Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

7DAYS EuroCup 19/20 - Put do Evrolige

Статус
Затворена за писање одговора.

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.320
Reaction score
37.458
Pa sve da ih dere i 130, na nas to ne utiče. Nama je bitno da Darušafaka ostane do kraja u borbi za prolaz, dobili Trento 1 ili 101, isto je.
 

Sony PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2008
Порука
4.498
Reaction score
1.223
Локација
Tamo visoko, za brda ona...
U slucaja poraza, i recimo minimalnog, od 1 razlike, nama za prvo mjesto treba pobjeda Darusafake u poslednjem kolu od najmanje 8 razlike.

U tom slucaju bi Virtus imao -14 a Darusafaka -13 kos razliku.
Mi +11.

No, da mi ipak pobjedom odmah osiguramo prvo mjesto.
 

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
U slucaja poraza, i recimo minimalnog, od 1 razlike, nama za prvo mjesto treba pobjeda Darusafake u poslednjem kolu od najmanje 8 razlike.

U tom slucaju bi Virtus imao -14 a Darusafaka -13 kos razliku.
Mi +11.

No, da mi ipak pobjedom odmah osiguramo prvo mjesto.

Da li možeš da mi objasniš zašto nam u slučaju poraza od Virtusa od recimo koš razlike treba pobeda Dačke protiv žabara više od 8 razlike u poslednjem kolu za prvo mesto? Toliko je prežvakana ova priča, ali mi ništa nije jasno.. U potencijalnom krugu od 3 ekipe sa skorom 4-2, mi imamo najbolju koš razliku kako god okreneš (pod datim uslovima koje si ispisao, recimo poraz od koš ili pola koša), imamo najbolji međusobni skor sa obe ekipe i zašto opet zavisimo od toga koliko će Dačka dobiti Virtus da bi mi bili prvi u grupi?


A ovaj raspali Armani bi mogao nekad nekog dobiti jebem im mater.. Valensija baš ima dobre šanse za top 8, jer ovi retardirani timovi poput Armanija i Himkija dobiju svake prestupne godine. Žali Bože tolikih para. Fener bi trebao da uleti u 8, ali teško da će biti tp umesto Valensije..
 
Последња измена:

Nemke PFC

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
427
Reaction score
396
Локација
Beograd
Tek ako izgubimo od Virtusa 18+ razlike, onda bi nas interesovala razlika i sa te utakmice.

Ali valjda se kalkulacijama necemo baviti posle sutrasnje utakmice.
 

Batigol

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
825
Reaction score
3.854
Ljudi, ako nesto treba da poznajemo, to je kako funkcionisu krugovi/ trouglovi u kosarci :D

Dakle:

Ako pobedimo Virtus, sve je jasno sta i kako, tu onda i nece biti trouglova.


Ako izgubimo (ne daj Boze):

1. Nas poraz do 17 razlike (ukljucujici -17) + minimalna (ili bilo kakva druga) pobeda Darusafake nad Virtusom + pobeda nasa pobeda nad Trentom = prvo mesto

Primer:

1. Partizan +28
2. Virtus -7
3. Darusafaka -21

Virtus - Partizan 77:60
Darusafaka - Virtus 65:64
----------------------------
1. Partizan +11
2. Virtus +9
3. Darusafaka -20
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.008
Mislim da ne mora Darušafaka da pobedi 8 i više, pod uslovom da mi ne puknemo 18+, ali otom potom... nama sutrašnja, odnosno današnja pobeda otvara put do finala i tako treba razmišljati.
 

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
To je sve što sam hteo.. Nije mi bio jasan komentar iznad, pa sam se već zapitao za svoj intelekt i prostu matematiku ::)
Svakako, sutra na pobedu, koja bi maltene osigurala prednost domaćeg terena do kraja takmičenja!

Zahvaljujem na odgovorima
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.320
Reaction score
37.458
...Ako izgubimo (ne daj Boze):

1. Nas poraz do 17 razlike (ukljucujici -17) + minimalna (ili bilo kakva druga) pobeda Darusafake nad Virtusom + pobeda nasa pobeda nad Trentom = prvo mesto...

A recimo pobeda od 32-33 razlike? :D

Ima tu malo više računica i kombinacija. Nije nama sigurno prvo mesto u tom trouglu čak ni sa minimalnim porazom u Italiji, ali najbitnije jeste da pobedom večeras ostavljamo Turke i Italijane da se kolju za prolaz, a nama se smeši prednost domaćeg terena do kraja. Bolonja mora pasti.
 

Deki

Grobarčina
Учлањен(а)
16.09.2007
Порука
1.544
Reaction score
3.822
Локација
Beograd
Pobeda veceras bi bila veliki korak ka Evroligi i ka evropskom trofeju.
Pobedom veceras mi navijaci bismo dobili priliku da igramo bitnu ulogu u tome i da svoju zelju za Evroligom prenesemo na igrace i damo im dodatnu energiju da preskoce svaku narednu prepreku.

Napred Partizan
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.320
Reaction score
37.458
Apsolutno pobeda treba da bude cilj, ali mislim da treba skrenuti pažnju i na druge scenarije, posebno zbog ljudi koji to očigledno tumače pogrešno. Vidim da većina gleda tu razliku od +18 kao neku važnu brojku, a zaboravlja da je to bitno samo u slučaju da se na kraju nađemo poravnati na tabeli jedino sa Virtusom. Do toga više ne može doći pa ni tih +18 nije više toliko važno.

Kao što rekoh ranije, postoji milion kombinacija, a samo su tri utakmice ostale u našoj grupi. Mi možemo proći dalje čak i ako izgubimo sve do kraja, a Virtus pobedi u Turskoj. Isto tako, poraz sutra od samo 1 razlike nam ne garantuje prvo mesto, jer Darušafaka ima šansu da nas preskoči ako odvali Virtusa.

Ono što jeste važno reći je da "magična" brojka više nije +18 nego +28. Zašto? Pa nas najviše zanima eventualni krug tri ekipe. Trenutno je stanje:

1. Partizan +28
2. Virtus -7
3. Darusafaka -21


Sa eventualnim porazom manjim od 28 razlike mi na toj mini tabeli ostajemo u plusu, Ako bi recimo to bilo 27, onda bi tabela izgledala:

1. Virtus +20 (utakmica manje)
2. Partizan +1
3. Darusafaka -21 (utakmica manje)


Ovo "tera" Darušafaku da juri +21, a Virtus sa druge strane ne sme da "da" više od 20. Sve manje od 21 za Darušafaku znači da smo Virtus i mi prošli, sve iznad 21 znači da smo Darušafaka i mi u TOP16.

Ukoliko bi izgubili sa tačno 28, onda je zanimljivo jedino šta se dešava ako Darušafaka dobije 21. U tom slučaju tabela bi izgledala:

1. Virtus 0
2. Darušafaka 0
3. Partizan 0


U ovom slučaju se gleda ukupna koš razlika u TOP16, a tu bi situacija sa navedenim razlikama (a bez našeg meča sa Trentom bila):

1. Virtus +30
2. Darušafaka +25
3. Partizan +25


Jasno je da bi nas +1 protiv Trenta poguralo ispred Turaka, +6 bi nam donelo prvo mesto. Ovo znači da sa porazom do 28 u Bolonji i pobedom nad Trentom od 1 razlike, mi ne možemo ispasti.

Rekoh već, ima tona kalkulacija od kojih glava zaboli. Možemo i da izgubimo 50 pa da prođemo, možemo mnogo manje pa da ispadnemo. Ne bih sve ovo ni pisao da se ne pojavljuje mnogo pitanja i podpitanja, a većina ljudi ponavlja tih 18 kao nešto presudno u slučaju poraza.

Večeras na pobedu i jedino pobedu, sve ostalo je nebitno. :ziveli
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top