Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

hari_merdo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2007
Порука
439
Reaction score
513
Bez obzira na to da li ce Mirotic doci ili ne, ne razumem logiku Barselone pa ako neko upuceniji moze da objasni.

Znaci imas igraca kome je ugovor 11 miliona godisnje i hoces da ga se resis. Ako ga se resis isplatices mu vecinu tog ugovora (jer oko toga i jeste sva saga), znaci 7-8-9 miliona zs godinu, a dovesces nove ekstra igrace (tipa braca Hernangomez i sl) kojima ces dati po 2-3 miliona godisnje.

Znaci dolazis na isto. Gde je tu stednja i smanjenje budzeta? Nista mi nije jasno. Ili ja nesto ne razumem u top prici.

A nevezano za to, da ne idem sa teme, ali zbog ovih stvari mi je Barselona kao sportsko drustvo postala odvratna. U fudbalu ista situacija (Korona period ali i danas) preplacuju igrace i onda pokusavaju na sve nacine da ih najure.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.778
Reaction score
55.509
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Pa u dogovoru da drugi klub preuzme ceo ili veći deo ostatka ugovora. U ovom slučaju to smo mi.
Zato je glupa ta insajderska priča dogovorili smo se sve samo još barsa da ga pusti i da se ne usere pretnji ovde. To je kao da kažeš šutnuo je super na koš al ga je iznenadilo što je obruč na 305
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.107
Reaction score
5.113
Локација
vezenemam
Bez obzira na to da li ce Mirotic doci ili ne, ne razumem logiku Barselone pa ako neko upuceniji moze da objasni.

Znaci imas igraca kome je ugovor 11 miliona godisnje i hoces da ga se resis. Ako ga se resis isplatices mu vecinu tog ugovora (jer oko toga i jeste sva saga), znaci 7-8-9 miliona zs godinu, a dovesces nove ekstra igrace (tipa braca Hernangomez i sl) kojima ces dati po 2-3 miliona godisnje.

Znaci dolazis na isto. Gde je tu stednja i smanjenje budzeta? Nista mi nije jasno. Ili ja nesto ne razumem u top prici.

A nevezano za to, da ne idem sa teme, ali zbog ovih stvari mi je Barselona kao sportsko drustvo postala odvratna. U fudbalu ista situacija (Korona period ali i danas) preplacuju igrace i onda pokusavaju na sve nacine da ih najure.
To što isplaćuju za sporazumni raskid ne vodi se kao trošak plata/projektovanog budžeta za narednu godinu.
EL valjda uvodi, ili će uvesti, "salary cap". Možda ima veze sa time, možda ne, ali u svakom slučaju "rasterećuju" budžet slično nba ekipama.

Mada pare katalonskim ciganima, kao i ovima našim, same po sebi retko kada su problem. Gde ima, tu se i prosipa.
 

Eli Cash

Početnik
Учлањен(а)
09.07.2022
Порука
56
Reaction score
219
Локација
Johannesburg
Bez obzira na to da li ce Mirotic doci ili ne, ne razumem logiku Barselone pa ako neko upuceniji moze da objasni.

Znaci imas igraca kome je ugovor 11 miliona godisnje i hoces da ga se resis. Ako ga se resis isplatices mu vecinu tog ugovora (jer oko toga i jeste sva saga), znaci 7-8-9 miliona zs godinu, a dovesces nove ekstra igrace (tipa braca Hernangomez i sl) kojima ces dati po 2-3 miliona godisnje.

Znaci dolazis na isto. Gde je tu stednja i smanjenje budzeta? Nista mi nije jasno. Ili ja nesto ne razumem u top prici.

A nevezano za to, da ne idem sa teme, ali zbog ovih stvari mi je Barselona kao sportsko drustvo postala odvratna. U fudbalu ista situacija (Korona period ali i danas) preplacuju igrace i onda pokusavaju na sve nacine da ih najure.
I verovatno ce taj dug razvuci na 5 god, tako da umesto 11 mil godisnje, placate na ma npr 2-3M narednih 5 god…
 

hari_merdo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2007
Порука
439
Reaction score
513
Pa u dogovoru da drugi klub preuzme ceo ili veći deo ostatka ugovora. U ovom slučaju to smo mi.
Zato je glupa ta insajderska priča dogovorili smo se sve samo još barsa da ga pusti i da se ne usere pretnji ovde. To je kao da kažeš šutnuo je super na koš al ga je iznenadilo što je obruč na 305
Pa da ali u ovom slucaju ce drugi klub preuzeti 2, maks 3 miliona. A ti ces za npr Hernangomeza placati 3 miliona. Znaci i dalje imas obaveze 8 miliona za Mirotica i 3 miliona za Hernangomeza, sto dodje na tih istih 11 miliona, samo imas drugog igraca umesto Mirotica.
 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.650
Reaction score
5.497
Sto znaci da ne treba da se dogovore Mirotic i Barselona. Nego Partizan i Barselona i Mirotic?
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.778
Reaction score
55.509
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
@hari_merdo
Pa napravio si pogrešnu pretpostavku da ce oni da puste igrača i da će da plaćaju 80 posto ugovora, ideja je da skoro ceo ugovor ili veći deo preuzme drugi klub. Radi se o neto sumama, ne bruto, nikog ne zanima koliki je porez u španiji
E sad mi ne treba da budemo cigani i da verujemo da ako dođe da će da igra za pola miliona iz ljubavi ili će barsa da mu plaća ugovor ili nordeus
On može da se u dogovoru sa oba kluba odrekne dela sume da bi izašao iz kluba koji ga ne želi, ali je iluzorno misliti da će taj deo biti neka ogromna suma
 

hari_merdo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2007
Порука
439
Reaction score
513
Preklopilo se par komentara sa mojim zadnjim pitanjem. Uglavnom hvala vi ;), sve je objasnjeno i jasno.

Elem, sve to ne menja moje misljenje da su ciganski klub koji preplacuje igrace pa ih se pokusavaju ratosiljati na sve moguce nacine.

I jos jedna stvar, kad na postavljeno pitanje u roku od 5-10 minuta dobijes odgovore na pola stranice teme..

Jbt, kakvi smo mi pacenici :), pa visimo na ovoj temi non stop :)
 
Учлањен(а)
22.02.2023
Порука
278
Reaction score
2.565
Локација
Subotica
Koliko sam ja citao po njihovoj stampi, ukoliko oni uspeju da sporazumno raskinu ugovor sa njim i dogovore da plate koliko vec, taj deo ugovora nece ulaziti u ovogodisnji budzet kk sekcije, vec ce isplacivati sportsko drustvo barselona. Jedino to ima neke logike zasto zele da ga se rese i pored toga sto ce morati da ga isplate velikim delom. Takodje valjda ako se ne rese njegovog ugovora nece moci da registruju oba brata sto im je navodno velika zelja. Kako god poslovanje barselone se jedino moze meriti sa nasom fk sekcijom
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.790
Reaction score
29.728
Локација
Beograd
Dobro bre ljudi, dokle više o Miroti? Ako oće nek dođe, ako neće onda znači da i nije bio za nas...
I ja stalno otvaram ovu temu da vidim kako se završila ,,sapunica,, ali nikako da se završi...samo forumaši koji razmatraju taj slučaj u ,,sitna crevca,,...po hiljaditi put...

Ajde oladite malo od toga i nek se sledeći javi onaj ko prvi primeti gde je i za koga čovek KONAČNO i ZVANIČNO potpisao...

...ili eventualno onaj ko bi mi znao reći da li sestra Uroša Lukovića trenutno igra za neki klub ili ne, i da li bi ponovo zaigrala za KŽK Partizan?! :icon-lol:

Mada, može to i na temi o košarkašicama... :icon-rolleyes:
 

Stinger

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
4.052
Reaction score
4.746
Локација
Nomad
Rekao bih da se radi o razlici između bruto i neto zarade.

To što će oni naći modalitet da se oslobode njegovog ugovora, isplaćujući naknadu za raskid ugovora (možda čak u visini neto zarade), sa finansijske strane je vjerovatno isplativo, jer će biti oslobođeni dela koji daju na poreze, osiguranje i sl.
 

Kayak

Grobar
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
842
Reaction score
3.757
Локација
#вчћпдр
Ispade da sam pred samoubistvom ako Mirotic ne dodje :D
Meni je sa ostanakom ove trojice srce vec na mjestu, jedini za kojim bas zalim je Dante, jer je jedinsven i nezamjenjiv.

Sto se tice Mirotica bilo bi mi drago, ali ako ne dodje ne znaci da sam razocaran, jer se ne lozim na ove naslove po kojima je vec nas. Ako napisam da ne vjerujem u dolazak to je moja procjena bez najave samoubistva ;-).

Imam toliko povjerenja u Z&Z da sam opusten sto se ticce sklapanja ekipe. Ali refresujem i ja, sto jes' jes' :)
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top