Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dres Partizana - nekada i sada

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

idio hroma

Izopačena Partizanština
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.838
Reaction score
608
Cela ta prica oko dresova, uopste u svetu je jako sumnjiva, Za neke vaze jednobojna ledja, za neke ne, reprezentacije koje su bile prepoznatljive po (uglavnom, ima izuzetaka ali uglavnom) bojama nacionalnih zastava su odjednom ujednobojili (nemacka, francuska, portugalija, srbija, engleska, italija, mexico...)

Bila je jedna prica iz 1996. godine, zvezda je tad igrala neku dobru rukometnu sezonu u kupu kupova (sa nekim borcem iz svajcarske, tekom kasnije), imali su bas dobru generaciju a rukomet je bio popularan. medjutim nosili su krpe od opreme, bukvalno su iscepani igrali, onda se neko iskesirao i narucio, cini mi se od kape opremu, u kratkim crtama objasnili sta im treba (tad se u rukometu i basketu (osim barselone koja je uvek bila izuzetak) nije nosila prugasta oprema vec jednobojna). narucili crvene dresove. medjutim ovi im poslali crvene dresove sa crnim brojem, crnim rukavima, crnim kragnama, ovi rekli hvala lepo, jebite se, i vratili.
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Баш сам се надао да ће се однекуд појавити Црно - бели и лепо објаснити како је све ово лупетање, а да дрес стварно изгледа онако како Бог и заповеда, кад ето ти...
Ипак, мислим да ће се убрзо испоставити како је ово, у ствари, комбиновани први и трећи дрес: доле штрафте, горе пастелно црно, са преливима.
Забрињава то што је Дел истом украденом бојом кречио и по гробљу, а то нас директно дотиче и може навести уметничке директоре најкија на неку сличну креативност када смо ми у питању, која би чак и превазилазила овакву генијалност.
Да је бар Снежана ту, он би умела да артикулише креативне претпоставке дреса.
 

Maler

Disident
Учлањен(а)
17.08.2007
Порука
1.666
Reaction score
138
Локација
Višegrad
Evo po forumu se citira zeljko pantic, ponekad pogledm P.vesnik.., ljudi pitajte tog zeljka, koji su uslovi ovog naseg ugovora... ako vec znamo ko je kome obezbedjenje, trebamo i da znamo da li imamo pravo traziti drugu kombinaciju ili nositi ovo...


Moj prvi dres je ovaj
14565692483503.jpg
ali od Troboka ... za njega me vezu naljepse uspomene, ali ovaj dres bi sahranio par forumasa( u to vrijeme :D )

Da je srece da nam Crno-Beli bira dres....
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.244
Reaction score
33.837
Локација
vaginamandibularia
Evo po forumu se citira zeljko pantic, ponekad pogledm P.vesnik.., ljudi pitajte tog zeljka, koji su uslovi ovog naseg ugovora... ako vec znamo ko je kome obezbedjenje, trebamo i da znamo da li imamo pravo traziti drugu kombinaciju ili nositi ovo...


Moj prvi dres je ovaj
14565692483503.jpg
ali od Troboka ... za njega me vezu naljepse uspomene, ali ovaj dres bi sahranio par forumasa( u to vrijeme :D )

Da je srece da nam Crno-Beli bira dres....

Ovaj dres mi se vizuelno uvek dopadao, takodje je i Peugeot kao sponzor bas lepo bio ukombinovan. Kad se uporedi sa ovim novim najavljenim smrdljivim vasarskim ruznim govnetom i onim stikerom MTS koji se uklapa ko da ga je retard ciganjski pravio, nebo i zemlja... Ali sta da se radi, da se mi lepo zahvalimo premijeru i njegovim izaslanicima u klubu sto cemo uopste imati dresove, valjda bi bez njegovog 25h/dan zalaganja isli goli i bosi :puke
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Заборавих да кажем да ово ипак треба узети са резервом, слика се појавила на некој навијачкој ФБ страници. И прошлог лета су са разних страница стизале "ексклузиве", људи су објављивали глупости и први пругасти дрес нашег техничког спонзора који би нашли на нету, да би се на крају показало да прави дрес није имао везе са том "ексклузивом".

Али, ове пијачарски залепљене рекламе МТС-а и Аудија ми слуте да је ово решење за 2016/17...

Има једна сјајна књига двојице италијанских аутора и зове се "Све боје фудбала", где се објашњава много детаља и чињеница око симбола и боја фудбалских клубова, изгледа дресова, које боје су највише заступљење а које се никада не користе и зашто...

Из свега тога је прилично јасно да ове комбинације са градацијом и преливањем боја немају везе са духом фудбала.
 

igor-1

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2007
Порука
2.133
Reaction score
494
Локација
STADION JNA
I ja se plašim da je ovo stvarno dres za sledeću sezonu ,a to mislim ,jer mi se čini da je ovo slikano u našem butiku na stadionu .
 

Hrundi V. Bakshi

Početnik
Учлањен(а)
04.01.2015
Порука
110
Reaction score
76
Осамдесетих је постајала она фора - NIKE патике за земљораднике -

Ако не можемо да носимо Адидас или Спорт, предлажем да играмо у црним гаћама на беле туфне, а горе да носимо на голим телима само црне кравате са белим пругама. Бројеве исписати црвеном фарбом, после утакмице четком орибати. На главе ставити шешире цилиндре, а копачке само адисаске, са натписом Пјер Литбарски.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.915
Reaction score
7.831
Karakteristike koje su odrzale Partizan iznad blata su: stadion, evropske utakmice, dres, ime. Ko zabrlja stvar sa ovim temeljnim vrednostima, unistava klub.

Sta god radio Nike, mora da dominira bela na majici, a crne pruge jasno uocljive.
Sta god radio Nike, druga garnitura mora biti bordo-plava.
Treca garnitura, neki jebacko elegantni crni dres.

Klub mora dobiti opremu u velikim kolicinama, da ne idemo u izbledelim majicama, duksevima, trenerkama. Svake sezone nova oprema. Tim mora da sija. Da se razlikujemo od drugih, da sijamo u odnos na ostale JSL.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.014
Reaction score
26.082
Локација
ante portas
Mislim da je dres nespretno slikan.
Delovaće on mnogo lepše kad se doradi sve što treba pogotovo ova odvratna nalepnica mts. Isto tako mogli smo da tražimo na kraju krajeva klasik mod crno belu varijantu kao što je Nike radio Paoku i Juveu. Taj dizajn.
Ne znam zašto su ljudi isto tako fascinirani adidasom. Pa Cukaricki je nosio iste dresove kao mi. Činjenica da su bili dobrog kvaliteta alii dizajn dresova je bio prosečan.Bela razvalina na leđima kao da smo Svonsi ili Real.
Ja bih lično najviše voleo ovaj italijanski makron. Prave baš lepe dresove, u ekspanziji su.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.014
Reaction score
26.082
Локација
ante portas
Ali još mi nije jasno kako je dres već odrađen kad nigde nije zvanično objavljeno da je ugovor sa Nike potpisan?
Ili je potpisan u tajnosti pa su dres sklepali na brzinu.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Па није пракса да се званично излази са именом новог спонзора док је стари уговор још на снази.
 

Iberzokna

Grobar
Учлањен(а)
12.03.2016
Порука
566
Reaction score
177
Neko kupio majicu kod kineza i zalepio sponzore od papira lepkom takođe kupljenim kod kineza :prekrsti

Kad pogledate, sponzori su očajno zalepljeni i na sadašnjem dresu. Ne treba se iznenaditi.

Kao što neko gore reče, zar je toliko teško uzeti neku klasiku na pruge kao što ima Atleriko? Njihovi dresovi su sasvim pristojni.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.936
Reaction score
26.851
Ovi Paokovi su prava stvar. Mada sam od nase crno-bele kombinacije uvek najvise gotivio dres Njukasla iz vremena dvomeca sa nama u kupu kupova...
Ako je ovo ono sto nam spremaju za sledecu sezonu, onda stvarno necemo imati sta da gledamo...krs od fudbala, krs od dresova, poluinvalide i lelemude u njima, cast izuzecima...
 

Zeljko_S

Grobarčina
Учлањен(а)
28.03.2010
Порука
1.570
Reaction score
775
Локација
Niksic
Ljudi, danas svako moze da aplicira bilo sta na bilo kojoj tekstilnoj podlozi za 10 eur. Neki entuzijasta se malo zabavljao i eto... Vidi se na slici da je grb takodje nalijepljen peglom. Otuda vjerovatno i ovako nesrecna verzija mts logotipa. To naravno ne znaci da nam na kraju ovo nece biti dres ali do tada se makar nadam da nece.
 

zokizvrk

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
720
Reaction score
1.249
Локација
zemun ceo crn i beo
велики произвођачи спортске опреме,типа адидас и најк,праве шаблонске дресове за клубове.неколицина клубова добија свој оригинални дрес,остали на калуп.
ваљда је и то тако јер се код нас прода стотинак дресова.мада каква је ситуација у земљи,какве су плате и каква је цена дресова добро је да се и толико прода.
тако да,то нам је што нам је.
зато сам и раније писао да бих више волео да нам је дошао неки мањи произвођач дресова,можда би добили и лепши дрес.

иначе питање за све који прате и скупљају дресове,што се више не праве дресови дугих рукава ?
не само код нас него и у европи,већ неколико сезона нема дресова дугих рукава,него сви носе кратке и испод обуку мајицу на дуге у боји дреса
 

Dr Mo

Forumski derviš
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
7.502
Reaction score
23.285
Локација
U zemlji cigana i realnih debila
Kakvi navijaci (jug), kakva uprava, kakvi igraci, takvi i dresovi. Mozemo mi pisati sta hocemo kad odlucuju oni koji nemaju blage veze ni o cemu.
 
Top