Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Прелазни рок, лето 2019. (Радио Милева)

Статус
Затворена за писање одговора.

Sony PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2008
Порука
4.524
Reaction score
1.322
Локација
Tamo visoko, za brda ona...
Bilja prevodi onaj dio o tragediji u porodici Natka i razlogu zbog kojeg nosi br 6, sa sve osmijehom na licu.

Posle prevodi " ona nosi takodje br 6", pa je Savo ispravi " ona je nosila".

Za nepucene: Nathova sestricina je poginula prije desetak godina, a trenirala je kosarku i nosila br 6.

Samo da docekam dan da ona i Pantic odu iz kluba.

Zar ne mogu naci za PR-a bilo koju normalnu pismenu djevojku sa znanjem engleskog jezika, manirima?
 

Sony PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2008
Порука
4.524
Reaction score
1.322
Локација
Tamo visoko, za brda ona...
Ma znam, ali ako je vec tu da prevodi, onda je odgovornost njena.
Sjecam se da se izblamirala 2014 u Razgradu, nesto oko kvaliteta terena, pa je Marko Nikolic "spustio".

Jedina stvar koju nerado priznajem ciganima je to da su skoro uvijek imali bolji marketing od nas.
Uz citavu medijsku masineriju, pranje mozgova, drzavu, imaju i klupski marketing..
Ona djevojka sa njihovog jutjuba je za Bilju, Snezu svijet izmislila.
 

MAK

Grobar
Учлањен(а)
14.03.2016
Порука
629
Reaction score
2.053
Maestro,
Sala,humor, komika.
Ili je zabranjeno pa banuj slobodno!
Vozdra
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.705
Reaction score
23.152
Локација
Академија
Ма то не вреди кометарисати више. Буде ме срамота сваке конференције за штампу због тога. Најгоре ми је када је промоција новог играча странца. Увек помислим да мученик можда размиља у себи "Где сам ја ово дошао и шта ми је ово требало?" Када је дошао Асано она нека дама је скроз ок преводила са јапанског, али ови данас са енглеским усраше мотку.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Poslušao sam ceo pres. Preterujete big time. Kao neko ko engleski koristi 100% svog radnog vremena, mogu slobodno da kažem da Bilja nije loše uradila ovo, naprotiv vrlo se snašla. Ona nije fluent, ali nije ni rđava kako se piše, uostalom evo vam link dole. Natko natuca, par puta nije dobro razumeo, ona je imala samo kiks oko prevoda zašto je izabrao broj 6.

Ono što raduje je izjava Natka da ima osećaj da je spreman. Ne znam za ostale ali mislim da smo dobili nešto što smo imali sa Juca-Moreira, a sada Natko-Suma, sa malo ofanzivnijim pozicijama.


 

NajboljiJeOn

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
245
Reaction score
351
Локација
Crna Gora
Citav pres je izgledao veoma neprofesionalno odradjen. Bilja ne moze da zapamti 2 recenice nego prekida Natha poslije svake 3 rijeci. Na 3:15 Natho je krenuo jos nesto da kaze ali ga je Bilja omela. Ne znam, meni je citav pres bio odvratan i bilo mi je zao Natha koji nije mogao 2 recenice krsteno da izgovori.
 

kontraAV

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
1.042
Reaction score
3.529
Локација
Crna Gora
On je doveden da prica na terenu. Previse se trazi dlaka u jajetu. Sigurno da je uprava uzasna do krajnjih granica, da su nesposobni, itd... Ali mi smo ostali bez prava glasa, Partizan od svoje publike ima vise stete nego koristi. Vjerovatno su ovo najgori ljudi koji su ikada vodili ovaj klub, ali zasigurno su ovo najgori ljudi koji su ikada dolazili na JNA da isti navodne podrzavaju.
 

NajboljiJeOn

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
245
Reaction score
351
Локација
Crna Gora
Samo sam iznio svoje misljenje da je ovaj pres bio ocajan, kao sto mi je pres Asana bio za pohvalu i primjer kako treba da se ponasa jedan prevodilac. Djevojka je to skroz korektno odradila, nije prekidala Japanca. Sa druge strane Bilja mi je danas bila ocaj.
To je moje misljenje.
 
  • Like
Reactions: MAK

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
“I played not only once against serbian team”, Biljana prevodi kao “On je samo jedan put igrao protiv srpskog tima”... Ocajno odradjeno predstavljanje (prevodjenje).
Šta, jedini sam džentlmen ovde? :D Lepo si napisao šta je Natko rekao, kad pročitaš celu rečenicu jasno ti je da je ona mogla lagano da ne čuje reč NOT i da prevede kako je prevela.

Engleski danas svako zna, Bilja nije loša niti joj je tarzanski engleski. Natko natuca i kad tako neko priča moraš da skapiraš suštinu a ne da bukvalno prevedeš. Baš preterujemo i da ne idemo u off, naravno da nas boli k kako priča engleski Natko i kako ga je Bilja prevela, Biljo ne daj se <3
:D:napred-partizan:
 

MS22

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2012
Порука
505
Reaction score
665
Локација
Beograd
Samo sam iznio svoje misljenje da je ovaj pres bio ocajan, kao sto mi je pres Asana bio za pohvalu i primjer kako treba da se ponasa jedan prevodilac. Djevojka je to skroz korektno odradila, nije prekidala Japanca. Sa druge strane Bilja mi je danas bila ocaj.
To je moje misljenje.
Devojka koja je bila kada je tu bio Asano je simultani prevodilac, Biljana je novinar, naravno da ce da postoji razlika i da ce ova cesce prekidati posto je nesigurnija u strani jezik. Pri tom, kad je predstavljan Asano, devojka je na japanski prevodila dok novinari ili Savo pricaju tako da je i ona mogla da se "opomene" sto nije cekala da zavrse... Sve u svemu, pogledajte promocije i u drugim klubovima, poslusajte kako Emeri prica engleski... Nije bas da svaka sitnica mora da se opljune...
 

Shone

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2007
Порука
1.229
Reaction score
536
Локација
Republika Srpska
Hocete li naci jos nesto da ke..jate... J.beno moramo na sve zivo naci zamjerku ... Iskreno j..e mi se za prevod ... Tacno kod nas grobara je bitno samo da se pljune, pravi srbi u punom svom sjaju ... sta god da valja treba naci nesto na sta ces se nakaciti i serendati ...

Niko nam ne valja, nista nije dobro ... Ok klub je u debelom q.rcu ... ali brate dokleeee
 
Последња измена:

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.666
Reaction score
2.844
Локација
Humska ulica
Jos jednom dobrodao Bibras....nas Iniesta.Da pokidas i da nas vodis do titule.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top