Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

monSi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
2.187
Reaction score
2.825
Локација
Где год ОН да игра!!!
@Nbg88nbg

А зашто се поносиш југословенством? Шта је та идеологија добро донела овом народу (Српском)? Зашто кад већ еволуирамо не променимо неке ствари везане за наш клуб!? Кад је један Јувентус променио грб, зашто ми не би избацили префикс "Југословенско". Било је некад, историју нико неоспорава и не прекраја као они с труге стране брда.
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Али најјачи део овог интервјуа:

Mijailović je prokomentarisao i prijave koje su najavljene, između ostalog i protiv čelnih ljudi APR-a.

- Gebels je za vreme Drugog svetskog rata imao važnu ulogu jer je 100 puta ponaljao jednu istu laž, dvodio javnost u zabludu, a to funkcioniše i danas u našem društvu


Он то о вучели или о неком другом? :)
Onom kome treba nije sigurno.
 

Shule

Grobar
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
706
Reaction score
1.358
Локација
Beograd
Niko nije izjavio da se ponosi jugoslovenstvom. Ali zna se sta znaci ime Partizan i kada je nastao. Nismo mi cigani pa da treba da dokazujemo nekome ko je veci Srbin. Vodila se prica oko ovoga i na Instagramu na stranici Partizan.net pre par dana.

Medju Partizanovcima imas onih koji su jugonostalgicari, a imas i onih koji su totalno suprotno od toga. A ima i treca grupa koje to ne zanima u toj meri. I ne treba se prilagodjavati nikome od tih grupa. Istorija Partizana je takva kakva je, i ne treba menjati nista da bi se nekome dodvoravalo ili dokazivalo.
 

Humska

Početnik
Учлањен(а)
26.12.2020
Порука
152
Reaction score
447
Локација
Beograd
Interesantna hronologija.
Nije lose procitati kao podsetnik:

 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.628
Једино добро што је произишло из те Југославије је наш Партизан и хвала јој на томе.
За разлику од грба који је вечан и треба да буде вечан префикс "југословенско" одавно нема смисла. По мени "Београдско спортско друштво" је најидеалнији назив за сва времена јер осим тога што је универзалан и иде уз космополитски куб какав је Партизан тиме стављамо прст у око циганима алудирајући на то да је Београд само наш град.....а они нека буду и највећи Срби и највећи Руси и нека промене да су основани 1389-е и нека себи припишу титуле предратне и шта год њихова изопачена митоманија мозга смисли
Све у свему надам се да ће што пре доћи дани када ће расправа о промени назива спортског друштва бити наш једини и највећи проблем, а до тада то може да сачека јер имамо далеко већих проблема и дилема.
 
Последња измена:

Shule

Grobar
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
706
Reaction score
1.358
Локација
Beograd
Opet se sve svodi na neko dokazivanje ciganima. Nema potrebe da menjamo nista sto se tice nase istorije, niti da se toga stidimo. Ako bi neko i promenio to, stavljenje B umesto J bi mi bio upravo dokaz toga da imamo kompleks od cigana.

Ja kontam da ima ljudi koji organski ne podnose nista sto je vezano za Jugoslaviju. Iskreno, ja nisam jedan od tih, ali nisam ni klasicni jugonostalgicar. Samo mi nije jasno zasto neko odabere Partizan da navija za njega, a zna se sta stoji iza ideologije reci Partizan. Pogotovo sta to znaci na ovim prostorima.
 

monSi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
2.187
Reaction score
2.825
Локација
Где год ОН да игра!!!
@PFChampion

Потписујем све од речи до речи.

@Grncarija
Значи историја до тад није постајала. Који нам је то манастир и цркву Југословенска идеологија донела, културно историјско наслеђе. Огрезао си у комунизму, као многи нажалост. Зато нам и јесте како нам је.
Дај да направимо анкету на државном нивоу међу нашим навијачима па да видимо које за "Ј" а ко против.
Ова земља је вратила стару заставу, грб, химну. Зашто наше СД не би избацило "Ј"???
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Šta bi sa upravom? Odlaze, ne odlaze?
Da li je ovaj sad stvarno predsednik JSD Partizan?
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Svi klubovi su pod jurisdikcijom sportskog društva, onaj ko upravlja društvom može da kontroliše sve klubove, menja uprave. Ja nisam došao u sportsko društvo da bih se bilo kome svetio. Ko radi za Partizan, nema strah od mene. Da li ja mogu da ih smenim, mogu, ali neka se bore ti ljudi da osvoje neke trofeje. Fudbalski klub ima upavu koja je izabrana kako god je izabrana. Nisam razmišljao da li je treba menjati, o tome ćemo razgovarati, zvaću Vučelića i razgovaraću sa njim, to je u interesu Partizana - zaključio je Mijailović.
 

MikiBL

Grobar
Учлањен(а)
09.07.2021
Порука
362
Reaction score
965
Локација
Banja Luka
Skretanje sa teme
До кад ћемо бити ЈСД? Зашто не уклоне то "Ј", кад та земља не постоји више од 30 година?
Nismo svi za to, čak mislim da je velika većina da se to nikako ne dira, pa i ja sam!
To JSD je kompletno ime našeg voljenog Partizana.
Ta odrednica "Jugoslovensko" ne predstavlja državu odakle je, pa ni za vrijeme Jugoslavije nije predstavljalo!!!
To mu daje nadnacionalni karakter u kome se nalaze i Srbi i svi Partizanovci iz drugih naroda sa prostora ex-Jugoslavije, a nije ih malo ni sad.
 
Top