Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

JSD Partizan - najuspešnije sportsko društvo

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Ova priča o legendama, odnosno najvećoj legendi je totalno pogrešno formulisana, i otišla je u skroz pogrešnom pravcu. Napravio se neki dualizam, da li je neko veći ili uopšte legenda, a zapravo o legendama može samo u afimrativnom tonu da se priča, jer su oni sa svojim velikim uspesima to zaslužili pronevši slavu kluba koji volimo.

Prvo bi naravno trebalo definisati šta znači legenda kluba, i razdvojiti od najtrofejnijeg sportiste, barem u nekom užem značenju tih pojmova. Legende su oni sportsisti koji su pored velikih uspeha imali i ogroman uticaj na popularizaciji Partizana u sportu, oni koji su doprineli da imamo milionsku armiju navijača. Zato sam zgrožen kada neki nemaju pojma ko je i šta je bio Milutin Šoškić, jer im niko nije pričao( a oni se nisu ni interesovali naravno). Milutin Šoškić je uz Vladimira Bearu najbolji i najveći golman svih vremena na ovim prostorima, a svojevremeno je bio i najbolji golman na svetu, i strašno je mnogo zaslužan što je veliki broj ljudi u njegovoj eri branjenja zavolelo Partizan, jer je čovek jednostavno bio fudbalska gromada na golu, idol mnogim klincima... jednom rečju legenda
Ako hoćemo da pričamo ozbiljno o Partizanu kao instituciji ovo je jednostavno alfabeta, nepoznavanje ovih činjenica je sramotno, i uopšte objašnjavati na forumu navijača Partizana , šta znače ovakve legende kao što je Milutin Šoškkić.

Ako se uzmu merila ko je šta uradio za koji sport(a ne može se izbeći sentiment:D) Dragan Kićanović je za mene svakako najveća legenda koju je Partizan do sada imao. Toliko značajnog igrača ni u jednom sportu nije bilo, da je on svojim dolaskom napravio takav prekoret kakav se početkom sedamdesetih nije mogao ni u najluđim snovima zamisliti. Čovek je potpuno preokrenuo točak istorije u našoj košarci, što svojim igrama,a što rukovođenjem, od kluba koji nije imao nijednu titulu, utabao put da postane najtrofejniji na ovim prostorima. Počevši od prvih tri titula koje je osvojio kao igrač, pa do kao rukovodioca fascinantnog vizionarstva, kada to niko osim njega nije video u Vujoševiću i Obradoviću velike trenere koji će KKP odvesti na sam tron kao najtrofejnij i do sada nezableženi dominantan klub u ozbiljnom sportu i ozbiljnom takmičenju.

Ono što je lažno u ovoj priči o legendama je taj neki nametnuti dualizam između Kiće i Duleta, ko je veći, kada su oni sasvim sigurno ponosni jedan na drugog. Vujošević je svojim trenerskim znanjem KKP postavio na pedijestal napravivši niz kakav niko nije napravio, ustanovivši košarkaški poredak u ovoj zemlji da je KKP najbolji i najtrofejniji klub. Pored toga njegova ogromna uloga je i u borbi protiv sveopšte ciganske mašinerije koja te naše neverovatne uspehe ne može sa mirom pratiti, nego naravno gledaju na svaki način da nas sruše. I oni koji su napisali da je decenijama ranije Partizan i bez Vujoševića osvjao titule u košarci, neka samo prelistaju i izračunaju koliko i kada su osvojeni ti trofeji,pa neka vidi koliko to nema veze sa istinom.

Duško Vujošević je velika legenda Partizana, i tačka. Svako ko to negira, nošen strašću i nekim porivom meni nepoznatim i potpuno stranim, jednostavno ima drugačiju razvijenu emociju prema Partizanu od mene. Malo je reći da je takva negacija neumesna.

Istakao bih da Vlada već duži period radi jednu sjajnu stvar, vadeći iz prošlosti mnoge velike bivše sportiste Partizana, i samim tim činom nam pokazuje koiko smo mi zapravo veliko sportsko društvo, sa svim tim klubovima koji su osvojili toliko puno trofeja, na šta svakako moramo biti ponosni. Svi oni moraju imati svoje mesto u istoriji našeg sportskog društva, jer će oni sami biti bresmrtni onoliko koliko im se mi divimo, ili da parafraziram jednog velikog i poznatog Partizanovca, Partizan je večan koliko su mu deca verna.

Vlado za tebe, i tvoj trud veliki :clap
 
Последња измена:

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
@Pekarski

posto se odnosi na mene...ja do 18god nisam cuo za Soskica, zaista nisam imao gde da cujem dok se nije pojavio za vreme bojkota...time nisam hteo da umanjim njegov znacaj vec sam osporio Stojancetovu izjavu da je najveca ziva legenda Partizana i ja sam to iskoristio da spomenem da za mene nije najveca, kad ih ima toliko sa fudbala...naravno da znam ko je on sad i sta je bio, ali isto ne mogu da predjem preko svega sta izjavljuje od 2005god niti da ga zbog toga postujem.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
@boksa
Ja Šoškića nikada nisam imao prilike da gledam uživo, jer je čovek branio pre mog rođenja, ali sam već negde u trećem razredu znao ko je on, a u petom sam znao ceo tim iz sezone 65/66 napamet. Tada sam već znao sve do tih vremena (kraj sedamdesetih -početak osamdesetih) velike igrače Partizana, a Šoškić je i onda u mojoj glavi bio među najvećim veličinama koje su nosile naš dres.
Kao klinac sa desetak godina sam na ujakovom kolenu proživeo sve utakmice na putu do Hejsela, što mi je više pričao, više sam hteo da čujem o svakom detalju, a skoro sam imao prilike da sretnem Šoleta u gradskom prevozu, sednem pored njega i da sa takvom legendom popričam o tim čuvenim utakmicama, kao da sam ih lično gledao.:D Bio je to jedan starac, i dalje izgleda ogromnog diva, a opet neko kao i svaki drugi komšija neposredan i prirodan, kao da nekada nije bio takva golmanska veličina.

Šoškić je godinama radio sa Bjekovićem, samim tim je i logično u dobrim odnosima sa njima, tako da mu ne bih ja zamerao na toj podršci, pre bi trebalo razmišljati zašto smo rušenjem Zeke došli do mutavog Đurića.
 

Фидел

ex PAKY 92
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
1.423
Reaction score
73
Локација
Havana
бордо-плави дресови на нивоу целог ЈСД

Što se tiče ovog JSD mislim da je vreme da se izbaci to "Jugoslovensko" i ostavi samo "Sportsko Društvo". Možda je vreme da se pokrene i anketa u veži toga, a onda i peticija!
Пошто је резултат анкете (на основу досадашњих гласова) скоро изједначен, а када се већ дошло на идеју о покретању овако неких иницијатива, предлажем за почетак да се покуша са петицијом о увођењу бордо-плавих дресова, као гостујуће гарнитуре, и то не само у ФК, већ што да не и у осталим клубовима КК, РК, ОК... Дакле, проширити то на ниво целог ЈСД
Мислим да по овом питању међу форумашима и навијачима не би требало да буде толико неслагања
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
@boksa
Ja Šoškića nikada nisam imao prilike da gledam uživo, jer je čovek branio pre mog rođenja, ali sam već negde u trećem razredu znao ko je on, a u petom sam znao ceo tim iz sezone 65/66 napamet. Tada sam već znao sve do tih vremena (kraj sedamdesetih -početak osamdesetih) velike igrače Partizana, a Šoškić je i onda u mojoj glavi bio među najvećim veličinama koje su nosile naš dres.
Kao klinac sa desetak godina sam na ujakovom kolenu proživeo sve utakmice na putu do Hejsela, što mi je više pričao, više sam hteo da čujem o svakom detalju, a skoro sam imao prilike da sretnem Šoleta u gradskom prevozu, sednem pored njega i da sa takvom legendom popričam o tim čuvenim utakmicama, kao da sam ih lično gledao.:D Bio je to jedan starac, i dalje izgleda ogromnog diva, a opet neko kao i svaki drugi komšija neposredan i prirodan, kao da nekada nije bio takva golmanska veličina.

Šoškić je godinama radio sa Bjekovićem, samim tim je i logično u dobrim odnosima sa njima, tako da mu ne bih ja zamerao na toj podršci, pre bi trebalo razmišljati zašto smo rušenjem Zeke došli do mutavog Đurića.


al tebi su nase bebe bile blize :D kroz moje odrstanje (nama su bebe bile torpedovane od Kroacije :( ) medju mojom generacijom to se slabo pominjalo, znalo (cak ni za odbranu od Barija) a ocigledno da je moj cale meni pricao samo o ofanzivcima :D (iako se odusevio kad ga je sreo kod nas u kraju i prisao mu da ga pozdravi sa osmehom kakav retko da sam mu video). meni nije problem da priznam da sam za fudbal mnogo sto sta saznao od kad sam krenuo da koristim internet od '04(kao i velika vecina mladjih forumasa).
sto se tice Soleta, u poslednje dve godine vise puta sam ga uzivo slusao sta prica o sadasnjoj situaciji i prosto ne mogu to da svarim, bolje da nam je pricao o '66
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Пошто је резултат анкете (на основу досадашњих гласова) скоро изједначен, а када се већ дошло на идеју о покретању овако неких иницијатива, предлажем за почетак да се покуша са петицијом о увођењу бордо-плавих дресова, као гостујуће гарнитуре, и то не само у ФК, већ што да не и у осталим клубовима КК, РК, ОК... Дакле, проширити то на ниво целог ЈСД
Мислим да по овом питању међу форумашима и навијачима не би требало да буде толико неслагања

Anketa je prilično izjednačena zato što su se mnogi uplašili da izbacivanje "jogoslovensko" znač i menjanje grba. Problem je što se prvo glasalo, a onda diskutovalo. Verujem da bi bilo drugačije da je išlo drugim redosledom.

Što se tiče peticije za bordo-plave dresove, to očekujte do kraja nedelje, ili tu negde, zavisno od svega šta će se desiti u FK.
 

Nikola Zemun

Grobarčina
Учлањен(а)
19.12.2006
Порука
2.356
Reaction score
113
Локација
Galenika
Rukomet: Dva poraza u nastavku SEHA lige, ispadanje iz kupa od Vrbasa
Odbojka: ispadanja u polufinala kupa od cigana
Ženska odbojka: poraz u finalu kupa od cigana
Vaterpolo: poraz od cigana, poraz u Berlinu, ispadanje iz kupa od radničkog
Košarka: Poraz od cigana, poraz od galatasaraja, mzt-a, cibone, žalgirisa, lokomotive
Ženska košarka: poraz od ciganki, budućnosti (1:1 je u plej ofu)
Fudbal: nerešeno u pazaru
Čak smo i u florbolu pre 2 kola izgubili od cigana

I sve ovo u zadnjih mesec dana. To može samo Partizan! :D

I kad je teško i kad je tuga!!!! :napred Partizan
 

PAOK-Partizan

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
7.127
Reaction score
338
@nikola Vala ne pamtim kada smo losije otpoceli sezonu, bukvalno u svim mogucim sportovima smo kiksnuli . Ali verujem da cemo na kraju uzeti one najbitnije trofeje !
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Partizan nadmoćno do nove titule

Prezadovoljan sam nastupom ekipe Partizana na državnom prvenstvu. Superiorno smo došli do titule u ekipnoj konkurenciji čime smo još jednom dokazali dominaciju u domaćim okvirima. Odličan i studiozan rad i entuzijazam svih u klubu iz godine u godine donese rezultate a Prvenstvo države na ergometrima je još jedan dokaz toga. Seniori su manje-više ponovili prošlogodišnje rezultate. Marjanović je trijumfovao postigavši rezultat u rangu svog najboljeg ostvarenja. Stojić je možda mogao i malo bolje ali je velika stvar što svojim prisustvom uveličao ovaj šampionat. Trećeplasirani Đerić je radio bolje nego što je od njega traženo u ovom trenutku s obzirom na trenažni deo u kojem se nalazi. U konkurenciji juniora trijumfovao je Igor Đerić postigavši rezultat koje se od njega tražio i očekivao. Ovim nastupom je pokazao da je fizički i mentalno spreman za velike izazove a ostaje da to dokaže i na izbornim regatama za Olimpijske igre mladih u Nanđingu kao i Evropsko i Svetsko juniorsko prvenstvo. Kadet Aleksa Antić je do zlata stigao izvanrednim rezultatom koji je u rangu juniorskih ostvarenja. U pionirskoj konkurenciji Partizan je osvojio tri zlatna odličja. U dubl i četverac skulu kod pionira i u skifu kod pionirki što je odličan pokazatelj da pored dečaka ovaj klub ima i odlične takmičare i u ženskoj konkurenciji – istakao je Aleksandar Ivković, jedan od trenera u Partizanu.
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
С обзиром да су већина куп такмичења или завршена или смо из њих испали већ на почетку, може се константовати да ћемо по први пут после 2006. године остати без трофеја у том такмичењу у најважнијим екипним спортовима.
У игри су још кошаркашице и ватерполисткиње али мало је вероватно ће неко од њих успети да га освоји.

Можда ствар извуче неко из појединачних спортова, веслачи, куглаши, атлетичари или рвачи.
 

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Kako je krenulo, jedine realne sanse da uzmu trofeje imace fudbaleri, kosarkasi i odbojkasice (koje su i jedine favoritkinje, bez obzira na onaj kiks u kupu)
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Женска стрељачка репрезентација у дисциплини ваздушна пушка је освојила златну медаљу на ЕП, а део те екипе је и наша Андреа Арсовић.

Андреа је у појединачној конкуренцији освојила сребрну медаљу, тако да се број одличја које Партизанови спортисти освајају у државном дресу, све више повећава.

А по правилу успеси које репрезентација Србије (а раније и Југославије) бележи се највише односе на спортове где највећи допринос дају чланови Партизана, у ватерполу, кошарци, веслању, стрељаштву, пливању а својевремено и у атлетици, шаху, боксу...

Па баш због тога ми и није јасан однос ове државе према Партизану, не ове или оне власти, него баш државе.
Притом ту не мислим на неку финансијску помоћ и занемаривање у том смислу, јер јасно ми је да у оваквој беди каква влада у нашем друштву тешко да спорт може да буде иоле битан када треба издвојити новац.А нисам неко ко сматра да би као неки требали да се финансирамо преко прања прљавог новца.
Међутим покретати поступак за одузимање објеката који су у власништву Партизана је пуцање самом себи у ногу.
Јер на ЈНА и у СЦ Телеоптик играју и тренирају исти они који би сутра требали и овој земљи да доносе неке резултате, да нам се више не догађају Азербејџан, Казахстан или Јерменија.А колико видимо Партизан још најмање убира плодове свог рада.
Објекти на Сави служе да се створе веслачи који ће сутра на ЕП и СП освајати медаље за Србију (ајде од успеха на ОИ смо још далеко), дакле Партизан ће то омогућити а опет ће он бити тај ко ће имати најмање користи од тога.
Шта тек рећи за базен на Бањици.Створила је та Бањица много врхунских ватерполиста у задњих 40 година а гле чуда највише користи је имала ова земља од тога а не Партизан.
Партизан је велики у свету ватерпола постао и пре него што је добио Бањицу а за државни тим и нисам нешто сигуран.


Једино што у овој земљи још вреди, једино где бележимо позитивне резултате, једино где можемо да будемо равноправни (па чак често и успешнији) од те толико помињане европе је управо спорт.А ми то дефинитивно не умемо да ценимо, како онда да очекујемо да нас и други цене?



Одређени су и парови полуфинала купа у куглању, мада не треба очекивати неки успех ту, јер у том спорту је већ пар година доминантан КК Београд.У првенству смо тренутно трећи а не би било лоше да ту и останемо (а што да не и да дођемо и до другог места), пре свега зато што на тај начин ћемо изборити пласман у НБЦ куп, преко кога можемо и до пласмана у лигу шампиона.
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
У 17. колу првенства куглаши победили до сада непобедиви Београд са 5-3.Са истим ривалом се састајемо 5. априла у полуфиналу купа.

Стонотенисери савладали Стенес са 4-3 и тиме се пробили на треће место на табели.

Рагбисти доживели убедљиви пораз од Београдског рагби клуба, пардон, црвене звезде.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
1968g
vaterpolo68.jpg

manojlovic.jpg

Muskatirovic
mmuskatirovic.jpg
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
12. Biljana Majstorović
9. Jelica Komnenović

Bivše reprezentativke i dugogodišnje igračice Partizana.
 

Двоглави

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
4.102
Reaction score
679
Локација
ovde, nazalost
Gale Muskatirovic, doajen i dugogodisnji upravnik kljucne katedre na Tehnolosko-metalurskom fakultetu.
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Легендарни голман ватерполо клуба - Милош Марковић

milos-markovic.jpg


ОК Партизан 1991-1992

ok-partizan-1991-1992.jpg


РК Партизан

rk-partizan-1977-1978.jpg


343224.jpg


Партизанови боксери

Павле Шовљански

pavle-sovljanski.jpg


Светомир Белић

svetomir-belic.jpg


Други тенисер света, у време док је наступао за Партизан

novak-djokovic.jpg
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
1981 Sreten Jabucanin bivsi bokser Partizana i nekadasnji internacionalni sudija
picture-038.jpg

Vesna Separovic visestruka prvakinja u plivanju u drustvu Boruta Petrica.
vesna-separovic.png

picture-048.jpg
 
Top