Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

ŽKK Partizan

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
Nasa sezona zavisi kako krenemo od pocetka prvih 5 kola su vazni igramo protiv dva konkurenta za 4.Vojvodina je podmladila ekipu jel je finansijski i posle 5 god su promenili tim i trenera.Pokazalo se godinama da mi kad kaskamo za ostqlik ekipe ma za gornji deo tabele nemamo sanse.Dobro je sto igramo waba ligu da steknu iskustvo vraca se Gligic mada jos ne trenira pod kontaktom.Jedino ko mi uliva sigurnost je Miljana.
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
Partizan pocinje sezonu protiv Vrbasa u Hali sportova u 18 u ponedeljak opet cudan termin za odigravanje ali izg iz kluba to nezanima.A samo za dva dana idemo u Waba ligi na rodjendan naseg voljenog kluba na gostovanje Orlovima.Nek nam je sa srecom nova sezona
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
Prva utakmica u sezoni je dobijena očekivano jel Vrbas ima nažalost samo 10 igračica.Zapazio sam nove dresove posle mnogo godina neko se setio_Ono sto sam ja primetio je to da smo dobro ušli u utakmicu onda dešava se prazan hod u 2 cet.Mislim da su nosioci igre Boricic,Davinic mnogo igrale jel u sredu slede Orlovi u jadranskoj ligi za rodjendan našeg kluba,a onda slede dva meča koja su bitna u našoj ligi Vojvodina i Art.Svidjalo mi se sto se igrala timska kosarka.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.738
Reaction score
29.564
Локација
Beograd
Имамо нове дресове, нове кошаркашице, и - нови поздрав!
Годинама је то било оно ,,Ко је најбољи? Партизан!,, а сада је то: ,,Партизане... Нападај!,,

И заиста, наше су напале и затрпале кош Врбаса у првој четвртини тако и толико да сам ја посумњао да уствари семафор не ради како треба...додуше, мислио сам да погрешно уписује број кошева који смо примили, јер је био некако премали у односу на оно колико смо их дали, било је 29:6?!

Ипак, статистика коју сам гледао после утакмице потврдила је да је семафор радио како треба, а током утакмице било је јасно да смо много јачи од Врбаса...на крају је било убедљивих 102:46, и тако је лепо почети сезону овако убедљивом победом, али...

Сви смо свесни да нас током ове сезоне очекују много јачи противници него што је то Врбас.
Али, о томе и свему осталом...отом-потом.

За ноћас, БРАВО БРЕ ДЕВОЈКЕ!!! :clap :shal :clap





(фото: Г. Томић)
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.738
Reaction score
29.564
Локација
Beograd
Juče su crno-bele dame veoma uspešno započele sezonu u domaćoj 1.ŽLS, a već sutra, od 18h u Obilićevu (jednoj od mesnih zajednica Banjaluke), u utakmici protiv tamošnjih Orlova (,,Orlica,,) startuju i u regionalnoj WABA ligi...

Utakmica se igra baš na ROĐENDAN NAŠEG JSD PARTIZAN, i bilo bi lepo da, na taj dan, i tom prilikom, tamošnji navijači Partizana pruže podršku našem KŽK! Ako ste u mogućnosti, dođite na utakmicu, ili bar obavestite nekog odande ko bi mogao da dođe...

Od tima iz prošle sezone sa nama su i dalje Tina, Ines, Bojana, Anđela, Jovana, Teodora i Marina (Davinić)...
U Partizan su se vratile Marta i Marina (Stojić).
A od novih igračica, sinoć sam prvi put u dresu našeg prvog tima video Milicu, Tamaru, Imanu, Anđelu...
Na sajtu WABA lige navodi se da je u našem rosteru još i Hristina...

Uostalom, pogledajte tamo imena i prezimena naših igračica i njihove pozicije, onako kako se to definiše na engleskom jeziku:


Doduše, ne znam baš da li im je tamo tačan podatak o broju na dresu za T. i B. Miškić, ili je možda obrnuto, ali...sve u svemu...

Dakle, 7 ,,starih,, i 7 ,,novih,, košarkašica u odnosu na prošlu sezonu, pa, hajde da probamo da naučimo ko to sad igra za KŽK Partizan!
Pođimo od devojaka koje su sinoć bile u sastavu:

Broj 0, Tina Dinčić, centar (2002.)


Broj 2, Tamara Miškić, da (bar zasad) kažemo bek (2006.)


Broj 7, Milica Kovandžić, power forward ili recimo možda pozicije, 3,4 (2005.)


Broj 8, Bojana Miškić, bek šuter (2004.)


Broj 10, Imana Ćosović, small forward...da kažemo krilo... (2006.)


Broj 13, Marina Stojić, plejmejker (možda i na 2, ako zatreba)... (2000.)


Broj 16, Jovana Boričić, guard/forward kaže WABA, ja bih rekao krilo...koje se može naći i na 2, 3, 4... (2003.)


Broj 21, Marta Jovanović, power forward kaže WABA, ja kažem centar... (2002.)


Broj 22, Anđela Marojević, small forward po WABI, po meni krilo, krilni centar...videćemo još... (2004.)


Broj 27, Teodora Ćulibrk, bek (2004.)


Broj 33, Marina Davinić, plejmejker i kapiten tima (2002.)


Anđela Gligić, plejmejker 2000.godište, je sinoć bila na klupi u svom crno-belom dresu br.3, ali nije ulazila u igru...
...a ko prati ovu ovde temu na forumu zna da je ona u prošloj sezoni doživela baš nezgodnu povredu, tako da svakako ne treba žuriti da uđe u ,,pun pogon,,...


Na tribinama sam sinoć video i našeg centra Ines Radivojac (2004.)


O Hristini Dragičević (2006.), WABA sajt kaže da je i ona centar i da nosi dres sa br. 30. Stoga pretpostavljam da je to ova devojka koju smo viđali na nekim fotografijama sa Partizanovih priprema:


Što se tiče jučerašnje utakmice sa Vrbasom, videlo se da su Marojević i Ćulibrk došle vrlo spremne posle onog letošnjeg iskustva sa reprezentacijom svog godišta...
Već sam pisao da sam ubeđen kako će nam Anđa doneti jednu novu energiju i tako je i bilo, dok je Tea sinoć (da mi devojka ne zameri, ali) na terenu bila kao ,,zver,, (kako se to fudbalskim rečnikom najtačnije opisuje)!
,,Borka,, (Jovana Boričić) je standardno ,,isporučila,, neku svoju turu u koš rivalki, Bojana Miškić imala solidan šuterski skor, a ostale šuterke će, verujem, tokom sezone dodatno ,,omekšati,, svoju šutersku ruku...
Imamo i dosta vrlo mladih igračica u timu od kojih ne možemo očekivati da baš one ,,povuku,, kad nam bude najteže...ali da u WABI i u 1.ŽLS ima dosta jačih (i bržih) timova od ovog našeg...to je tako kako je, već godinama...
Često imamo i problem sa njihovim dominantnim visokim centrima ,,sidrašima,,...a onda to rezultuje i nekim drugim problemima, ali...

Da će ove naše kao i svaki put ,,izginuti,, na terenu zbog pobede (ili da bar protivnika nateraju na maksimalni napor da bi ih pobedio) - u to se ne sumnja!

:napred-partizan:
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
Sutra igramo protiv Orlova bilo bi lepo da se pobedi jel je rodjendan kluba.Mnogo je zgusnut taj raspored i mora da se raspodeli minutaža zato mislim da su juče starteri igrali previše.Za mene treba više akcenat da se baci na našu ligu a ovu jadransku šta uradimo uradimo jel ni u prošlosti kad smo imali jači tim nismo ništa napravili.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.738
Reaction score
29.564
Локација
Beograd
Naš novi tim se uspešno predstavio kući i na otvaranju sezone u domaćem prvenstvu, sad ostaje da vidimo kako će nam krenuti u gostima i u regionu...
Skoro 40 godina nisam bio u Banjaluci, i nisam trenutno u prilici da tamo budem ni na ovoj utakmici...ali...nikad neću ni zaboraviti one neke slavne dane koje sam tamo nekada davno provodio...

Vrbas voda nosila jablana, a mi se nadamo današnjoj pobedi Partizana...pa šta bude nek bude...
Partizane, napadaj!
Ko ne može na utakmicu, nek isprati prenos, ko ne može da prati prenos nek odgleda snimak!

:napred-partizan:







 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
Naš novi tim se uspešno predstavio kući i na otvaranju sezone u domaćem prvenstvu, sad ostaje da vidimo kako će nam krenuti u gostima i u regionu...
Skoro 40 godina nisam bio u Banjaluci, i nisam trenutno u prilici da tamo budem ni na ovoj utakmici...ali...nikad neću ni zaboraviti one neke slavne dane koje sam tamo nekada davno provodio...

Vrbas voda nosila jablana, a mi se nadamo današnjoj pobedi Partizana...pa šta bude nek bude...
Partizane, napadaj!
Ko ne može na utakmicu, nek isprati prenos, ko ne može da prati prenos nek odgleda snimak!

:napred-partizan:







Jel imaš neki info kad se Gliga vratiti jel nešto govore?
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.738
Reaction score
29.564
Локација
Beograd
Nisam nikoga pitao za to. Bila je u dresu a ne u trenerci, pa je valjda i povratak na teren blizu.
Ali moramo da uzmemo u obzir da je 11 meseci bila van košarke, pa i kad počne da igra, trebaće dosta vremena da uđe u neku takmičarsku formu...
Najbitnije je da joj koleno bude potpuno spremno za utakmice, a za sve drugo - polako i oprezno...
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
Partizan je izgubio od Orlova 71:67.Pocetak meča je bio dobar imali smo na pocetku 11 poena prednosti,onda izlazi prva petorka ulazi druga i tu onda nastaje pad i onda odosmo mi u zaostatak od 6 poena.Sledi tajmaut i posle njega par greski i sa jedne i sa druge strane šut nas nije služio i sreća u nesreći završilo se samo zaostatkom od 4 poena.Sledi drugo pol uhvatile su ih u mašinu a mi smo ušli sa njima u trku i totalno su naše mlade nisu znale gde se nalaze.Sve živo se mašilo i onda su domaćini iskoristili da dodju na dvocifrenu prednost čak do 14 poena.Zadnji 2 min smo igrali jurili smo rez ali uspeli smo samo preko Davinic da smanjimo nažalost samo na pristojnu razliku od 4 poena poraz.Sledeća je kuci protiv Plamen pozege
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.738
Reaction score
29.564
Локација
Beograd
О. к. Орлови бољи од Партизана за 4 поена, али штета што наше нису успеле да тамо ,,откину бодове,, јер је противник ипак био ,,по мери,,...а током сезоне ћемо налетати и на оне много јаче од нас које је неупоредиво теже победити...


Оба тима су имала по десет играчица у протоколу, али ВАБА лига би морала да на свом сајту (и ФИБА статистици) исправи податке (и фотографије) о Бојани и Тамари Мишкић, јер БОЈАНА носи број 8 на дресу и провела је неко време на терену, а ТАМАРА носи број 2 и није улазила у игру!

А и кад се ,,кликне,, на име било које од Мишкић увек се појави само Тамарина фотографија...



Распоред следећих наших утакмица у ВАБА лиги можете пратити овде:


А у домаћем првенству, ко данас не оде лично на утакмицу, овде може да прати пренос:

 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
Partizan danas igra protiv Vojvodine inače oni su podmladili ekipu i promenili trenera posle 5 god zbog finansija.Od starih ostala im je Zaklina Jankovic i starosedeoc Katarina Jakovljevic.Partizan već nekoliko god nezna za pobedu u Novom Sadu,prošle god je bilo 30 kad smo igrali bez Boričić.Inače prošle god je bio skor sa njima 3-1 i ostavili smo ih bez završnice kupa.
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
Partizan je počeo dobro u Novom Sadu inače kasnio je prenos a i loš im internet 5 min.Za to vreme dobro je igrala Marojevic otišli smo sa prednošću posle prve cet i sve je izgledala dobro i da smo mi jaca ekipa.Pocinje druga četvrtina i dešava se Partizanu ista situacija kao u banja luci da se desi totalni pad i crni minuti,gde smo za celu četvrtinu jednocifren broj poena.Na 9 sek do pol Stojic ima loptu umesto ceo napad da cedi i da odemo na pol sa 33:31 ona zuri napravila grešku i daje da se završi sa 33:33 pol.U nastavku opet našim devojčicama ulazi voda u usi i krenulo sve nizbrdo do -13 za Vojvodinu inače danas bekovi nisu postojali.Medjutim naše su se trgnule i probudila se Boričić a i mladost ekipe Vojvodine gde smo u zadnjoj cet imali totalni rafal gde smo za celu cet dali 36 poena sto nimo dali za pol.Ne svidja mi se sto opet kaskamo ali sad smo uspeli da pobedimo.I ovo je 2 finale nase još do 20 kola.
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
Partizan sutra igra svoju drugu utakmicu u Waba ligi protiv Plamen Pozege sa pocetkom u 18 u Hali sportova.Dok za vikend dolazi još jedan kandidat u našoj ligi za playoff Art basket.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.738
Reaction score
29.564
Локација
Beograd


Pao je Petrovaradin, ali sutra, uz devizu Partizane napadaj, treba da se potrudimo da ne padne Hala sportova!
Ko baš nikako ne može da dođe na utakmicu, evo mu prenos na internetu:


ŽKK Plamen Požega izgubio je dve tekme na startu WABA lige (ovu drugu, protiv Cinkarne Celje, čak sa 74 koša razlike!), pa će sigurno pokušati da se ,,vadi,, protiv Partizana...a mi smo odigrali samo jednu utakmicu WABE (i izgubili u Banjaluci), pa bismo da kući pobedimo...
Kakav je stvarni odnos snaga i kvaliteta ove dve ekipe videćemo na parketu...

Za Plamen igra bivša igračica Partizana, Nevena Vučković, evo i njene izjave:


Inače...da ne bude zabune...za one koji ne prate redovno žensku košarku, te istoriju i geografiju, rećiću da smo u doba Jugoslavije Požegu u Hrvatskoj zvali Slavonska a onu u Srbiji Užička, da bismo ih lakše razlikovali...a sad kad su obe te Požege po imenu samo Požege, stvari stoje ovako:

Dakle, ŽKK Plamen je iz Požege u Hrvatskoj, a (Ž)KK Sloga Maya Consulting je iz Požege u Srbiji...

Ali, sudeći po imenima, oba ova kluba imaju bitne sponzore - ,,izguglajte,, Plamen Požega i Maya Consulting...
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd


Pao je Petrovaradin, ali sutra, uz devizu Partizane napadaj, treba da se potrudimo da ne padne Hala sportova!
Ko baš nikako ne može da dođe na utakmicu, evo mu prenos na internetu:


ŽKK Plamen Požega izgubio je dve tekme na startu WABA lige (ovu drugu, protiv Cinkarne Celje, čak sa 74 koša razlike!), pa će sigurno pokušati da se ,,vadi,, protiv Partizana...a mi smo odigrali samo jednu utakmicu WABE (i izgubili u Banjaluci), pa bismo da kući pobedimo...
Kakav je stvarni odnos snaga i kvaliteta ove dve ekipe videćemo na parketu...

Za Plamen igra bivša igračica Partizana, Nevena Vučković, evo i njene izjave:


Inače...da ne bude zabune...za one koji ne prate redovno žensku košarku, te istoriju i geografiju, rećiću da smo u doba Jugoslavije Požegu u Hrvatskoj zvali Slavonska a onu u Srbiji Užička, da bismo ih lakše razlikovali...a sad kad su obe te Požege po imenu samo Požege, stvari stoje ovako:

Dakle, ŽKK Plamen je iz Požege u Hrvatskoj, a (Ž)KK Sloga Maya Consulting je iz Požege u Srbiji...

Ali, sudeći po imenima, oba ova kluba imaju bitne sponzore - ,,izguglajte,, Plamen Požega i Maya Consulting...
Partizan može tu da dobije utakmicu samo ako bude igrao bolje napadački nego protiv Vojvodine i Orlova.I da se koriste bekovi.Ta Plamen Požega nas je pre 2 god dobila oba puta tako teško za jedan poen a ovde glatko.A za vikend Art sto po meni više se treba fokusirati a njih a u ovoj ligi šta uradimo uradimo
 
Top