Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dres Partizana - nekada i sada

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

PFC_D

Guest
posle debija novog dresa, mogu da kazem da nije los, ali nisam nesto ni odusevljen.
malo je lose sto se slabo vidi znak sponzora (svetlo plavi znak na beloj prubi) ali mozda ga i promene...

inace, morate priznati, ovo je klasican ciganski dezen dresa. oni su uvek imali debele prugetine sa belom u sredini, dok smo mi forsirali tanke prugice (barem od 80ih na ovamo, kada sam ja poceo da pratim Partizan) ...

pozitivno kod novog dresa je sto dominira crna boja, sto mi se dopada, negativno debele pruge...

ocena 3 od 5...
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Да, многи су синоћ на Југу били у дилеми да ли заиста стоји знак спонзора на дресу јер је светло плаве боје и не примећује се баш са трибина тако лако. Што можда и није лоше, подсетило нас је на ретро варијанту без рекламе. :wink: Иначе уговор са VW траје највише још месец дана, можда и краће, а да ли ће бити продужен или ће доћи нови спонзор, видећемо. У сваком случају по правилима ЛШ имамо право да направимо једну измену спонзора током сезоне.

Дрес - ништа спектакуларно али ми се свиђа, освежење у сваком случају. У очекивању неког другог техн. спонзора за годину дана, сасвим коректно, једноставно и пристојно.
 

VJ@NS

Grobarčina
Учлањен(а)
06.11.2007
Порука
4.107
Reaction score
1.486
Локација
Topèidera lepša strana
Ал бих поседовао онај 60'с дрес...Бела гума на рукавима,сјајно !
Кад ће ови наши да се опамете стварно не знам.Треба да тражим по страним бутицима нормалан дрес Партизана...Кад би неко из клуба пробао само мало да ослушне....
Док је био онај вераномоторс за време Кежмана,мислио сам да је дрес корак уназад,сада плачем за нечим сличним.

Нови дресови,старо срање,варијација на истрошену тему.Да ствар буде још гора,мајица је есенција ретро-буђаваца од преко ,само нам фали 'беобанка' на грудима.Ваљда је ово последња сезона са капом,стварно не знам коју варијанту могу да смисле за наредну сезону и да се не понове.Лично,никад даљи нисам био од официјалног црно-белог дреса.Али опет,то сам само ја,неком је ово ни тамо ни 'вамо,а некоме је перверзија...
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Не знам зашто сматрате да је распоред боја на дресу копија циганског дреса? Па немају они тапију на белу штрафту у средини! Да не тражим сада по нету старе слике а има их посебно на овом форуму, ми смо још 60-их, 70-их и 80-их носили такве дресове са белом штрафтом у средини.

Само један пример - најуспешнија сезона у екс-Ју лиги, 1977/78, када гарагани ни грб на дресу нису носили а о дизајну да не причамо.

http://www.partizan.rs/images/samptim/1977_78_Lig_1024.jpg
 

PFC_D

Guest
pa u pravu si, ja sam zato i rekao od 80ih pa ovamo...

ne znam, valjda navika. nekako su mi crno bele pruge mnogo ubedljivije kada su tanje...
meni je najlepsi dres mozda onaj iz sezone 85/86 sa crnim rukavima, ne belim...
opet kazem nije lose, posto uvek moze gore. rekao sam vec, onaj dres 07/08 (tiguan) kao da nam je dezvez pravio...

ali, neka mi lepo pobedjujemo, a dres, kakav je takav je...
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Наравно, кад бих и ја могао да бирам између танких и широких пруга, увек бих изабрао танке. Тај "адидас" из 80-их је стварно био тотална авангарда за оно време.
 

Ivan

Grobar
Учлањен(а)
04.02.2007
Порука
437
Reaction score
15
Ko smislja dizaj za dresove?ko je zaduzen za to?Daj da proguramo "naseg" coveka nekako da ima uticaja na to kakvi ce dresovi da budu u nekoj buducnosti...
 

Anthony

Grobar
Учлањен(а)
10.10.2008
Порука
730
Reaction score
18
Meni licno se ne svidjaju ovi dresovi Partizana, protiv Rila. Rezervne kombinacije su lepse, ne znam zasto su na prugasti dres stavili po pet malih kappa znakova na rukave, a na rezervne po jedan veliki sto je mnogo ljepse. I otkud opet kappa, zar im nije istekao ugovor. Inace, volim kappu, neka ostane sto se mene tice.

Evo ovi dresovi su mi najbolji, koje smo nosili u zadnje kolu. http://www.politika.rs:8080/uploads/rubrike/89439/i/1/Partizan,-fudbal,-trofeji-foto-TANJUG.jpg
 

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
403
Reaction score
536
Sto se tice velicine reklame i to je propisano pravilima uefe. Ne znam da li ste skontali ali i prosle sezone smo nosili veci veci logo sponzora u prvenstvu a manji u evropi.
 

markic

Grobarčina
Учлањен(а)
20.03.2007
Порука
2.947
Reaction score
1.199
RealBetisHSS0708.jpg


Ne znam zasto je toliko komplikovano da mi trazimo i dobijemo ovako nesto.
 

markic

Grobarčina
Учлањен(а)
20.03.2007
Порука
2.947
Reaction score
1.199
E to matori. Svaka cast. I uporedi sad ovo sa dresom koji mi nosimo. Nebo i zemlja.
Definitivno neko iz kluba treba da intervenise po pitanju toga ako vec nece da menjaju Kapu.
 

pfc2

Grobar
Учлањен(а)
22.02.2007
Порука
236
Reaction score
0
Локација
PRIJEDOR
Jel u sve jednoj temi morate da trazite dlaku u jajetu? Skroz je glupo komentarisati izgled dresa, a jos gluplje bi bilo da mi navijaci odredjujemo kakvi ce dresovi biti... U kojem to klubu odreedjuju navijaci izglede dresova?
 

PFC_D

Guest
u onom istom u kom bi da menjaju uprave i stolice...

ajd ne zajebavaj sad i ti...
 

Djidji

Početnik
Учлањен(а)
08.06.2008
Порука
85
Reaction score
0
Preterali ste sa brojem pruga, nema potrebe da se ide u drugu krajnost.
Idealna mera je tri crne i četiri bele, znači ukupno sedam.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Преузето са http://www.football-shirts.co.uk/fans/new-lorient-kits_4558 ...

Here are the new lorient kits for the forthcoming season. (Ligue 1, French top division)
The club do not have a gk kit as they will use either the away or 3rd or 4th kits depending on what kit they are wearing and the colour of the away teams shirt.
Ради се о француском Лориену - да преведем:

Клуб нема класичан голмански дрес пошто ће уместо њега користити гостујућу трећу или четврту гарнитуру, зависно од тога у којим дресовима игра противник.

О овоме сам давно размишљао као идеалној комбинацији која би "помирила" све боје које Партизан носи. Основна комбинација црно-бели дрес, гостујући бели или црни, а голмански бордо-плави. Или обрнуто, резервна гарнитура бордо-плава а голмански дрес бели или црни. Тако би и голмани заиста носили наше боје, а и традиција би била испоштована до максимума.
 

Djidji

Početnik
Учлањен(а)
08.06.2008
Порука
85
Reaction score
0
Za golmanske dresove se traže pastelne boje tj. boje koje nemaju protivnični igrači sudije itd. Neke sudije i kod nas i u međunarodnim utakmicama se iživljavaju (da ne upotrebim težu reč) nad Partizanom u prohtevima što se tiče boje golmanskog dresa. Kao plava i crna su srodne boje itd. Jedan od većih bisera je poslednje gostovanje u Rilu. Delegat Talijan (kaznio nas za Zrinjski) nije dozvolio da igramo u belim šorcevima iako je protivnik igrao u crvenim - kao crvena i bela su mu slične. Strašno.

Tako da kombinacije sa plavo crvenim dresovima za golmane teško da će ići.
 
Top