 

Plava Čigra

Grobarčina
Учлањен(а)
08.04.2011
Порука
2.247
Reaction score
3.620
Ja bih bio zadovoljan sa 0:0, pa da u Plzenu rješavamo pitanje prolaza, ali teško da ćemo sa ovakvom odbranom izdržati, a da ne primimo bar jedan gol.

Mi koliko god dobrog možemo da uradimo u napadu, 2x više možemo da zaseremo u odbrani.

Uspio sam da pogledam 2 utakmice VP, zbog neke lične analize da znam šta nas čeka i nisam nimalo srećan onim što sam vidio. Preozbiljno izgledaju na terenu u odnosu na ovu našu eru sa Đukićem.

Jednostavno se vidi neki sistem i kompaktnost, za razliku od nas koji nismo konstantni i na terenu često izgledamo kao da ne znamo šta hoćemo, šta treba da radimo.

Ali nije loše biti umjereni pesimista, jer u slučaju pozitivnog rezultata moja doza sreće će biti ultravelika. :D
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.267
Reaction score
18.296
Локација
Kej Republika
Da bi i razmisljali o prolazu, odbrana mora biti savrsena sutra, a i za sedam dana. Ne smemo praviti gluposti pozadi, jer ocekujem tvrde utakmice sa malo sansi na obe strane. Svaki kiks se skupo placa u ovoj fazi i protiv ovakvih ekipa.

Urosevic je enigma. Ovo mu je debi za nas, pritom debi u ozbiljnoj fazi takmicenja kakvo je LE. Nadam se da ce nece sagoreti.

Vule nam je najslabija karika. Najveca mina pozadi svakako.

Mitrovic i Celavi moraju biti uigraniji nego li lane, nadam se najboljem.



Majstor ove igre sutra resava sve. Tavamba Tavamba Tavamba ti ne znas da volim te ja!!!
 

Nebitan

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
432
Reaction score
1.922
Локација
Zvornik
Kako se blizi utakmica, tako me sve vise hvata neka trema, pozitivna. Jedino me brine neigranje Zdjelara, nadao sam se da ce on biti taj, sad Jevtovic, ne uliva mi povjerenje. Iskreno se nadam da sutra Suma pocinje, zasluzio je, a mogao bi da bude taj x faktor.

Ajmo Crno Beli!
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.592
Локација
25-i maj
Ovo cemo da prodjemo kao Dnjepar nekad a posle moze i sa CSKA da se igra. Drago mi je da pocinje Ivanovic.
 

Milos doca

Početnik
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
113
Reaction score
178
Локација
Hram
Koliko sam cuo ostalo jos nekih 5000 ulaznica da se proda...dosta ce da ode sutra tako da ocekujem dosta dobru posetu
 

zoran.pfc

Grobarčina
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
1.935
Reaction score
3.012
Sastav za sutra,ako je verovati mozzartu
a56cb950212dcdaceb724ada5bd0e45b2cae3cc9.jpg
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top