Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2017/18

Статус
Затворена за писање одговора.

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
Zašto volimo Partizan, zašto je bar mali deo svakog od nas identifikovan s klubom, zašto čak i kad klub gubi i prosto čak i ne zaslužuje podršku on je ima? Zašto se borimo za njega, trošimo novac, putujemo, svađamo, smrljamo zidove?
Mislim da bi Partizan bio jedan običan klub da nema to što ima. Ima ideal. Taj ideal se verujem vremenom razvijao, srećom u dobrom,lepom,ljudskom smeru, pravednom. "Ma gde bili na tabeli", 1:6 vs Hajduk, a kasnije i "i ako ne budeš opet prvak ti"... "Nek naš san sad bude tvoj" - naš san. San - nestvarno, najveća želja, svetlost. Ideal koji ide uz naš klub jeste ideal ljubavi, podrške, borbe.
Ovi što nisu Topčidera lepša strana imaju skroz drugačiji ideal, razmišljanje. Uz njega kao deca odrastaju i formiraju svoju ličnost. Njihov ideal je,koliko sam ja shvatio, biti uvek prvi jer si najbolji, a ako nisi najbolji moraš i tad da budeš prvi jer imaš bolesnu želju da budeš prvi po svaku cenu. Tako da sto kaze kolega, to da su po svaku cenu hteli titulu znam i ne sumnjam.
Ono što se kosi s Partizanovim idealima, načelima je upravo to prepustanje, manjak borbe. Zašto? Zato što su tu ljudi kojima su pare bitnije od svega. Nemaju a nikad nisu ni imali veze s Partizanom. Da je tu Sale Stanojević, Nikolić Marko... Drugačije bi to bilo ove sezone.
Onda se pitam a gde smo tu mi?
Mi smo u 4 frakcije, dve se bore za tribinu, jedna za zdravu priču, a preostali su oni kojima se povraća od svega.
Odjednom nova frakcija, odjednom Bjeković potpredsednik FSS... Nesto se dešava.
Evo sada priče kako je kapiten opozicija upravi. Ako sklopis kockice da su ovu upravu odbijali i Stanoje i Ivić, a kako ovu upravu brani Pantić u vesniku, dobijaš zanimljivu teoriju.
Onda možda čak i budu neke promene u upravi itd...
Kako, zašto, ne znam. To nije ono što volim,a volimo Partizan i on jeste iznad svih tih marifetluka, krađa, borbe za lovom. On je i iznad nas,mnogo veći. Jer je hvala Bogu njegov ideal, njegov pravac zaista lep. Bolno je što tu nije DV, što u FK i oko FK, a i oko SD nema mnogo pravih ljudi, što se vrte lešinari, ali verujte da će to proći, i borimo se da prođe.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.952
Reaction score
27.054
@batakpudla, ima li nešto za stadion? Znaš li je li bila rasprava? I kada se može očekivati konačna presuda Apelacionog suda?
Ovo pitanje nam je najvažnije.

Brate, svi sudovi, kojeg god stepena bili, sude po diktatu par ljudi. Posto znamo ko su ti ljudi, tesko tu moze biti mesta optimizmu.
A i bas vidimo koliko uprava insistira na resavanju tog namerno izazvanog problema, koji nema veze sa pravom. Jel napravise neki pres o tome, jel u moru silnih gostovanja na tv sa nacionalnom frekvencijom, julovac pomenu to, bar onako usput?!
 

grobar-do-groba

Mrzitelj zvezdizma
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
3.960
Reaction score
4.434
Локација
Uz Partizan i dobar gitarski rif!!!
Pazi, ne daj Bože da nam oduzmu stadion moraće da plate svaki dinar koji je JSD Partizan uložio u njega, a još ako JSD preda tužbu u Strazburu biće baš veselo. Svi znamo da vojska nema dinara, da je beda, da je napuštaju svi jer se radi za bednih 35k.
Pisao je batakpudla da je problem jer nije tada Vasiljević prodao stadion za jedan dinar, a ne da ga da za džabe/pokloni. Baš bi trebalo videti tadašnji zakon da li je dozvoljavao JNA da nešto proda nekome? Stvarno ne znam, al´ je baš interesantno.
Tako da fašistima nije baš lako, nadam se da u Apelacionom sudu sede bar neke sudije kojima je pravda na prvom mestu. Možda sam ja glup, ali, stvarno verujem da ni po pravdi Boga, a ni po pravdi zakona, ne može se oduzeti JSD Partizanu vlasništvo nad imovinom.

Терзић: Вучелић добио извињење, перформанс са балонима је био симпатичан

Nego da imamo muda na sledećem derbiju na JNA treba napraviti maskotu KURCA obučenog u zvezdin dres i da se proglasi za šestu zvezdinu zvezdu, pa da bude simpatičan.
Izvinjavam se gospodinu Todoriću ako ga je moj predlog uznemirio.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.952
Reaction score
27.054
Pa GDG, gde bas sad da izvodimo taj simpaticni performans, kad su nam odnosi sa cigankom "nikad bolji"...:zeel:
Zar u jednom danu da srusimo visegodisnji trud izrazito sportske price sa nase strane?
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.885
Reaction score
11.034
Нажалост, немам више информације из прве руке нити ја могу икако више да утичем, тако да не знам какав ће бити епилог. У суштини је то политичко, а не правно питање јер суд ,,потребе народне одбране" може да тумачи овако или онако. И цела прича је око тога, да ли ослобођење од великих новчаних улагања које војска има према стадиону и то што стадион и објекти на Калемегдану не задовољавају потребе војске, представља ,,потребу народне одбране". Са наше стране су представљени одлични аргументи и ваљани докази, а првостепена пресуда је глупа до зла Бога. Зато је и укинута.

Посебан проблем представља управо ово што си рекао, улагање у стадион од преузимања до данас. С обзиром да су људи из власти и у управи клуба, нисам оптимиста како ће се све завршити и да ли бисмо евентуално потраживали све уложено. Мислим, ми нисмо ни д од државе, а клуб се много не разликује од државе...

Са друге стране и Ђурина и Вучелина управа су изашли у сусрет максимално и са правне стране је урађено све. А због тога, а и пошто је стадион златна кока, можда мој песимизам и није оправдан. За разлику од ватерполо клуба који је сам себи пуцао у ногу и својим глупостима помогао држави да нам одузме базен.
 

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.891
Reaction score
8.069
Evo mozzart pise da nam je Iliija Stolica prvi pik.

Sto se mene tice, moze. Mislim da je istinski partizanovac a zbog onog prosle godine zasluzuje sansu.
 

njacke

Grobarčina
Учлањен(а)
21.10.2009
Порука
2.174
Reaction score
2.384
Nego da imamo muda na sledećem derbiju na JNA treba napraviti maskotu KURCA obučenog u zvezdin dres i da se proglasi za šestu zvezdinu zvezdu, pa da bude simpatičan.
Izvinjavam se gospodinu Todoriću ako ga je moj predlog uznemirio.

Mogao bi se Babovic zrtvovati, da ne moramo praviti maskotu. Ja bih mu oprostio sve grehove kad bi to uradio.
 

Krki PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
2.674
Reaction score
9.258
Локација
U borbi za trofej,u bici za spas
Prošlo leto su sve dogovorili sa njim, pisao sam već, čak je i Stolica otkačio neke arape, mislim klub iz Saudijske Arabije, jer ga je čekala naša klupa. U poslednjem trenutku mu javljaju da ipak dolazi Đukić i on čovek ostaje u Voždovcu, bez Partizana i bez para od arapa.
 

Sale SK

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
2.501
Reaction score
646
Локација
Skopje,Republique de Macedoine
Debilima iz cz je onaj "performans"(pazite vi te degenerike i bolesnike) "simpatican"???
Ali cela Srbija je njihova pa se sada sprdaju.Ali ne znam zasto misle da su vecni?
PS Partizanu u ovom trenutku treba ozbiljan trener.A Stolica to nije.
 

fkloznica

Grobarčina
Учлањен(а)
18.04.2008
Порука
5.738
Reaction score
2.094
Локација
sektor - M
Stolica je kurac od trenera.( da oproste dame na forumu )

Mada i pored toga za nijansu je bolji od Đukića ..

Sviđa mi se sada kako svi izlaze sa teorijom o prodanoj titulu a kada sam ja to pisao pre 7 meseci razni formuski bogovi su me natakli na mrtvo ime. Srbija nije država , i iz toga izvucite paralelu kakav je av liga
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Ni ja nisam za Stolicu, malo o njemu i znamo, samo da je solidno vodio Vozdovac...
 

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.891
Reaction score
8.069
Sta se znalo o trenerskim kvalitetima Stanojevica ili M. Nikolica?

Dosta tanko i dosta upitno... a najbolje rezultate sa njima napravili....

Trener treba da oseti klub a to bilo ko od ovih placenika ne moze
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Treba nam trener koji ce fizicki spremit ekipu da pojede protivnika i trener koji ce motivisat igrace da se bore maximalno.
Naravno da moramo posjedovati u svakoj liniji barem po jednog igraca koji uveliko odskace od JSL prosjeka. Oko takvih igraca se pravi kostur tima na koji se dodaju drugi igraci iz omladnske skole i jsl pojacanja.
Uz sve to uvijek treba imati hrabrosti a kad ima hrabrosti bice i sportske srece.
Naravno mi navijaci nismo nikad propustili da podrzimo dobrom atmosferom kad se ima sta podrzati.
 

system

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2008
Порука
3.305
Reaction score
15.381
Локација
U pizdi materini
Prošlo leto su sve dogovorili sa njim, pisao sam već, čak je i Stolica otkačio neke arape, mislim klub iz Saudijske Arabije, jer ga je čekala naša klupa. U poslednjem trenutku mu javljaju da ipak dolazi Đukić i on čovek ostaje u Voždovcu, bez Partizana i bez para od arapa.

Onda je verovatno on novi trener, da se operu ovi VVV bilmezi kod njega. Po meni nikakvo resenje hvala mu do neba za onu pobedu vecno cu je pamtiti, casticu ga ako ga ikad negde sretnem i to je to.Trener za FKP nije.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top