Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.628
Не верујем да ће бити ишта од овога. Једино ако не признају сведочење тог црнца али ако немају никакав видео ни аудио доказ за то да је вређан не знам на основу чега могу да нас казне. Ваљда ако делегат Уефа не забележи било који инцидент он не може да се разматра. Била је туча у првом колу против Стреде па није било ништа јер вероватно нико није забележио то. Нисам правник али ми не делује логично да нас казне драстично....евентуално нека симболична новчана казна да се смири прича око овога и слично.
Са друге стране свако вређање црнца може да се протумачи као расизам иако са истим често везе нема......силује се тај расизам по сваку цену. Замислите да ирамо са циганима у Европи неку нокаут фазу.....избацили би нас на 20 година
 
Последња измена:

Sascha

Grobarčina
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
1.063
Reaction score
699
Локација
na pocetku kraja
Optuziti navijače kluba, u kojem igraju Suma i Rikardo, za rasizam, je ekstremni debilizam.
I krajnje je vreme da i mi i oni (evropa) priznamo da imamo kulturološke razlike :
Izraz "majmune' ili slično, kod nas, za razliku od većine zemalja evrope NEMA ISTO ZNAČENJE. Da ne ulazim u detalje, ali koliko ste puta drugu, prijatelju, komšiji, nekom nepoznatom, uputili taj izraz "majmune". Hteli ste da ga uredite na rasnoj osnovi? Smešno...
Pokušavaju na sve načine da nas stave u isti koš sa njima, ali mogu samo da ga duvaju :
Pripadnici Srpskog naroda nikada nisu imali robove i nikada nisu bili rasisti. I to treba, jednom za svagda, da se kaze toj evropskoj "gospodi"...
Nismo isti i nikada nećemo biti kao oni.
Pa mi smo jedan od retkih naroda evrope koji ne mora da nosi onaj transparent "no racism", jer to kod nas ne postoji i nikada nije ni postojalo.
Red bi bio da ovi naši pokazu malo muškost. Ne klub, već država.
Evropo, teraj se u tri pičke materine. Ako ste, a jeste izopačeni, mi nismo.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Sve je to ok da nema majmuna koji dodju i da bi ispali frajeri, oponašaju majmunske krike. Takvima bi za primer zabranio doživotno zabranio prilaz JNA.
Protiv Sochija sam sa istoka gledao gadjanje upaljačima. Teraš u kurac spikera koji tu radi od kad znam za sebe. Sami smo krivi ako popijemo kaznu, odnosno nemoć ove države je što je pojedincima sve dozvoljeno.
 

zubac

Grobar
Учлањен(а)
01.03.2007
Порука
490
Reaction score
1.754
Reci nekome da je majmun ili ispustati majmunske krike, bacati banane i slicno nije isto. Sramota je da u Srbiji u 21 vjeku ima ljudi koji mrze crnce a nikad nisu prosli pored crnca, a kamoli zivjeli u istom gradu sa njima. 20 Godina na zapadu me je naucilo da su ti crnci mnogo bolji ljudi od bjelaca sa zapada, ko ne vjeruje u to ne mora. Mozda ovdje ima nesto i do kulturoloskih razlika, sto ne opravdava postupak tog MAJMUNA koji nekog vrijedja na rasnoj osnovi, a u isto vrijeme smo imali desetine istih tih crnaca u klubovima naseg SD. Sto se tice kazne zna se, 2 utakmice bez publike i 200 000, barem ce se zvaljavi obradovati.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.628
Уефа мора да промени начин кажњавања за расизам и сличне ствари где један једини појединац може да угрози читав клуб. Ајде кад се нешто односи на велик део трибина и слично (мада и за то имају нека циркус правила) али овако нешто нема смисла. У ери модерне технологије не би требало да буде тешко да казну преузме појединац, а не читав клуб....ал то је све тако замршено са тим правима да ништа није како изгледа. Штета је да овај тим буде ускраћен за подршку
 
Последња измена:

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.902
Reaction score
7.791
Nemam ocekivanja po pitanju Konferenciske lige, tako da laganini cu pratiti nas prolazak grupe ako smo zivi i zdravi.
Nesto sam u fazonu ako prodjemo prodjemo, ako ne, daga jebes...
 

Miki80Pancevo

Početnik
Учлањен(а)
19.07.2021
Порука
17
Reaction score
56
Локација
Pancevo
Sada se vracam na utakmicu sa Dunajskom stradom...Jug nicim izazvan skandira Ratku Mladicu,i ovde sam pisao cemu to....Da bi neki pisali on Srbin cuda.....Na stranu sve to to je provuceno kroz neki zapisnik(jos je delegat bio iz Crne Gore).Sad majmunski krici ako ih je bilo....A onda je opet kriva Uefe jer eto ona kaznjava nas....Jbt oni cuveni prolazi su uvek blokirani pa sto....Klub zbog toga placa kazne a mi i dalje kao ludaci stojimo i blokiramo prolaze tj izlaze na tribinama,a onda opet kriva Uefa...Ne majstore krivi smo mi sto uvek teramo nesto po svome i idemo uz kurac....
 

Sale SK

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
2.501
Reaction score
646
Локација
Skopje,Republique de Macedoine
Ovi crnci postadose zasticeni ko beli medvedi.Ako se klub kazni zbog IZJAVE nekog igraca(crnca) koji je provocirao i istok i sever izapad,onda je UEFA otisla nacisto u p.m.A najveci rasistisi su upravo crnci,Grobari/Partizanovci nisu bili nikad.
Ovaj Anorthosis prvu utakmicu u njihovoj ligi igra tek 11.Septembra,pa posle protiv nas.To im je prilicno velik minus i lepa sansa za pobedu.
 

Mille

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2019
Порука
259
Reaction score
2.204
Локација
Beograd
Optuziti navijače kluba, u kojem igraju Suma i Rikardo, za rasizam, je ekstremni debilizam.
I krajnje je vreme da i mi i oni (evropa) priznamo da imamo kulturološke razlike :
Izraz "majmune' ili slično, kod nas, za razliku od većine zemalja evrope NEMA ISTO ZNAČENJE. Da ne ulazim u detalje, ali koliko ste puta drugu, prijatelju, komšiji, nekom nepoznatom, uputili taj izraz "majmune". Hteli ste da ga uredite na rasnoj osnovi? Smešno...
Pokušavaju na sve načine da nas stave u isti koš sa njima, ali mogu samo da ga duvaju :
Pripadnici Srpskog naroda nikada nisu imali robove i nikada nisu bili rasisti. I to treba, jednom za svagda, da se kaze toj evropskoj "gospodi"...
Nismo isti i nikada nećemo biti kao oni.
Pa mi smo jedan od retkih naroda evrope koji ne mora da nosi onaj transparent "no racism", jer to kod nas ne postoji i nikada nije ni postojalo.
Red bi bio da ovi naši pokazu malo muškost. Ne klub, već država.
Evropo, teraj se u tri pičke materine. Ako ste, a jeste izopačeni, mi nismo.

E baš me zabavi sa svim tim tvojim pravedničkim gnevom - "Optužiti navijače kluba u kojem igraju..."!
A kako ono mi partizanovci, sinovče, zovemo ove sa druge strane brda kada hoćemo da ih uvredimo, podseti me?

Inače, ropstvo je postojalo u Srbiji, imamo i našu reč za lovce na robove - robci, a sami robovi su se zvali otroci. Neka forma ropstva je postojala do pre svega nekoliko decenija u nekim krajevima Srbije u obilku kućnih slugu, najčešće siročadi.
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.315
Reaction score
3.964
Локација
Kobasicarija "Venac".
Reci nekome da je majmun ili ispustati majmunske krike, bacati banane i slicno nije isto. Sramota je da u Srbiji u 21 vjeku ima ljudi koji mrze crnce a nikad nisu prosli pored crnca, a kamoli zivjeli u istom gradu sa njima. 20 Godina na zapadu me je naucilo da su ti crnci mnogo bolji ljudi od bjelaca sa zapada, ko ne vjeruje u to ne mora. Mozda ovdje ima nesto i do kulturoloskih razlika, sto ne opravdava postupak tog MAJMUNA koji nekog vrijedja na rasnoj osnovi, a u isto vrijeme smo imali desetine istih tih crnaca u klubovima naseg SD. Sto se tice kazne zna se, 2 utakmice bez publike i 200 000, barem ce se zvaljavi obradovati.
Dragi kolega, uzalud ti prica. Na zalost, cak i na ovom forumu imas clanove koji ne kapiraju definiciju rasne mrznje. Majmunski krici upuceni tamnoputima su isto sto i “alo majmune” iz srpske svakodnevice:banghead:
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.437
Reaction score
40.890
Локација
Žrnov

Sascha

Grobarčina
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
1.063
Reaction score
699
Локација
na pocetku kraja
E baš me zabavi sa svim tim tvojim pravedničkim gnevom - "Optužiti navijače kluba u kojem igraju..."!
A kako ono mi partizanovci, sinovče, zovemo ove sa druge strane brda kada hoćemo da ih uvredimo, podseti me?

Inače, ropstvo je postojalo u Srbiji, imamo i našu reč za lovce na robove - robci, a sami robovi su se zvali otroci. Neka forma ropstva je postojala do pre svega nekoliko decenija u nekim krajevima Srbije u obilku kućnih slugu, najčešće siročadi.

Počeo sam da ti pišem odgovor na ovu provokaciju "pravednički gnev" a onda sam video da si me oslovio sa "sinovče"....Tu prestaje bilo kakva priča s'tobom.

Generalno, prelio se način komunikacije sa teme covid19 na ostale teme :
Sa neistomišljenicima samo oštro, klizeći u kolena i ophođenja kao da pričate sa neprijateljem, sa intelektualno zaostali osobama "niže vrste"...onako "sa visine"...prospe se neka "poštapalica" i time se diskredituje sagovornik... Nešto kao "teoretičar zavere"... U fazonu - samo je moj stav ispravan. Sve što se razlikuje od mog stava nije vredno razmišljanja i automatski njegovi "dokazi" su gomila gluposti...
Ne znam da li shvatate, ali ovako se ponašaju članovi sns-s i banditi u njihovom okruženju iz ostalih partija...
Nadam se da ipak nismo isti...

@ Maradona
Ne zajebavaj... Kod Srba izrazi vezani za "majmune" se ne odnose na boju kože, tj., na rasnu uvredu, već na poređenje čoveka (boja kože, rasa i vera nisu bitne) sa životinjom (u ovom slučaju majmun), tačnije sa životinjskim ponašanjem...
P. S. Tvrdoglav kao magarac, lukav kao lisica, brz ili plašljiv k'o zec, oko sokolovo itd... I u moru ovakvih izraza, izvučete jedan i predstavite ga kao rasistički... Jebi ga... Onda je izraz "jeb'o si ježa u leđa" seksistički...
 

Dzoni43

Grobar
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
876
Reaction score
2.713
Локација
Beograd
Kod Srba izrazi vezani za "majmune" se ne odnose na boju kože, tj., na rasnu uvredu
Ovo apsolutno nije bitno. Misliš da uefu zanima kako mi ili bilo koji drugi narod individualno gledamo na to?

Pravila su jasna, postavljena od strane tela čija mi takmičenja igramo. Možemo da ih se pridržavamo ili ne. Kraj.

Možemo mi ovde da seremo koliko god hoćemo šta to kad nas srba znači ili ne znači ali Partizan će opet igrati pred praznim tribinama i dobiti novčanu kaznu zbog maloumno zaostalih pojedinaca koji misle da su šuknuli/zavukli nekom tamo strancu.
 

Luka-70-

Puni kučku
Учлањен(а)
04.08.2011
Порука
1.998
Reaction score
7.605
Локација
Od bloka mog do hrama tog..
Majmunski krici imaju rasisticku konotaciju, i svako ko oponasa te zvukove ima za cilj da uvredi nekog na rasistickoj osnovi. Isto vazi i za bacanje banana. To sto mi u svakodnevnoj komunikaciji nazovemo drugove, komsije i ostale pojedince majmunima, nije ni priblizno isto kao kada ispustas pomenute krike ili zafrljacis na teren banacugu. Ogromna je razlika, da se razumemo.
 

Dzodzi

Grobar
Учлањен(а)
09.06.2012
Порука
415
Reaction score
980
Džaba mu pišete...Kakvo jebene veze imaju izrazi majmunčino i sl sa utakmicom protiv S. Clare? Pojedinci na tribini oponašali čimpanze i rugali se onom crncu a on navalio na zapad i srednovjekovne robove. Boli kurac Uefu ko je imao robove a ko nije, bitno je šta je ušlo u zapisnik a ušao je rasizam.

I ne, navijači Partizana nikad nisu bili rasisti i uvijek su kod nas igrali ljudi raznih nacionalnosti i boje kože ali se uvijek nađe neki kreten da dokaže da majmuni zaista postoje, ovaj put na tribinama.
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.157
Reaction score
14.443
Локација
Brdo Banovo
Ma uvek su navijaci Partizana imali "rasistickih" elemenata na tribini. Kraj 80', valjda i veliku zastavu Skinheads. Posle je na jugu stajala manja White pride- world wide.
Malo malo, pa keltski krstovi.
To je naprosto tako na tribinama. Retko koja nema tih desnih elemenata. Bilo gde u okruzenju je slicna stvar. Poljska, Madjarska, Bugarska...
"Moda" ili stvarni razmisljanje, ne znam.
Da steti klubu, steti.
Idijotski, svakako. Istorijski posebno.

Pa evo po gradu ratuju razni fasisti, antifasisti, sta god. Isti su kurac.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top