Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

ŽKK Partizan

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.742
Reaction score
29.577
Локација
Beograd
Naša Kaća Knežević danas igra polufinale EP za U-18 reprezentaciju Srbije, link za live prenos ću vam postaviti na temi Evropska košarka...
Dve utakmice je dele od i do toga da nam se u Partizan vrati sa medaljom...nadajmo se da će tako i biti!

srbijau18ep2023a-696x472.jpg

srbijau18eo29222923bela-696x465.jpg

Više o tom EP možete čitati na sajtu Kosarka24.rs...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.742
Reaction score
29.577
Локација
Beograd
Na kraju, U-18 reprezentacija Srbije ipak četvrta u Evropi, naša Kaća takođe...igrala je ove sezone za razne reprezentativne selekcije, za Partizan...i mislim da joj je košarkaška sezona trajala verovatno 11 meseci...i plus uz taj zahtevni život sportskog profesionalca morala je da ispunjava i sve one obaveze koje je imala u školi...
...ljudi, pa nije to baš tako lako...
Iskreno se nadam se da će sad imati jedan zaslužen i opuštajući odmor (i to bez dizanja tegova u teretani) pa da može da predahne i ,,napuni baterije,,...
Za sezonu koja će od jeseni uslediti...

kacca drzzi lopte 357661953_1257104428251931_6091239031333884583_n.jpg

Ali, za neke košarkašice Partizana sezona JOŠ UVEK traje!
Miljana Ćaćić, Teodora Ćulibrk i Anđela Marojević su na pripremama U-20 reprezentacije Srbije za EP koje će se odigrati od 29.jula do 6.avgusta u Litvaniji...


Ako me utisak ne vara, prošle sezone Miljana nije imala baš neku veliku minutažu u Partizanu, Teodora je imala ,,doziranu,,...a Anđelu ćemo tek malo bolje upoznati kad je budemo videli u našem dresu...

A dotle ćemo vreme ,,prekratiti,, onim što o našim devojkama možemo da nađemo na internetu...ili van njega... :D
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.742
Reaction score
29.577
Локација
Beograd
Partizan je veliko ime i veliki klub, čak i kada ga teškoće nateraju na ,,restartovanje,, od nule, ili kada ne osvaja trofeje... Čast je doći u Partizan, ali i onaj ko je u Partizanu treba i mora da čuva čast i dostojanstvo tog Partizana...

Ko je čitao tekst Zrenjaninskog.com koji je naveden u prethodnom postu, mogao je da sazna da se dosadašnji trener Ane Repije danima budi kao srećan čovek jer mu je ,,učenica,, došla kod nas...
Naravno, mnogo truda, rada i ozbiljnosti je potrebno pa da Ana stigne i do prvog tima, a mi joj svakako želimo sve najbolje!

A kad smo već kod prvog tima...tražio sam pre nekoliko dana ima li nekih ,,hajlajtsa,, igračica koje su došle (ili se vratile) kod nas, pa sam našao nešto...ali pre toga vam puštam snimak našeg prošlosezonskog kapitena Marine Davinić - iz mlađih dana - da se (još jednom) uverite sa koliko samo ozbiljnosti ove devojčice pristupaju košarci:


Evo i ,,hajlajtsa,, Anđele Marojević:


A zatim možete čitati o Marini Stojić, čuti njenu izjavu, videti nekoliko fotografija...


1.  277694043_147218521122945_5601655233442681361_n.jpg

2.  208998695_981952102562042_1178320045815572177_n.jpg

I Marta Jovanović nam je i više nego dobro poznata...još kao vrlo mlada bila je naš kapiten, zatim smo je pažljivo posmatrali kako se na terenu žestoko bori protiv centara Partizana u dresu Art Basketa, a evo je sad, iskusnija i jača, i ponovo kod nas!

ME556KO_o.jpg

271684536_846941082754936_5377716102098923725_n.jpg

Devojke, sa vama u timu, nadamo se jednoj dobroj sezoni! :shal
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
Partizan je veliko ime i veliki klub, čak i kada ga teškoće nateraju na ,,restartovanje,, od nule, ili kada ne osvaja trofeje... Čast je doći u Partizan, ali i onaj ko je u Partizanu treba i mora da čuva čast i dostojanstvo tog Partizana...

Ko je čitao tekst Zrenjaninskog.com koji je naveden u prethodnom postu, mogao je da sazna da se dosadašnji trener Ane Repije danima budi kao srećan čovek jer mu je ,,učenica,, došla kod nas...
Naravno, mnogo truda, rada i ozbiljnosti je potrebno pa da Ana stigne i do prvog tima, a mi joj svakako želimo sve najbolje!

A kad smo već kod prvog tima...tražio sam pre nekoliko dana ima li nekih ,,hajlajtsa,, igračica koje su došle (ili se vratile) kod nas, pa sam našao nešto...ali pre toga vam puštam snimak našeg prošlosezonskog kapitena Marine Davinić - iz mlađih dana - da se (još jednom) uverite sa koliko samo ozbiljnosti ove devojčice pristupaju košarci:


Evo i ,,hajlajtsa,, Anđele Marojević:


A zatim možete čitati o Marini Stojić, čuti njenu izjavu, videti nekoliko fotografija...


Погледајте прилог 22342

Погледајте прилог 22343

I Marta Jovanović nam je i više nego dobro poznata...još kao vrlo mlada bila je naš kapiten, zatim smo je pažljivo posmatrali kako se na terenu žestoko bori protiv centara Partizana u dresu Art Basketa, a evo je sad, iskusnija i jača, i ponovo kod nas!

Погледајте прилог 22344

Погледајте прилог 22345

Devojke, sa vama u timu, nadamo se jednoj dobroj sezoni! :shal
Nemoj sa ovim objavama brate moj odmah mislim da je doslo neko pojacanje svaka tebi cast posle toliko god da kod tebe vlada optimizam
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.742
Reaction score
29.577
Локација
Beograd
Na kraju, U-18 reprezentacija Srbije ipak četvrta u Evropi, naša Kaća takođe...
Iskreno se nadam se da će sad imati jedan zaslužen i opuštajući odmor (i to bez dizanja tegova u teretani) pa da može da predahne i ,,napuni baterije,,...
Za sezonu koja će od jeseni uslediti...
...И не само да сам нашу Каћу прерано послао на одмор, него она и даље ,,пуни батерије,, - играјући кошарку! :D
Наиме, после европског првенства за У-18, уследило је европско првенство за У-20, па је Каћа, наравно, само ,,прекомандована,, у ту следећу репрезентативну селекцију Србије...

И ја свакако да нисам стручњак ни за кошарку, а ни за питања кондиције, форме, и оптерећења кошаркашица (од којих су неке врло младе), али, ето, можда би неко могао да нас упути у бар неке основе њиховог стицања кондиције, форме, и издржавања разних оптерећења, како све то правилно дозирати а да не буде ни премало ни премного, као и у то колико је одмор неопходан да се настави даље, колико тај одмор треба да траје, како се из одмора поново вратити у форму, итд...

Иначе, на том првенству за девојке У-20 (које управо траје) за Србију играју четири кошаркашице Партизана, и ја због њих бар колико-толико испратим понеки детаљ са утакмица, или бар неку њихову статистику...

То су бр.21 Теодора Ћулибрк, бр.22 Анђела Маројевић, бр.33 Миљана Ћаћић и бр.34 Катарина Кнежевић...

21. ТЕОДОРА трррррррррррррррррр.jpg

22. ANDJELA.jpg

33. ĆAĆA.jpg

34. TT KAĆA.jpg

55. MARINA.jpg

Данас од 17 часова репрезентација Србије игра четвртфинале против Турске, па ћемо да видимо шта ће бити...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.742
Reaction score
29.577
Локација
Beograd
Konačno da u javnosti i medijima ponovo vidimo nešto o našem KŽK-u! :D

https://kosarka24.rs/2023/08/15/partizan-1953-vredno-trenira-za-predstojecu-sezonu/

Doduše, u ovom tekstu pominju se imena kojih nema na fotografiji, a fali mi i još neko ime za koje mislim da je i dalje naše, ali...otom - potom...

Između dve sezone, neke od naših košarkašica bile su i na EP za mlađe selekcije (Kaća je bila čak na dva takva prvenstva!), bile su četvrte u Evropi u svojim godištima, videle su gde su u odnosu na devojke istog uzrasta iz Evrope, mogle su da se druže i bolje upoznaju sa mladim reprezentativkama Srbije od kojih će im neke uskoro biti rivalke...

Evo i teksta selektorke U-20 tima, Dajane Butulije o nekim utiscima sa EP... (I Dajana je takođe neko ko je deo svoje karijere provela u našem Partizanu.)


A neki moj opšti ovoletošnji utisak o našim košarkašicama u državnom timu je: da bi to u Partizanu moralo još bolje nego u tim mladim reprezentacijama...Partizan će ipak igrati seniorsku košarku, čeka nas i regionalna WABA liga, itd...

Nadam se da će naš trener, Miljana Bojović, uspeti sve to nekako da ,,posloži,, i unapredi...
Mi imamo iskusnije plejmejkerke nego što su ih imale te mlađe selekcije Srbije, videćemo kako će funkcionisati centarska linija i šut, a ubeđen sam da će nam naša nova košarkašica, Anđela Marojević, doneti i jednu novu energiju...

image (3).jpg

...šta ćemo time (rezultatski) postići, to svakako ne znam, ali jedva čekam neke prve utakmice ovih vrednih i posebnih devojaka!

:napred-partizan:
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.026
Reaction score
5.832
Локација
Court seats
Kako to čika Goran Tomić voli da kaže :D - naša Kaća Knežević više nije naša, potpisala za žensku sekciju Gran Kanarije u Španiji...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.742
Reaction score
29.577
Локација
Beograd
fali mi i još neko ime za koje mislim da je i dalje naše, ali...otom - potom...
naša Kaća Knežević više nije naša

Paaaa...video sam da je nema na spisku imena koja se pripremaju za novu sezonu, pa sam se ponadao da je samo dobila mali predah od neprestane košarke...
E, to je ono našta uvek pomislim kad neko pomene mlad tim koji će vremenom napredovati, itd...i bla, bla...

Pa svako ko napreduje, ekspresnom brzinom napusti našu sredinu...bilo da je u pitanju KŽK, FK...i tako redom... :icon-rolleyes:

Ali mi drugi Partizan nemamo, pa makar igrao sa...šta ja znam...decom iz vrtića i penzionerima... :icon-rolleyes:

Našoj Kaći hvala i za ovoliko što je bila naša...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.742
Reaction score
29.577
Локација
Beograd
ubeđen sam da će nam naša nova košarkašica, Anđela Marojević, doneti i jednu novu energiju...
...ali i da će nam sada nedostajati učinak Katarine Knežević... :icon-rolleyes: ...u proseku18.7 poena i 9.1 skok...


Ako ništa drugo, bar smo, ovoga puta zahvaljujući kolegi @Zuull_PFC , na ovom forumu ponovo imali jednu informaciju pre nego što se ona pojavila u drugim javnim medijima...
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.742
Reaction score
29.577
Локација
Beograd
Posle dve sezone u Partizanu, Sofija Radojčin se vratila u Vrbas, naša nekadašnja košarkašica Milica Ubica Mitrović je i dalje u Rumuniji, a naš KŽK ima i kadetkinje...



 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.742
Reaction score
29.577
Локација
Beograd
...ево и тренинга у славној Хали спортова, али и неких нових дресова и неких нових девојака у првом тиму...
...мада, можда ти дресови са нашим стилизованим грбом (као и код кошаркаша Партизана) служе само за тренинге...?



368105720_1285424168844346_2859435665285285163_n.jpg
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
Posle toliko god krece sezona I pripreme bez mnogo davanja izjava i bez mnogo pumpe i ocekivanja.Ovaj tim je svi su iste i po prvi put nema neka da se izdvaja.Nase su bile u Kranju u prijateljskim su dobili Zka i Zagreb a na jednu loptu izgubile od Triglava na jednu loptu.
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
 
Top