Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

Živan

Početnik
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
49
Reaction score
128
Локација
Ulaz N
Nije isto praviti faul kada si licem okrenut ka igraču koji ima loptu i kada ga juriš ili si paralelno s njim. Juče su pola minuta pre toga gledali nesportsku (?) Papapetru nad istim igračem samo zato što je pokušao da mu izbije loptu iza leđa. Nesportska više nije kao pre kada je bila samo u čistoj kontri i faul s ledja, sada se gleda apsolutno sve- što ubija draž košarke.
Zato je takva kritika smešna i bila bi opravdana da su loptu izvodili sa strane ili ispod koša. U ovakvom slučaju jedini ispavan faul bi bio odmah nakon promašenog bacanja nakon što je njihov igrač uhvatio loptu. Ali tu dolazi faktor instiktivnosti i brzine reakcije, s tim što su kontam svi mislili da će Naneli pogoditi to drugo bacanje.
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262

zive

Kad su postavljeni ti ciljevi i ko je tačno rekao da TOP8 nije cilj? Nisam dobro ispratio....
A ko je tebi rekao da je cilj top 8? Željko? Ostoja preko Twittera? Da l' je realno da ekipa koja se bukvalno sastavila pre mesec dana cilja top 8? Smanjite očekivanja i skinite tako teret sa ekipe ako već ne želite da pomognete sa pozitivnim razmišljanjem. Stvara se bespotrebno negativna atmosfera od početka sezone.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Nije isto praviti faul kada si licem okrenut ka igraču koji ima loptu i kada ga juriš ili si paralelno s njim. Juče su pola minuta pre toga gledali nesportsku (?) Papapetru nad istim igračem samo zato što je pokušao da mu izbije loptu iza leđa
Ovde nije bilo sa leđa. Bilo je trenutaka u kojima je mogao da se pravi pritisak pa i faul.

Panter stoji 5m od njega i "parira" umesto da priđe pa napravi faul kad ovaj krene da ga prođe.

1665830629777.png

1665830691079.png
1665830785526.png

1665830863995.png

Posle ovog igrač uspeva da ga prođe i faul postaje rizičan u pogledu nesportskog. Na samom šutu, rizik bi bio da pogodi 3 i dobije dodatno bacanje. Međutim, sve do trenutka sa poslednje slike, faul se mogao praviti. Da ne govorimo o tome da je odbranu trebao da igra uz telo i da faul napravi na pokušaju prolaza, odmah.
 

Shule

Grobar
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
706
Reaction score
1.358
Локација
Beograd

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad

zive

Nemoj pogrešno da me shvatiš, hteo sam ti samo pokazati da su CILJEVI stvar ambicije i slobodne procene. Da l' je realno da ekipa koja se bukvalno sastavila pre mesec dana cilja top 8? Ne bi bilo realno da je tako - Ali nije. TOP 8 se nije izgubi sinoć niti bi se sinoć mogao dostići da smo pobedili. Kada se taj cilj bude dostizao /ili ne/ ekipi neće biti samo mesec dana.

Realno, nije ni sada baš da je mesec dana. Ima tu dosta starosedelaca, nije se menjala baš cela ekipa. Tu su Panter, Ledej, Lesor, Kopriva - među onima što su sinoć igrali.

Inaće, istina je da o ciljevima niko ništa nije rekao, Moje je tumačenje ipak takvo da kad pogledam roster i ko ga vodi, nema šanse da im cilj nije TOP 8 i to mi je realnija priča nego reći da nemaju nikakve ambicije u EL.

Najlakše je posle dva startna poraza smanjiti očekivanja i promeniti ciljeve pa reći da zapravo nikada i nije bio cilj TOP 8.

Mislim da je zdravija priča postaviti se kritički i shvatiti šta se dešava neko ponavljati mantre svakodnevno i tapkati u mestu. A već sam rekao milion puta - ZADOVOLJAN SAM činjenicom da igramo EL i ne zameram sve i da završe kao poslednji! ABA je pod moranje. Tako je uvek bilo pa što ne i danas? Problem je surovost ovoga sporta u pogledu dinamike. Rade nervi, adrenalin te loži i moraš da pizdiš.

Ne gubi se često utakmica na način kao sinoć osim ako nisi Partizan. Ovo je ispod očekivanja svakako.
 

rus

Grobarčina
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
1.416
Reaction score
4.491
@Shule Verujem ti, ali od košarke samo me Partizan zanima... Jbg odrastao sam na Duletovim bebama, za mene je košarka = Partizan... Možda mi zato i teško padaju porazi i kritikujem mračim pljujem... Ja najviše kritikujem one koje volim, jer mi je stalo... Odo u off mnogo, praštajte...
i to se vidi po komentarima... pljuvali su i terali Duleta isti oni koji su posle toga od njega ikonu pravili... nadam se samo da ce pljuvaci biti dosledni i nece svrsavati kada krenu uspesi jer je to bas bljak
 
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.068
Reaction score
18.313
U pravu si, previše ja ovde pišem gluposti, evo već 11 godina, mogo bih malo da odmorim i da ne remetim idilu svojim pljuvanjem, dosta je bilo.
 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.683
Reaction score
5.736
Baskonija nije merilo za Lesora. Ljudi propali pod košem sačuvaj bože a mislim da im centar ovaj što nije igrao...
Ovaj Estonac kostar je proslo kolo dubljevicu i riveru ubacio 21 poen. Ne kapiram sta je onda merilo za Lesora,Tavares? Nama je costelo dao juce 19 ali od toga 3/4 za tri tako da se nijedan njihov centar nije nadavao koseva iz reketa,dok je Lesor sve sto je dao i iznudio bilo ispod kosa. I naseg i njihovog.
 

Dr Mo

Forumski derviš
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
7.525
Reaction score
23.598
Локација
U zemlji cigana i realnih debila
Dule šutira reklamu, dobija tehničku, a dvorana kreće "svinjo debela", par godina kasnije, Dule dobija tehničku, cela dvorana u transu, i kreće "Dule Vujošević šalalalaala", par godina kasnije, Dule je debeli šećeraš koji se ugrađuje u transfere i od toga kupuje kradene slike, a ko ne misli tako, on je derviš...

Kad već neko pomenu Duleta...
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
i to se vidi po komentarima... pljuvali su i terali Duleta isti oni koji su posle toga od njega ikonu pravili... nadam se samo da ce pljuvaci biti dosledni i nece svrsavati kada krenu uspesi jer je to bas bljak
Meni ovo govori da među nama postoje IDEOLOZI koji dosledno "štite i brane" bez ikakvog kriterijuma ili čak uz postojanje istog /nekada/ i postoje EMOTIVCI čisti i ne iskvareni koji će upravo iz razloga jake emocije najdalje da pljunu ali i da se najjače obraduju.

Ne razumem potrebu IDEOLOGA da po svaku cenu diskriminišu EMOTIVCE. Nema doslednosti u ljubavi. Ljubav ili osetiš ili ne. Ako ima ljubavi onda ima i neobuzdane emocije. Racionalni ljudi koče negativnu emociju, dok oni manje racionalni istu ne mogu da ukoče. Ali nema tu bitne razlike u pogledu želje da Partizan bude što bolji. Svi su na istoj strani.
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.120
Reaction score
5.500
Локација
Beograd
Ta ista Baskonija koju neki osporavaju je kolo pre ovoga dobila Valensiju, redovnog učesnika EL, osvajača EK i valjda jedine ekipe uz nas i Virtus koja je dobila pozivnicu da učestvuje.
Alba je pobedila Armani sa sve Mesinom, zadržala ih ispod 75 poena, a osporavani Tamir Blat koji je kamenjar i ništa ne zna je bio najbolji strelac na tom meču.

Ovde vlada uverenje kao da igramo svaki meč protiv Krke, MZT i Cibone.
 

rus

Grobarčina
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
1.416
Reaction score
4.491
U pravu si, previše ja ovde pišem gluposti, evo već 11 godina, mogo bih malo da odmorim i da ne remetim idilu svojim pljuvanjem, dosta je bilo.
nije ovde rec koliko je ko na forumu... vec o tome po cemu sam do skoro mislio da se razlikujemo od cigana... euforija kada pobedjujemo i pljuvacina kada gubimo... nismo bili uopste losi sinoc, nesrecan poraz i isti koji pljuju da smo pobedili bi bili u euforiji, u fazonu, napadamo final 4. Jbt valjda smo dovoljbo pismeni da budemo strpljiviji prema svom timu, konsturktivno kritikujemo bez pljuvacine i fazona gotovo je sve....
 

rus

Grobarčina
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
1.416
Reaction score
4.491
Meni ovo govori da među nama postoje IDEOLOZI koji dosledno "štite i brane" bez ikakvog kriterijuma ili čak uz postojanje istog /nekada/ i postoje EMOTIVCI čisti i ne iskvareni koji će upravo iz razloga jake emocije najdalje da pljunu ali i da se najjače obraduju.

Ne razumem potrebu IDEOLOGA da po svaku cenu diskriminišu EMOTIVCE. Nema doslednosti u ljubavi. Ljubav ili osetiš ili ne. Ako ima ljubavi onda ima i neobuzdane emocije. Racionalni ljudi koče negativnu emociju, dok oni manje racionalni istu ne mogu da ukoče. Ali nema tu bitne razlike u pogledu želje da Partizan bude što bolji. Svi su na istoj strani.
za emotivce koji se samospaljuju posle dva poraza na strani u gostima u najvecem takmicenju u evropi, sa realnim poboljsanjem igre u poredjenju sa prvom utakmicom nemam komentar... kao i za etiketiranje... svaka ti cast emotivac
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Ako sam nekoga etiketirao kao "ideologa", onda sam drugog etiketirao kao "emotivca" pri čemu ni ideolozi ni emotivci nisu loši u osnovi. Postoje i jedni i drugi i potrebni su i jedni i drugi.

Veoma pažljivo pišem svaku rečenicu, trudeći se da ne uvredim nikoga.
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.927
Reaction score
10.223
Nego, pisle sinocne partije, jel Lesor i dalje za maksimalno EC i nema dovoljan iq?
Da li je za EC ne znam, ali da nije kvalitet za gornji deo EL i da nema dovoljan IQ - to je tačno. Preciznije - ima nedovoljan IQ.

Borba je uvek tu i uvek da sve od sebe, tako da ga podrzavam takvog kakav je.

Sinoc je sveukupno dosta bolje izgledalo nego protiv Albe.

Petorka Exum-Naneli-Papapetru-Ledej (Lesor), je ukapirala ovu odbranu i igrala je korektno. Tj. cetvroka je ukapirala, a Lesor nije mogao da ispada zbog ove cetvorice :D

Cim su usli Madar i Panter, imali smo dve ,,Alise (u zemlji cuda)'' u odbrani. Madar trckara okolo i lovi koga treba, a nijedan blok ne moze da probije, dok Lesor ostaje na kontra igracu.

Za razliku od prethodne utakmice i trening suteva za 3, sada je bar igrac stajao u blizini i dizao ruku. Sledeci stadijum je da malo i skoci da zasmeta pri sutu, sto nisu uradili (makar to) prilikom trojke za produzetak. Odnosno, Ledej jeste nesto zakasnelo.

Dekoncentracija, da niko nije cetvrtinu i po onog kepeca probao da navuce na petu licnu. Ja ne verujem da je Zeljku to promaklo.

Kad je dao 2 u nizu, pretpostavljam da je Zeljko rekao da ga napadnu, ali ga je trener Baskonie nakon tog tajm auta zadrzao na klupi :D

Izgleda ovo dosta bolje, bice jos bolje. Sve se da ispraviti. Mladi igraci ce tek u ovoj EL sezoni drasticno napredovati.

Jedina stvar, koja ne moze da se ispravi, jeste sto Lesor nema mozga, a Panter ima malo mozga, tako da igra treba da se usmeri da oni taj organ sto manje koriste, a ne kao sada - sto vise.

Bice ovo sve dobro.
 

Oki

Grobarčina
Учлањен(а)
15.01.2012
Порука
1.023
Reaction score
2.487
Локација
Sutomore
Jbt, život, bar 10 članova se upire da objasni kako je ustvari ovde veći rizik praviti faul zbog potencijalne nesportske nego pustiti šut za tri... I pritom bar još 5 puta toliko njih lajkuje komentar.

Jednostavno pitanje za sve njih, da li bi na isti način gledali situaciju i tražili opravdanja za nepravljenje faula, da je trener tu bio recimo, Vlade Jovanović, ili Pera Božić.

Mislim da je suvišno dati odgovor na ovo.

Neki ljudi jednostavno poistovecuju kritiku Obradoviću, kao napad na klub, ili čak nedovoljnu ljubav prema istom.

I još nešto, neko je spomenuo da se mi kao nismo bunili kada bi Dule branio ovako zadnji napad.

Odgledao sam sve utakmice koje je Dule vodio od 2000. godine, i bilo je situacija da brani prednost od 1 ili 2 razlike bez faula, a bilo je i toga da napravi faul, pa da imamo poslednji napad.

Gotovo nikada nije branio 3 razlike bez faula, a ako i jeste, ja sam ga sigurno kritikovao zbog toga, i ne mali broj puta navukao gnev pola foruma baš kao i sad.

Jebe mi se ko je na klupi ako nešto zasere-zasro je.

Ja sam navijač Partizana, a ne Duleta, Željka, Save, Stanoja, Sume itd..

I sad mi se javlja neko ko je kenjao u noši dok sam ja gledao Partizan - Hajduk sa Liona 97' godine sa još 50 ljudi da meri moje Grobarstvo.

Ajde šetnja deco, nije vam ovo sekta.net
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
Trebo je da pravi faul, nije napravio faul. Dešava se. Sad nešto se zgražavati nad tim. Ja nisam nikad igrao utskmicu visokog ptitiska, da mogu da zamislim šta se u glavi dešava u tim momentima. Ne mora baš za svaku neprijatnu i sportski lošu stvar da se traži nečija glava. Trebo je da pravi faul, 2000 posto.... Nije.... Jbg... Sledeći put hoće... A u tri kurca...
 

Grncarija

Grobar
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
1.396
Reaction score
5.190
Локација
Beograd
Jbt, život, bar 10 članova se upire da objasni kako je ustvari ovde veći rizik praviti faul zbog potencijalne nesportske nego pustiti šut za tri... I pritom bar još 5 puta toliko njih lajkuje komentar.

Jednostavno pitanje za sve njih, da li bi na isti način gledali situaciju i tražili opravdanja za nepravljenje faula, da je trener tu bio recimo, Vlade Jovanović, ili Pera Božić.

Mozda je nepopularno misljenje, ali ja ne bih pravio faul. Kvari se lepota igre, neka proba igrac, pa ako da kos, neka budu produzeci. Pravljenjem milion taktickih faulova u poslednja dva minuta utakmice se unistava sva lepota igre I utakmica postaje besmislena.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top