Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.950
Локација
Žrnov
Ali kad Batu pita novinarka sa Arene nešto u stilu primetili smo one kornere na prvu stativu, to je očigledno nešto vežbano na treninzima, a on mrtav ozbiljan kaže "Nije dogovor bio da korneri idu na prvu stativu"

Ono što mi se dopada je što nije demagog. Ne mogu da kažem da je sad vidljivo da nešto bog zna kako bolje igramo -šta više, čini mi se da nam je igra ista kao kod Štitarca - ali bar nije demagog.
 

BanePFC

Grobarčina
Учлањен(а)
05.01.2007
Порука
1.769
Reaction score
295
Локација
. I .
Svojevremeno je Hoffman imao potpis "ja da sam toliko trenirao, ja bih cetiri noge imao".
Cesto se toga setim i nije mi jasno sta ovi nasi rade...pa bokte covece ja bih preorao teren i posle utakmice otisao jos na jedan laksi trening.
Svaki dan imas trening, PROFESIONALNI si sportista i ne mozes da trcis 90minuta, iz kornera da sutnes loptu na peterac a niko te ne ometa.
Jel treba Duletova metla i u fudbalu da se koristi?
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.950
Локација
Žrnov
Što se kondicije tiče, ne može kondicioni trener da bude isključiv krivac. Mnogo je veća krivica do igrača. Danas profesionalni sportisti treba da dođu više od 80% spremni na početak priprema. Pa ako vidiš da ti ne odgovara kondicioni, ako ništa drugo, peškir za vrat pa trči svakog dana, boga mu poljubim!
 

Kad Tad

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
512
Reaction score
1.014
Kriv je šef stručnog štaba. Ako mu igrači nisu spremni, ili je do kondicionog ili do njih. U jednom slučaju mijenjaš kondicionog, u drugom mijenjaš igrača.

Šef stručnog štaba u tim situacijama treba da vidi problem i da ga riješi, a ne da ga nije briga više od godinu dana, a kao posljedicu dobije kompletno nespremnu ekipu ne može da trči 60 minuta.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Sto bi to bilo najzalije?
Pa ko je Zakaric bio pre Partizana, kao i vecina ostalih Ivicinih pojacanja pogotovo ovogodisnjih.
Zakaric je jedan obicni prosjek, koji se izdvaja iskljucivo sto su ostali jos gori od njega.
Ali ne treba momka dirati neka ga nke se trudi, nek igra, ima pre njega barem desetorica koje treba otjerati.
Za one kornere Pantica bi poslao u Teleoptik barem na mjesec dana. Sramota jebote, ono se ni u zonskim ligama ne vidja.
Pa i ja mislim da je Zakarić jedan od najboljih igrača, hteo sam reći da je Bjeković potpuno promašio što je pomenuo Zakarića, da su ostala pojačanja na njegovom nivou imali bi kvalitetniji Partizan.
 
  • Like
Reactions: Oki

dominiramo

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
659
Reaction score
382
Imao je Ivica mnogo pokušaja da uradi nešto, smatram da je radio u korist Partizana, ali je realno istrošio sve svoje zaradjene kredite. Zbog toga treba da ode. Ne bih da ulazim u to da li je on zaslužan za dovođenje Evertona, Leonarda, Djurdjevića i Tavambe, jer kad se pogleda oni su medju retkim igračima sa kojim je pogodjeno. Doveo je on mnogo više od toga. Može da se napravi i računica ali cenim da je pogodio sa nekih 20% igrača, ne više. To je i moglo da se razume do trenutka kada su počeli da plaćaju obeštećenja.
One godine kad je Tomić počeo sezonu doveli smo oko 10 igrača, svi dovedeni za siću ili za džabe, a od svih u prvu postavu su ušli Miletić(najgore "pojačanje" ikad), Marko Janković i Leonardo. Tada je to bilo ok jer nije mnogo para uloženo, još plus kad je došao Djurdjević, bilo je to odlično.
Tu dolazimo do toga da je klub njihovom prodajom i prodajom Nece Mihajlovića došao do para i napravio transfere u poslednjih godinu dana za koje se ne zna koji je gori. Smatram da je velika krivica Ivicina, ali isto tako je njegova veća greška od svih igrača bio Đukić. On je taj koji je aminovao te transfere, on je dozvolio da mu se dovode ti igrači. On je počeo sezonu sa Ćirkovićem kao štoperom i govorio da mu ne treba drugi, ćutao je kad je doveden cigan umesto Djurdjevića, ćutao je kad je stigao Suma. Mnogo je bilo tu propusta koji idu na dušu tandema Iliev/Đukić. Pravi izbor trenera bi Ivicu dugo održao na tom mestu, ovako, napravio je veliki problem sebi, što me realno briga, veća je briga što je klub zbog tih loših izbora trenutno u kanalu.
Ruku dajem da je imao najbolju nameru, ali to ga ne amnestira nimalo.
Mnogo je poleteo posle osvajanja duple krune, mnogo je to sve uzeo kao njegov uspeh i to mu se obilo o glavu.
Dovodjenjem Zdjelara, Ivanovića i Nikolića sigurno je hteo da pojača ekipu, ali mnogo je para uloženo u njihove transfere, a prema onome što trenutno vidimo, daleko su od toga da budu pojačanja.
Jesam za to da Ivica ode, ali u slučaju da je za njega spremna zamena koja može nešto da napravi, neko ko ima ime u svetu fudbala, ko ima kontakte, otvoriti se za takvog lika. Sumnjam da je Tomić spreman da se vrati na tu funkciju, ali ako jeste, oberučke prihvatiti. Vratiti Arnauta i Čakara da skautiraju, jer ako se ne varam, ovde je pisano o tome da su najviše doprineli iskopavanju nekih od bitnih fudbalera.
Jasno je samo da ako nastavimo da funkcionišemo ovako, teško ćemo se vratiti na pravi put.
I još jedna stvar. Spominje se kako su nam "hijene" u klubu i da nas menadžeri deru. Menadžeri su nešto bez čega nijedan ozbiljan klub danas ne funkcioniše. Naš problem je što dozvoljavamo više nego što treba da nam se mešaju u odluke i bitne poslove za klub i što sad jurimo njih da utope Svetu za par miliona da bi klub imao od čega da živi. Dignite kredit, uradite nešto pametno, sačuvajte jednom igrača kome samo može da raste cena, konstantno prodajemo igrače posle 6 meseci do godinu dana u prvom timu. Tu menadžeri mogu da ga duvaju, ako klub ima stav.
 
Последња измена:

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
-----------Stojkovic---------
Vulicevic-Markovic-Valiente-Sehovic
---------Smiljanic--Kosovic------
Jakovic----Tosic-----Pantic
------------Ricardo--------------

Ovo je nas najbolji sastav ako se izuzmu povrede.
Zdjelar razocarao maksimalno.
Bez pasove Kosovica ne moze da presecamo linije.
Tosic da razmislja samo o sutu i dubinskoj lopti.

Jebo majku je li ti zivis u mojoj glavi.

Nevjerovatno je ovo, ja sam upravo juce razmisljao o ovom sastavu. Vulicevic se odmorio treba ga pod hitno vratiti u 11.
Jedina nedoumica mi ne Markovic ili ipak celavi Miletic sa Valienteom. Lola MORA da igra u ovom istorijskom momentu ne znam sta je Bati !!!
P.S. mislim da Sale Ilic nije zamjena za Ilieva, ne znam zasto tako osjecam ali nam treba neko stariji malo sa vise iskustva. Tomic siguran sam nece htjeti..
 

Irriducibili17

Početnik
Учлањен(а)
16.05.2018
Порука
190
Reaction score
375
Локација
PC
Kada se već Pantićevi korneri spominju toliko, da li je neko primjetio korner prije našeg gola? Zakarić odigrava kratku za Pantića, a ovaj negdje oko šesnaesterca centrira ponovo na prvu stativu?! Ne mogu da povjerujem da nema snage da prebaci prvu stativu ili da ne zna, a previše se puta to dešava da bi se moglo reći da je to pad koncentrcije. Jednostavno mislim da je to sve psihoLOŠko stanje u kojem se on nalazi. Postoji li neko u Partizanu ko se time bavi? Neko ko će da popriča sa igračima, da ih ohrabri, da im da neki savjet. Možda se takvi problemi kriju iza nekih stvari van terena.
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Mislim da je Tomić u prvom mandatu i postao SD kao svježe penzionisan igrač, što se ispostavilo kao dobar potez.
Vodeći se tom logikom, nema razloga da vjerujemo da bi Sale bio lošiji.
 

dominiramo

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
659
Reaction score
382
Iliev je iz kopački došao na mesto SD, nije da se nešto pokazao. Ne mislim da treba da se porede ove stvari. Nama treba čovek koji ima integritet, stav, neko ko neće vikati na novinare, davati bombastične najave, čovek koji ume sa ljudima, ume dobro da proda sebe i klub, pa tek onda igrače.
Ne radi se o tome da li je neko iz kopački došao na to mesto ili ima iskustva, nego da li je sposoban za tu poziciju. Ovim ne mislim da Sale nije sposoban, nego pričam o tome šta nama treba, a svako ko to nije ranije radio, da li je sposoban za to, pokaže tek kad dodje na tu poziciju. Mislim da je vreme da se tu postavi čovek koji ima iskustva, da ne eksperimentišemo više i da trošimo legende na taj način.
 
Последња измена:

NikolaPartizan

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.125
Reaction score
4.617
Локација
hiperboreja
Ne znam za vas, ali meni je sa uskoro napunjene dvadeset i dve godine zivota, vise pun kurac sta se desava u FK Partizan. Otkad znam za sebe, uvek sam bio protiv uprave svog kluba; nije bilo perioda kada sam imao osecaj da ti ljudi, koji bi trebalo da rukovode nasim klubom, imaju njegov najbolji interes u srcu. Svaki put kada je doslo do promene ljudi koji vode klub, mislio sam da ce konacno biti bolje, da ce konacno klub da se razvija na duze staze i da se ima neka projekat u glavi koji treba da se ostvari...

Umesto toga, mi ne da nemamo viziju gde zelimo da budemo za pet godina, mi ne znamo sta nas ceka dogodine. Nista se ne radi planski, dovode se razni igraci iz ko zna kojih razloga, svaku drugu-trecu godinu bacimo u vodu, jer zasto da ne. Mi uopste ne napredujemo, nego nam biva sve gore. Ali desi se tako neko cudo, pa uspemo da napravimo neki iskorak u Evropi, ali nam Evropa i organizanovi klubovi lupe samar vec naredni put.

Treba priznati da je i gotovo nemoguce da se u ovoj banana drzavi, bez ikakvog sistema i vladavine prava, neko iscupa iz ovog sivila, ali je FK Partizan mogao to da uradi, jer je imao finansijska sredstva da izdvaja odredjenu sumu za reket vladajucoj garnituri, a ostatak ulozi za buducnost, kako bismo mogli da se od komunistickog kluba(u smislu organizacije) razvijemo u organizovani i uredjen klub.

Ali, ne. Zasto bismo to radili; zasto bismo ulozili odredjena sredstva danas, za vise para i bolje sutra. Zasto bismo zeleli da budemo konkurentni sa, ako ne najboljim klubovima u Evropi, onda makar srednjim po jacini. Zasto ja moram da sa svojih nepunih dvadeset i dve da, dobijam aritmiju i tahikardiju i zbog koga? Zbog jebenih lopova iz uprave? Zbog jebenog ilieva koji nije sasvim cist u mozgu, pa navijace svog kluba naziva kako ih naziva? Zasto moram da trpim da me jebu u zdrav razum razni terzici, vucicevci i ostala govna i da se nerviram svaki put kada ne uspemo da izadjemo kao pobednici iz te nepostene borbe protiv drzave srbije? Zasto moram da trpim da me "navijaci" sopstvenog kluba jure po stadionu i hali zbog skandiranja protiv najveceg mentalnog bolesnika kojeg sam ikada imao priliku da posmatram(a imao sam prakse u ludnici).

Druga stvar bi bila, kada bi sve ovo sto kolektivno trpimo, imalo neki smisao, neku poentu. Istrpis neke teske trenutke sada, kako bi ti bilo bolje u buducnosti; ali ne, cini mi se da nema nikakvog smisla zasto mi sve ovo trpimo, jer uvek dodju ljudi koji nas jebu gore nego oni prethodni. Kao da smo zarobljeni u nekom zacaranom krugu, iz kojeg nema izlaza.

E, pa meni je vise pun kurac. Ja vise nemam niti zivaca, niti zdravlja niti luksuz da sebi priustim da se nerviram vise oko toga sta se desava sa FK Partizanom, nego sa fakultetom i mojim zivotom. Do nekih srecnijih vremena.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.330
Reaction score
37.522
Svi koji se zgražavaju nad kornerima na prvu stativu ili prate Partizan od juče ili su zaboravili Ljajića i sezonu 2008/09. Za one sa jeftinijim ulaznicama ili kratkim pamćenjem: Pantić je mala beba. :D
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.271
Reaction score
18.334
Локација
Kej Republika
Bata bar ne sere kako smo išli po protivnika, dominirali i bili Partizan. Kaže kratko da smo loši i tačka.
Nadam se da treningom pokušava što se ispraviti može.

Ekipa nam je krajnje limitirana, previše igrača sličnog i ispod prosečnog kvaliteta. Imamo nekoliko igrača u timu veće 2-3 sezone koje ni klubovi iz Moldavije neće. Zašto je tako? Vrlo prosto.
Uprava čiji je posao samo da prima platu i lize bulju Vođi. Mi smo došli do toga da predsednik i direktor kluba budu "ljudi" koji dinar u klub doneli nisu. Novac od transfera i državnih firmi može i moja baba da donese.
Sportski direktor koji svojim drskim ponašanjem posere i ono što je dobro uradio. Sportski direktor solidne igračke i grobarske karijere isključivo svojim ponašanjem uspeva da okrene sve prave Partizanovce protiv sebe. Greške su sastavni deo fudbala, greše i bolji direktori, ali nisu drski i bezobrazni. Sad će ti isti miševi ostati na tom istoku i zapadu da jedu nokte i piju lekove za smirenje, a veliki sportski direktor može na biro rada.

Dokle god imamo predsednika kluba čija je uloga čisto protokolarna i generalnog direktora koji ne može 2 krštena sponzora da dovede klub, nama će biti ovako. Prethodnih godina je to i prolazilo ponekad, sad apsolutno neće. Prvo zbog bolesnika na vlasti, koji će jahati još dugo. Drugo što će ciganku gurati kao nikada pre, sa sve pokrićem "dominacije" i u Evropi.

Dokle god nam klub vode spodobe kao Bjeković, Dragan Đurić i Vučelić nama neće biti bolje. NIKAD. Iz milion razloga.
 

Marinho

Grobar
Учлањен(а)
31.05.2017
Порука
692
Reaction score
1.364
Локација
Komsija Cvarkov Djordja
Kad smo vec kod kornera, mene fascinira kako ih Englezi tako dobro izvode, a na stadionima imaju mesta za otprilike dva koraka pre nego sto upadnu u onaj kanal...To ujedno dokazuje i zasto ih mi tako lose izvodimo, igraci nemaju snage ni da prdnu, a kamoli da sutnu loptu...Gol sa preko 20m udaljenosti je misaona imenica...
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.987
Reaction score
25.999
Локација
ante portas
Meni je fascinantna jedna stvar.
Kako smo svi odnosno vecina nas pali na fore Ivice Ilieva...
Sem one sezone kada ga je izvukao Leonardo sa Djurdjevicem, sve ostalo je katastrofa sto je dovodio u Partizan.
Ovo je isljucivo njegova kontinuirana losa selekcija.
Lik je umislio da je Lucano Modji.
 

Akila6

Grobar
Учлањен(а)
29.07.2018
Порука
212
Reaction score
126
Локација
Kragujevac
Mi smo zaradili od transfera ove godine oko milion i sto hiljada i plus milion od Uefe, sto je ukupno dva miliona i sto hiljada, sto je mizerne cifra za funkcionisanje u jesenjem delu. Ne znam da li Arsenal iz Tule placa pozajmicu Ozegovic, cisto sumnjam. Pitanje je i za koliko su se dogovorili da ga otkupe na kraju godine.
Možemo lagano da ocekujemo prodaju nase dece vec na zimu, koji ce sto se tice dolazaka biti krucijalni prelazni rok.
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.746
Reaction score
29.591
Локација
Beograd
Video sam sinoć jednu bitnu promenu...reče neko već da Bata voli ,,vojnu,, disciplinu...i pre utakmice ZAJEDNO se zagrejavaju i prvih 11 i rezerve...
Nikad to dosad nisam video otkad pratim Partizan, uvek su se rezervisti ,,zasebno,, igrali ,,da lopta ne padne,, lupali čvrge jedan drugom, zezali se, smejali se...
E sad izgleda nije više do zezanja i smejanja, nego na zagrejavanje - svi!
To mu dođe malo kao dostizanje radne temperature, a malo i kao da se svi osete kao važan deo tima, dakle ZAJEDNO smo, pa ko počne utakmicu, počne...
Drugo, vidim Bata i tokom utakmice zagreva rezerviste...zagreva...i zagreva...i zagreva...ali ih do kraja utakmice i ne uvodi u igru...
Jebiga, rođače... plaćen si, izvoli pa radi - 90 minuta...na terenu ili pored, ali ima da radiš...
A i malo da se zna ko je ŠEF.
Dakle, ŠEF naređuje da radiš, ali i ŠEF određuje kad ćeš uopšte da vidiš teren... Ako ga ikad više i vidiš u Partizanovom dresu.
Strogoća, disciplina, red, rad, to je za naše fudbalere sasvim dobar način rada...pa oni niti mogu da trče, niti da izvedu korner, ajd sad još ih pusti da rade šta hoće...ili da ne rade ništa i zevzeče se.
E nema.
Tu Bata od mene dobija plus, a minus bi mogao da dobije što mi nije dao da gledam Sumu...jbg Zdjelar, Kića, Panta, Nikolić, Rikardo, svi imaju ,,dozvolu,, da pogube xxx lopti po utakmici, ali Suma ne...
Doduše možda bi mu dao koji minut da nije bilo iznuđenih izmena zbog povreda i ,,crvendaća,,...ali ja nisam za koji minut Sumi nego za celu utakmicu. kao što već jednom rekoh, makar u Teleoptiku.
A možda ga ipak negde i utrape u neko inostranstvo samo da ga ne plaćaju?
Ja ne moram da se složim sa Batinim izborom igrača, ali ga svakako poštujem...
Čovek je doveden da uspostavi red i on radi onako kako misli da treba.
Što se tiče mangupa Lole...ah, šta ga znaš, pustiš ga da mnogo igra, pa da se posle možda mangup još i više osmeli, ovako, što je sigurno - sigurno je, Lolu na kratak lanac na klupi, eventualno na par minuta po terenu, a supruge pod ključ i katanac, a ključ sebi oko vrata i što dalje od Lole! :icon-lol:
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top