Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2022/23. Povratak kralja! 2. sezona

Статус
Затворена за писање одговора.

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.952
Reaction score
27.055
Drzavno favorizovanje krcunije, stvorilo je armiju do smrti odanih navijaca Partizana...
Zvuci neverovatno, da je ovako nesto napisao navijac ciganke, pokojni Tirke, ali eto on je dokaz da i dalje vazi zakon o velikim ciframa. Cak i medju kromanjoncima se nadje jedan u milion, privid normalnog lika. Opet, rekao je istinu. Ne neku nasu Grobarsku, vec onu iskrenu, jedinu istinu.
Svi smo mi odrastali na mitomaniji najvernije publike u jugi, koji je nastao jos sedamdesetih. Ne samo najvernije, nego i najbrojnije publike.
Iz danasnjeg ugla je tesko zamisliti prosecnu posetu na JNA od 30-35000 ljudi, i potpuno krcat stadion na derbijima sa klubovima velike cetvorke.
Takodje, slusamo o masovnim odlascima na gostovanja, od kojih su "okupacija" Ljubljane 1976 godine, kao i Zagreba 1986 najupecatljivije, jer je nasa cifra tamo dostizala petocifrenu brojku.
Raspadom bivse drzave, a narocito u sumornim godinama nakon toga, sve ove price su presle u legendu, koja bi s vremena na vreme zaiskrila, kada bi nas na nekoj nevaznoj utakmici, ako je bilo koja Partizanova utakmica nevazna, bivalo po vise desetina hiljada (20000 ljudi protiv cini mi se Zemuna u jesen 1992 godine, 15000 ljudi protiv Vose u decembru 1993, ili pun jug protiv OFK-e iz ovog veka, svi pamtimo gol Smiljanica...).
Ipak, nema medju nama nikog ko se nije barem jedan put zapitao sta bi trebalo da se desi, pa da slicna brojka bude i u vreme nasih zivotnih vekova.
Dolazak sns sekte na vlast 2012 je oznacio start crnog perioda celog naseg sportskog drustva, sa posebnim akcentom, pre svega, na kosarkaski klub, a potom i fudbalski, vaterpolo, rukometni, odbojkaski klub...Cak i mladje selekcije u ovim sportovima su na svojoj kozi osetile sportski aparthejd, njihova jedina "krivica" je bila sto igraju u klubu u kome igraju. Svi pamtimo korona sezonu, i nacin kako se sezona zavrsavala u razlicitim sportovima u razlicitim kategorijama. Gde god je Partizan bio prvi, u svakoj selekciji, prvenstvo se ponistavalo, i obrnuto, gde god je drolja bila prva, to je bio zvanican rezultat sezone. Bedno, ciganski. Godine njihovih frustracija, kompleksa, ljubomore i mrznje su se razlile poput govana na sve strane.
Naravno, Partizan je orkestrirano napadan, stigmatizovan...nije bilo razlike, svi i sve u vezi Partizana je u medijima dobilo negativnu konotaciju, a cak i medju opozicionim politicarima i medijima se to primilo bez ikakve rezerve. Svaka pobeda Partizana u ovom periodu se relativizovala, trazilo se nesto lose, da se baci senka, prosto to je postala zvanicna politika. Vrhunac je bilo cuveno "a od sporta...NISTA". I pored saplitanja, unistavanja, unizavanja, ne mogu da podnesu te retke pobede koje se javljaju u ovom periodu. Svaka nasa pobeda u fudbalu i kosarci narocito, je docekana na noz, podizala se na drzavni nivo, maltene kao da je zemlja ugrozena. Ovo kako mediji, strucnjaci i navijaci ciganke kontinuirano, bestidno lazu o ZELJKU OBRADOVICU, prevazilazi sve sto bi neko ocekivao. Covek koji stalno, iznova i iznova poziva na smirivanje tenzija, na vracanje osnovnom sportskom postulatu,a to je fer plej, stavljaju na teret nesto sto nikada nije rekao ili ucinio. Bez blama, bez preispitivanja! Ma neeee, vec kao banda hijena targetiraju nekoga ko ih nijednim gestom ili recju nije provocirao, niti uvredio, naprotiv! Ali avaj...Toliko bi mogao pisati sta su nam sve radili, ali potrosicu i previse vremena, ali o tom potom, doci ce i to na red.
Da li pamtite neki los tekst o ciganki, njenim navijacima, ili neki naslov koji je kriticki prema njima, ali ne samo glede rezultata. Ako se i pojavi neki takav tekst, vrlo brzo dobije noge.

Pa ipak, u svom tom beznadju, desilo se nesto sa pocetka teksta...ovoga puta nije bila armija fudbalskih navijaca vec kosarkaskih. Navijaci Partizana, nakon sramote teranjem Generala, zbijaju redove, i u godinama bez finansijske podrske, bez kvalitetne ekipe, beleze rekordnu posetu u aba ligi. Dolaskom Trinkijerija smo presli u arenu. Iskreno, mislio sam da je to greska, jer sam bio ubedjen da mi ne mozemo u kontinuitetu da punimo dvoranu velicine arene, a tamo i kad dodje 7-8000 ljudi, sto je dobra poseta, dvarana izgleda sablasno poluprazna, bez adekvatne atmosfere. Ali, navijaci Partizana su ovih godina, kao nekada sa fudbalskim klubom, prepoznali trenutak da budu uz klub vise nego ikad, a dolaskom ZOCA, to je poprimilo razmere euforije, pozitivne. I eto nas danas, 2023 godine, ekipa koja ima najvecu posetu u evroligi, u aba da ne pricamo, ekipa koja je unapred rasprodala dvoranu za pet utakmic evrolige. Da li je ikada iko pomislio da ce se u toku jedne sezone, u ovako velikoj dvorani traziti karta vise skoro na svakoj utakmici? Sto rece ZOC, postala je stvar prestiza, na evropskom nivou, gledati utakmice Partizana. Drzavno favorizovanje coviceve kucketine je stvorilo armiju do smrti odanih navijaca Partizana, i to nece moci niko da promeni. U kosarkaskom klubu mi vidimo tu energiju, pre svega u sportskom sektoru, i to ne samo sada kada je tu najveci od svih. I sve to sto se desava godinama oko naseg KK, mnoooogo nervira ove iz predgradja. I ako, i treba, a tek im slede crni dani, polako, tiha voda breg roni...Zbog toga, mi danas zivimo Tirketov citat iz knjige, savremenici smo neceg lepog u zlom vremenu za nas Partizan.
Zato, u inat svima, sami protiv svih, jer Partizan nema nikoga drugog niti mi imamo drugi klub, do lepsih vremena, smrt fasizmu, ziveo Partizan!
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.433
Reaction score
4.184
Локација
127.0.0.1
Meni je i čudno da dve utakmice zaredom tobož sudije ne kapiraju da Lesor ima pet ličnih i još je u igri. Samo da i tu nerežiraju neko sranje, po pitanju regularnosti utakmica. Tobož mi vedrimo i oblačimo, a ono oni na kvarnjaka prave scenario da mi vedrimo i oblačimo u ligi...
Sta pricas ti? Grafika na TV nije zvanicni zapisnik.
 

lavex

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2008
Порука
1.636
Reaction score
8.829
Локација
"preko bare"
Sasvim moguće. Gledao sam podatke sa google-a, a tamo nisu baš najispravniji :
Capture.jpg
Ovo su podaci iz vremena kada je igrao pionirsku ligu Francuske.
 

Djuradj89

Grobar
Учлањен(а)
03.09.2019
Порука
230
Reaction score
1.817
Локација
Kraljevo
Ја гледам у свом окружењу. Никад више клинаца није навијало за Партизан. Намештене титуле изгледа губе трку наспрам етике и естетике. Питање до кад ће они бити у већини, и јесу ли уопште. Деца можда не разумеју сложеније појмове, али осећају да је трулеж на њиховој страни.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.251
Reaction score
2.844
Da konacno, nakon citanja vasih, dam i ja neki svoj utisak utakmice. Imao sam cast da budem prisutan i uzivo, ali sam kasnije gledao i snimak (cak i tu utisavaju omiljeno skandiranje) da bih upotpunio ugodjaj i mogao dati komentar na sve.

Prvo poluvrijeme, moj utisak je bio kao da i nismo bili toliko losi koliko smo bili nervozni i da je zbog toga onoliko lopti izaslo iz obruca a oni hvatali skokove. A i mi na tribinama smo takodje bili isti. Jeste navijanje bilo dobro, ali se osjecalo da to moze mnogo bolje. Glavni utisak toga mi je sto su cigani dobili skoro nikakve zvizduke kad su usli u halu pred drugo poluvrijeme. Iako se vec krajem poluvremena pocela dizati atmosfera.

Drugo smo poceli isto tako, ali smo onda krenuli da se priblizavamo i atmosfera se priblizavala tacki kljucanja a onda i prokljucala u vise navrata i pokazala da Arena moze postati pravi pakao. Rekao bih da su vise igraci digli nas svojom borbom ali smo im onda mi uzvratili visestruko, a onda oni opet nama i tako ukrug. Osjecaj je bio nakon trojke Pantera a tek Madara da ima sanse da i prebacimo razliku, ali dobro.

Ono sto mi je kljucno je da smo uspjeli da se vratimo nakon 20 razlike minusa. Vjerujem da ce to podici ekipu jos vise jer sad vise da i to mogu. I to protiv njih.

Sto se tice ciganisanja, tokom gledanja snimka, primjetio sam nesto sto nisam vidio da je jos neko istakao pa mozete i to da sirite kao isjecak ko zna da napravi. Namjestio sam odakle krece. Petrusev prvo nesto cacka Ledeja pod njihovim kosem, onda ga na centru mucki bije, i opet pod nasim cacka tokom i nakon slobodnih bacanja.

 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.362
Reaction score
6.493
Локација
Novi Sad
Imao je instrukciju da provocira ili nije imao. U oba slučaja jasno je koliko je to govno.
I ovaj put instinkt i predrasuda koju sam imao prema njemu kada sam mu prvi put video facu i čuo ime i prezime, bile su tačne.
 

Shata

Početnik
Учлањен(а)
24.03.2011
Порука
45
Reaction score
12
Pogledajte na 1:03:08 na ovom snimku utakmice, taj lakat srrada prema glavi Lesora
Ne umijem da postavim taj dio. Mogao bi neko da napravi klip njegovih provokacija sa utakmice
 

ivana_011

Početnik
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
49
Reaction score
763
Локација
Beograd

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Au koliko sam se iznervirao...šteta što nemam vremena da napravim neki klip o jebanju tog Petruševa i neohodnosti ovakvog centra bez kočnice.
edit.zato ću jedan na brzinu
 

myrdred

Grobar
Учлањен(а)
14.10.2009
Порука
636
Reaction score
301
Poslednja recenica Oplenca mi je dala dobar slagvort za nesto sto sam vec hteo da napisem, pod utiskom brojnih negativnih reakcija samozvanih Partizanovaca po drustvenim mrezama na fotografiju onog klinca koji sprda Nikolu Ivanovica, jer "tako nastaju huligani". Zvanicno tri najgore sorte onih koji sebe nazivaju navijacima Partizana, bilo kojim redosledom:

-"Realni" Grobari
-"Pre svega Srbi" Grobari
-"Jesam Grobar, ali..." Grobari
Molim da se obezbijedi jedno mjesto na listi za navijače reprezentacije koji sebe ne smatraju ciganima. Objektivne jelte.
 

Špaca

Grobar
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
261
Reaction score
1.050
Sramota je da nekakav portal koji nosi naše ime i kaže da ga VOLI. prenese ovakav mandovski tekst o Lesoru. Ljubav prema Partizanu ne možeš meriti time koliko zaradiš na svom sajtu ili primiš donacije neke? Evo šta je preneo...https://volimpartizan.rs/centar-bez-emotivne-kocnice-146820/
Ja sam na ovaj portal ulazio samo par puta kada je otvoren, dok nisam video da na njemu osim Gorana Boškovića piše i bivši član Kecman nakon prvog trajnog bana ovde, znao sam da će tamo da nastavi da pljuje po Generalu pa nisam ni hteo više da ulazim. Rekli su mi kasnije da je brzo prestao i tu da piše.
 

KoOkaDva

Grobar
Учлањен(а)
27.06.2022
Порука
667
Reaction score
5.347
Локација
Nis
Juče mi drug pokazuje njegovo pravdanje u nekom intrvjuu pred sezonu( i sad iz ovog konteksta mi izgleda kao da se pravdao samom sebi što ide tamo)...gde dečko priča o tome kako će u Crvljivoj žlezdi imati priliku za napredak i prostor za igru, ponavljam, sve pravdajući se sebi i verovatno onima koji ga poznaju.
Da se nadovezem, posle ove price je pricao kako navija samo za fudbalski klub koji je dugo vremena pratio na instagramu i nakon potpisa za zvezdu a videh skoro da je otpratio. Ocigledno je prestao da navija i za fudbalski tim... Decko je dijabola velika i primer kako covek moze sam sebi da se usere u zivot kad ti zine guzica.
 

B & W

Grobarčina
Учлањен(а)
21.08.2007
Порука
1.260
Reaction score
3.000
Meni se iz ovih snimaka cini da momak jako nevoljno ide na to saslusanje..
Imajte na umu da je to neko drugi smislio(citaj corava pudla) i da je njemu kao sportisti ovo jako ponizavajuce,ali eto ljudi to vam je danasnja Kk fmpczv na celu sa mafijasem ,i uz podrsku visokih drzavnih fukcionera …to vam je donekle i pokazatelj kako u danasnjoj sns drzavi sve funkcionise…na zalost..
 

Braindead

Grobarčina
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
3.302
Reaction score
16.171
Локација
Beograd
Ne bi me čudilo ni da nije tako, pogotovo kada se setim njegove face kako se kezi Lesoru u lice dok ovaj besni na kraju utakmice, provokator je to, onaj mučki.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top