Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.825
Reaction score
29.849
Локација
Beograd

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Da li smo do sada igrali sa olimpijakosom i koliko puta, rezultati, itd? :D
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Sa Olimpiakosom nikada do sada nismo igrali zvanicne utakmice, mozda jedino prijateljske.
Uopste protiv Grckih ekipa smo jako malo igrali i to protiv Egaleo 2004 i 2014 protiv Asterasa.
Za sada nam je skor 1-1-1.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.676
Protiv Olimpijakosa smo igrali cetiri nezvanicne utakmice.Imamo tri pobede i jednu neresenu.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.676
U stvari igrali smo pet nezvanicnih meceva sa Olimpijakosom

Znam samo datume 1.13.1953 Olimpijakos-Partizan 1-3
26.12.1960 Olimpijakos-Partizan 2-3
28.12.1962 Olimpijakos-Partizan 1-1
26.6.1969 Olimpijakos-Partizan 2-3
3.4. 1973 Olimpijakos-Partizan 2-2
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.825
Reaction score
29.849
Локација
Beograd
Žao mi je što ne postoje sačuvani snimci sa onih utakmica koje su bile neki moj prvi stvarni živi i bitni kontakt sa Partizanom...

Dakle, uglavnom ne postoje, ili su izbrisani, prebrisani, presnimljeni, izgubljeni snimci Partizanovih utakmica iz druge polovine i kraja sedamdesetih...dve naše šampionske generacije skoro da ne postoje na Jutjubu (a i ono što ima je mizerno u odnosu na to kakav smo fudbal tada igrali i kakvi su asovi tada bili u Partizanu, ali, naravno i u drugim klubovima tadašnje SFRJ)...

Zato me je obradovalo, što sam, malopre, slučajno, ,,naleteo,, na golove Dževada Prekazija - bar iz doba kada je igrao za Galatasaraj...nemojte mi zameriti što link postavljam ovde, o.k. NIJE Partizan u pitanju, ali ovo je jedina šansa da, gledajući Prekija, (oni koji ga nisu uživo gledali) SKAPIRAJU kakvi su talenti bili nekada u Partizanu...

Dakle, to je nekada bio fudbalski NIVO Partizana - talenat, tehnika...zapravo Preki je 1976.-e i 1978.-e još uvek bio takoreći klinac, a tek koliko mi je žao što ne mogu da vam pokažem kako su tad igrali Bjeka, Moca, koji su onda imali ,,noseće,, uloge...kako bi to tek izgledalo...koliko je Partizan imao kvalitetne igrače govori to kako su naši igrači ,,prolazili,, kad odu u inostranstvo, recimo Bjeka u Nicu, i kasnije Pantić u Atletiko Madrid...

Dakle, Pantić se ,,debelo,, upisao u istoriju Atletika, ali ni on u Partizanu nije bio ,,noseći,, igrač u svoje vreme...možete misliti koliko je kvaliteta tada ovde bilo kada su igrači koji su se u inostranstvu toliko proslavili, u Partizanu ponekad bili samo - rezerve...

Dakle, da skratim priču, evo ga Preki nešto stariji nego kada je igrao za Partizan, ali, to je to, potezi su isti, preciznost i jačina šuta su tu - OVAKO je to nekako izgledalo kad fudbal igraju ISTINSKI a ne nabeđeni talenti...
Ovakve i još bolje fudbalere gledali smo krajem sedamdesetih, (pa i posle, u osamdesetima... i tako... i tako dalje...)

https://www.youtube.com/watch?v=ovFEQNlMhXg

Bravo Preki :clap , živ ti nama bio još 100 godina (minimum)...
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.344
Локација
Brèko, BIH
Sinoć odgledah na TV Partizan , snimak utakmice drugog kola kvalifikacija Kupa Uefa, protiv Sosijedada novembar 1990., pretposlednja utakmica koju sam gledao sa Juga(zadnja bila protiv Intera) pre raspada Jugoslavije.
https://www.youtube.com/watch?v=En2P0qXlgnk
Jedna zanimljivost oko ovog golmana Real Sosijedada Hose Luiz Gonzaleza.
Sadašnji naš pomoćni trener, odnosno trener golmana Goran Pandurović ima pozitivna iskustva sa ovim golmanom jer je bio bolji od njega u ovoj seriji (odbranio šuteve Oldridžu i Bengoečei) dok je samo Šćepović s druge strane pogodio prečku.
Ali zato Pandurov šef , naš glavni trener Miroslav Đukić, sigurno i dan danas ima noćne more kad se seti ovog golmana Gonzaleza.Naime nekoliko godina kasnije 1994. Đuka je kao igrač Deportiva šutirao onaj penal , koji je bio odlučujući La korunji za titulu u meču protiv Valensije, ali mu je Gonzalez (već tada golman slepih miševa)bukvalno u poslednjoj minuti odbranio taj jedanaesterac i praktično doneo Barseloni šampionsku titulu, mada je Deportivo čitavu sezonu bio lider na tabeli Primere.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.676
Muzej Sporting Hihona sa izlozenim dresovima klubova protiv koga je Sporting igrao.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.825
Reaction score
29.849
Локација
Beograd
Jebote, Sale Kapiten u istorijskikm arhivama u društvu Bobeka, Miloša, Galića i Moce, a u isto vreme možeš da ga večeras vidiš na JNA, eventualno čak i kako trči za loptom...

Pa to ni Čak Noris ne može! :D
 

STOOOLEEE

Grobarčina
Учлањен(а)
04.02.2014
Порука
2.023
Reaction score
3.232
Локација
GG 1978
Veliku privilegiju ovih 20 godina imamo zbog Saleta svi koji smo ga gledali celu karijeru i mislim da ćemo toga postati svesni tek kad prodje decenija od njegovog povlačenja.

Sale je legenda !!
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Svaka cast za snimak. Kakva akcija kod drugog gola!? Ovo je nestvarno... I onda mi imamo Sumu, Jankovica, Pantica i ostale koji bi trebali da igraju neki moderan fudbal. Presmesno...
 

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Na koju foru nas je videoton razneo 5-0?
Ko je bio nas trener tada?
 
Top