Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.771
Reaction score
55.480
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ti si najpametniji izgleda na ovom forumu. Prihvataš samo svoje činjenice i mišljenja. Čim pomene neko doselekciju ti si prvi koji udara na tuđa mišljenja jer bože moj ti ne razmišljaš kao drugi, po tebi imamo pregršt igrača na poziciji PG koji mogu da iznesu sav teret.
Ne mora niko da dođe uostalom neka igra Madar ono što treba i zašta je plaćen i svi zadovoljni.
Sjajan kontraargument si dao da bi moglo da se raspravlja sa tobom.
Doselekcija je idiotska ciganska konstrukcija kada spiče milione na skorcijanidisa pa hajde da potrosimo još par miliona. Možemo još 20 miliona da potrošimo da bi vi bili srećni samo mi se čini da ste skrenuli levo kod Albukerkija u nameri da navijate za efes.
Neki normalan obrazac ponašanja partizana bi bio da se napravi nešto od onoga što imaš na raspolaganju nemam pojma lupam sad napamet možda da se trenira ili tako nešto, možda malo da se radi, a ne posle 2 utakmice da se ponašamo kao turski milioneri.
Ali da to je “moje mišljenje”
Ovaj sns partizan je napravio takvu hordu nezajažljivih efes pilsen navijača da ti prosto u podsvesti bude da zaslužuje za 2 godine da mu Adin Vrabac bude kapiten.
 
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.067
Reaction score
18.310
Mislim da bi polako trebalo da počnemo da smanjujemo očekivanja, zbog sopstvenog zdravlja... Imamo skup, za naše uslove, izuzetno skupih pojedinaca, ali još uvek nemamo tim... A da li ćemo ga dobiti, videćemo... Ja se nadam da hoćemo dok god postoji i teoretska šansa za osvajanje ABA/top8 (ili bar 10) ove godine...

Evidentno je da nam fale bolji igrači na određenim pozicijama za nešto više u Evropi, ali koga god da dovedemo džaba nam ako ti ljudi zajedno ne ginu kao tim... Tako da iako mislim da bi nam dobro došlo pojačanje, ono samo po sebi ne rešava naš problem...
 

Srkela

Početnik
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
48
Reaction score
97
Локација
Beograd
Sjajan kontraargument si dao da bi moglo da se raspravlja sa tobom.
Doselekcija je idiotska ciganska konstrukcija kada spiče milione na skorcijanidisa pa hajde da potrosimo još par miliona. Možemo još 20 miliona da potrošimo da bi vi bili srećni samo mi se čini da ste skrenuli levo kod Albukerkija u nameri da navijate za efes.
Neki normalan obrazac ponašanja partizana bi bio da se napravi nešto od onoga što imaš na raspolaganju nemam pojma lupam sad napamet možda da se trenira ili tako nešto, možda malo da se radi, a ne posle 2 utakmice da se ponašamo kao turski milioneri.
Ali da to je “moje mišljenje”
Ovaj sns partizan je napravio takvu hordu nezajažljivih efes pilsen navijača da ti prosto u podsvesti bude da zaslužuje za 2 godine da mu Adin Vrabac bude kapiten.
Prvo ova ekipa će rasti sa ili bez doselekcije u to ne sumnjam, lošije od ovoga ne mogu ni Pantet ni Ledej, pa ni Lesor.
Drugo da bi Partizan nešto uradio i bio konkurentan u EL sa ovim rosterom moraju Madar, Smajlagić i Koprivica da naprave iskorak.
Treće
Opet se pokazuje tvoje nadobudno razmišljanje i ovde omalovažavanje lično mene sad gde govoriš horda efes navijača sns partizana. Sa tobom nema diskusije više.
 

maslinka

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
516
Reaction score
400
Локација
Na travi JNA
Bice vrlo zajebano sa Baskonijom tamo,ocekujem dosta bolju igru nego protiv Albe za sta ce to biti dovoljno videcemo.
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.430
Reaction score
4.168
Локација
127.0.0.1
Kad smo kod ovih stvari, ima li kakav nacin za narucivanje Zoc piva u komsijske drzave?

Znam da je of, ali je u skladu sa nazdravljanjem a stvarno me zanima. Islo bi uz EL.
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.430
Reaction score
4.168
Локација
127.0.0.1

Milos

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
1.327
Reaction score
2.969
Локација
Kragujevac
Сада пред спавање погледао мало састав Басконије. По именима нису у првих 8 никако, један ок тим, али слабији него пре две или три године, сличан прошлогодишњем који је био бледуњав, украли Томпсона на 1/2 , довели Хауарда који је био играча Денвера типа Бакић код нас, али који за Европу може да буде бомба потенцијална, опасан тројкаш, ако га нисам помешао. Овај Котсур што је био МВП првог кола, прошле године у Хамбургу, да ли је стварно толико напредовао видећемо. Наш Вања је ту, игра топло хладно, али барем игра. Гиедраитис опасан, у слабијој форми , али игра одлично и у рекету и у шуту за три, имам осећај да ће га наши одбраном вратити у живот са 4+ тројке на мечу. Све у свему тим против кога може да се игра, надам се борби , добром нападу, и да будемо у игри до краја , све испод тога , биће осећај као против Албе.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Idem 5 stranica nazad i ne kapiram čemu nazdravljate? U svakom slučaju, ŽIVELI!!!! :ziveli

Što se tiče Željka Obradovića i potencijalne kritike ne znam šta da vam kažem. Ako bih kritikovao njega, osećao bih se isto kao da kritikujem neurohirurga ili neki sinfonijski orkestar /uz opasku da nemam veze sa medicinom, niti znam note/.

Ok je u naletu strasti popizdeti, lanuti... Sportski je pokušati da se glumi trener i kaže "to bih ovako ili onako uradio" ali kritikovati Željka, jbt - stvarno izgleda nadrealno!!! Šta da mu kažem koji Q? Sorry matori, trebao si da 'vataš levo iza prve krivine...

Vidim da je odbrana loša. Ovde se pričaju priče tipa "veliki je broj poseda", pa se prave kalkulacije o prosečnom broju datih poena i slične stvari. Braćo, primiti 100 koševa od Albe je previše. Cibona nam ubaci 81 poen... Da su Real i Barsa ili Efes pa da čovek razume, eto bolji su, jaki su ubacili nam 100 komada, sveli nas na 60 pa jbg jebaćemo ih drugi put. Ovako vaditi neke proseke a da te trpa i ko treba i ko ne treba, smešno je. Kakva crna priča o broju poseda? Protivnik slabiji od tebe ili onaj sa kojim si u egalu, ne bi smeo da ti saspe više od 76 poena ako igraš odbranu. Broj poseda se smanjuje ako se protivniku produži vreme napada, a vreme napada se produži tako što protivnika držiš za jaja i ne daš mu otvoren pogled na obruč, da ne govorim o šutu. Drastično bolji tim može /a ne mora/ da te trpa kako i koliko hoće - jbg, bolji je i to je to...

Dalje, ima dana kada protivnik 'oće i frižider da ubaci kroz obruč i to preko ruke. Međutim, mi imamo "ispadanja", "kašnjenja" gde čovek ostaje sam kao na treningu i to ne jednom već se češće desi da je neko sam, nego li da šutira preko ruke.

Jedini ko to može da popravi je ŽELJKO OBRADOVIĆ i ne vidim ko bi to mogao bolje od njega - takvog nema! E sad, ako on to ne uspe da uradi opet možemo biti spokojni jer ćemo znati da to onda niko nije mogao. Ovde izgleda nema niko ko može da objasni određene pojavne oblike različitih nedostataka i njihovih uzroka, uzimajući u obzir roster, trenutak u sezoni, konkurenciju protiv koje smo igrali i sl...? Ovde smo se sveli na kritičare /umerene i preterane/ i one koji brane sve, uvek i po svaku cenu jer to je "partizanština".

JBT nema sredine i razotkrivanja uzroka u samoj igri. Promašena je tema ako se delimo na "za" i "protiv" bilo koga ili bilo čega /u igri/. Željko Obradović je valjda zajednički imenitelj svih nas. On je razlog svake pažnje usmerene prema klubu. On je razlog povratka u EL. On je razlog svih naših nerealnih očekivanja. On je sinonim ludosti i apsolutnog herojstva. Na kraju, /može i na početku, na svakom mestu/ ogromno hvala toj ljudini zbog koje smo toliko ponosni na svakom delu planete.

Ko mi onda drma kavez? Svi oni redom koji imaju neobuzdanu potrebu da brane Partizan od onih koji eto kritikuju. Pa majku mu, DV je umalo "zadavio" Bogija na sred tekme, Žoc se Datomeu obraćao sa "Fuck you", ponavljajući to i ostatku tadašnje ekipe. Da li vi možete razumeti da ima nas kojima se tokom tekme počne kočiti vilica, kojima skoči pritisak za nitroglicerin pod jezik /figurativno/? Ljudi, neki od nas imaju decu svoju. Nema dece koja su uvek poslušna i dobra, kao što nema jedan jedini jebeni roditelj koji neće dete da kazni ili opsuje u afektu kada se takve okolnosti nameste.

Zato i jesmo porodica svi ovde i generalno uzev... Osam godina imam onu "dogodine u EL" i iščekujem taj trenutak, pri čemu sam sezonsku kartu imao 2 godine dok smo igrali EC a sada je nemam /al to nije važno, već samo kao neka vrsta "dokaza" da navijam za Partizan a ne za EL a znam kakvi smo, znam da će odma da me "dočekaju" čuvari vatre/ :D Naravno da se znamo kad smo svoji :napred-partizan:

Nemoguće je do te mere voleti nekoga a ostati racionalan, bez neke prirodne i ljudske reakcije. Nemoguće je voleti klub a ne želeti mu i ne očekivati od njega ono najbolje. Ovde nije u pitanju manjak ljubavi i pažnje, naprotiv. Nekada smo tužni, nekada srećni, nekada ljuti! Ali INTENZIVNO. Velika ljubav mora da proizvede i veliku emociju pa i reakciju. Ovde se neki drže određenih parola, uvreženih fraza. Poziva se na podršku? Pa bez toga je nemoguće, naravno da se navija, podržava UVEK Partizan kao član porodice, kao svakodnevna misao. Al' to ne znači da neću da popizdim, da se naljutim, tugujem /zavisno od toga na koji se način izgubi/ ili da odletim u najveće visine prilikom prve pobede. Pa niko ovde nije lud pa da u svakodnevnom životu ima takve amplitude u shvatanju i osećanjima. Partizan je nešto iracionalno i potpuno izvan pameti, interesa, logike... Čista emocija i ništa više.

Za cigane se ne sekirajte, pred njima se nemoguće osramotiti. Kada dođeš u fazu da ti ćoravi bude legenda, da ti klub bude FMP a ti se u inat Partizanu pretvaraš da je to zvezda, kad opljuneš po Željku Obradoviću kome CELA EVROPA kliče, kad dočekaš da Bojkotuješ sva takmičenja u kojima učestvuješ, kad navijaš za klub koji se u dupe uvlači Đordiju /onomad/, onda se pred takvima osramotiti ne možemo kakve god svađe da izađu na videlo.

Sve su svađe situacione, i prolaze istog trena kada se subjekti svađe udalje fizički jedan od drugog. Svađe u porodici, posebno onoj gde ima puno ljubavi, svađe su nešto sasvim posebno, pune su strasti, jednako kao i pomirenja. Svoji smo!
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
….
Treće
Opet se pokazuje tvoje nadobudno razmišljanje i ovde omalovažavanje lično mene sad gde govoriš horda efes navijača sns partizana. Sa tobom nema diskusije više.
Sa pocetkom posta se slazem sa tobom potpuno, tako da to necu komentarisati, samo oko ovoga cu se zadrzati.
Prvo, @Стојанче Ристевски godinama je sve nas ‘ucio’ ovde na forumu oko kosarke i pojmova u kosarci i vecina nas koji smo ludaci i zelimo da razumemo o cemu covek prica smo potrosili sate i sate trazeci materijale i proucavajuci pojmove o kome je pricao. Tako da on je verovatno najveci ‘krivac’ sto mi stariji clanovi po stazu (sto smo tu 10+ godina) smo detaljnije naucili nesto oko kosarke.

Drugo, da se ti razumes u kosarci koliko se on razume i ti bi se ponasao isto na tvoje komentare, koje su nezrele i deluju da kao da ih pise klinac od max 20 godina, koji pojma nema o zivotu.
Mislim brate i ja bih volio Kris Pol da nam bude plej, a Devin Buker bek suter, Jokic centar, Doncic trojka i Janis na 4, ali jbg nismo mi te srece. Lepo je mastati, ali vratimo se u realnost…
Koja nije bas toliko mracna koliko vam se mozda cini i to i pokusava Stojance da vam kaze argumentovano, ali vi koji kritikujete nonstop vrtite film kako ste u pravu i ponasate se kao mala deca koji teraju inat roditeljima. Ili kao tinejdzeri sa bogatim roditeljima koji zele Lamborgini. E pa nema sine, vozices Mercedes kabrio kao ostala sirotinja i to je to, deal with it.

Elem.
Ljudi, Zeljko Obradovic je trener Partizana!
:napred-partizan:
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
Nerviraju vas Zeljkovi svedoci, koji ne daju da se kritkuje (kamo sreće da je i pola 'kritika' argumentovano i da nije cisto praznjnje kurca, jer to je 'navijacki'), a evo pojaviše se Stojančetovi svedoci. Ako nekom nije potrebna drvena advokatura to je onda pomenuti. Em sto ume da se brani, em sto se ne libi. Kolko god da zna o košarci i kolko god da procitam sve sto pise o istoj i kolko god da sam zbog njegovih postova uzeo nesto posle da procitam i nesto naucio, covek ima nadrkan stav. Prica sa ljudima sa visine i hoce da ima i pomalo uvredljiv ton prema ljudima koji mu se suprotstave. Malo kao da se obraca deci sa smetnjama u razvoju. Ja ne mislim da znanje opravdava ili prouzrokuje taj nacin ponašanja, čak suprotno.

Ja sam bio u sukobu sa mnogim ovde forumasima, zbog svog, ali i njihovog tona pri izrazavanju, al nekako mi je to na kraju sve ok. Sve dok se neka elementarna civilizovana rasprava vodi. Onog Lazara citam oko vojske, a reko mi je da sam mikrob, Stojsnce mi ide na nerve al citam sve oko kosarke, sa Goranom Tomicem sam se kacio oko Sume, sa Jasminom oko Dangubića, a sa velikosrbima sam se kacio ne znam im broja... Hteo sam da obrisem nalog svojevremeno, negde posle finala ABA. Ovde smo zbog Partizana, jer smo narkomani, nemamo izbora. Manje stvari shvatati lično i više pisati o temi i slušati šta upućeniji i pametniji imaju da kažu. A pametni i upućeni malo nek ga duvaju, i onako im svi stalno aplauduraju :D, da se prisete da su i oni obični forumaši dok su na forumu, šta god da su u svojim ptivatnim životima i svojim glavavama :D

Izvinjenje za veliki off
 
Последња измена:

maslinka

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
516
Reaction score
400
Локација
Na travi JNA
Idem 5 stranica nazad i ne kapiram čemu nazdravljate? U svakom slučaju, ŽIVELI!!!! :ziveli

Što se tiče Željka Obradovića i potencijalne kritike ne znam šta da vam kažem. Ako bih kritikovao njega, osećao bih se isto kao da kritikujem neurohirurga ili neki sinfonijski orkestar /uz opasku da nemam veze sa medicinom, niti znam note/.

Ok je u naletu strasti popizdeti, lanuti... Sportski je pokušati da se glumi trener i kaže "to bih ovako ili onako uradio" ali kritikovati Željka, jbt - stvarno izgleda nadrealno!!! Šta da mu kažem koji Q? Sorry matori, trebao si da 'vataš levo iza prve krivine...

Vidim da je odbrana loša. Ovde se pričaju priče tipa "veliki je broj poseda", pa se prave kalkulacije o prosečnom broju datih poena i slične stvari. Braćo, primiti 100 koševa od Albe je previše. Cibona nam ubaci 81 poen... Da su Real i Barsa ili Efes pa da čovek razume, eto bolji su, jaki su ubacili nam 100 komada, sveli nas na 60 pa jbg jebaćemo ih drugi put. Ovako vaditi neke proseke a da te trpa i ko treba i ko ne treba, smešno je. Kakva crna priča o broju poseda? Protivnik slabiji od tebe ili onaj sa kojim si u egalu, ne bi smeo da ti saspe više od 76 poena ako igraš odbranu. Broj poseda se smanjuje ako se protivniku produži vreme napada, a vreme napada se produži tako što protivnika držiš za jaja i ne daš mu otvoren pogled na obruč, da ne govorim o šutu. Drastično bolji tim može /a ne mora/ da te trpa kako i koliko hoće - jbg, bolji je i to je to...

Dalje, ima dana kada protivnik 'oće i frižider da ubaci kroz obruč i to preko ruke. Međutim, mi imamo "ispadanja", "kašnjenja" gde čovek ostaje sam kao na treningu i to ne jednom već se češće desi da je neko sam, nego li da šutira preko ruke.

Jedini ko to može da popravi je ŽELJKO OBRADOVIĆ i ne vidim ko bi to mogao bolje od njega - takvog nema! E sad, ako on to ne uspe da uradi opet možemo biti spokojni jer ćemo znati da to onda niko nije mogao. Ovde izgleda nema niko ko može da objasni određene pojavne oblike različitih nedostataka i njihovih uzroka, uzimajući u obzir roster, trenutak u sezoni, konkurenciju protiv koje smo igrali i sl...? Ovde smo se sveli na kritičare /umerene i preterane/ i one koji brane sve, uvek i po svaku cenu jer to je "partizanština".

JBT nema sredine i razotkrivanja uzroka u samoj igri. Promašena je tema ako se delimo na "za" i "protiv" bilo koga ili bilo čega /u igri/. Željko Obradović je valjda zajednički imenitelj svih nas. On je razlog svake pažnje usmerene prema klubu. On je razlog povratka u EL. On je razlog svih naših nerealnih očekivanja. On je sinonim ludosti i apsolutnog herojstva. Na kraju, /može i na početku, na svakom mestu/ ogromno hvala toj ljudini zbog koje smo toliko ponosni na svakom delu planete.

Ko mi onda drma kavez? Svi oni redom koji imaju neobuzdanu potrebu da brane Partizan od onih koji eto kritikuju. Pa majku mu, DV je umalo "zadavio" Bogija na sred tekme, Žoc se Datomeu obraćao sa "Fuck you", ponavljajući to i ostatku tadašnje ekipe. Da li vi možete razumeti da ima nas kojima se tokom tekme počne kočiti vilica, kojima skoči pritisak za nitroglicerin pod jezik /figurativno/? Ljudi, neki od nas imaju decu svoju. Nema dece koja su uvek poslušna i dobra, kao što nema jedan jedini jebeni roditelj koji neće dete da kazni ili opsuje u afektu kada se takve okolnosti nameste.

Zato i jesmo porodica svi ovde i generalno uzev... Osam godina imam onu "dogodine u EL" i iščekujem taj trenutak, pri čemu sam sezonsku kartu imao 2 godine dok smo igrali EC a sada je nemam /al to nije važno, već samo kao neka vrsta "dokaza" da navijam za Partizan a ne za EL a znam kakvi smo, znam da će odma da me "dočekaju" čuvari vatre/ :D Naravno da se znamo kad smo svoji :napred-partizan:

Nemoguće je do te mere voleti nekoga a ostati racionalan, bez neke prirodne i ljudske reakcije. Nemoguće je voleti klub a ne želeti mu i ne očekivati od njega ono najbolje. Ovde nije u pitanju manjak ljubavi i pažnje, naprotiv. Nekada smo tužni, nekada srećni, nekada ljuti! Ali INTENZIVNO. Velika ljubav mora da proizvede i veliku emociju pa i reakciju. Ovde se neki drže određenih parola, uvreženih fraza. Poziva se na podršku? Pa bez toga je nemoguće, naravno da se navija, podržava UVEK Partizan kao član porodice, kao svakodnevna misao. Al' to ne znači da neću da popizdim, da se naljutim, tugujem /zavisno od toga na koji se način izgubi/ ili da odletim u najveće visine prilikom prve pobede. Pa niko ovde nije lud pa da u svakodnevnom životu ima takve amplitude u shvatanju i osećanjima. Partizan je nešto iracionalno i potpuno izvan pameti, interesa, logike... Čista emocija i ništa više.

Za cigane se ne sekirajte, pred njima se nemoguće osramotiti. Kada dođeš u fazu da ti ćoravi bude legenda, da ti klub bude FMP a ti se u inat Partizanu pretvaraš da je to zvezda, kad opljuneš po Željku Obradoviću kome CELA EVROPA kliče, kad dočekaš da Bojkotuješ sva takmičenja u kojima učestvuješ, kad navijaš za klub koji se u dupe uvlači Đordiju /onomad/, onda se pred takvima osramotiti ne možemo kakve god svađe da izađu na videlo.

Sve su svađe situacione, i prolaze istog trena kada se subjekti svađe udalje fizički jedan od drugog. Svađe u porodici, posebno onoj gde ima puno ljubavi, svađe su nešto sasvim posebno, pune su strasti, jednako kao i pomirenja. Svoji smo!
Slazem sa celim tvojim postom,ali Zeljko mora da krene da otklanja nedostatke ako moze to sa ovom ekipom,odbrana nam je losa evo vec drugu sezonu za redom, ne branimo sut za tri ili ne umemo ne znam sta je,obruc isto slabo branimo,duva promaja ispod kosa samo tako,pogledaj sta nam je radila Cibona ispod kosa,to mora pod hitno da se popravi ako mislimo da igramo ozbiljnu kosarku u Evroligi.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Ma logično je da to pre svega sam Željko želi pa tek onda svi ostali a prošla sezona je bila uspešna jer smo već ove u EL i to je isto Željko /čak i da je plaćeno, plaćeno je zbog njega i autoriteta koji ima/.

Meni Žoc ništa više ne mora, taman nas guzili do kraja EL samo mi veliki greh na ovako lepu ekipu. Pokidaće mi sve živce ali će rešiti oni to i verujem da će biti super.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top