Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

Vanjor

Grobar
Учлањен(а)
10.03.2023
Порука
333
Reaction score
2.302
Локација
Novi Sad
Sutra mi navijači moramo da pružimo najveću moguću podršku klubu. Zasluzili su to.
Kakva podrska treba da bude, kako navijati...ne znam...
Bez pesama sa razglasa, bez onih cheerleadersica, uz odgovarajuci transparent...ali ako nema navijanja i podrske sa tribina onda nema svrhe ni igrati pa cak ni otici u Arenu...
A da li bi to bilo u redu prema igracima, Zeljku, klubu...sutra im je utakmica sezone.
Nemojte osudjivati ako se ne slažete, nisam pametan...samo glasno razmišljam.
Druze nema ko sta da te osudi, da nije proglasen dan zalosti sve bi regularno radilo za vikend od zurki i diskoteka cast izuzecima, samo sto su sad dobili papir da ne smeju. Velika tragedija, naravno da je svaka normalna osoba danas bila u soku.
Ono sto sam primetio je da je odjednom danas isplivalo stotine boraca protiv TV, nekih aplikacija, drustvenih mreza itd. Pola tih ni ne zna gde su im deca nekad, do juce su i ti sto ste danas satro bore protiv svega, delili i smejali se raznim debilnim klipovima.
Veliki ne sok, ali svako ce subjektivno da ga dozivi, najteze je porodicama.
 

crna ovca bela vrana

Grobarčina
Учлањен(а)
28.05.2018
Порука
1.073
Reaction score
4.299
Локација
Humska 1
Neka sutra momci odigraju za nas Partizan kao i do sada ali i za sve ove nevine i ciste duse koje smo ovom uzasnom tragedijom danas izgubili. Potencijalnu pobedu njima posvetiti. Ljudine su to i razumece oni kako god se masa bude ponasala. Dovoljno je da smo tu, pored njih, ispred njih, iza njih... Ne sumnjajte. A ako nam je sudjeno da bude i ta peta, bice i ta peta i to je to.
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.362
Reaction score
6.492
Локација
Novi Sad
Ko misli da može, treba da ode na utakmicu.
Evo predlog: odlaganje.
Ako toga nema onda ovako:
1/4 bez navijanja, celu utakmicu bez muzike. Nakon 1/4 pritisak, navijanje.. ko može. Ko ne može, neka da ulaznicu nekome ko može. Nismo svi jednakih razmišljanja, sluđeni smo svi, iznenađeni, ubijeni u pojam.. Ali moramo biti opruga...

Pobeda sutra bi zalečila bar 1%
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Treba ispostovati minutom cutanja za svaku zrtvu a nakon toga podrzati klub u nekoj normalnoj mjeri, jer su ovi momci to i zasluzili. Ne treba sada skakati pijan po tribini, vec dostojanstveno ispratiti utakmicu i naravno bodriti nas voljeni klub, sigurno je i neko od ove djece navijao za Partizan i mislim da treba i za njih igrati i pobijeti madridjane.
Dakle prva cetvrtina bez navijanja (po minut za svaku zrtvu), a nakon toga bodriti Partizan do pobjede.
 

Krkan

Početnik
Учлањен(а)
04.06.2017
Порука
71
Reaction score
483
Cene su realno previsoke isto kao sto je bila previsoka i cena sezonskih karata.
Ne sumnjam da su mnogi odustali od kupovine karata za top 8, ali je ocigledno da bi zbog ogromne potaznje prodali i duplo vise karata...
I opet pitam zasto im je sada zanimljivo da dodju u Arenu, a nije na ABA ligu pa cak ni na EL kada nam nije dobro islo...

Cene sezonskih su i pre sezone bile primerene, cak i jeftine za ono sto dobijas za njih.Za nivo 400 centar je bilo 16 hiljada, dakle manje od 1000 dinara po utakmici EL + ABA liga.
Ako gledamo iz sadasnje perspektive, uzevsi u obzir nase rezultate i igre koje pruzamo cele sezone, i cinjenicu da dobijas i dve utakmice PO, bile su prejeftine.
Realno ce ta ista ulaznica da kosta 50% vise naredne sezone zbog rezultata iz ove i to je ajde da kazemo primereno i moze da prodje.

Kad to uporedis sa 5500 za jednu utakmicu, jasno je sta je primereno a sta je alavost i bezobrazluk prema navijacima.
Eno, nisu uspeli danas prodati sve karte, ostalo jos.
 

Luka-70-

Puni kučku
Учлањен(а)
04.08.2011
Порука
1.999
Reaction score
7.610
Локација
Od bloka mog do hrama tog..
Ono sto se danas dogodilo je tragedija epskih razmera. To je ostavilo veliki utisak i uticaj na mene, ali i na celu okolinu. Uzroci problema bi morali da se identifikuju i da se pocne da resavanjem istih, sto sumnjam da ce se dogoditi. Nazalost.

Nas Partizan igra sutra utakmicu od ogromne vaznosti. Ne samo za tekucu sezonu, vec i za narednu. Da ne idem dalje od toga. Slazem se da bi mec trebao da se odlozi, ali za slucaj da se to ne desi, kao sto najverovatnije nece, mi moramo da izadjemo na teren i pobedimo.

Ja razumem da su ljudi pod naletom jakih emocija, ali prica o neizlazenju na teren su nerealne. Mi nismo u poziciji to da priustimo, niti bi to ucinio bilo koji drugi klub.

To ne znaci da nama nedostaje empatija, vec da bi bilo kakav drugi potez bio nepravda prema Zeljku, Egzumu koji doziveo (preziveo) rvacki zahvat, ali i svima nama koji 10 godina trpimo naprednjacku torturu.

Jos jednom, mi sutra moramo da izadjemo na teren i pobedimo. Ne zato sto nemamo saosecanja, vec zato sto je to zivot, koliko god pateticno zvucalo.
 

Sasha Bely

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.770
Reaction score
6.393
Kakav košmarni dan. Za sve roditelje , za celo društvo i za nas Kkp.
Sutra igramo utakmicu ne godine, nego decenije. Pobedom idemo na f4, vraća se Panter i tamo jebemo milu mamu svima. Šamaranje cigana u Aba posle ne bih ni komentarisao.
Poraz, vraća nas u picku lepu materinu. Znas da si bio blizu da osvojiš sve padaš psihički a tek sledi domaće Aba blati i to bez Alekse.
Čime ali čime smo zaslužili ovakav sled dogadjaja, osim Otojinim kurvarlukom oko karata.
Kome nije do navijanja nema potrebe da dolazi sutra u Arenu. Muci i sebe i klub.
Ja ne znam sta je pametno, iskreno…
 

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.954
Reaction score
21.925
Ne želim da budem shvaćen pogrešno ali ne znam zašto ne bismo otišli na utakmicu. "Kome je sad do sporta" nije argument. Evo, meni je do sporta. Sport je lek, sport je emotivna dopuna, pa i način da zaboraviš na neke stvari. Sport daje šansu da pošalješ lepu sliku i poruku svetu. Nije sport kriv, nije Partizan kriv, nije ni Real Madrid. Koliko dece prati sport, Partizan, koliko njih će se obradovati eventualnoj pobedi i prolasku dalje?
Već se javila masa pametnjakovića, ciganskih dušebrižnika, koji ni na današnji tužan dan ne prestaju sa svojim napadima na KKP. Bolesnik do bolesnika na sve strane.
Šta će to čovečanstvo da dobije odlaganjem utakmice? Ako pričamo o odlaganju, moglo je da se odloži jedno obraćanje narodu, da se da neka ostavka, da se prizna odgovornost. Sa svim tim stvarima Partizan nema nikakve veze i nije mi jasno do kad će da se šilji kurac nad istim.
 
Последња измена:

Vanjor

Grobar
Учлањен(а)
10.03.2023
Порука
333
Reaction score
2.302
Локација
Novi Sad
Moj otac, covek koji je neizmerno voleo Partizan i Zeljka, nas je iznenada napustio 2016. Covek koji se sa studija u BG vratio jer je vise bio na stadionu i u hali, nego na predavanjima. Danasnje jutro me je potreslo, ali pamtim i gore, jutro kad je on otisao...F4 1992 sam gledao kao beba pores njega, f4 2010 smo gledali zajedno, tj. on je vise proveo setajuci po ulici i osluskujuci kroz prozor da li urlam ili cutim. Posle Cildersa se dugo nismo oporavili.
Dan kada se Zeljko vratio u Partizan, prvo sto sam uradio je da sam otisao do kamene ploce da kazem tati da se njegov idol vratio. Od tad mastam o tome da cu mu doneti naslovnicu novina da je nas Partizan ponovo na F4. Bilo je na dohvat ruke, ali splet nemogucih i tragicnih okolnosti cini da taj trenutak ne deluje tako blizu kao sto je bio pre 5 dana.
Neke rane nikad ne zacele, preboleti ovo je stvar pojedinca, neko ce patiti dan, neko 10 dana, mesec... a porodice zauvek. Mene ce zauvek boleti rana iz 2016, ali melem na nju bi bila naslovnica u petak ujutru Partizan je na F4. Znam gde bih prvo sa njom otisao... Zeljko, igraci, Partizane, sutra vam zelim svu srecu, da napravite taj jedan korak,ne ljutite se ako neko malo glasnije vrisne sutra u hali, kod kuce, gde god, nikad ne znate ko kakvu borbu vodu.
 

Žoc_kralj

Grobar
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
381
Reaction score
2.222
Локација
Trstenik
Živimo u nakaradnom društvu, sa pogrešnim idealima, zadruge, parovi, sve je to kulminiralo današnjom strašnom tragedijom. Nemojte da mi serete više za odlaganje utakmice, baš sport treba promovisati i što više sličnih stvari. Sport treba da pokaže primer deci, a ne zadruga i parovi.
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.362
Reaction score
6.492
Локација
Novi Sad
Nekako ide sa nama da delimo sudbinu naroda, nacije.. da nas bije maler. Zar smo se i ponadali da će samo teren odlučivati... pa kada je to još bilo u našem slučaju.
Ako ima gore na nebu nekih resora i npr Bogova, Bog sporta, ako postoji, mi prolazimo.
 

aleksandar011

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
211
Reaction score
1.321
Strasne stvari su se danas desile. Ogromna tragedija. Ljudi su obuzeti naletom tuge i svako u sebi treba da pronadje nacin kako da se izbori sa ovim sto se desilo.
Potpuno je razumljiv stav koji zastupa @rus, ali je isto tako potpino razumljiv i legitiman stav svih onih koji se sa njim ne slazu.
Da li ce sutra sve stati i da li cemo ostati kod kuca i necemo otici na posao. Naravno da necemo. Isto tako je sa igracima, to je posao i oni ce to morati da “odrade”, dakle nema teorije da utakmica bude odlozena.
Na svakome od nas je da uradimo onako kako se osecamo. Dakle, tragedijom pogodjenim porodicama mozemo pomoci, ako im se uopste moze pomoci, na vise nacina.
Nedavanjem podrske klubu, izostankom navijanja, nikome necemo pomoci izuzev mozda Realu.
Prema tome, podrska klubu na max i navijanje na max, koliko god se u obim okolnostima moze. Real sutra mora pasti!
 
Учлањен(а)
02.09.2019
Порука
350
Reaction score
2.415
Локација
Beograd
ceo dan razmisljam o ovome od jutros, sav sam rasejan, nervozan...
na celu tu tugu dodalo se i to da je Aleksa zavrsio sezonu zbog povrede...
izujedao bih nekoga, pre samo nekoliko dana sam uzivao u apsolutno svakom minutu celog dana, bilo veselo i za prvi maj, sve kako treba...
i onda drugi maj, gubimo nesrecno od cigana iz madrida sa desetkovanim rosterom... nisam se cak ni toliko iznervirao, znao sam da ih imamo u cetvrtak
danas se budim, citam, izbezumljen, sve mi se srusilo...
i jedino sto mi budi neku radost je to sto je sutra utakmica, jos jedan taj korak koji nam je potreban za F4...
i to je jedino sto ce mi i skrenuti misli sa ove tragedije od danas, bar delimicno
i mislim da je dobar potez sto utakmica nije odlozena, treba maksimalno ispostovati minut cutnje i maksimalno isamarati nekog pametnjakovica ukoliko u tom minutu krene da se dere iz nekog razloga (da vredja cigane iz madrida)
sta bi vise oraspolozilo uplasenu decu zbog jutrasnjeg dogadjaja, od cinjenice da im se njihov voljeni klub plasirao na F4?
ako ima neke pravde, karme, ravnoteze u univerzumu, mi sutra pobedjujemo, na koji nacin nije bitno, ali pobedjujemo...
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.719
Reaction score
23.257
Локација
Академија
Коме није до утакмице нека проследи карту некоме ко би желео да иде а није успео да купи карте (таквих има много). Минут ћутања и без музике са разгласа је сасвим довољно да се испоштују жртве. Сигуран сам да ће бити и неки транспарент посвећен њима.
Трагедија нема никакве везе са Партизаном и спортом уопште. Није утакмица са Реалом екскурзија у школи у којој се догодила трагедија па да сад мора да се одложи. Тешко јесте, незгодно јесте али мора да се игра и учини све да се серија сутра заврши. Ако тако и буде сигуран сам да неће бити славља што је изборен пут у Каунас, још један фф нашег Партизана, тако да ће и и том смислу жртве бити испоштоване.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.628
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ne bih da zvučim surovo ali dan žalosti će biti u petak, i ja sam tu da poštujem sve zakone države, sve van toga zajebi me. Ne znam kako će nekim roditeljima pomoći to da li mi jebemo mater igračima reala ili navijamo, koja patetična lamentiranja.
I ja kad sam imao smrtne slučajeve nisam očekivao da svet stane zbog mene. Dan žalosti je druga priča…
 

Tolle

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2014
Порука
827
Reaction score
2.857
-Grobari "Exum je plej" vs Grobari "Exum nije plej"
-Grobari "Plasman" vs Grobari "Peto mesto"
-Grobari "Prolazimo 3:0" vs Grobari "Cistimo Panterovu kaznu"
-Grobari "Galamimo ispred hotela" vs Grobari "Iznenadicemo ih tisinom"

Sta li je sledece :shal

-Grobari "Navijamo" vs Grobari "Ne navijamo"... :rolleyes:


Ko se ne oseca prijatno pri pomisli da dodje na utakmicu, sasvim je u redu, ljudski i razumljivo da ne dodje. Ko dodje u halu, treba da navija iz sve snage da Partizan dobije utakmicu, a ako zeli moze se uzdrzati od slavlja na kraju. Trazenje nekakve sredine da se gleda utakmica a da se cutanjem umiri savest je polu-morbidan kompromis sa samim sobom koji ne moze pomoci ni unesrecenima ni Partizanu i takvi bolje da ostanu kod kuce.
 

njacke

Grobarčina
Учлањен(а)
21.10.2009
Порука
2.174
Reaction score
2.384
Jako je tesko nesto reci u ime svih, jer ljudi razlicito prezivljavaju ovakve dogadjaje.

Navescu svoj primer. Kada mi se prvo dete radjalo, ja sam gledao na tv-u Vojvodina - Partizan. Kad mi je tata umro, dan posle toga sam slusao na radiju derbi. Obe utakmice su zavrsene
0:0. Ne znam kako bih reagovao da smo dali neki gol, verovatno bih se poradovao. Ne bih palio baklje i urlikao po stanu, ali bi mi svakako bilo drago. Niti mislim da sam time uvredio zenu ili oca, jer njega svakako ne bih mogao da vratim, a znao je koliko mi Partizan znaci, niti bi on zeleo da ja to propustim. Mozda je medju nastradalom decom i njihovim roditeljima bilo onih kojima bi bilo drago da sutra pobedimo. Mozda i ne. Ali mislim da ih nicim ne bismo uvredili kada bismo se obradovali pobedi sa onom dozom radovanja koja je primerena situaciji. Njih necemo vratiti ako ne odemo, ako ne zelimo da Partizan pobedi, to je potpuno sigurno.

Mislim samo da ce u takvoj atmosferi, koja se neminovno oseca i medju igracima, biti nemoguce sutra pobediti. U tom slucaju, neka odluci peta, a ako je sudjeno da ne odemo na F4, kao sto se i korona pojavila kad smo bili favorit za Evrokup i ABA trofej, neka bude kako mora biti.
 
Последња измена:

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.476
Reaction score
41.282
Локација
Žrnov
Jel se ti pozivi na apstiniranje zbog ove tragedije odnose samo na KKP?
Vidim danas se igrao i vaterpolo i rukomet, a boga mi i fudbal neki u Srbiji... nikome ništa ne smeta, ali smeta sutrašnja utakmica? Zanimljivo.

Navijanje sutra je stvar ličnog izbora. Sigurno da svi saosečamo i da smo šokirani zbog svega što se desilo. Ali nemojte da budemo mi uvek veći katolici od pape.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top