Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dres Partizana - nekada i sada

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

PFC_D

Guest
sunce ti jebem, pogledaj Mocu vukotica u JIK banci... :buhaha

kada ovo pogledam, dobra je i kappa... :)
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Jeste, to je jedan od najlosijih ikada...meni je ovaj totalno beli dres sa kragnom vrh, nema dalje...
 

Sale SK

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
2.501
Reaction score
646
Локација
Skopje,Republique de Macedoine
pored kappa znaka na grudima i rukavima, gledaj kako igracima izgledaju ramena i koliko je rukav siri...onaj prethodni je bio uzi...a ovaj sad ima i belu liniju iznad crne strafte
definitvno je promenjen, detalji al promenjen...i kad se uporede ruzniji je ovaj novi. Meni licno izgleda kao replika sa buvljaka

I na zadnjem delu novog dresa ima jedna bela strafta sa strane koja ide preko celog dresa.Ranije je ceo zadni deo bio skroz crn(fotografija Partizan-Vosa,Diarra,na partizan.rs).Izvrsili su male korekcije,ali mi ovaj dres izgleda mnogo lepse.Pogotovo sa novom crno-belom reklamom.
I ubudeci bi moglo da se razgovara sa sponzorimo da se reklame malo koriguju.Vecina njih nece pristati,jer logo je logo,ali vredi probati.Eto sa MSI smo uspeli,mada iskreno nikad nisam verovao da ce se sloziti.Mislim da cemo u Evropi igrati sa plavim MSI,jer je ipak to njihov originalni logo.U Srbiji i na Balkanu ionako 90% ljudi nema pojma sta je to MSI i kakva je firma-kompanija.IMB ili MSI ili AIG isto im je :D.Zato su se valjda ljudi slozili.
PS Svi pamtimo onu zelenu superfund na crno-belom dresu.Nikad vise.Sa druge strane,verujem da su taj superfund svi urezali u glave bas zbog toga sto je toliko strcio.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Mislim da cemo u Evropi igrati sa plavim MSI,jer je ipak to njihov originalni logo.

Добро мислиш. :wink: Али реклама ће у европским утакмицама бити плава не због МСИ-ја, већ зато што је већ раније пријављен изглед дресова за европске текме, укључујући и плави лого на дресу.
 

Sale SK

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
2.501
Reaction score
646
Локација
Skopje,Republique de Macedoine
Мислиш на Лигу Европе!?Јер смо квалификације ЛШ већ играли са логом W на дресу.А и дрес нам је био различан.Мало додуше,али није скроз ист.Иначе,нисам знао да у Евро-утакмицама не може да се промени боја рекламе на дресу.Али чак и кад би могло,мислим да би те утакмице играли са оригиналним плавим логом MSI.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Да, Лига Европе. Ове сезоне је ЛЕ налик на ЛШ у смислу тих стандарда и процедура, све се дефинише пре старта лиге.
 

Sale SK

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
2.501
Reaction score
646
Локација
Skopje,Republique de Macedoine
@ Crno-beli
Odakle ono plavo MSI opet?A beli dresovi-prelepi.Jos da su "gace" crne...pa da se vratimo u proslost...
 
Последња измена:

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.272
Reaction score
34.111
Локација
vaginamandibularia
logično, crna varijanta važi samo za crno-beli dres. Skroz jednobojan povlači za sobom plavu varijantu logoa sponzora.
 

PFC_D

Guest
gledam nesto dresove u kojima trenutno igramo (na zadnje 2 utakmice...)

katastrofa, pogledajte ovo...
iako ne volim neke preterane detalje i slicno, da nas dres izgleda gotovo identicno kao dres od pre 30 godina (kada izbacimo reklamu), mislim da je sramota... Mislim da je prioritet da se na kraju sezone Kappi i njenim zajebancijama zahvalimo...
 

Прилози

  • 1977_78_Lig_1024.jpg
    1977_78_Lig_1024.jpg
    97 KB · Прегледа: 92
  • tim_2009_10.jpg
    tim_2009_10.jpg
    69,5 KB · Прегледа: 87

TokyoPFK

Grobarčina
Учлањен(а)
22.01.2008
Порука
1.114
Reaction score
4.041
Локација
Београд
Sto katastrofa? Ja bi bas voleo neki 'retro' dres Partizana.
Meni je ovaj super, a najvise bi voleo neki dres koji smo imali pre 20ak godina.

Sta ce nama dres koji uopste ne lici na neki stariji dres?
 

PFC_D

Guest
donekle se slazem, ali...

prvo ako prave retro dres, neka naprave neki lep. imamo toliko lepih dresova (66. 85, 86, 87... ) ...

drugo, nije kappi bila namera da napravi retro dres, nego da nas skine sa kurca...
ovakav dres je mogla moja baba da sasije, bez zajebavanja...

trece, neozbiljno je da mi u svakoj sezoni nastupimo u 5 garnitura crno bele opreme od kojih se nijedna nesto posebno ne istice. svaka cast kappi sto je svake godine drugi dres izbacila, ali u toku sezone ovakva zajebavanja, kappa znak na rukavima, pa na ramenu... koji im je...

cetvrto, ko sto nekoliko puta rekoh... hocu tanke pruge !!


dosad sam imao stav da kappa nije nesto, ali ajde moze da prodje. sada sam presao u fazu da jedva cekam da joj vidim ledja...
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
ovaj dres sada nije original vec se sije ovde kod nas, zato i ovako ocajno, fuserski izgleda...kao sa buvljaka.
 

VUGA

Grobar
Учлањен(а)
26.06.2009
Порука
314
Reaction score
1
Ovi sivi dresovi Juventusa sa crnom i belom prugom su po meni prelepi. Mislim da nebi bilo lose da i nama ovakvi budu jedna od rezervnih varijanti. Slicni onima u kojima smo igrali u Portou u kupu UEFA.
 

PFC_D

Guest
QUOTE=WebGazda;226895][SIZE=-1] Ako želite da kupite original dres FK Partizan to od danas možete uraditi na web sajtu "Srbija Online shop". [/SIZE]

[SIZE=-1]Cena dresa je 59 evra, ali ako ste član našeg foruma za diskusije, ili samo posetilac našeg sajta, dovoljno je da to naznačite prodavcu i dobićete popust. Cena za vas je samo 50 evra. [/SIZE]

[SIZE=-1]Uskoro, original dres KK Partizan.[/SIZE]

Samo da naznačim da ovaj forum, ili sajt partizan.NET nema ništa sa prodajom dresova. Znam da će se ovi iz marketinga FK opet ljutiti, ali šta da im radim. Možda jednog dana ukapiraju da navijači žele da kupe i originale a ne samo replike, a da za original ne plate 100 evra.[/QUOTE]

svaka cast nasem Gazdi na akciji, ali ne bih ovu nakazu obukao ni da mi dzabe daju...

sto je mnogo, mnogo je...

kappa odlazi !


edit: sad provaljujem da je ovaj dres na slici u stvari onaj sa pocetka sezone koji vise ne nose, koji koliko toliko moze da prodje. ovo sto sada nose je sramota...
 
Последња измена од уредника:

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Pošto se, ne znam zašto, diskusija o dresovima nastavila na temi Original dres, pored ove stare, žive i zdrave teme, da se onda na nju i vratimo.

Očigledno je da kroz istoriju nismo imali baš mnogo sreće sa proizvođačima sportske opreme. Mada, uz sve manjkavosti, dresovi su nam oduvek bili ubedljivo najlepši. Malo ću da se osvrnem na dresove iz prošlosti, što po sećanju, što na osnovu slika.

Sve do 70-ih godina 20. veka naši (ali i evropski) klubovi nisu nosili dresove poznatih proizvođača. Poznato je da je prvi proizvođač sportske opreme koji je istakao svoj logo na dresu bio "Admiral", na dresu Leeds United-a, tamo negde 1973. godine.

Kod Partizana, tada, sredinom 70-ih preovlađuju prugasti ili čisti beli dresovi sa kragnom (po meni - simbol savršenstva i jednostavnosti) uz "Adidas" šorceve. Pojavljuju se i prve reklame - "Gas London", "Prokupac", "Simpo"...ali pojava reklama je bila povremena, institucija zvaničnog sponzora je tek kasnije postala poznata našim klubovima. Krajem 70-ih (1977, 1978) Partizan često nosi komplet "Adidas" opremu, uglavnom u beloj boji.

Od sezone 1978/79 Partizan sklapa prvi dugotrajniji ugovor, i to sa beogradskim "Sportom", ako se neko još seća sportske opreme sa čuvenim zvezdicama na rukavima. Sa ove vremenske distance dresovi su vizuelno bili sasvim pristojni, i skoro svake sezone izbacivana je nova garnitura. Nekada su to bili prugasti (široke pruge) a nekada čisti beli dresovi. Sponzori su se pojavljivali povremeno, uglavnom su to bile reklame za jednu ili nekoliko utakmica, bili su tu "Simpo", "Loto", "Kickers", "JAT", "Rubin" (živeli! :D)... Saradnja sa"Sportom" traje do početka prolećnog dela sezone 1982/83, kada se Partizan vraća "Adidasu", noseći uglavnom prugaste dresove tankih pruga, koji će posle ostati zapamćeni većini navijača. Nosila se tada prepoznatljiva oprema, šorcevi su do kraja 80-ih skoro uvek bili beli, kao i čarape. Jedino se menjao dizajn "Adidas" dresova u pogledu oblika kragne i boje rukava. Od 1983. do 1985. bili su beli, pa onda 1985/86 i 1986/87 crni, da bi se krajem 1987. opet vratili na bele rukave. Pruge su ostale na svom mestu. Koliko ja znam, Partizan nije bio sasvim zadovoljan kvalitetom ni isporukom opreme, mislim da je to bila saradnja sa zastupnikom "Adidasa" - "Slovenijašportom" a ne direktno sa "Adidasom". Od 1985/86 na dres Partizana "dolazi" prvi zvanični sponzor na duže staze, slovenački "Iskra Delta računari", sada već legendarna bela krpa sa imenom sponzora preko prugastog dresa. Ako biste pitali bilo kojeg navijača Partizana da izdvoji jedan omiljeni retro dres, većina bi sigurno odabrala neki od "Adidasovih" iz sredine 80-ih.

Poslednje sezone "Adidasa" obeležava sponzor "Beko" sa reklamama "Beko" i "Lee Cooper" (ahhh, Roma...). Početkom 1990. Partizan napušta "Adidas" posle 7 godina i sklapa ugovor sa anonimnim švajcarskim "Vocado-m" čiji je vlasnik bio neki Srbin. Totalno nepoznata marka opreme, kroj smešan, psihodelični dresovi sa nekim krivim štraftama i rombovima, uglavnom - za zaborav. Sponzor je bila japanska "Aiwa". Sledeće sezone "Vocado" prelazi na klasične prugaste dresove, to je dres u kojem smo osvojili Kup 1992. Ostaje za sećanje i prvi crveno-plavi dres posle više od 30 godina, nošen na Malti protiv Hiberniana u Kupu UEFA 1990.

Slede sankcije i nemogućnost pronalaženja poznatog inostranog sponzora, pa Partizan tada nosi sve i svašta - neki šatro "Admiral", pa onda derbi 1993. sa komplet belom "Diadora" opremom, zatim i derbi na JNA u "Umbro" opremi (tada i nikad više)... Kao sponzori se 1992/93 pojavljuje "Dafiment banka" a 1993/94 "Goma".

Početkom 1994/95 dolazi novi tehnički sponzor, japanski "Asics", što je za to vreme bio ogroman korak napred. Prugasti dresovi ali i bele garniture uz reklamu "Goma", dres sa čuvenog 100. derbija.

Od 1996/97 dolazi "Nike", a sponzor na dresu bio je "OKI", tačnije beogradska firma "Cores" reklamirala je proizvode koje zastupa i prodaje, poznate štampače. Klasični prugasti dresovi, a tada se posle mnogo godina pojavljuju opet i rezervni bordo-plavi. Postojala je i jedna neobična prugasta garnitura, isti dizajn kao što je tada nosio Minhen 1860.

"Nike" izbacuje 1998/99 novu, pretežno belu garnituru sa plavim aplikacijama na kragni, a od te sezone dugogodišnji sponzor postaje "Verano motors", zastupnik "Pežoa". To je onaj poznati dres u kojem se igralo protiv Lacia i Njukasla, meni lično se nije sviđao ali vidim da su mnogi vezani za taj dres. Dalju saradnju sa "Nike" Partizan mora da prekine silom prilika zbog sankcija, a govori se da je to bio jedan od najkorektnijih dobavljača sportske opreme, ali su nove sankcije američke vlade učinile svoje. Partizan usled toga u proleće 2000. prelazi na domaći "NAAI", da bi zatim već od 2000/01 sklopio ugovor sa "Pumom", mada su to opet bili dresovi koji nisu dolazili iz centrale poznate kompanije, već neka B varijanta. Prugasti, sasvim istovetni kao i "Nike" dresovi iz 1996/97 i 1997/98. "Peugeot" i "Verano" i dalje na grudima kao reklama.

Tako pune tri sezone, sve do pojave "Kappe" i "Superfunda", dres sa kojim se ušlo u LŠ, a onda sledi svake sezone novi dres, uz druge sponzore - "Imlek", zatim pune tri godine "VW" a evo od ove sezone i "MSI". Prve sezone pruge na dresu su bile tanke a zatim se prešlo na široke. Svo ovo vreme postojalo je i brdo rezervnih varijanti - sivi, bordo-plavi, beli i crni dresovi.

Oćigledno da je "Kappa" odsvirala svoje, bar ako se navijači pitaju. Kašnjenje sa isporukom opreme, greške u dizajnu, ne baš atraktivna rešenja (čudne zaobljene pruge na dresu 2007/08), i mada je bilo i dobrih dresova, verujemo da će od sledeće sezone i Partizan dobiti opet prepoznatljivi crno-beli dres sa tankim prugama.

Toliko, možda je nekome bilo i zanimljivo da se podseti nečega, a mlađi da nešto saznaju.
 
Последња измена:

PFC_D

Guest
ala si ga elaborirao, ni ja ne bih bolje...

jedino ne znam sta ti je ovo "cudni prugasti dresovi slicni Minhenu 1860", toga se ne secam.

kroz ovo sto si napisao, jasno se vidi sta su nase klupske boje. crno bela, eventualno bela varijanta i bordo plava. to bi trebalo da bude to. dizajn, pruge debele tanke mogu da se prilagodjavaju proizvodjacu, ali sa bojama zajebavanja ne bi trebalo da bude. gade mi se ekipe kao sto je mancester junajted koji je nosio dresove bukvalno svih boja koje postoje.

svi smo se slozili da se kappa izgubila, da vise ne znaju sta hoce. ovo sto nam fudbaleri nisu jednobrazni je u svakoj normalnoj firmi razlog za tuzbe. samo kod nas to niko ne primecuje niti se oko toga uzbudjuje, vec samo mi mentoli sa foruma koji se igramo "nadji razliku" ...

bruka...
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
jedino ne znam sta ti je ovo "cudni prugasti dresovi slicni Minhenu 1860", toga se ne secam.

Покушаћу да нађем неку слику, мада нисам сигуран да постоји. Пругасти дрес, дебеле пруге али мало специфичне, нису ишле целом дужином...ношен је само на неколико утакмица у првенству.

EDIT: Исти овакав дрес, само уместо светло плавих биле су црне штрафте!

http://www.classicfootballshirts.co.uk/images/thumb_small/1860-Munchen-96-Home.gif
 
Последња измена:

VUGA

Grobar
Учлањен(а)
26.06.2009
Порука
314
Reaction score
1
@crno-beli Secam se ovih sto kazes da su kao Minhenovi. Na njima je bio sponzor OKI. Nego jer se secas da smo jednom prilikom nosili one sa dve siroke crne pruge a na njemu sponzor YASSA. To je bilo ja mislim u finalu kupa protiv Veleza, ali ih nismo nosili za vreme utakmice vec posle utakmice za vreme slavlja na terenu. To je ono kad smo ih bili 6-1 i uzeli kup posle tridesetak godina.
 
Top