Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

ŽKK Partizan

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.526
Локација
Beograd
Baš dobra igra naših crno-belih ratnica sinoć u Novom Sadu!
Svašta piše u statistici, ali ovako ,,na oko,, utisak je bio da smo imali solidnu odbranu, dobar skok, a kada se tako ,,pegla,, celu utakmicu, onda se nekako i nadoknadi ono što naše devojčice ponekad pogode tablu umesto koša, ali mogu vam reći da doduše često i ,,buše,, mrežicu rivalki...

Pobeda je utoliko vrednija što znamo da nam je prvi plejmejker Anđela Gligić povređena, da Jovana Boričić (koja nam je svakako jedna od boljih i borbenijih u timu) sinoć nije ni igrala, da trener Miljana Bojović igra sa skraćenom rotacijom, jer neke devojčice i ne ulaze u igru...
...ali zato ove što ulaze vidno napreduju u igri, neke su se već ustalile u dobrim parametrima statistike, ali uvek se tu pridoda i još neka...

Naravno, svesni smo da ima kvalitetnijih (i bogatijih) timova u domaćoj ligi, i ne možemo od devojaka tražiti ono što one objektivno ne mogu, ali zaista imponuje kako se one uvek bore za taj naš dres i grb...

I eto tako...za razliku od tog našeg ženskog Kluba, od onog muškog smo očekivali neke mnogo više domete, pa kako ih nema...ne samo da nam raspoloženje nije baš najbolje, nego smo počeli i da ,,mozgamo,, šta li tu treba uraditi pa da bude bolje...

Ja sam recimo sinoć celu utakmicu gledao kako naš KŽK igra odbranu i preuzimanja, pa da probam da ukapiram, da li i bi i muški KK možda mogao nešto ,,u tom smislu,, da ,,pozajmi,, od Crno-belih ratnica...

Recimo, iskusnog i opasnog pleja Novosadske ŽKA Anđelu Radović (br.13), često je odmah na prevođenju lopte ,,terorisala,, naša Sara Opačić, a ako ova ,,probije,, onda odmah na nju iskoči neka od naših brzih plejeva (Davinić, Radojčin)...ili smo je povremeno udvajali...ili je recimo odmorna Miškić nastavila da je čuva kada neka iz naše prve petorke izađe na klupu...
Nije da baš centra koristimo za čuvanje protivničkog pleja (kao što to kod muških radi Lesor), doduše, u našem timu samo Gorana Marjanović je nešto klasičniji centar, mada i ona zna da se izvuče i trojkom pocepa mrežicu (a za ono minuta što je igrala i ona je imala baš solidan košgeterski učinak)...
S druge strane, Opačić ne samo da čuva pleja, nego se i rve sa centrima, ćoškari da uputi šut, itd...
Ima tu (kod naših devojaka) zanimljivih kretnji i promena, odbrana i šutiranja, probijanja i bacanja...
Ali naravno da ženska i muška košarka nisu baš isto, prevashodno zbog različitih fizičkih (atletskih) mogućnosti...mada...koš je koš, lopta je lopta, odbrana je odbrana a borba je borba...

Evo fotografija od sinoć, a ljubiteljima ove teme i našim košarkašicama poručujem da će ih biti još, kao i još nekog ,,pisanija,, ovde, ali to moram da ostavim za večeras...






















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.526
Локација
Beograd
EDIT:
Zapravo nisam se dobro izrazio, Gorana je nešto najbliže klasičnom centru od devojaka koje imaju znatniju minutažu, recimo Ines Radivojac je mnogo klasičniji centar od Gorane, Ćaćić takođe igra tu poziciju, ali njih dve provode mnogo manje vremena na parketu...itd...
Imam utisak da Miljana radije koristi tandem Kaća-Borka koje mogu da dobro skoče, ali i takođe da brzo povuku kontru (loptu), da koriste skok-šut (Kaća), da su ekstremno borbene (Borka), nego da ima centra koji će ,,čekati,, da mu ,,plej razigravač,, donese i uruči loptu ispod koša...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.526
Локација
Beograd
Још давно је Душко Радовић написао -

У томе је снага Партизана: играчи и навијачи побеђују и губе заједно.

И заиста, ма колико се ми, навијачи, понекад љутили или неслагали са људима који су у Партизану, нервирали због пораза или лоших игара - увек смо настављали да тај исти Партизан волимо и да сматрамо да је он и нешто наше, и заједничко, и лично...и посебно...
Па какав би нам то био тај наш живот без тог нашег Партизана?!
Сви ми му ту дођемо као нека велика породица, па колико год да у породици има ...свега и свачега... али морате признати да су многи спортисти ипак осетили нешто посебно у нашем црно-белом ,,табору,, те да га се радо сећају, чак и када више нису у њему, а да и нама навијачима свако ко игра за Партизан - никада није био само тек неки странац или пролазник, већ неко сасвим близак и наш...

Е зато сам пожелео да нашој кошаркашици, Анђели Глигић, која је доживела неугодну повреду, бар некако, бар неком ситницом, покажемо да није баш исто играти за Партизан или за било који други клуб...
Та ,,акција,, је синоћ завршена, па, обзиром да сам вас јавно на овом форуму и на овој теми позвао да учествујете, ред је и да јавно напишем како је акција прошла.

Захваљујем се Партизан.нету као месту које нам омогућава да се дружимо и причамо о Партизану, ма колико да смо географски далеко једни од других, и ма колико да се лично уопште не познајемо, па ето, и као месту које нам је омогућило овако нешто...
Захваљујем се и онима који су сматрали да је наша ,,акција,, једна позитивна ствар.

Посебно се захваљујем члановима форума без чијег новчаног прилога ,,акција,, не би могла да успе, а то су: @vladokv , @Laki T. , @lukaimasa , @Zuull_PFC , @serAlex , @Bobrock !

Наравно, наше могућности су биле ограничене, али свако је дао онолико колико у овом тренутку може , успели смо да сакупимо 23000 динара и 100 евра (евиденцију о тачним износима сваке појединачне уплате чувам у приватној преписци) и синоћ сам ту укупну суму, уз још неке ситнице као поклон, уручио НАШОЈ ГЛИГИ, као мали знак пажње и тога да мислимо на њу, и да јој желимо да се што пре и што успешније, једног дана, врати на терен!

Девојка нам се наравно пуно захвалила, и то му дође то за ову прилику, а ево и још оних обећаних фотографија од синоћ!
Напред Партизан!

:napred-partizan:




















 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
Svaka cast svima vama na ovom forumu sto ste skupili pare i kupili ovaj poklon Gligi.Meni se cini da Miljana prija ovoj deci i da kako se dalje ide da i ona raste sa njima kao trener.Hvala na ovim slikama iz Novog Sada.Ja sam rekao podrska Miljani i ovoj deci a o drugima necu da pricam jel znaju misljenje o njima jel znam kako je godinama.Jedino me kopka dal treba cekati Gligu do kraja i zadrzati je do sl sezone ili dati sansu nasoj nekoj mladjoj kao na primer Miskic ali to je na treneru.Vidim da u ekipi je pozitivna energija i to me raduje posle toliko vrmena videcemo za nadalje.Kljucan nam je mec za vikend protiv Vojvodine bilo bi lepo da pobedimo i da igramo odbranu kao protiv Zka.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.526
Локација
Beograd

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
U derbiju je samo vazno da nase mlade devojcice daju sve od sebe a ja to nesumljam znam i verujem da ce ih Miljana motivisati.Mutanti zna su da su kvalitetni i da su mnogo vise godina stariji od nasih devojcica.Nas je vazan mec u nedelju u Novom sadu imale su dovoljno vremena da se spreme svega 8 dana.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.526
Локација
Beograd
U vreme dok je u Kataru trajalo finale Svetskog prvenstva u fudbalu, neko je morao da radi, neko je imao neke obaveze, nekoga to finale uopšte nije ni interesovalo - a naše košarkašice su igrale svoju utakmicu u Novom Sadu protiv tamošnje Vojvodine.
Nažalost, pretrpele su ubedljiv poraz, a statistika nam govori da je u našem timu najbolja bila Katarina Knežević sa 33 poena i 7 skokova...


 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
Gledao sam paralelno i finale i tu utakmicu nismo imali u prvom pol odbranu primili smo 50 poena,izgleda da je vaznost meca zgrcio nase devojke,Boricic je nesto malo igrala svega 10 min kazu da je dobila udarac pa zato je nema a to nam je bio mec sezone.Kad je pocela treca cetvrtina do polovine cetvrtine smo dobro odigrali odbranu a posle sve po starom.Igrali smo ceo mec zonu.Zona je imala efekta ali dzaba sve kad su nas one nadskakale i uzele nam sve lopte pod nasim kosem i onda zona nema efekta,prosle god Duga ove god Vojvodina i to je to.Sutra igramo zna se protiv koga oni ce imati motiv da nas sto vise ponize plasim se da ne dozivimo debakl.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.526
Локација
Beograd
Пааа...који је клуб јачи и зашто је то тако, не одређује се само на терену...има ту доста и до буџета рецимо...и до разних других ствари...
Али...
Било како било, нашим девојкама остаје да изађу на тај терен и пруже највише што могу - играње против јачих од себе, без обзира на крајњи резултат утакмице, може само да им користи да постану боље него што су биле до сада - а то је залог за неке будуће утакмице, будуће победе, итд...

Мислим да смо последњи пут победили вечиту ривалку 23.10.2019.-е...и то ,,тесно,, али...лопта је увек била и остала округла, тако да... видећемо...

Утакмица против Ц.з. почиње у 18 часова у Хали спортова Ранко Жеравица, било би лепо да неко од наших навијача дође да девојкама прави друштво...ја вечерас радим, али направићу бар неколико фотографија на почетку утакмице, пре него што пожурим на бус...

:napred-partizan:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.526
Локација
Beograd
Moraćemo još da čekamo taj dan u kojem će naše košarkašice uspeti da pobede Crvenu zvezdu, sinoć ipak (očekivana) pobeda naših rivaliki od 84:61...
Kod njih najefikasnija Čelsi Elis Hol sa 22 poena, kod nas Kaća Knežević sa 18...njihove 47 skokova, naše 37...Boričić je sinoć bila na utakmici, ali nam nije bila u timu...

Evo izveštaja, statistike i - fotografija (iz prve četvrtine)...






















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.526
Локација
Beograd
Veoma ubedljiva pobeda naših košarkašica sinoć u Hali sportova - 96 prema 62 za Partizan protiv Radničkog, ali moramo da kažemo da smo tu pobedu i očekivali, naime, Radnički još uvek nije uspeo da pobedi u nekoj od ovosezonskih utakmica Lige i poslednji je na tabeli koja broji 12 klubova...

Naše ratnice su trenutno osme na tabeli sa 18 bodova, i zavisno od budućih rezultata, videćemo gde će biti na kraju sezone, ali naredna utakmica prvenstva im je tek sredinom januara sledeće godine protiv Duge u Šapcu...

Za razliku od njih, moja radna sezone još uvek traje, tako da sam sinoć mogao da odgledam samo prvu četvrtinu - Boričić i dalje ne igra nego samo ,,šeta,, kolekciju naše sportske opreme pored terena, Knežević je ponovo pokazala svoj talenat i sjajne fizičke predispozicije za ovaj sport, Davinić provela najviše vremena na parketu, sve ostale devojke ulazile u igru, dale svoj trenutni maksimum i doprinos i upisale se u ,,listu strelaca,, ovog meča...

Nadajmo se da ćemo u sledećoj godini imati manje problema sa povredama, i da će se povređene devojke što pre oporaviti...a bez obzira na rezultate koji idu gore-dole, ovaj tim ima ono ,,nešto,, u sebi i šteta je ako (u nekoj bliskoj budućnosti) ne možemo sebi da priuštimo neka dva ozbiljna pojačanja koja bi nas povela i ka nekim bitnijim rezultatskim uspesima...
Ali nešto slično pišemo već godinama...

Tako je kako je - :napred-partizan:

Evo izveštaja, statistike, fotografija:






















 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
Posle toliko vrmena sam odlucio da napisem i zadnje utakmice sa Radnickim nesto i dugo sam razmisljao.Dobra je bila odbrana i funkcionisala je gde smo primili samo 21 poen i takva mora da bude.U nastavku su se nase male devojcice opustile i primili smo kolko smo primili nije ni bitno kolko.Bitno je kako sta u nastavku sezone nije nedostizna ta 4 pozicija za plejof.Cuo sam od fizija da Boricic se vraca posle nove godine znajuci kakvo je stanje u meni tinja nada da mi mozemo do te pozicije.Ponavljao sam da niko od nas nije bolji kad se nase devojke skoncentrisu kad bi ovaj tim ostao sl god sa jos 2 iskusna pojacanja bila bi druga prica.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.526
Локација
Beograd
Krajem prošle godine Davinić i Knežević igrale su su za selekciju Ženske košarkaške lige Srbije, a evo i jednog teksta koji ne govori baš o Partizanu, ali ga pominje, kao i situaciju u domaćoj ženskoj košarci...


Kaže se da je domaća liga na amaterskom nivou, da nema generalnog sponzora, da se utakmice ne prenose na televiziji...
Iznosi se i ideja da bi jedna domaća ekipa (kako god se ona zvala) mogla da bude slična onome što je Valensija u Španiji (da 70 posto reprezentativki bude u njoj i da igra Evroligu)...

...i...

Ovde moramo da se podsetimo da je i ŽKK Partizan svojevremeno imao onaj svoj ,,uzlet,, sa Marinom Maljković kao trenerom, ali znamo i kako se to završilo - naš sponzor nije više mogao da nam obezbedi sredstva, tako da nam se klub ugasio pa smo (po pravilima Saveza) krenuli od nule (i nižeg ranga) kao novoformirani KŽK Partizan...

Moramo da se podsetimo i da je Vaterpolo Klub Partizan svojevremeno bio ta neka baza iz koje su se decenijama formirali reprezentativci svih naših dosadašnjih država, sa kojima smo osvojili sve moguće medalje...pa znamo i kako se to završilo...
V.K. Partizan je u velikim dugovima, izgubio je vlasništvo nad bazenom na Banjici, više ne osvaja trofeje, a novac je (po potrebi) godinama ulagan u neke druge vaterpolo klubove u Srbiji, itd...

Setimo se da je i muški KK Partizan za vreme Duletove ere bio najjači u regionu - pa se sećamo kako se i to završilo - nismo imali dovoljno igrača za prvi trening u sezoni, a kamoli novac za nastavak sezone...

I Hokej Klub nam je bio prvak - pa onda posle više nismo ni imali A tim...

Dakle, kad god je Partizan najjači to kao da nekome ne odgovara i traži se način da i drugi klubovi dospeju do njegovog nivoa, što nije problem, ali je problem što ,,o istom trošku,, istovremeno ide i uništavanje klubova Partizana...

Da ne širim dalje priču koju svi vi dobro znate, ali ovoj DRŽAVI je potreban PRAVEDAN sistem raspodele državnih para sportskim klubovima!
Svoje PRIVATNE pare svako ima prava i svako može da uloži gde god i kako god hoće!

Više puta sam pisao i o tome kako ,,lokalne samouprave,, (gradovi, opštine) pomažu svoje klubove u manje popularnim i neprofitabilnim sportovima - i uvek pitao a kojoj to ,,lokalnoj samoupravi,, pripadaju isti takvi klubovi kada su članovi JSD Partizan!
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
Krajem prošle godine Davinić i Knežević igrale su su za selekciju Ženske košarkaške lige Srbije, a evo i jednog teksta koji ne govori baš o Partizanu, ali ga pominje, kao i situaciju u domaćoj ženskoj košarci...


Kaže se da je domaća liga na amaterskom nivou, da nema generalnog sponzora, da se utakmice ne prenose na televiziji...
Iznosi se i ideja da bi jedna domaća ekipa (kako god se ona zvala) mogla da bude slična onome što je Valensija u Španiji (da 70 posto reprezentativki bude u njoj i da igra Evroligu)...

...i...

Ovde moramo da se podsetimo da je i ŽKK Partizan svojevremeno imao onaj svoj ,,uzlet,, sa Marinom Maljković kao trenerom, ali znamo i kako se to završilo - naš sponzor nije više mogao da nam obezbedi sredstva, tako da nam se klub ugasio pa smo (po pravilima Saveza) krenuli od nule (i nižeg ranga) kao novoformirani KŽK Partizan...

Moramo da se podsetimo i da je Vaterpolo Klub Partizan svojevremeno bio ta neka baza iz koje su se decenijama formirali reprezentativci svih naših dosadašnjih država, sa kojima smo osvojili sve moguće medalje...pa znamo i kako se to završilo...
V.K. Partizan je u velikim dugovima, izgubio je vlasništvo nad bazenom na Banjici, više ne osvaja trofeje, a novac je (po potrebi) godinama ulagan u neke druge vaterpolo klubove u Srbiji, itd...

Setimo se da je i muški KK Partizan za vreme Duletove ere bio najjači u regionu - pa se sećamo kako se i to završilo - nismo imali dovoljno igrača za prvi trening u sezoni, a kamoli novac za nastavak sezone...

I Hokej Klub nam je bio prvak - pa onda posle više nismo ni imali A tim...

Dakle, kad god je Partizan najjači to kao da nekome ne odgovara i traži se način da i drugi klubovi dospeju do njegovog nivoa, što nije problem, ali je problem što ,,o istom trošku,, istovremeno ide i uništavanje klubova Partizana...

Da ne širim dalje priču koju svi vi dobro znate, ali ovoj DRŽAVI je potreban PRAVEDAN sistem raspodele državnih para sportskim klubovima!
Svoje PRIVATNE pare svako ima prava i svako može da uloži gde god i kako god hoće!

Više puta sam pisao i o tome kako ,,lokalne samouprave,, (gradovi, opštine) pomažu svoje klubove u manje popularnim i neprofitabilnim sportovima - i uvek pitao a kojoj to ,,lokalnoj samoupravi,, pripadaju isti takvi klubovi kada su članovi JSD Partizan!
Ovde sve sto si napisao povukao si mnogo tema pogotovu u vezi naseg zenskog kosarkaskog kluba svi koji smo blizu sve znamo i kako.Isto tako svi znamo koji klubovi se guraju godinama u nasoj ligi.Kad bi se krenulo samo o tome pricati to bi trajalo satima na te teme pricati.A bio sam jedan od onih koji je zeleo promene i znam kako sam prosao.
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
Sl nam nastavak sezone odmah prva vazna utakmica u Sapcu.Posle toliko god bice uzbudljiva borba za 3 i 4 mesto gde ja imam nadu za to 4.Bitna su nam gostovanja Sabac,Pozega,Art kod kuce.Situacija u klubu je kakva takva je Miljana ce sve uciniti da izvuce sve iz njih.Nije strasno i ako se to ne izbori nego mora se razmisljati kako i sta za sl godinu,prema info koje imam sl god cemo igrati Waba ligu.Svima nama ostaje da gledam i da cekamo bolje dane po nas klub.
 

milosh10

Grobarčina
Учлањен(а)
04.01.2010
Порука
1.320
Reaction score
2.537
Локација
Humska 1
Poraz od Duge 83:77 (24:35, 20:14, 21:13, 18:15).
Košarkašice Duge revanširale su se Partizanu 1953 za poraz u prvom delu sezone.
Osmom pobedom tim Vuka Stepanovića je skočio na četvrto mesto i tako zadržao priliku da se borbi za plej-of. Partizan je doživeo sedmi poraz i sa šest pobeda je trenutno osmi.
Kortni Klivlend je bila najefikasnija u domaćem timu sa 26 poena. Olga Stepanović je postigla 22 poena, Tijana Jelić 12, a Bojana Škundrić 9.

U gostujućem timu Katarina Knežević je postigla 33 poena, Marina Davinić 15, Tina Dinčić i Jovana Boričić po 9, a Sara Opačić 8 poena.

Dugu u narednom kolu očekuje gostovanje u Vrbasu, dok će Partizan ugostiti Kraljevo.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.526
Локација
Beograd
Како оно беше, ко игра за рају и занемарује тактику...
...или, парафразирано/фризирано - ко игра са ,,омладинским домаћем саставом,, против ,,сениорске екипе појачане странкињом,, можда неће добити утакмицу, али много чини за развој српске кошарке...
Али...
Хоће ли та ,,српска кошарка,, после нешто помоћи неком таквом тиму, ако испадне уз лиге, или упадне у неке друге тешкоће...

И, мада претпостављам да знамо одговор, није поента овог уписа да се нешто бринем да ли ће КЖК Партизан испасти из лиге (јер верујем да неће!), нити је то критика зашто играмо са младим тимом (уопште није!), него више једно филозофско размишљање, подстакнуто прошлом утакмицом где је најефикаснија у тиму Дуге била Американка Кортни Кливленд са 26 поена, а у Партизану домаћа Катарина Кнежевић са 33. Иначе, Кортни је рођена 1999.-е године, Катарина 2005.-е.

У тиму Дуге ефикасне су биле и - наш некадашњи капитен, искусна Олга Степановић (22 поена, 1994.годиште), Тијана Јелић (12 поена, 1999. годиште), те Бојана Шкундрић (9 поена, 2003. годиште)...

У нашем тиму Марина Давинић (2002.) је ,,испоручила,, стандардних 15 поена, Тина Динчић (2002.) и Јована Боричић (2003.) по 9, а Сара Опачић (2002.) - 8...

И могу вам рећи да сам се изненадио када сам, недавно, видео да Каћа Кнежевић игра за селекцију Србије У-18, јер сам (по томе како игра) мислио да је старија, а како игра говори нам и то што је, као седамнаестогодишњакиња (!), пре неки дан екипи Дуге убацила тих 33 поена!

А колико Каћа (и остале девојчице Партизана) могу против тренутног лидера на табели, и апсолутног фаворита, екипе Краљева, видећемо од 16 часова у хали Спортова на Новом Београду...
Ко баш не може да дође тамо, нек утакмицу погледа овде:

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.526
Локација
Beograd
А колико Каћа (и остале девојчице Партизана) могу против тренутног лидера на табели, и апсолутног фаворита, екипе Краљева, видећемо од 16 часова у хали Спортова на Новом Београду...
Колико наше девојчице могу против лидера првенства? Ето, видели смо синоћ: пружиле су достојан отпор, дале свој максимум и натерале Краљевчанке да и оне уложе сопствени максимум да би успеле да нас победе, на крају ипак 87:75 за наше гошће, али ја сам поносан на кошаркашице и тренера Партизана и част ми је да будем уз њих...


филозофско размишљање, подстакнуто прошлом утакмицом
Прошли пут филозофија, 'ајмо сад мало на психологију, свесно, несвесно и подсвесно... :icon-wink:

Претпостављам да су црно-беле даме на терен изашле силно мотивисане и ментално потпуно (свесно) спремне да покажу Краљеву ,,чија нана црну(и белу) вуну преде,, али...као што зна да се деси у таквим ситуацијама, посебно кад си млад, глава ти је спремна, срце такође, али...онда те нешто друго (можда баш због подсвесног), нпр. сопствена рука, не послуша онако како си мислио да хоће...
Наше девојчице су на почетку утакмице промашивале неке шутеве које обично погађају, а видео сам и колико им тешко пада када промаше понеко слободно бацање (које иначе обично погађају) - јер, нажалост, кад играш са јаким противником, брзо уследи ,,казна,,...

Ипак, у ,,друго полувреме,, наше су ушле још мотивисаније, а када су виделе да се предност Краљевчанки ,,топи,, заиграле су још жешће, а и шут нам је ишао све боље и боље...
И...
Када смо помислили да ће можда крајњи резултат ове утакмице бити изненађење, Краљево је показало зашто је лидер првенства, наш ,,налет,, прекинут је њиховим, додуше, претпостављам да наше више нису ни имале довољно снаге да последње минуте утакмице одиграју у истом темпу и концентрацији...

Имао бих још нешто да ,,кажем,, али претходно бих на интернету потражио одговарајуће податке...кад то пронађем, јављам се поново...и поклањам вам додатне фотографије...

Засад, ево ових:




















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.526
Локација
Beograd
Pa...evo ovako...
Već na zagrevanju, pre početka jučerašnje utakmice, videlo se da Kraljevčanke imaju prednost u visini i iskustvu...
Da bismo se još jednom uverili ko igra u nekom drugom (rezultatski uspešnijem) timu, a ko kod nas, hteo sam da vam uporedim neke podatke, ali na sajtu KSS-a još uvek nije izašla zvanična statistika naše utakmice, tako da ću se poslužiti onim što sam našao...

Naravno, košarka nisu samo postignuti koševi, bitna je defanziva, skok, igra, ali...konačni rezultat svakako zavisi od postignutih poena, pa hajde da pogledamo ko je dao najviše koševa za njih, a ko za nas...

Izveštaj sa sajta Kosarka24.rs koji sam ,,okačio,, u prethodnom postu pominje određena imena, a uporedio sam ga i sa izveštajem još jednog sajta...

Dakle, kod njih najefikasnije:

32 poena Dragana Gobeljić, rođena 11.juna 1988.-e
19 poena postigla je...Andrea Grejs, kako kaže Kosarka24.rs, odnosno Andie Easley, kako je naziva ovaj drugi sajt, nažalost ne navodi nam datum njenog rođenja, ali u pitanju je Amerikanka
14 poena Ivane Brajković, rođene 11.januara 1993.-e
10 poena Džad Edvards (Taylor Edwards), takođe Amerikanka za koju nam ne navode datum rođenja...
9 poena Nina Tešić, rođena 3.maja 1999.-e

Kod nas:

21 poen Katarina Knežević, rođena 4.jula 2005.-e
14 poena Jovana Boričić, rođena 5.septembra 2003.-e
Takođe 14 poena Gorana Marjanović, rođena 26.marta 2000.-e
10 poena Sara Opačić, rođena 2.januara 2002.-e

Što će reći, kod njih, od domaćih igračica najviše poena postižu dve devojke od preko 30 godina i jedna od 22, plus dve Amerikanke...
A kod nas su ,,poeni u rukama,, najiskusnije ,,internacionalke,, Gorane koja ima državljanstvo Bosne i Hercegovine i 22 godine, Sara je napunila 21-u, Jovana još uvek ima 19, a najefikasnija Katarina tek 17...

Evo i nekih drugih statističkih parametara:


A evo i obećanih fotografija:






















Anđela Gligić nam je zasad na štakama, poželimo da joj taj (a trenutno još uvek bolni) oporavak uspešno ide!

DRŽI SE GLIGO!!!

:napred-partizan: :napred-partizan: :napred-partizan:
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
Posle jucaresnje utakmice da napisem da smo se dobro drzali sa liderom prvenstva veci deo meca kako sam ocekivao.Videlo se da se nase male devojcice sve dale od sebe pogotovu u 3 cet gde smo ih i sustigli.Nazalost presudila je iskustvo ekipe Kraljeva koji su lideri lige.Pred nasim devojcicama je jos vreme jos su one zelene i samo se ocekuje od njih sve da daju.Vidi se napredci neki i da se dobro radi na treninzima i sto nam se vratila Borka.Nazalost mi nismo u takvoj situaciji kao neka dva kluba u bg da dovodimo koga hocemo i kad ocemo imamo to sto imamo i sa time moramo da se zadovoljimo,
 
Top