Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

JSD Partizan - najuspešnije sportsko društvo

Djenka

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
1.360
Reaction score
1.924
Локација
Gde god ti da igras...
Ma kakvi u top pet!? Samo Barsa mozda ima vise trofeja od nas u evropi i niko drugi! Kakvi cigojneri, limenkari kurci palci... To sekta sebe tesi i laze isto kao sto zive u 91 i dalje misle da su prvaci univerzuma... Zgadija je to, ko ih jebe!
 

el mago

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
706
Локација
БИРЗИМИНИЈУМ
Ne nego je bila prica da samo CSKA na svijetu ima vise trofeja od nas...

E sad ne znam kolko je to pouzdano...
 
Учлањен(а)
04.12.2006
Порука
636
Reaction score
5
Локација
Kumanovo
Ma ja to znam,ali moze li neko da nadje negde sve ukupno do sad,(nisam nasao a potrudiop sam se ) do decembra meseca i posalje onom majmunu da vidi.Znam da nece da on objavi to...ali me nervira da nasi cute na ovakve ciganske prevare...Mora da se nagje neko i zapusi mu usta smrdljiva...
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Не знам што је толико тешко допунити податке од мог предходног поста написаној на овој теми, није освојено бог зна колико трофеја од тада до сада.

Фудбал - 39

Кошарка м+ж - 43+13

Ватерполо м+ж - 62+1

Рукомет - 23

Одбојка м+ж - 18+11

Хокеј - 23

Рагби - 33 (од скора постоји и женска секција)

Флорбол - 1

Атлетика м+ж - 34+29

Стрељаштво м+ж - 27+29 титула (+ 8 купова, не знам колико м. а колико ж.)

Рвање - 27

Тенис м+ж - 19+13

Стони тенис м+ж - 13+4

Бициклизам - 11

Веслање - 11

Пливање - 8

Шах м+ж - 38+8

Бокс - 8

Џудо - 7

Куглање - 6

Ритмичка гимнастика ж - 8

Карате м+ж - већ сам написао да ту имам најмање прецизан податак, отприлике да имамо 20-25 трофеја.

Дизање тегова - 3


У односу на оно што сам изнео у априлу, број се повећао у:фудбалу (титула), мушкој кошарци (аба лига и титула), рукомету (куп), хокеју (титула), женској одбојци (суперкуп), рагбију (титула), женском стрељаштву (титула).Податак који сам тад изнео за веслање и карате је био нешто већи од стварног.

Дакле укупна бројка екипних трофеја ЈСД Партизан је око 600.Кажем око јер немам 100% тачну информацију.Ваљда је имају у клубу, међу својом архивом.


Цигани имају приближно 550-560 трофеја и то је њихов податак, дакле нисам ништа смањивао.Што ће рећи, мање од нас у сваком случају.
А то што неко сере на телевизији да је другачије је сасвим друга ствар.Та прича како се не рачунају трофеји у оним спортовима у којим звезда нема клуб, је у најмању руку комична.
Па Партизан никад није имао клуб у мачевању а цигани су скоро 20% својих трофеја освојили баш у том спорту а нисмо никад ни постојали у бриџу а они су ту освојили пар трофеја.

Чак и да се одбију наши трофеји из спортова у којим они нису никад постојали (рвање, флорбол, р.гимнастика) или постоје од скоро (рагби и ж.ватерполо) и одбију њихови из мачевања и бриџа, опет смо ми трофејнији и чак је разлика и већа него кад се рачунају сви трофеји заједно.

Ако би гледали само два најпопуларнија спорта (мушка конкуренција), опет смо испред њих.Ако урачунамо 5 најзначајних екипних спортова, тек их онда шијемо.
Кад се дода и женска конкуренција, плус хокеј (ајде у рагбију постоје тек од прошле године), иста прича.
Имају додуше више трофеја у кошарци, кад се рачуна и мушка и женска конкуренција, пре свега јер су доста успешнији у женској кошарци (без обзира на нашу доминацију у задње 4 године).
Не знам који критеријум треба да се примени да би били успешнији од нас, бар што се тиче екипних трофеја.

Партизан је освојио и мноштво појединачних трофеја, трофеја у омладинским категоријама, националних признања, оборено је мноштво државних рекорда.Вероватно та бројка иде преко 1500.

Оно што ја знам (а и писао сам овде већ о томе), Партизанови спортисти су освојили око 450 медаља на ОИ, СП и ЕП наступајући за СФРЈ, СРЈ, СЦГ и Србију.Мада приликом прославе 68. рођендана изнет је податак да је та бројка приближно 500.
Још кад се додају медаље на мање значајним такмичењима (светске лиге, светски купови, медитеранске игре, универзијаде...), као и медаље у млађим категоријама.

Неко у клубу би требао да презентира све што је битно за историју ЈСД Партизан.Под бројем један да се направи сајт али изгледа је то научна фантастика.


Не би требали да потцењујемо успехе највећег ривала, јер и њихово СД је велико и трофејно.
Наше је хвала Богу веће, вероватно је само ЦСК-а испред нас у евро оквирима.
Прочитао сам негде да њихова екипа у женској одбојци има отприлике исти број титула првака Европе колико и сви наши клубови заједно.


За крај није ми јасно, зашто је потребно да неки циган нешто лапрда у јавности да би се ви заинтересовали око ових ствари.Јеботе ово је 21.век, само мало труда, воље и жеље је потребно.
 
Последња измена:

Slavce

Početnik
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
38
Reaction score
7
Kada smo to od aprila uzeli titulu u ženskom streljašvu? Video sam da smo osvojili ekipni kup za žene (to nisi uračunao) ali nisam video za titulu. Koja disciplina je u pitanju ?
 
Учлањен(а)
04.12.2006
Порука
636
Reaction score
5
Локација
Kumanovo
Ne radi se o tome da zato sto je neko laprdao,mi smo se zainteresovali,vec da taj sto laprda ,laprda javno i zavarava javnost,a nasi cute...Nedopustivo je da neko laje i laze javno,pa se jos i hvali necim sto nije istina...To me boli i nervira,ali nazalost,ja,kao i vecina nas nemozemo to javno da kazemo...Samo zelim,ako je ikako moguce,da se neko na bilo koji nacin suprostavi takvim gadovima,i objavi tacne informacije...
Oni javno lazu,pisu podatke kako njima odgovara,nasi cute...Zasto i dokle?
Vlado tebi neizmerno hvala na trudu,nije bilo tesko samo dodati one titule od aprila navamo,nego nisam bio siguran za ostele sportove kolko je tacno,pa nisam hteo da pisem...
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
Milos Zekic predsednik JSD.Partizan 1968

 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
1990
1990-sd.jpg
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Да мало оживим тему.

Године оснивања Партизанових клубова:

1945

- фудбал, атлетика, шах, мушка кошарка и одбојка

1946

- бициклизам, пливање, тенис и мушки ватерполо

1947

- бокс, куглање и хокеј на леду

1948

- рукомет и стони тенис

1949

- дизање тегова

1950

- рвање и женска секција одбојкашког клуба

1951

- веслање

1952

- поновно активирање ватерпола

1953

- женска секција кошаркашког клуба, рагби и џудо

1957

- поновно активирање рукомета

1959

- стрељаштво (тек деценију касније се почео такмичити под именом Партизан)

1961

- карате

1971

- поновно активирање женске секције кошаркашког клуба

1983

- аутомобилизам

1988

- ритмичка гимнастика и бејзбол

1993

- поновно активирање бејзбола

1996

- теквондо

2007

- флорбол

2009

- женска секција ватерполо клуба

2013

- женска секција рагби клуба




Према неким доступним подацима, до сада је Партизанов дрес носило преко 160 000 спортиста а исто тако сваке године у Партизану тренира и за њега се такмичи преко 5000 спортиста као и више стотина стручњака и спортских радника.
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Информације о активностима унутар појединих клубова ЈСД:

Рвачи нису успели да се пласирају у плеј оф прве рвачке лиге.Освојено је пето место у регуларном делу, шампион је већ по навици Пролетер.

Наредног викенда се одржава прво коло купа у грчко - римском стилу а друго и одлучујуће 19.04.Првенство је у јуну.


Попут рвача и џудисти су остварили исти успех, пето место у супер џудо лиги.


Ни каратисти се нису прославили, није их било међу 6 најбољих клубова премијер лиге.
Нешто боље су прошле каратисткиње, освојиле су треће место на завршном турниру.


У току су првенства у стоном тенису и куглању.


После 10 кола стонотенисери деле 4. и 5.место, са скором 6-4 и 16 освојених бодова.Остварена је победа над вечитим ривалом, које није било неколико сезона.И даље је неприкосновена екипа Баната.

У куглашкој лиги је одржано 11 кола.Партизанови куглаши деле 3. и 4. позицију са скором 7-0-4 и 14 бодова.Овог викенда почиње други део такмичења.
Изборен је пласман у полуфинале купа.


Почиње и веслачка сезона.За две недеље ће се у Новом Саду одржати екипно првенство државе на ергометрима.У априлу, јуну и августу 3 регате купа а у септембру појединачно првенство.


Наредног викенда такође у НС је на програму дворанско првенство Србије у атлетици.


Данас и сутра се одржава куп у стрељаштву, дисциплине ваздушна пушка и пиштољ у јуниорској и сениорској конкуренцији.
У дисциплини ваздушна пушка ћемо имати једног сениора и две сениорке и сениорке екипно а Андреа Арсовић брани трофеј освојен прошле године.
Што се тиче друге дисциплине, ту ће нас представљати по један јуниор и једна јуниорка, као и сениорке екипно.


Екипа у хокеју на паркету (флорболу) заузима чврсту трећу позицију, без могућности за напредак или пад на табели.Одржано је 17 кола а Партизан има учинак од 31 бод.


Из не знам којих разлога тенисери се нису такмичили на екипном првенству државе.У женској конкуренцији ваљда није ни одржано.
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Андреа Арсовић поново освојила Куп Србије у дисциплини ваздушна пушка.
Екипно Партизан трећи у тој истој дисциплини.
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
У 12. колу куглашке лиге, Партизан је победио звезду са 6-2.

Овог викенда куглаши се састају са екипом Ниша, победом би могли до другог места на табели.
 

Sasha Bely

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.754
Reaction score
6.289
Nadam se je ovo odgovarajuca tema. Ne želim ni da trolujem ni da provociram samo me interesuju u sklopu diskusije koja se vodila na drugoj temi da mi pojedini članovi kažu ko je naša najveća legenda SD. Ja mislim da je DV, većina se podsmeva ali ne kaže ko je to... Ko Mance, Bobek, Saša Djordjevic, Grba, Praja?

Ne verujem da se u Mančesteru smeju kada kažu da je Ser Aleks najveća legenda u istoriji.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Хајде прво разјасни појмове и немој да замењујеш тезе бесмисленим помињањем Фергусона. Питаш ко је највећа легенда СД а онда правиш паралелу са Фергусоном и Манчестер Јунајтедом, а Манчестер Јунајтед није спортско друштво као Партизан већ само фудбалски клуб.

Зашто мора да се утврди ко је највећа легенда, шта је уопште легенда, по којим се то мерилима могу упоредити резултати у неколико спортова? Ни у оквиру једног спорта није лако (тачније, немогуће је скоро) утврдити ко је нпр. најбољи фудбалер у историји неког клуба јер није исто поредити различите епохе, а камоли различите спортове.

Имам утисак, без намере да увредим, да си прилично млад и да признајеш само оно што ти памтиш.

Не бих поредио више спортова јер је бесмислено поредити бабе и жабе, али кад смо већ код кошарке, највећа легенда КК Партизан је, бар по мом суду, Драган Кићановић.

Освојио прве три титуле с Партизаном, прве европске трофеје с Партизаном, и био кључни играч у етаблирању Партизана као једног од водећих југословенских клубова, освојио брдо медаља са репрезентацијом, тачније нема шта није освојио, а затим као председник КК Партизан створио генерацију која је Партизану донела титулу европског првака.
 

alex92

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
895
Reaction score
23
Evo ja cu ti nabrojati neke koji su po meni vece legende..Djordje Perisic, Zeljko Obradovic, Kicanovic, Igor Milanovic, Bobek, Curkovic, Soskic,Muskatirovic, Moca, Soskic..I ovo je samo fudbal,kosarka i vaterpolo.Posto nisam veliki fan rukometa i ostalih sportova tu ne mogu da ti pomognem..
 

Двоглави

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
4.102
Reaction score
679
Локација
ovde, nazalost
Imam utisak da famoznih ,,80%'' nema predstavu o DK, ako izuzmemo maglovita secanja na simpaticnog brkicu koga su stariji stalno nesto spominjali.
Sta je DK uradio za Partizan... tema izlazi iz okvira forumske diskusije.
Smesno mi je oko cega se ovde diskutuje.
A zasto DK nije ni blizu JSD ili KK to je vrlo duboka tema.
Sujetan je DK, samo sto je njegov ego cutljiv i nije destruktivan.
A veci je Partizanovac od svih nas ovde.
Mali podsetnik: igrackih 14-0 u prvenstvenim duelima sa klubom koga su kasnije neki i trenirali...
Ma kome pricam...
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Dule Vujošević NIKADA ne može da postane legenda SD Partizan iz jednog razloga... trenirao je i cigane! Da li će mu ime biti upisano zlatnim slovima u istoriji KKP, hoće i mora, jer mnogo je doneo našem klubu, ali "legenda SDP" nema ni promil šanse!

U basketu Kića, u fudbalu Moca.
 

Sasha Bely

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.754
Reaction score
6.289
Fergusona sam pomenuo u kontekstu da ga većina navijača Mancestra priznaje za najveću legendu kluba a on nikada nije igrao tamo. Znači veća je legenda od Bobija Carltona ili Gigsa koji su dali najveći mogući igrački doprinos.

Nisam toliko star da sam mogao da gledam Kicu ali sam dosta upućen koliko je on dao klubu. Njegov doprinos je OGROMAN ali imam utisak da tada nisu bili ovako teški uslovi kao poslednjih 20 godina. Tada nisu igrači mogli da idu u inostranstvo kao sada, mislim da je mnogo lakše bilo postići nekakv rezultat. Znam da je bila mnogo jaca konkurencija ali je i zemlja bila uređena.

Zato mislim da je Duletov uspeh veći jer je radio u nenormalnim uslovima. Da ne ulazim u detalje svi znamo sta smo preživeli poslednjih desetak godina. Plus neizmerna sreća koju su mi DV i Kk doneli u životu.
 
Top