Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Konferencija 2022/23

Статус
Затворена за писање одговора.

Issa

Grobarčina
Учлањен(а)
06.02.2008
Порука
1.598
Reaction score
3.410
Локација
JNA
Sta se lozite braco grobari, Sremska Mitrovica bi razbila Keln, opusteno! :cekanje:

Onaj osecaj kao kad gledas snimak vec odigrane utakmice, tako i ja veceras PFC! Bez tenzije, nervoze..trcimo, meljemo..hvala ti Gordane! Rutinski! :respect :navijac
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.109
Reaction score
5.149
Локација
vezenemam
Bravo, bravo, bravo!:clap
Nisam gledao, niti pratio rezultat, i nastaviću tako dok god da ova serija traje.

Sve čestitke svima, a najviše Džordiju!
Sumnjao sam u njega, kao i u Savu, na početku.
Evropa nam je merilo,a domaća kaljuga bonus.
Bravo još jednom, i samo nastavite tako!:napred-partizan:
 

MAK

Grobar
Учлањен(а)
14.03.2016
Порука
630
Reaction score
2.053
Kakvo predivno veče....
Cigani ispušili...
Slovačko pobedilo...
Puna duša...
Nema spavanja do jutra...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.767
Локација
Beograd
Ако су Швабови пожелели да виде како изгледају олд скул стадион, и исто такво навијање и фудбал у модерним временима - добили су оно што су тражили!

Прво су, још док је био дан, на неко гробарско певање узлетеле црне вране и прелетеле преко стадиона, када је пала ноћ почео је урнебесни ватромет, који је, по свом завршетку попадао па стадиону, терену, навијачима, фудбалерима...у виду неких изгоретина, папирића па чак и пламичака...

Дија Црни Бата је провукао свом чувару лопту кроз сукњу, дао голчину, затресао пречку...па где ћеш лепше?! Рика ударио још једну црту на свом списку голова. Тра Оре одиграо у стилу најбољих фудбалера из Мислођина, који додуше делују мало крупније, али зато у свакој секунди утакмице фудбалски МИСЛЕ и раде!

Навијање је било неописиво, јер су Гробари, по дефиницији, стока - која се још тиме и поноси...а фудбал је омиљена забава за стоку, која у комбинацији са Партизаном производи толику лудачку количину енергије и синергије...да је то могао да осети само онај који је вечерас био на ЈНА...
Наравно, неразумно је очекивати од стоке да се понаша разумно.

Први прекид са белим димом био је само зачин у лудачком навијању Гробара, а чак и други и ризичнији прекид, са шарено-црним димом, чак и мене као мислећег човека некако није бринуо као пре...
Јер, играо се и певао се Танго смрти, а од Партизана смо тражили да стално напада, чак и када води против Бундеслигаша, и чак и онда када нас је тај Бундеслигаш био сатерао у наших 16м при крају утакмице...а кад је тако, нек иде живот, шта је један прекид утакмице или избацивање из УЕФА такмичења на неко време...или ситница од играња следећег меча без публике - наспрам лудила и луднице која је вечерас завладала и владала на ЈНА! Помало налик оној када смо, осамдесетих, лудачки запалили сопствени стадион и неразумно бацали упаљач на Ђанинија кад је Партизан победио Рому...али...вратимо се у садашњост:

Да је неко, приликом тог другог прекида кад се прст пред оком није видео, рекао: ајде да одемо до ложе и Вазуру и Вучелу избацимо одатле и из Партизана - цео стадион би кренуо.
Него није имао ко да каже.

Зато је утакмица настављена а В и В остали у ложи (ако су дошли вечерас на текму?)
После се Чаки чаркао са Швабама, а Филиповић (за кога је Миљковић Кафу лично) и даље остао један од најлошијих бекова свих времена у нашем Партизну, АЛИ, да смо погађали који ће резултат бити вечерас - НИКО не би погодио да ће бити 2:0 за нас...

Да ли је све ово кренуло од Столициних темеља, да ли је Миша Пилатес велики зналац, да ли је наш тренер, са погледом тужног медведа са вашара, геније, да ли фудбалери знају нешто што ми не знамо и не видимо, тек, свака им част свима и ХВАЛА им за ову победу! А и за ону у Немачкој.

При крају утакмице хитна помоћ је дошла по некога са Истока, и ту особу унеше у возило умотану у неко платно и то баш док су Гробари Немцима викали ,,Ауфидерзен,, а Биља стајала поред и телефонирала некоме, ваљда да га обавести да возило стиже...
Све је вечерас било некако чудно, симболично, и непоновљиво.

А некада давно...

Прве утакмице Партизана које уопште памтим, гледао сам на ТВ-у: играли смо против Динама из Загреба (и то у ,,робијашким,, белим дресовима са попречним црним пругама), Гурњика и - Келна, који нас је TADA у двомечу добио. И то убедљиво.

Е па...оном скорашњом победом тамо и вечерашњом победом овде, мислим да је Партизан вратио ,,дуг,, Келну за тај пораз из седамдесетих и ондашње нерасположење свог малог навијача, а сад романтичног маторца који је вечерас срећан због ове две победе.

Хвала Партизане. Дуго сам чекао, али сам и дочекао. :D

И после утакмице било је још осмеха и зезанције, наши навијачи су ,,бодрили,, резервисте Келна који су вредно истрчавали своју ,,километражу,,...неко се распитивао где се игра финале ЛК...неко је рекао да Гордан Петрић није лош, други је рекао где лош кад је све победио...осим Сремске Митровице...и додао: Ништа Келн, ништа Ница, само Митровица...

А тај исти Петрић је на ОВАЦИЈЕ при изласку са терена само показивао ка играчима ,,у фазону,, - нисам ја ништа, они су...
Прави ЧОВЕК ( а не број) на ПРАВОМ месту. И заслужио је да се ту дуууууго задржи. Надам се да нема амбиција да ,,трчи,, за неким иностранством. Овде је ипак најлепше. Бар када Партизан ИГРА ПРАВИ ФУДБАЛ. И, побеђује, наравно... :D

Тако да, пали вуруну, терај даље, а само за нашег Флаша Гордана Петрића и друштво из ћошка - мало музике:

 
Последња измена:

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.892
Reaction score
13.747
Ово већ превазилази пролазак групе и постаје борба за прво место и бољу позицију за пласман у четвртфинале међу 8 најбољих екипа.

Словацко ни мало наивна екипа. Бод против Нице је следећи изазов и минимална обавеза мада ме више не би изненадило и да победимо обе до краја.

KnsHwWB.jpg


Шта теорија каже:

- пораз против Нице не би био трагедија јер сада у џепу имамо то последње коло кући против Словацког али не верујем да после свега било кога сада занима Словацко већ да ћемо напасти свим силама прво место у групи. Бољи тренутак за то од овог нисмо имали.

- са једним бодом против Нице теоретски не би обезбедили чак ни друго место али у пракси би то вероватно (80%) значило пролаз даље.....међутим, победа Словацког против Келна и наш реми против Нице са 2 или мање голова (0-0, 1-1) би оставили све отворено у последњем колу.

- са три бода против Нице и теоретски смо први у групи коло пре краја и боли нас курац за остале мечеве. Са овим ставом треба да одемо тамо.

Но доста калкулација.....оладиће се јаретина
 
Последња измена:
Статус
Затворена за писање одговора.
Top