Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

ANKETA | Sezonske FK Partizan

Da li posedujete sezonsku kartu za FK Partizan i da li prisustvujete utakmicama?

  • Imam i redovno idem na utakmice

    Votes: 21 17,6%
  • Imam ali nisam redovan na utakmicama

    Votes: 10 8,4%
  • Imam ali ne idem na utakmice

    Votes: 2 1,7%
  • Nemam ali redovno prisustvujem utakmicama

    Votes: 6 5,0%
  • Nemam i nisam redovan na utakmicama

    Votes: 42 35,3%
  • Nemam i ne idem na utakmice

    Votes: 38 31,9%

  • Total voters
    119

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.740
Reaction score
11.333
Локација
.
Kao što naslovno pitanje ankete kaže, zanima nas koliko ljudi međ grobarijom poseduje sezonske i koliko ih koristi. Glasanje je anonimno, komentare možete dati u temi. Izvolite...
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.157
Reaction score
14.443
Локација
Brdo Banovo
Imam. Kriv sam :D

Za poslednjih deset godina, imao sam sezonske propusnice osam ( na kurac) puta. Dve od tih kao pokloni, jedna snalazenje i ostalo "moje" delo.
Najvise utakmica ispratio tada kada nisam imao godisnje, kad sam sam sebi obecao da necu otici na vise od dva meca.
Sve su bile za Istok.
 

Grncarija

Grobar
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
1.383
Reaction score
5.165
Локација
Beograd
Sezonska za fudbal se isplati ako odete samo na utakmice kvalifikacija za Evropu i derbi, tako da preporučujem svima koji gledaju barem 5-10 utakmica godišnje da je uzmu.
 

zzzz

Grobarčina
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
1.252
Reaction score
3.716
Poslednjih 20 godina možda 3 sezone nisam uzimao godišnju, bojkot 2006,2007 I koronarna 2020/2021, ne sećam se da sam jos neku sezonu preskočio. Do 2011 jug, posle toga istok. I pored sranja na tribinama, svakakvog fudbala, besmisla domaće lige, steeplechase u hodnicima... osećam se kao kod kuće na stadionu, uz retku mogucnost da mozak isključim iz svakodnevnice.
 

MAK

Grobar
Учлањен(а)
14.03.2016
Порука
629
Reaction score
2.051
Uzmem sezonsku,dodjem kući i čujem da je Marko Nikolić napustio klub. Zovem odmah da vratim,kažu može ako imam račun koji sam odmah bacio kad sam izašao iz Ticketline-a
Kažem sebi: magarčino nikad više.
Inače u ovom veku kupio sam je za oko 10-12 sezona.
Uvek zapad
 

Haris_Brkić

Grobarčina
Учлањен(а)
29.07.2022
Порука
1.016
Reaction score
7.635
Nemam i neredovan..nije mi bas blizu,a i posao ne olakšava situaciju. Kada god mogu uglavnom, na Istoku sam
:napred-partizan:
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Nemam sezonsku, idem povremeno, možda svaku drugu ili treću. Imam besplatne karte, jer je firma za koju radim honorarno sponzor kluba.

Sezonske sam kupovao u sezonama 14/15 15/16 i 16/17. Od kad je Marko otišao zbog uprave, zakleo sam se da neću dinara dati u klub.
 

markic

Grobarčina
Учлањен(а)
20.03.2007
Порука
2.947
Reaction score
1.196
Немам сезонску и не идем на утакмице.
У последњих 20 година нисам имао сезонску само кад је био бојкот. Ишао сам на све утакмице на ЈНА. Организвао сам своје време тако да на утакмицу увек могу да одем. Дешавало се можда да некад нешто баш не могу да уклопим, али то је било макс једна или две текме по сезони. Прошла сезона ми је била најслабија где сам пропустио можда 4-5 утакмица. На гостовања много чешће нисам ишао него што сам ишао, али хватао сам и то кад могу. Прву деценију сам провео на југу, а последњих десет година сам био на истоку. Никад као део организованих навијача. На југу сам навијао, наравно, а после сам прешао на "седење" око улаза О.
После сцена са почетка ове сезоне, о којима сам већ писао, преломио сам да више не идем. У том периоду сам био у Мароку и планирао сам да узмем сезонску чим се вратим, али сам се онда предомислио.
Искрен да будем, ја фудбал више скоро да и не пратим у смислу да гледам утакмице на ТВ-у. Моја душа је навијачка и јако ми је тешко да пратим преко ТВ-а знајући да стадион више није део мог живота. Испратим резултате и волим да Партизан победи, али није ми посебно стало да гледам.
Да ли ћу се вратити некад....можда. Одлука је била тешка, али се нисам покајао. Ако се некад нешто промени (не знам ни сам тачно шта), сигурно ћу се вратити.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.757
Reaction score
55.310
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ja imam uvrnutu logiku i vidim da sam jedini pa da objasnim.
Kupujem sezonske, ne idem na utakmice iz ličnog revolta.
Na utakmice sam prestao aktivno da idem nakon Genka i tada sam osetio atmosferu i šta će se sve stvoriti nakon toga, većina se seća onog sa zastavama.
U međuvremenu sam otišao par puta više iz nekih starih drugarstava itd ljudi koji i dalje idu itd.
Ne bih da ubeđujem ljude u bojkot pa s te strane ne bih da objašnjavam zašto mislim da bi stadion trebalo da zvrji prazan, ali meni je sumanuta cela priča sa obezbeđenjima, agentima vol. 2 itd.
S druge strane manje više redovno kupim sezonsku. Ako nekom treba i pozajmim je a nekad ne znam ni gde mi je. Meni je to neki vid logike da je to kultura koja treba da ostane sa FKP bez obzira na upravu i podrške klubu. Isto kao što mislim da treba da plaćam poreze bio na vlasti vučić, đilas, čeda ili šešelj, to su za mene nezavisne stvari od vlasti i stvar sistema koji treba da bude nepromenljiv.
Eto moja (čudna verujem za mnoge) 2 centa.
 

Špaca

Grobar
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
260
Reaction score
1.042
Korektnosti radi, na ovoj temi sam glasao kako sam glasao jer mi se učinilo da je anketa za sezonske za KK Partizan, s obzirom da sam ušao sa mobilnog a već sam u godinama da i sa naočarama jedva pratim sadržaj sa telefona. Tek kada sam video da je postavljena druga anketa za KK shvatio sam grešku. Tako da bi pravilno glasanje ovde bilo: nemam sezonsku i nisam redovan na utakmicama. Sezonske ne uzimam već više od 10 godina, odnosno od prve velike podele. U 80-tim i 90-tim sam uzimao za jug, naokn toga istok, a sada samo pojedinačne karte i to na izričite molbe sina dok još malo ne poraste da ide sam na utakmice.
 

markic

Grobarčina
Учлањен(а)
20.03.2007
Порука
2.947
Reaction score
1.196
@Стојанче Ристевски

Поздрављам твоју логику. Има ми смисла, и идеја је скроз у реду. Можда сам и ја могао тако да урадим...можда будем тако радио догодине, ако не одлучим да се вратим.

Него, не јављам се због тога поново, већ хоћу само да разјасним да ни мени није намера да објашњавам исправност моје одлуке и позивам људе на бојкот. Не мислим да је моја логика апсолутно исправна. То је јако тешка одлука. Ми сви овде волимо Партизан, али различито процесирамо неке ствари. Све је то нормално. Имам добре другаре који још увек иду на фудбал и немам ни најмањи проблем са тим, нити мислим да сам већи Гробар од њих....нити мислим да сам ја уопште позван да мерим нечије гробарство. Тешка је ситуација и неко реагује овако, неко онако.
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.157
Reaction score
14.443
Локација
Brdo Banovo
Vezano za @Стојанче Ристевски i uvrnutu logiku, jedan moj jako dobar prijatelj kupuje sezonske za kako on kaze alternativne sportove- rukomet, odbojku, vaterpolo.
Apsolutno sam siguran da nije godinama otisao ni na jednu od tih utakmica.
Fk i kk propusnicu nije uzimao od Vujosevica i Marka Nikolica.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.428
Reaction score
40.814
Локација
Žrnov
Moj stav je da svako ko ima decu treba da ide na stadion i u halu, da vodi decu i u skladu sa njihovim uzrastom- objasnjava im trenutnu situaciju, zašto se nešto (ne)dešava
Mene je moj otac vodio na stadion- najlepse uspomene koje imam. Odgajili smo 3 nova Partizanovca takvim pristupom.
Partizan nisu ni Djura, ni Vučelić, ni Ostoja, ali ni Dule, Marko ili Željko.
Odlazak na stadion nije ista tema kao sezonska. To je u velikom broju slučajeva i pitanje finansija. Npr, mi nikad nismo kupovala sezonsku za KK- uvek nam je bilo preskupo da kupimo barem 2, jer idemo uglavnom porodicno, kad god možemo. Išli smo zato uvek na ABA i domaću ligu, retko na EL.
Generalno je nebitno da li idete u halu ili na stadion. Idite gde možete/želite.
Mislim da je možda za nijansu bitnije da se ide na stadion, da se bodre ti igrači, da znaju da nisu sami.
Kao što je normalno da se plaća porez, bez obzira ko je na vlasti (slažem se tu 100% sa Stojačetom), tako treba da bude normalno da se ide na stadion.
 

њакви

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2021
Порука
539
Reaction score
2.161
Локација
45
Имам сезонску, идем редовно и тренутно не видим како то може да се промени. Некада одем више због другара којег не виђам често, али и да сви одустану вероватно бих сам са собом ишао, не би ни било први пут. У последњих 10 година сам добровољно пропустио само последња 2 дербија у рупи (фала тренеру). И још неке мање утакмице које пијан заборавим и да се играју, али то не сматрам плодом своје воље:D
 

Goginhosa

Grobarčina
Учлањен(а)
03.01.2015
Порука
1.263
Reaction score
6.961
Nemam i ne idem jer ne zivim u Srbiji. Dodjem na neke kada se zateknem u Beogradu. Mozda 1-2 godisnje. Nekad na moju zalost ni toliko.
 
Учлањен(а)
20.07.2019
Порука
326
Reaction score
1.282
Локација
Београд
Имам сезонску и идем редовно на утакмице. Раније сам пропуштао утакмице (типа пре 10-11 година) јер ми било глупо да идем сам. Сада се највише кајем што сам то радио, зато већ годинама идем на стадион кад год могу и то је врло често у соло варијанти. Чак и ако није погодан термин, трудим се да се организујем како бих могао да одем на утакмицу. Наравно, то није увек могуће и зато "хвала" арениспорт што се некада суперлигашки фудбал игра у сред радног времена (нпр. среда у 16 часова).

Одлазак на стадион сматрам јако битним делом мог живота и није фраза када кажем да ме то испуњава. Имао сам и расправу са девојком око тога јер ме је прозивала да наша виђања договорам искључиво онда када није утакмица Партизана, али је ипак прихватила да сам "просто такав". Једино што замерам себи је што генерално не идем на гостовања ван Београда.
 
Top