Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Prelazni rok, leto 2018 (Radio Mileva)

Статус
Затворена за писање одговора.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.759
Reaction score
29.643
Локација
Beograd
Nema euforije povodom dolaska zelenortskog ubice i to je dobro...nek bude euforija na kraju sezone kad budemo oduševljeni njegovim učinkom i uspesima Partizana!
Dobrodošao momčino, vidim dobio si dres 11, prirodna pozicija ti je 9, a imaš i tetovažu sa nekim br.10 na ruci... Dobar znak... :D

:napred-partizan: :šal :napred-partizan:
 

marinho94

Početnik
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
187
Reaction score
603
Локација
New York
Izvinjavam se ako je off, naiso sam na jednu emisiju (Ne zamerite sto vode Hrvati kolko vidim).


Cini mi se da su rekli dosta zanimljivih stvari o nasem evropskom prezimljavanju.

Ono sto me ipak malo iznenadilo, Partizan je najgora ekipa po dodavanjima, uspesnosti i broju dodavanja, od skoro svih ucesnika Lige Evrope.

Dakle nema dileme sta treba menjati u sledecoj sezoni

Svaka cast momcima na analizi. Ono sto je ostavilo utisak na mene je nacin nase igre po bokovima. To je ostalo jos od pecata Marka Nikolica koji je jako voleo da igra po boku kroz krila i bekove i na Tawambu i klasicnu 4-4-2 (double 6) formaciju. Mislim da Djukic nije mogao nista preterano da menja i da je hteo, jer bi sve razjebao. Vidimo da na osnovu novih pojacanja da ce se menjati i nacin igre. Manje cemo igrati po bokovima i vise kroz centar.


f6170a81-d7cf-47cf-bbfd-0b2f88dfc3f6.jpg

Zbog toga mislim da bi nam odgovaralo da igramo 4-2-3-1, gde ce Zdjelar - Pantic igrati kao 2 centralna vezna. Tri igraca iza spica i Suma kao 10-ka. Mislim da je Sumi potrebna sloboda kretanja kao i Moreiri i mislim da ce tad pokaziti sav kras i talenat koji poseduje. Tu je Ivanovic koji zna da sece unutra i da predribla kao i Tosic. Soumah je tu da razigra. Gomes bi igrao i utrcavao iza ledja odbrambenih i igrao kao Dijara.... Istorijski, Djuka je uvek voleo da igra 4-2-3-1, pogotovo u Spaniji sa Valensijom, gde je i napravio najveci uspeh (38-25-25) (W-D-L).

1528475116146.png


Moramo biti i do neke stepeni mirni, jer ako iskljucimo strast i emocije koje nas vezu za Partizan i gledamo objektivno, imamo razloga za optimizam i potencijalno bolji Partizan sa lepsim stilom igre kroz novu formaciju i adekvatnija pojacanja.
 

Shone

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2007
Порука
1.229
Reaction score
536
Локација
Republika Srpska
Oni se odusevljavaju nasim prolaskom a mi i ne bas, plus likovi su kvalitetno nak nak povrsni ... Realno je da smo u banani sa igrom i sl ali pretjerase ga ... Eto i Kanga i Boatije im odose u vrhunske klubove... Ma mars ...

Elem, godine prolaze a ja patim za nekim dobrim kondicionim i fitnes trenerom u FK. Da nam konacno igraci pocnu da lice na fudbalere po fizikalijama...
 

marinho94

Početnik
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
187
Reaction score
603
Локација
New York
Oni se odusevljavaju nasim prolaskom a mi i ne bas, plus likovi su kvalitetno nak nak povrsni ... Realno je da smo u banani sa igrom i sl ali pretjerase ga ... Eto i Kanga i Boatije im odose u vrhunske klubove... Ma mars ...

Elem, godine prolaze a ja patim za nekim dobrim kondicionim i fitnes trenerom u FK. Da nam konacno igraci pocnu da lice na fudbalere po fizikalijama...

To ja isto uvek kazem. Daj da dovedemo jebote nekog Nemca i da mu damo lovu i da kara ove manekene u bulju da trce dok ne povracaju... Pa ako ispadnemo barem kazemo, veze nemamo ali jebiga, borili smo se....
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.880
Reaction score
11.013
@marinho94

Питање је да ли ће Стојковић и Тошић да остану, као и Сума коме желе да виде леђа. Ова потоња двојица су били језиви ове сезоне, поготово када се узме у обзир лова која је утрошена на њих.
 

Banovo Brdo

Grobar
Учлањен(а)
20.05.2018
Порука
200
Reaction score
146
Локација
sveprisutan
Gore ostavih poruku ali nije na odmet opet.
Stojketa Grobara golmana zadržati po svaku cenu, mora Partizan to da plati, inače će biti i kroz uši i kroz ruke i kroz noge...

Bio bi to veliki dobitak a odlazak katassrofalni gubitak
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.304
Reaction score
11.916
Локација
Tu, odmah iza tebe
Jel istina da je ovaj nesretnik izjavio da nas je pratio u grupnoj fazi LE i da smo igrali sa Arsenalom?
 

Plava Čigra

Grobarčina
Учлањен(а)
08.04.2011
Порука
2.250
Reaction score
3.673
Jeste valjda po dolasku na aerodrom, pa su ga valjda ispravili da je mislio na Jang Bojs.

Ne zna ni gdje je došao, ni za koga je potpisao. :buhaha
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
@Goran Tomic

Sami u napadu Tavamba, Djole ili ozegovic ne mogu doc u situaciju da sutnu na gol. Igra sa jednim zadnjim veznim za nas znaci sigurno 1+ primljeni gol po utakmici. Zato sto nemamo bekove i nemamo cestite stopere i zato sto na krilima imamo mrsimuda Jankovica ili Tosica koji nazalost ne moze pretrcat nijednog JSL beka. To je realno. Ja ne pricam o teoriji kako fudbal treba da se igra i sta je lijepo. Kvalitetnije ekipe mogu i igrati kvalitetniji odnosno ljepsi fudbal mi sa ovakvim timom i ovim trener ne mozemo.

@Мали џин

Lester sa 4 4 2 uzeo premjer ligu. Marko Nikolic je uzeo titulu i demolirao cigane sa 4 4 2 formacijom. Zidan je izvodio Real u 4 4 2 formaciji npr revans sa PSG itd. Dobro 4 4 2 prevazidjeno. Igramo sa Kizom 4 3 3 pa smo jebali majke protivnicima, doduse svaki peti vikend ali dobro. Koliko vidim jedini nas trener za cijeg trajanja na klupi je nesto valjalo na duze staze je bio bas Marko Nikolic koji je uvijek igrao 4 4 2.

Nema te taktike i formacije koja je prevazidjena, imaju samo oni treneri koji prave formaciju na osnovu onog sto tim moze igrat i oni koji prave formaciju na osnovu onog sto bi htjeli da tim igra. Koliko vidim svi ti obozavatelji lijepog fudbala nisu u Partizanu bas neki dug i tofejan trag ostavili.
 

tribiani

Grobarčina
Учлањен(а)
02.03.2007
Порука
1.452
Reaction score
4.810
Jedina pozicija koja me interesuje u ovom prelaznom roku je pozicija trenera... ako se to ne reši, svi ostali transferi su džaba... kao što su i prošle godine bili...
 

Banovo Brdo

Grobar
Учлањен(а)
20.05.2018
Порука
200
Reaction score
146
Локација
sveprisutan
Dokle je Tavamba pod ugovorom u Partizanu?

Ima li informacija može li se nešto prihodovati od prodaje naših igrača...(nije mi Tavamba bio motiv za pitanje)
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.759
Reaction score
29.643
Локација
Beograd
@Goran Tomic

Sami u napadu Tavamba, Djole ili ozegovic ne mogu doc u situaciju da sutnu na gol. Igra sa jednim zadnjim veznim za nas znaci sigurno 1+ primljeni gol po utakmici. Zato sto nemamo bekove i nemamo cestite stopere i zato sto na krilima imamo mrsimuda Jankovica ili Tosica koji nazalost ne moze pretrcat nijednog JSL beka. To je realno. Ja ne pricam o teoriji kako fudbal treba da se igra i sta je lijepo. Kvalitetnije ekipe mogu i igrati kvalitetniji odnosno ljepsi fudbal mi sa ovakvim timom i ovim trener ne mozemo.

@Мали џин

Lester sa 4 4 2 uzeo premjer ligu. Marko Nikolic je uzeo titulu i demolirao cigane sa 4 4 2 formacijom. Zidan je izvodio Real u 4 4 2 formaciji npr revans sa PSG itd. Dobro 4 4 2 prevazidjeno. Igramo sa Kizom 4 3 3 pa smo jebali majke protivnicima, doduse svaki peti vikend ali dobro. Koliko vidim jedini nas trener za cijeg trajanja na klupi je nesto valjalo na duze staze je bio bas Marko Nikolic koji je uvijek igrao 4 4 2.

Nema te taktike i formacije koja je prevazidjena, imaju samo oni treneri koji prave formaciju na osnovu onog sto tim moze igrat i oni koji prave formaciju na osnovu onog sto bi htjeli da tim igra. Koliko vidim svi ti obozavatelji lijepog fudbala nisu u Partizanu bas neki dug i tofejan trag ostavili.
Pretpostavljam da misliš da ako imamo igrača br.10 u timu da bi onda igrač br. 9 bio sam u napadu...?
Ko to kaže?
Postoji nekoliko varijanti igranja i sa dva i sa jednim špicem, a da je br. 10 u timu, ali neću da gnjavim sa tim...
Dva špica mogu ali i ne moraju da znače i ubojitiju igru, najubojitija igra je ona gde u završnici napada imaš mnogo igrača, a to nema veze sa ,,nominalnim,, brojem špiceva u sastavu...može imati veze, ali i - ne mora...

Što se tiče formacija 4-4-2, 4-3-3 ili bilo koje druge, može da mi dođe Murinjo i Gvardiola i Zidan i bilo ko drugi i pametniji od njih i svi zajedno da me ubeđuju u bitnost formacije, a ja ću im reći da su to samo - PRIČE ZA MALU DECU! I nema sile ni pameti koja bi me ubedila u nešto suprotno tome!

Formacija ko formacija, moraš sa nečim da počneš utakmicu, ali jednom kad utakmica ,,krene,, Šahtjor ti dođe pred 16m sa 5 napadača, Arsenal ti dođe ispred 16m sa 5 napadača, Dinamo Kijev ti dođe pred 16m sa 5 napadača...kakva k. formacija, ima da se igra fudbal, da se brzo trči, kombinuje, osvaja prostor, a najbrže misli...
To ko zna ume i može...
A ko ne zna ne ume i ne može - kao mi, ko ima kilava krila, i nemoćan vezni red, e tome su i ta dva špica usamljena i izgubljena kao i da su u ,,jednini,, a ne u ,,dvojini,,...

Najveće pitanje ovde je pitanje KVALITETA igrača, nosio neko br. 10 i igrao klasičnu ili neklasičnu 10 ili neku drugu poziciju...
Dakle, različito su igrali Moca, Plavi, Milko, Mijat, Ćira, Sale, Zvone, Mo, Leo, ali koristi je od njih bilo - zato jer su ZNALI, a to već nije pitanje formacije...
 

grobar-do-groba

Mrzitelj zvezdizma
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
3.960
Reaction score
4.434
Локација
Uz Partizan i dobar gitarski rif!!!
Jedina pozicija koja me interesuje u ovom prelaznom roku je pozicija trenera... ako se to ne reši, svi ostali transferi su džaba... kao što su i prošle godine bili...

Sve je to istina druže moj Tribaini, ali ja ne mogu bez Partizana. Jednostavno to je jače od mene, ko god da je na klupi, pa i ciganski saboter, ja ću i dalje kada sam u mogućnosti da idem utakmice, da navijam kao da je Stanoje na klupi, iako ga ne mogu smisliti(Đukića). Ali, jebeni Đukić i jebeni Vazura i odvratni psiho Pantić, mi nikada neće zgaditi Partizan. A bogami mislim da im je to cilj, ja samo još više volim Partizan, i da ti kažem jedva čekam da počnu pripreme, iako znam ko će nas pripremati.
Daj Bože da dođu što bolji igrači...
 

gorant

Grobar
Учлањен(а)
13.04.2007
Порука
389
Reaction score
40
Локација
Daleko od mog Zemuna
Nema te taktike i formacije koja je prevazidjena, imaju samo oni treneri koji prave formaciju na osnovu onog sto tim moze igrat i oni koji prave formaciju na osnovu onog sto bi htjeli da tim igra. Koliko vidim svi ti obozavatelji lijepog fudbala nisu u Partizanu bas neki dug i tofejan trag ostavili.

Davno je Anceloti rekao da je njegova velika greska bila u Milanu sto nije nasao mesta za Badja nego je furao neki svoj fazon sa zamisljenom idealnom formacijom, bez trekvarriste. (Mislim da je bio Anceloti)
Znaci najbolji treneri naprave tim i igru od onoga sto imaju. Da li su to 3 stopera, dva spica ili 2 zadnja vezna, manje je bitno. Zabole me za formaciju, dok god pobedjujemo i (ako moze) solidno igramo.
 

Kruna

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
292
Reaction score
414
Jedini Bađo kog je Anćeloti trenirao bio je Dino - u Parmi.
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Погледајте прилог 4422

Zbog toga mislim da bi nam odgovaralo da igramo 4-2-3-1, gde ce Zdjelar - Pantic igrati kao 2 centralna vezna. Tri igraca iza spica i Suma kao 10-ka. Mislim da je Sumi potrebna sloboda kretanja kao i Moreiri i mislim da ce tad pokaziti sav kras i talenat koji poseduje. Tu je Ivanovic koji zna da sece unutra i da predribla kao i Tosic. Soumah je tu da razigra. Gomes bi igrao i utrcavao iza ledja odbrambenih i igrao kao Dijara.... Istorijski, Djuka je uvek voleo da igra 4-2-3-1, pogotovo u Spaniji sa Valensijom, gde je i napravio najveci uspeh (38-25-25) (W-D-L).

Погледајте прилог 4423


Moramo biti i do neke stepeni mirni, jer ako iskljucimo strast i emocije koje nas vezu za Partizan i gledamo objektivno, imamo razloga za optimizam i potencijalno bolji Partizan sa lepsim stilom igre kroz novu formaciju i adekvatnija pojacanja.


Ovu ekipu koju si predstavio ja zaista ne bih voleo da gledam u Fk Partizan.
Prvo, ne mogu da shvatim na osnovu cega i dalje verujete da Suma moze bilo sta u zivotu da uradi. Zasto bi mu se davala sloboda ili bilo kakva prilika. On je jedan veliki promasaj i treba ga se resiti.
Bambi Tosic - ako moze da udje kao u americkom fudbalu da izvede prekid, ali posto ne moze, sto se mene tice ako mozemo 500k da zaradimo odlicno.
Pantic nije nas igrac, da li ce biti videcemo.
Antonov je donekle popravio igru ali moram da naglasim da je to bilo tek u play offu. I sad nije stvar vremena, nego sustinski osim nas i cigana, taj play off nikog ne zanima.
Ivanovic levo, sa time se sasvim slazem.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.759
Reaction score
29.643
Локација
Beograd
Значи Зеленорћанскиострвљански Убица и Тале Сурови играће у тандему, и онда дају сваки по 30 голова (само у првенству!), јебемо кеву свима у домаћем Купу и ЛЕ...а онда нам Тале опрашта дуг и одлази без обештећења и чистих папира... :D
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top