Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dres Partizana - nekada i sada

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.302
Reaction score
11.912
Локација
Tu, odmah iza tebe
OUVNBma.jpg


lBqlL1E.jpg


0431lF3.jpg


2l1rdjg.jpg


X9YziVt.jpg


aCnwFgA.jpg


0SoMxvL.jpg


Neka od ovih kombinacija bi bila sasvim kul :)
 

Dimitry

Grobarčina
Учлањен(а)
26.09.2010
Порука
2.049
Reaction score
177
Локација
Владивосток
Ne znam za bordo plavi dres, licno nisam bas za tu opciju, moze kao treci dres, i ono, par utakmica godisnje, a da bude nesto kao svaka druga utakmica ili sta god, to stvarno nisam.

Зашто таква одбојност према тој комбинацији.
Баш ме интересује.

Погледај слике које је окачио Томић. То су наше првобитне боје.
Ја се најежим кад погледам те слике. Не би требало да буде говора око неке друге резервне боје.
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.302
Reaction score
11.912
Локација
Tu, odmah iza tebe
Evo ja bih bio sasvim zadovoljan ovom kombinaciom, a treci nek bude i ruzicasti sto se mene tice...

Na crno-belom nazad crveni broj, a na ovom crveno plavom zlatni.

dv2y65D.png


Y3NSGO8.png
 

Anarki

Početnik
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
48
Reaction score
10
Зашто таква одбојност према тој комбинацији.
Баш ме интересује.

Погледај слике које је окачио Томић. То су наше првобитне боје.
Ја се најежим кад погледам те слике. Не би требало да буде говора око неке друге резервне боје.

Nije u pitanju odbojnost, daleko od toga, jednostavno nije mi bas spojivo da jedna garnitura bude crno bela, a druga bordo plava. Ne znam, kada smo imali rezervnu garnituru bordo plavo u 2000-im, veoma cesto smo igrali u tom dresu, a meni je to, nekako previse razlicita dva dresa, ne znam, mozda gresim, kazem gore, za mene bi idealno bilo da bordo plavi dres bude treca garnitura dresova, za specijalne prilike, odabere se nekoliko utakmica godisnje da se odigra, mozda i po nekim vaznim datumima iz istorije, uz malo nostalgije i neke osnovne edukacije navijaca.

Sa druge strane, mislim da sam jedan od retkih kojima ne bi smetalo da sa vremena na vreme imamo dve varijante bordo plavog dresa, prvi i drugi dres, za celu sezonu. Tada, treci dres moze da bude neki crno beli dizajn, ne obavezno nesto standardno, sta vec, nije vazno.

U svakom slucaju, nije stvar oko koje cu lupati glavu i dizajn, proizvodjac, pa i boje, u okviru ovih, nece mi umanjiti sezonu na bilo koji nacin, znaci, nemam nista protiv, cak ovde ima lepih predloga i ideja, mada ne znam koliko cemo imati priliku, kao klub, da uticemo na dizajn, izuzev boja , van nekih kataloski unapred dizajniranih dresova, i ako ne znam kako radi najki, zaista.
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Ja bih evo voleo da baš Nike bude, jer ih smatram da su jači nego adidas.

Nek ispravi Crno-beli ako nisam u pravu, ali mi smo nosili NIKE dresove prvi na ovim prostorima i ugovor koji smo imali sa njima ne "naprasno" prekinut zbog bombardovanja SRJ i embarga koji je uvela USA. Upravo zbog toga, Partizan je privremeno morao da se okrene domacem proizvodjacu NAAI i tako se i doslo do tih dresova koje svi znamo... Znaci u jednom trenutku, i pored vazeceg ugovora, NIKE je prestao (prinudno ili samovoljno, svejedno) da isporucuje opremu za ceo pogon FK Partizan i time prekrsio odredbe o trajanju...

U normalnoj situaciji, FK Partizan bi tuzio NIKE za jednostrano neispunjavanje obaveza (osim ako u ugovoru nije pisalo da njegovo pravno vrsenje prestaje usled "vise sile" - a tadasnja agresija je verovatno bila "prirodna katastrofa") - i ne bi mu palo na pamet vise da posluje sa njima. Ili u najboljem slucaju (za nas) - sada bi naplatio debelo to sto se desilo 20 godina ranije.
 
Последња измена од уредника:

idio hroma

Izopačena Partizanština
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.838
Reaction score
608
U normalnoj situaciji, FK Partizan bi tuzio NIKE za jednostrano neispunjavanje obaveza (osim ako u ugovoru nije pisalo da njegovo pravno vrsenje prestaje usled "vise sile" - a tadasnja agresija je verovatno bila "prirodna katastrofa") - i ne bi mu palo na pamet vise da posluje sa njima. Ili u najboljem slucaju (za nas) - sada bi naplatio debelo to sto se desilo 20 godina ranije.

Pa ovo bi bilo kao kad bi FK Koventri tuzio Adidas jer je 1939. prestao da mu isporucuje dresove a poceo da isporucuje V2 :D
 

dovla

Grobarčina
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
2.409
Reaction score
142
Локација
...
Kad već ne može Adidas ili Umbro nek bude Nike samo da nije Legea ili Puma ili tako neki levati. I ja bih voleo da konačno dominira crna boja, da bude i crni šorc što se tiče prve garniture. Bordo plava naravno kao rezervna. Što se tiče te treće kontam da će biti ona žuta ili kakva li je ona fluorescentna. Kakve roze kakve pičke materne :D
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Што се тиче односа Партизана и Најка и како је та сарадња нагло прекинута у јесен 1999, овако стоје ствари, према ономе што сам чуо од људи врло упућених и релевантних за целу причу.

Сарадња је требало да се настави и даље, радило се на новом дресу заједно са Најком. Међутим, то је било време после бомбардовања, на сцени су биле неке од санкција (сетите се да смо домаћини Лидсу били у Холандији, без икаквог разумног разлога). Америчка влада је наложила свим њиховим компанијама да прекину сарадњу са тадашњом СРЈ.

Најк је морао да се повинује, нису имали избора него да испоштују одлуку своје владе, упркос одличној сарадњи до тада. То је ишло дотле да су морали да им се врате или униште и неки примерци новог дреса који је већ био спреман. Једноставно, њихов знак није смео никако да се појави нити доведе у контекст сарадње са било којим субјектом у СРЈ.

Цела прича и те како има смисла јер је те 1999/00 Партизан у сред сезоне променио техничког спонзора.

Значи, виша сила, на коју Најк као компанија није имао утицаја и упркос жељи да наставе сарадњу.
 

zokizvrk

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
720
Reaction score
1.249
Локација
zemun ceo crn i beo
Kao veliki kolekcionar Partizanovih dresova(oko 70 razlicitih igračkih,golmanskih,mlađe kategorije,šop varijante) radujem se svakom novom dresu.nekada se baš obradujem,a nekad se debelo razočaram.u svakom slučaju kakav god da bude ja ga moram imati.kad tad
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.302
Reaction score
11.912
Локација
Tu, odmah iza tebe
Ja ocekujem lepe dresove i naravno da se vrati taj bordo-plavi. Zoki imas neki viska za menjanja a da ga ja nemam? :D


5ed5a3f5383f3b03224bb696b38bb2d1.jpg
 

zokizvrk

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
720
Reaction score
1.249
Локација
zemun ceo crn i beo
сјајна колекција,свака част
имам неке примерке које немаш,али нажалост нису ми вишак
све по један комад и за све сам емотивно везан :D
мада имаш и ти неке које ја немам
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.302
Reaction score
11.912
Локација
Tu, odmah iza tebe
Steta :( :D razumem tu povezanost

Uz kosultaciju sa gazdom pitacu ovde.

Da li neko zeli da mi pomogne u skupljanju slika dresova Partizana od 1945 do 1982? Potrebna mi je i prednja i zadnja strana dresa, jer izradjujem sve replike za svoju dusu.

Ako neko ima vec neki arhiv sa tim, to bi bilo sjajno :)
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
@Tomic11

Mislim da ti nedostaje od ovih kasnijih onaj OKI Nike dres sa tri neparalelne linije od dole (bio je u obe kombinacije, crno-beli i bordo-plavi). Igrom slucaja upoznao sam nekog lika koji je ima 20-tak tih bordo-plavih sa sve brojevima, samo nisu bili u sjajnom stanju... Inace impresivno!
 

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
Jel narucivao neko ove nove-stare dresove sto su izasli od kosarkasa, Veselyjev npr? Kakav je kvalitet, vidim da je cena nesto niza (3000), nadam se da nema velike razlike u odnosu na original?
 

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
403
Reaction score
536
Ja sam narucivao par stvari sa zvanicne prodavnice http://www.crnobelibutik.rs/ i sve narucene stvari su stigle. Trebalo je jedno dve sedmice da stigne sve u SAD , ali to je bilo i ocekivano.
Inace sam narucio sivi dres bez reklame i par adidas trening majica. Kvalitet je bio klasican adidasov, bez ikakvih primedbe sa moje strane. Grbovi i na majicama i na dresu su izvezeni, isto super kvaliteta.

Imam neki osecaj da cemo danasnje finale kupa odigrati u nekoj retro varijanti, u znak secanja na finale KES iz 66-te.
 
Последња измена од уредника:

idio hroma

Izopačena Partizanština
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.838
Reaction score
608
Sta je ovo zlo i naopako. Izgleda kao da je neko u crno belom dresu pokusao da su ubije tako sto je gurnuo glavu u Smederevac pa ga povukli nazad
 
Top