Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.026
Reaction score
5.832
Локација
Court seats
Kada pravite te kalkulacije ne zaboravite i na rasporede ostalih timova, a većina njih osim što treba da se "pobije" i međusobno ima i ne baš toliko lakše rasporede u odnosu na nas.
Ne zaboravite i koliko je ovo gusta sezona, poraz od Fenera nije tragedija jer su i svi ostali konkurenti izgubili, osim eto tog Virtusa i Efesa koji su nam prišli i napravili "krkljanac" od 6-og do 12-og mesta...
Takođe, koliko već ovo kolo Žalgiris (Barsa), Makabi (Monako), Efes (PAO), pa i Virtus (Fener) imaju gostovanja, dok Baskonija i Valensija imaju međusobnu... Pre nego što pričamo o bilo kakvim kalkulacijama u četvrtak trebamo biti fokusirani i napraviti "separaciju"!
 

tribiani

Grobarčina
Учлањен(а)
02.03.2007
Порука
1.452
Reaction score
4.810
Sad gledam na ticketline. Ne postoje ulaznice od 3000 dinara. Sve je rasprodato, ostalo samo sedam ulaznica od 7500 din (premium gold)
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.721
Reaction score
22.798
Локација
Beograd
Devojka mi bila pre 15 minuta tamo. Moguće je da je i to otišlo. Laže ona mene, ja forum.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.365
Reaction score
37.720
Ne postoji osoba koja može u ovom trenutku da napravi bilo kakvu kalkulaciju za TOP8 EL. Na prvi pogled je toliko ujednačeno da bi logično bilo da za osmo mesto treba 50% uspeh, znači 17-17, eventualno u nekom ludom scenariju 18-16, ali ne više od toga. A opet, toliko puta je dolazilo do obrta, "neočekivanih" rezultata da više nije sigurno ni da je sutra sreda. Dosta će zavisiti i od krugova, a krugova će 100% biti. Sad ko će tu koga i kako, to opet ni onaj gore ne zna.

Ja lično očekujem Monako da krene dole, Valensija takođe, Efes da krene gore kao i prethodnih sezona, ali to očekujem već 2 meseca pa me svako kolo zajebu. :D

U četvrtak pamet u glavu i ni pod razno ne kretati u Arenu sa mišlju da se Nemci sami pobeđuju. Biće rudarski posao, krvav.
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.429
Reaction score
4.168
Локација
127.0.0.1
Ne postoji osoba koja može u ovom trenutku da napravi bilo kakvu kalkulaciju za TOP8 EL. Na prvi pogled je toliko ujednačeno da bi logično bilo da za osmo mesto treba 50% uspeh, znači 17-17, eventualno u nekom ludom scenariju 18-16, ali ne više od toga. A opet, toliko puta je dolazilo do obrta, "neočekivanih" rezultata da više nije sigurno ni da je sutra sreda. Dosta će zavisiti i od krugova, a krugova će 100% biti. Sad ko će tu koga i kako, to opet ni onaj gore ne zna.

Ja lično očekujem Monako da krene dole, Valensija takođe, Efes da krene gore kao i prethodnih sezona, ali to očekujem već 2 meseca pa me svako kolo zajebu. :D

U četvrtak pamet u glavu i ni pod razno ne kretati u Arenu sa mišlju da se Nemci sami pobeđuju. Biće rudarski posao, krvav.
Od pocetka, od trenutka kad je to imalo smisla gledati (neko 10. kolo), osma pozicija na tabeli ima izmedju 52%-55% pobeda. Ne secam se da je ikad bilo 50%. Razlika u 2% i 5% je mozda zanemariva, ali to je 1 ili 2 pobede vise. To na preostalih 9 kola nije malo. Posebno ono sto je nama preostalo u tih 9 kola da odigramo (Efes, Oli, Real, Barsa...).

Ako nekim cudom bude 17 pobeda za prolaz to ce onda biti 7-8 ekipa izjednacenih za taj prolaz, sto je odlicno za nas posto nece moci da se kreira trougao ili bilo sta nego ce se gledati ukupna kos razlika a tu smo trenutno odlicni. U takvoj situaciji ocekujem gotovo sigurno da prolazimo.

Realnije je da sa 19 pobeda gotovo sigurno prolazimo bez bilo kakve brige (znam, mnogo sam pametan, tako prolazimo i sa 22 pobede), a u najgorem slucaju smo taman iznad crte da prodjemo. Sa 18 pobeda je takodje moguce da prodjemo, ali to je vec gotovo sigurno na neki trougao, medjusobni skor, ili kos razliku ako nas je vise. Dakle, moze biti sa 18 i da budemo prvi ispod crte, sa 19 to ne mogu da zamislim. Sa 17 ne verujem da mozemo igde.

Tacno je da treba gledati utakmicu po utakmicu. Ali to sto neki drugi igraju pa kao mozda i izgube, ili sta vec, ne menja nista. Jer ako neko i izgubi, neko drugi ce da pobedi. Ili ako neko izgubi u ovom kolu, pobedice u sledecem. Potpuno je nebitno kako ce da igraju, jer obrni-okreni gotovo sigurno ce 8. mesto imati 18-19 pobeda. Da li ce to biti FMP i Virtus, ili mi i Efes, ili Monako i Baskonija... nebitno je. Poenta je da ce na 8. mestu biti neko sa toliko pobeda. Ono na sta mi trebamo da se koncentrisemo nije na to kako drugi igraju jer svi imaju svoje losije i bolje rasporede, nego da se koncentrisemo da kako znamo i umemo uzmemo 6 pobeda iz preostalih 9 kola i da idemo iz kola u kolo u svaku utakmicu kao da nam je zadnja, bez gledanja kako drugi igraju. Inace ce nas, gledajuci Makabi i Valensiju, iznenaditi Virtus.

Pobediti 6 utakmica iz preostalih 9 kola je jako puno. Ja iskreno ne vidim gde mozemo da nadjemo tih 6 pobeda, cak i kad bi dobili sve utakmice kod kuce (khm, khm!) opet je to tek 5 pobeda. Ne znam, ali verujem, blesavo se nadam, i eto navijam ko lud. Sta drugo... vecita borba izmedju srca i pameti.
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.865
Reaction score
9.921
Nema svrhe kalkulisati pre poslednjeg kola, ako i tada. Tada to ima neku poentu. Do tada, ici sve na pobedu, kao i uvek.

A, na pitanje gde mozemo da nadjemo 6 pobeda, da ne licitiram, ali na primer:
1. Alba (rudarski posao, ako ne otovorimo od prve vecom razlikom)
2. Neko od Italijana
3. Monako u gostima
4. gurbeti iz Pireja
5. Real, pre nego Barselona
6. Panatinaikos

U svakom slucaju, prvo maksimalan fokus na Albu.
 

MacManus

Grobar
Учлањен(а)
01.07.2022
Порука
333
Reaction score
977
Локација
Boston
U Italiji mora 1/2.
Ako se uhvati serija pobeda, verujem i u 3/3 protiv Oly Barsa i Real. Al ajde da budem skroman 2/3.
 

lavex

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2008
Порука
1.631
Reaction score
8.801
Локација
"preko bare"
Ono što nam ide u prilog je što posljednje tri kola igramo sa grčkim gurbetima i Špancima. Sve tri ekipe bi trebale do tada da obezbede prolazak dalje, pa se nadam da će se malo opustiti.

Ali hajde mi prvo da dobijemo Albu, pa ćemo onda razmišljati o sljedećoj utakmici.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.365
Reaction score
37.720
@Rebellion
U 16. kolu je osma ekipa imala 8-8, ali u ostalim parnim kolima jeste skor bio veći, dok je skoro uvek deveti imao 50%. Što opet ništa ne govori i ja sam i dalje ubeđen da će ovim "tempom" to ići ka 50% na kraju, eventualno jedna pobeda više, ali ne preko toga.

A što se poretka tiče, uvek se prvo gleda međusobni skor ekipa koje su u krugu, pa tek onda koš količnik. Zato nama ako dođe do toga više "paše" Žalgiris od Valensije.

Svakako ima još mnogo, ne lupa mi se glava sada oko nemogućih kalkulacija. :D
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.429
Reaction score
4.168
Локација
127.0.0.1
@Rebellion
U 16. kolu je osma ekipa imala 8-8, ali u ostalim parnim kolima jeste skor bio veći, dok je skoro uvek deveti imao 50%. Što opet ništa ne govori i ja sam i dalje ubeđen da će ovim "tempom" to ići ka 50% na kraju, eventualno jedna pobeda više, ali ne preko toga.

A što se poretka tiče, uvek se prvo gleda međusobni skor ekipa koje su u krugu, pa tek onda koš količnik. Zato nama ako dođe do toga više "paše" Žalgiris od Valensije.

Svakako ima još mnogo, ne lupa mi se glava sada oko nemogućih kalkulacija. :D
Tesko mozes napraviti medjusobni skor kad bude pet ekipa ili vise. Svako je tu bolji od nekoga i onda gotovo sigurno gledas kos kolicnik, jer je nemoguce drugacije odrediti poredak. Zato smo mi sad 6. a ne 10.

Ovo za 16. kolo si u pravu, moj previd. Ali to je taman izuzetak koji potvrdjuje da postoji pravilo, a to je da je 8. mesto sa 52%+ pobeda. Doduse, ja se nadam da si ti u pravu i da ce biti dovoljno 50%.

Bilo kako bilo, mora se svaka sledeca utakmica ici na pobedu kao da nam zivot zavisi od toga. Svako kalkulisanje nam moze doci glave. Alba, dve iz Italije i Efes u gostima... to bi nam cuda napravilo. Ali idemo kolo po kolo.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.365
Reaction score
37.720
Ma generalno se slažemo, ti si rekao da 19 pobeda garantuje prolaz, i to sam 100% siguran da je tako, čak i 18 pobeda je 90% ako ne i više siguran prolaz. Ja sam više pravio računice za to famozno mesto broj 8 i iglene uši. :D

Inače, mi smo 6. zato što nisu svi odigrali po dva puta, zato se u toku sezone prvo gleda koš količnik. Ali opet, da ne ulazimo u preduboke teme, rano je. Ja lično (t.j. pesimista u meni) je otpisao TOP8 posle drugog poraza od Valensije i to i dalje "tvrdim" ili bolje reći imam loš osećaj, da će nam faliti jedna pobeda u konačnom zbiru. Sad, da li ta ili ona protiv Milana kući, Berlin, fmp... nebitno. Uopšte se ne opterećujem sa TOP8 već želim da ove sezone uživam u EL, u svakoj utakmici.

Ako pogrešim u proceni biću najsrećniji.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top