Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Прелазни рок, лето 2019. (Радио Милева)

Статус
Затворена за писање одговора.

MS22

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2012
Порука
505
Reaction score
665
Локација
Beograd
@JasminaT Devojka je radila obe vrste prevoda posto je ona pricala uporedo sa Savom i prevodila Asanu... A dok je Asano pricao ona je cutala i cekala... Ali to je najmanje vazno...

Naravno da Biljana Obradovic nema potrebno znanje engleskog jezika ali meni smeta sto klub dovodi jedno od najvecih pojacanja u poslednjih 10 godina i sad kad nema sta da se opljune na tu temu onda ajde da smislimo sta cemo pa preko Biljane i njenog prevoda...
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.761
Reaction score
55.354
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Pa ne bi imao pravo ni tada... To je moja poenta... Znam ja kako funkcionise Barsa i nemam nista protiv toga, ali kod nas bi za 100e morala da se dobija dozivotna clanarina... Ili da bude 30e... Posto tu ne bi trebalo da bude poenta u parama nego u masnovnosti ljudi koji izglasavaju promene...
Na stranu sto ova ideja ne može da se ostvari posto nikom ne odgovara da postoje nezavisni glasovi, ali nije ovo komunizam pa da se dele resursi, uostalom i taj novac je stepen zrtve koju je neko spreman da plati za kupovinu da kažem “akcija” u klubu, za 30 e mogu i cigani da kupe pa da se sprdaju. Ali za tako nešto bi trebalo 10 000 x 1000 e.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.437
Reaction score
40.888
Локација
Žrnov
Slažem se da je Natcho jedno od najvećih pojačanja u poslednjih ne znam ni ja koliko vremena, ali baš zbog toga je sve moralo biti na perfektnom nivou, uključujući i prevod.
Simultani prevod podrazumeva prevođenje iz kabine, uz korišćenje adekvatne opreme, istovremeno sa govornikom, gde taj prevod sluša veći broj slušalaca, obično preko slušalica, jer se govornik prevodi na više jezika (slučaj na konferencijama, predavanjima, haški sud koji je neko pomenuo). To što je ova devojka radila (prevođenje Asanu dok Savo priča) je treća vrsta usmenog prevođenja koje se zove šušotag ili šišotaž, a konsekutivno je bilo kada je prevodila šta Asano kaže.
 

MS22

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2012
Порука
505
Reaction score
665
Локација
Beograd
Citava poenta mog posta je bila u tome da je ta devojka prevodilac i da nema smisla porediti nju sa novinarkom, a da li se vrsta prevoda naziva ovako ili onako je stvarno bas manje vazno... Mi smo jedini narod na svetu koji se lozi da je mnogo vazno znati engleski jezik, sto mene strasno nervira. Opet pominjem Emerija, covek radi sa fudbalerima iz milion zemalja, u engleskoj, govori engleski gore nego Biljanina baba, Zeljko Obradovic takodje, pa to nikome ne smeta... Meni smeta milijardu stvari u i oko kluba ali deplasirano je pricati o bilo cemu drugom u trenutku kada ovakav igrac dolazi u klub... To je kao kada bi mali alek dok se saginje kolonizatorima na otvaranju neke fabrike rekao neku glupost na engleskom i mi kazemo da je sramota da predsednik ne zna engleski a on covek izrovario zemlju i prodao i poklonio sve sto je mogao i sto nije...

@Стојанче Р.


Ja opet ne bih voleo da navijaci, vlasnici kafica, investitori i sitni krimosi kupe klub za 1000e...
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.175
Reaction score
18.448
Локација
U Kinšasi
Sramota je da FK Partizan 2019. godine nema osobu na mestu PR koja je istovremeno elokventna i na engleskom i na srpskom, a uz to je kulturna, ume pristojno da se ponasa, obuce itd. Pa to svaka ozbiljna firma danas ima. Biljana Obradovic je, kao i mnoge njene kolege na drugim pozicijama u klubu, nicim zasluzeno na mestu na kom se nalazi.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.437
Reaction score
40.888
Локација
Žrnov
@MS22 još jedna stvar oko koje se ne slažem sa tobom to je da je Biljana Obradović novinar. Osim ako ispred ne dodaš "samozvani". A videli smo danas šta znači novinar u Srbiji. A sve i da je novinar, to nije isto što i PR.
I naravno da nije bitno uvek znati engleski, ali ako si PR - onda moraš da ga znaš. I to ne na niovu snalaženja na nekoj turističkoj destinaciji.
Želimir ne mora da zna engleski, i može da ga zna kako ga zna, ali on ne pretenduje da bude PR niti prevodilac.
Nemoj da brkamo babe i žabe.
A hoćeš da kažeš da DV-u nije hendikep to što ne zna engleski?
 

NajboljiJeOn

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
245
Reaction score
351
Локација
Crna Gora
Upravo sto je koleginica @JasminaT rekla Natho jeste veliko pojacanja i bas zbog toga mora pres biti profesionalan. Nahvalili smo Natha, lozili se prekjuce , ispisali ne znam ni ja koliko stranica i sad smeta kad iskritikujemo ono sto jeste za kritiku?! Onakav pres juce nije smio da se desi ,da PR kluba kaze novinarima postavljajte pitanja ali kraca jer je ona nesposobna da zapamti prosto prosirenu recenicu. Uostalom imala je svesku na stolu pa sto nije zapisivala ako ne moze da pamti. Ja ne zelim vise da pisem o ovome ali me nervira kad neko napise umjesto da hvalimo dovodjenje Natha trazimo dlaku u jajetu. Ishvalili smo Natha, a ono juce nije bila dlaka u jajetu nego sramota.
 

MS22

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2012
Порука
505
Reaction score
665
Локација
Beograd
Mislio sam da je "novinar" :)
Sve se ja to slazem, nisam lud, ali baaas poslednje sto bih menjao u strukturi kluba je osoba za odnose sa javnoscu... Ima da se precisti i pocisti i kuso i repato odande pa onda da se pravi iz temelja... PR nije temelj... Vise mi se svidja uvid nekog od clanova koji su pobrojali koliko je para baceno na pitaj boga kakve igrace a mogli sno do sada 3 Natha da imamo...
 

Laze_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.627
Reaction score
8.455
Локација
Македонија
Posto vidim da moderacija digla ruke od Milevu da vas ja upozorim :D
Tema je prelazni rok ispisali ste nekoliko stranica za Bilju i prevode samo jos neki mod sa naostrenom sekirom fali :D
 

cuxon88

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
1.050
Reaction score
284
Локација
Zemun
Dosli smo od Asanovog do Biljinog poznavanja jezika, postajemo filoloski klub Partizan polagano.
Nego kad ce taj napadac? :D
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Čovek koji sjeba Partizan svojom nestručnošću je na mestu predsednika Partizana...
Generalni direktor koji treba obezbediti normalan rad našeg tima u sadašnjosti i budućnosti bi voleli da je glup i lud.Jer onda makar ne bi radio protiv Partizana namerno.
Sportski direktor je očigledno fantom koji sačinjen od ljudi koji su dokazano loše radili za naš klub.
U sve to nije OK ali ipak aj da se bavimo Biljom i njenom sposobnošću da prelomi jezik.
Bili me tuki za nju ,što se mene tiče ne mora da postoji PR za medije kad su sve ciganski orijentisani,ne treba mi ni da piše sastave po društvenim mrežama koji su prebojeni staro grčkom mudrošću ,ni da bude kulturna u prevodu ako Natko reši da kaže "jebaćemo zvezdu".
Onog trenutka kada se založila da grupa JNA svira na JNA i više puta imala sluh za nešto što dolazi od navijača Partizana kako bi to integrisala onde gde treba je meni ispunila očekivanja.
Sve bi promenio u Partizanu...i stolice bi opet menjao ,i semafor bi izmestio,igrače bi kao Vujošević maltretirao, sve kurčeve glavonje u upravi bi terao pred pun JNA da trče goli...Bilja bi mi opet bila poslednja na koju sam kivan
 

Kralj_Ponoci

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
33
Reaction score
22
Локација
Republika Srpska
Sramota je da FK Partizan 2019. godine nema osobu na mestu PR koja je istovremeno elokventna i na engleskom i na srpskom, a uz to je kulturna, ume pristojno da se ponasa, obuce itd. Pa to svaka ozbiljna firma danas ima. Biljana Obradovic je, kao i mnoge njene kolege na drugim pozicijama u klubu, nicim zasluzeno na mestu na kom se nalazi.

Nema to niko u Srbiji. Ko zna kako one dolaze do posla, one vosine i ciganske kurvetine, tacno im vidis u faci da ih trpa ko stigne, ni ova nasa sigurno ne prolazi nisa bolje/gore (kako kome odgovara).
 
  • Like
Reactions: MAK

kontraAV

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
1.042
Reaction score
3.529
Локација
Crna Gora
Kako bi nam legao Doumbia. Ajde jos ti da poslusas Bambija, da ti damo milion na ruke i 3 mio platu, pa da vecinski deo Srbije izrvsi harikiri.
Dumbiji moramo da platimo bar duplo od onog sto je dobio Natko, ipak su vazda skuplji bili napadaci, po logici stvari. Dakle, na platu 1.2 miliona cemo da mu damo, ali idu izbori, dace nam dobri duh radi mira u kuci.
 

101st Airborne

Početnik
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
70
Reaction score
77
Локација
Ne u Srbiji...
Aj na stranu cena, ali da li je čovek i dalje u toj formi? Poslednji klub Djirona, šta znam...sigurno nije zaboravio da igra, ali nemamo baš luksuz da pretplatimo igrače.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.690
Reaction score
23.019
Локација
Академија
Сви који бране Биљу, да појасним. Није она проблем, него само једна од последица проблема. А проблем је лоша управа која нам уништава клуб већ годинама и нема назнака да ће се ствари променити!
 

ElJefe

Početnik
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
120
Reaction score
301
Rizicno je placati Dumbiju velikim iznosom jer on je prije svega nekonstantan napadac, jednu sezonu odigra odlicno a sledecu lose, i tako zadnjih 10 godina naizmjenicno, sklon je povredama (u sezonama kad je malo igrao imao je ceste povrede, prosle sezone propustio 12 utakmica, pretprosle 13, a ima i prije toga istoriju povreda), a zadnjih 5 godina je u ociglednom padu karijere, mijenja klubove kao carape i pitanje je da li ce moci da doprinese, tu su i godine...(32+x :))
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top