Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

7DAYS EuroCup 19/20 - Put do Evrolige

Статус
Затворена за писање одговора.

Dzo

Grobar
Учлањен(а)
19.12.2008
Порука
286
Reaction score
942
Локација
013
Одбрана,фантастична.Тимски дух,првокласан.
Мали Трифуновић ће бити опасан играч,поседује ону 'даниловићевску' дрскост.
 

tribiani

Grobarčina
Учлањен(а)
02.03.2007
Порука
1.452
Reaction score
4.810
Rovovska borba, a opet u jednom trenutku 20 razlike... sad gledam, dva i po minuta pred kraj rezultat 4/4 18:2...
 

zimski

Grobar
Учлањен(а)
01.02.2014
Порука
571
Reaction score
2.191
Bravo momci, mozemo biti u padu forme, los dan, ali odbrana uvek mora da se pegla,sto sa nama i jeste slucaj.
Vidim vlada neko misljenje da ce Virtus garant do 5:1, ja sam ubedjen da oni gube u Istanbulu.
 

_Shone_

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.546
Reaction score
2.575
Локација
Tu..iza ugla...nema 200 metara
A njih odvali ova turska banda sa nekom ogromnom razlikom i mi drugi u krugu...

Batali brate kalkulacije. Dobijemo obe i kraj priče.
Mislim da se ne gleda ukupna nego medjusobna kos razlika tako da oni mogu da odvale Virtus i sa 50 razlike opet dzaba jer u istom odnosu pobeda i poraza opet bi bili ispod nas..
 

Deki

Grobarčina
Учлањен(а)
16.09.2007
Порука
1.547
Reaction score
3.854
Локација
Beograd
Za prolaz potrebno jos samo dobiti Trento. Za 1. mesto u grupi da Darusafaka dobije Virtus kuci i da se napravi krug gde dominiramo.

A skoro sigurno prednost domaceg terena zakljucno sa finalom imamo ukoliko dobijemo u Bolonji.

Posle 4. kola i dalje smo najbolja ekipa Evrokupa.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.009
Reaction score
26.074
Локација
ante portas
Prvo ova Darusafaka nam nikako ne leži.
Jači su fizički od nas i imaju neverovatne atletske igrače.
Jbt ova njihova dvojica dugorukih Hamilton5-Jones-4 uvek ruke na obruču kad im spoljni igrači šutiraju i uvek na skoku. Nekako im lopta ide u ruke ko magnet.
Tu nam je i najveći problem bio jer Jankovic,Zagorac,Bircevic sporije grade koš i sporije reaguju na odbitke.
Drugo preuzimaju sve u odbrani , teraju te da igraš napad do samog kraja .
Sreća imali smo odgovor u prvom Gordića, a u drugom Jaramaza tako da uz sjajne sekvence u odbrani sve zajedno pobeđen meč.
Imalo smo strpljenja hvala Bogu toga sam se plašio,a ovakav protivnik traži strpljenje u napadu i pamet.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.363
Reaction score
37.714
@_Shone_
U eventualnom trouglu stvari za sada stoje ovako:
Partizan 2-1 +28
Virtus 1-1 -7
Darušafaka 1-2 -21

Ali, sve to pada u vodu ako u Bolonji budemo pravi. Iskreno, ja se više brinem za Trento kući nego Virtus tamo.
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
Birca i Zagor su danas pokidali u odbrani i na skoku pogotovo Rade koji je bio na svakom defanzivnom...Nadam se da je sa Mozlijem potpisan novi ugovor, covek dok moze treba da igra kod nas neverovatan je
Nadam se da je sve ok sa Pejdzom
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.865
Reaction score
9.920
U eventualnom trouglu stvari za sada stoje ovako:
Partizan 2-1 +28
Virtus 1-1 -7
Darušafaka 1-2 -21

Ali, sve to pada u vodu ako u Bolonji budemo pravi. Iskreno, ja se više brinem za Trento kući nego Virtus tamo.

Nadam se. Kvalitet imamo. Timski. Individualno su jaci verovatno.

Samo da ne bude problem sto je u trouglu sada moglo da bude lako +50 trenutno stanje,umesto +28
 

Brabas

Početnik
Учлањен(а)
10.06.2016
Порука
184
Reaction score
279




Majkan

@Catch1Release

"Od momenta kada je stekao pravo nastupa za Partizan u ABA ligi, Uros Trifunovic je na parketu proveo ukupno 64 min u ABA i jos 81 min u Evrokupu. U istom razdoblju, Marko Pecarski je proveo ukupno 60 min na parketu u ABA ligi nastupajuci za FMP. "

Prekopirano sa tvitera.

S tim u vezi pomenuo bih i reakciju Trinkijerija na konstataciju o igri Trifunovića, gde je u odgovoru novinaru pohvalio malog i rekao kako teren sve govori, jasno i prilično rezignirano aludirajući na metiljavog Peinersa. Navijam za malog Trifu da i u ovim narednim utakmicama iskoristi svaki sekund na terenu pametno.
 

Alex B

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
448
Reaction score
2.542
Локација
Novi Beograd
Neka ova utakmica bude Radetova šok terapija. I dalje računam da će nam on biti X faktor u osvajanju svega što se može osvojiti, jer to zaslužuje prevashodno zbog ljudskih kvaliteta, ali to ne sme biti plod slučajnosti, već predanog rada i slušanja trenera! Poslednja četvrtina je model kako on treba da igra. Pošto ga ima svuda, participira u igri, poeni će samo doći! Keep calm
 

Sony PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2008
Порука
4.521
Reaction score
1.313
Локација
Tamo visoko, za brda ona...
Teska utakmica, kvalitetna partija, velika pobjeda!
Bravo momci, bravo Partizane!!!!

Cak ovih +12 na kraju i nije toliko lose, s obzirom da ostavlja prostor Darusafaki da sa motivom igra poslednje kolo.

Korak po korak.
 

Batigol

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
825
Reaction score
3.854
Dobili smo veceras jednu vrlo dobru ekipu. Nismo im dozvolili da odigraju svoju najbolju kosarku, sve je proteklo bez vece nervoze, tenzije, problema. Ne bih se bunio da ovako protekne svaka nasa utakmice kod kuce do kraja sezone.

Sad idemo u Bolonju po prvo mesto.
 

Tano

wadepartizan
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
575
Reaction score
2.928
Локација
Universe
yo5LNV.gif

Gvx3my.gif
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Prezadovoljan sam ovom pobedom jer sam iskreno pomalo strepeo pre meca, ne zbog toga sto mislim da nismo bolja ekipa od Darusafake, vec vise zbog tog naboja i pritiska koji je ovaj mec nosio kao "biti ili ne biti" za nas. Na kraju se sve dobro zavrsilo i zasluzeno smo dobili.

Fenomenalnom odbranom smo dobili ovu utakmicu. Imali smo periode kada ovi nisu davali kos i po 6-7 minuta, u drugoj cetvrtini kada smo pravili razliku i na pocetku poslednje kad mislim punih 7 i nesto minuta nisu mogli do kosa... Svi su momci peglali strasnu odbranu. Prva cetvrtina u grcu, nije nas islo u napadu, ovi bili nesto raspolozeniji, posebno onaj Hamilton... U drugoj smo vec poceli da igramo i napadacki a pre svega zahvaljujuci odlicnoj energiji i roli Gordica, Mozlija pa cak i malog Trifunovica koji je bio bolji i korisniji nego Zagor... Treca je bila bas teska... odlepimo se na +15 pa nas spuste na samo +6 za strepnju i brigu... ali... Proradio Jaramaz, a i Zagor koji je bio katastrofalan u napadu medjutim po meni mozda i kljucni poeni onih 2+1 za prekid crne serije bez naseg kosa kad smo pobegli na +12 (55:43)... posle i ona trojka Jaramaza i ona 4 bacanja (3 pogodio) + malo Voldenova uglavnom precizna bacanja (7/8 imao) i eto nas i na +22... Posle je bilo otaljavanje posla, iako su spustili razliku svi smo znali da je to TO i da je pobeda nasa sa zelejnom razlikom iznad +3.

Statisticki... Bacanja ,standardno po naski, bude tu skoro 10 promasenih mada je ovo i ok jer smo znali i gore 71,4% (20/28), za dva solidnih 48,3 % (14/29) a za tri tek 25 % (7/28)... ali smo ih zamalo nadskakali (39:37) i iako nije bila neka velika razlika u skokovima ipak mi se cini da smo bolje gradili, posebno taj defanzivni skok (27 defanzivnih skokova)... Imali smo tek 11 asistencija, oni 13 ali izgubili smo manje lopti (mi 14, oni 18)...

Sto se igraca tice... nismo imali mnogo raspolozenih za sut, ali odbranu su svi peglali... Od zapazenijih svakako Jaramaz potom Novica (11 poena, za dva 2/6, za tri 1/2, bacanja 4/4 + 5 skokova), Mozli brat kidalica, iako je dao tek 4 poena ali njegova igra nije u poenima vec u razbijanju u odbrani a nakupio je i 8 skokova, pomenucu jos svakako Gordica (10 poena) i Voldena (9 poena) kao i odlicnu rolu u prvom poluvremenu malog Trifunovica (5 poena)... Ostali slabiji ali Pejdz nije mnogo ni sutirao (tek ukupno tri puta) ali opet samo 2 poena a nas najbolji suter iako ga protivnici sve bolje cuvaju i opet bez trojke (0/2)... Birca ko Birca ali dade onu jednu bitnu trojku... MeKadu igrao malo i bez suta... Janker takodje manja minutaza i mrsav ucinak a Zagor... Zagor k'o Zagor... Lose, uzasno... nece sut... ali kida u odbrani i daje onih 2+1 kao sto rekoh bas kad nam je trebalo... podrska za njega ali i za sve koje nije islo - krenuce ih u sledecoj !!! Tomas, neverovatno mala minutaza ali uspeo da postigne trojku.

Hala je bila prepuna, iako podaci govore da je bilo 7.467 po sajtu Evrokupa mislim da je bilo bar 1000-1500 vise... Navijanje necu da komentarisem s obzirom ko vodi ali ostali navijaci su davali maksimalnu podrsku timu sto je i znacilo da izadjemo na kraju svi kao pobednici. Idemo dalje, boricemo se za prvo mesto dok postoji i poslednja sansa. Ide prvo prigradski derbi a onda u Bolonju na pobedu. Mozemo mi to, jer mi smo PARTIZAN !!! (ps. podsetih sad na Djukica :D)
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top