Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

zubac

Grobar
Учлањен(а)
01.03.2007
Порука
492
Reaction score
1.766
Vidi se da mozemo protiv jacih ekipa, sigurno ce i rezultati doci. Ova ekipa jeste za top 8, pogledajte samo imena igraca i gdje su igrali i koliko i sve je jasno. Odlicna ekipa kojoj treba vremena, a onda ni Real u Madridu nece lako sa nama.
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
Gde je I sta tacno od ovoga receno? Bilo bi posteno kada bi citirao neku izjavu Zeljka ili Savica gde oni kazu da se juri final four, top 8 ili nesto drugo.

5:58 pa dalje, nemoj da me vučeš za jezik jer se ovde kolektivna amnezija stvara kako kome odgovara.

A daleko od toga da iko normalan otpisuje sezonu ili govori da ćemo biti zadnji u EL ili treći u ABA. Samo što neke stvari vidno ne valjaju i ne izgleda kao da uopšte može na bolje i to treba reći
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Izgubili smo snagu u 4/4 ali to nije problem. Najveći problem će biti pronaći novu snagu već sutra da se odigra nova tekma.

Posebno je problem što je sezona tek počela a Avram neće početi da igra do decembra. Za smajlija nisam siguran. Ne mogu da se otmem utisku da se morao tražiti time-out već posle drugog propalog napada kada je Armani tek počeo da se zaleće. Prvo, da se psihički stabilizuju i drugo, da uhvate malo daha. To bi možda dalo bolji rezultat a možda i ne bi, 'bem li ga.

Makar malo bolja partija Nanelija bi takođe prelomila - siguran sam. Neke su lopte iscurele, neke su i ušle /a da nisu izgledale da ulaze/, jbg... EL je tek počela, daleko od toga da je gotovo. Ritam je pakleni i to je jedino za brigu.

Sve drugo je dobro. Ekipa raste i vidi se ogroman napredak u odnosu na Albu. A pobede još mogu da se prave i ima prostora za borbu, samo snage fizičke i mentalne da bude. Sutra je Virtus, Žalgiris, FMP, Baskonija, Alba /kući/, Bayern i sigurno još poneko... Sve to može da se igra na "jednu loptu" i da se dobije a ne sumnjam da će pasti i neki "favorit"... Gledam sad rezultate drugih mečeva i NIKOME NIJE LAKO.

Ova tri poraza apsolutno NIŠTA ne moraju da znače, samo daj bože zdravlja i snage. Kratak roster je jedina briga koju imam. Za igru i mogućnosti ovog tima apsolutno ne brinem - Ravnopravni smo sa svima. Za razliku od tekme sa Albom, sada sam apsolutni optimista.

Neće ga ni biti nažalost... EL je sad show i zabava, a ne takmičenje... Što reče jedan kolega odavde jednim okom gledaš košarku, drugim skrolaš jutjub... Bitno je koja imena igraju, bitno je kol'ko si karata prodao, ako pobediš super, ako ne ništa ideš dalje novi show za tri dana...

Bukvalno se samo mi, Grci i Turci još uvek ložimo na košarku u Evropi... Mlađe generacije gledaju fortnajt i turnire u raznim Dotama i čemu sve ne, zabole ih da gledaju Bajern ili Asvel ili Baskoniju u košarci... Ovo mi deluje kao očajnički pokušaj kopiranja NBA ne bi li se nekako privukla publika, ali nema od toga ništa, EL je na izdisaju...
Brate, nemoj da me razočaravaš. Osoba si sa kojom se slažem u 90% upisa i retki smo koji otvoreno kažu šta misle i kada to nije "popularno", veoma često se boreći protiv "čuvara vatre" i nekih nepisanih "kanona" verujući da to ima veću korist od obrtanja raznih mantri. Ipak, moram ti priznati da se u ovom delu ne slažemo. Nemci npr. su veoma napredovali jer ni Alba ni Bayern nisu više odavno ekipe za pravljenje koš razlike.

Italijani su se probudili u odnosu na zadnju deceniju /za razliku od Nemaca, imaju i dobar domaći teren. Špance si zaboravio /makar Real i Barsu/. Nije baš da im "nije stalo" ili da nemaju domaći teren. Dobro je ovo takmičenje. Tačno je da se trude da postanu NBA /ŠTO NIKAKO NE PODRŽAVAM/, ali opšte uzev - Evropa još uvek nema "DIFENC mentalitet", pršti to fino svuda. EL je najjače evropsko takmičenje i uzaludno je "tešiti se" nekakvim nedostacima koji svakako postoje.

Kakva god da je EL, mi u njoj moramo "čuvati obraz" i mislim da će to sve ići uzlaznom linijom. Poslednje dve tekme su pokazale da imamo potencijal, da je povratak uspešan i osmišljen, koliko god boleli ovi porazi. Samo fizičke snage da bude dovoljno i biće sve ok. :ziveli

P.S zaboravih Maccabi sa odličnim domaćim terenom... Eto, Turci, Grci, Izrael /Maccabi/, Italijani, Španci, Nemci /bez domaćeg terena/. Kada sam pomenuo sve to, ne smemo ni Žalgiris da zaboravimo. Jesu u kurcu al tamo obožavaju košarku i imaju domaći teren.

Među timovima koje možemo guziti, zaboravih Asvel... :D
 
Последња измена:

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Dobro je ovo bilo, nema sta puno da se zamjeri.

Imali smo dva gostovanja kod ekipa koje su slicnog kvaliteta kao mi, pa utakmicu kuci protiv kandidata za F4...Nadao sam se jednoj pobjedi i bili smo blizu, ali dobro, sta je tu je...
Sad imamo Virtus i Zalgiris kuci - tu trazimo dvije pobjede, podizanje atmosfere, jacanje hemije, dobre epizodne uloge nekih mladjih igraca i onda bi to bilo sasvim ok prolazno vrijeme.
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.212
Reaction score
7.050
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Navijanje i energija sa tribina jeste bila odlična, ali u prvom poluvremenu.
U drugom samo na par minuta, u periodu kada smo se odlepljivali na 71-62.
Nakon toga, kao da su se svi nekako istrošili.
Umesto da se zagrmi najjače moguće, krenule su opet neke lagane balade, koje apsolutno ne odgovaraju datom trenutku.
Ljudi uglavnom blejali u neverici dok su ovi topili razliku.
Generalno, ambijent je bio super, puna hala, da ne misli neko da mračim, ali mora to mnogo bolje kada se lomi utakmica.
Da osete naši tu podršku, najveću u ključnim momentima, čak i kada se gubi, da osete da verujemo u preokret i pobedu.
Ovo je neki moj utisak sa centrale nivoa 400, na jugu.
 

Dubaz

Grobar
Учлањен(а)
18.05.2020
Порука
381
Reaction score
3.442
Локација
Kući.
Nekoliko prethodnih stranica sadrži neviđenu količinu postova na koje bih odgovorio ali je to više nego besmisleno.

I znam da nisam jedini koji tako misli, a ono što može biti univerzalni odgovor na sve te trolove, pljuvače i šta li su sve već, mogla bi da bude Željkova konferencija sinoć. I ja sam sinoć bio besan, sa mnogo pitanja i zamerki. Odgledao sam konferenciju i zaspao kao beba. Prosto, verujem u ovo, ove godine da pravimo rezultate u ABA, sledeće u EL, siguran sam da će biti tako.

Igru da komentarišem neću, niti sam trenirao košarku niti čitao košarkaške udžbenike, a bilo bi super kad bi se mnogi toga pridržavali. Atmosfera je mogla biti i bolja (na momente) ali mislim da je doprinela sinoć, u momentima kada se pravila razlika zajedno smo nosili igrače. Kada su oni usporili, i mi smo.

Sve u svemu, moj glavni utisak sinoć je bio kada sam na pešačkom (gde je bilo sa svake strane po 30-40 Grobara) skontao da mi u susret idu Pop i Čaki i da smo svi toliko pokunjeni da ih niko nije primetio, ja sam ih skontao dok su prolazili pored mene, momcima bukvalno bilo smešno kako ih niko ne primećuje. :) :):)

Tako da eto, sutra je četvrtak, biće sunčano u 16:45, a uveče bi mogla da padne prva EL pobeda ove sezone, nije to mala stvar... IDEMO DALJE!
 

Marin

Grobarčina
Учлањен(а)
14.09.2008
Порука
2.460
Reaction score
2.237
Bice jebeno tesko ove godine dali cemo gledati reprizu od prosle godine ili idemo stepen napred videcemo. Nazalost ove godine nas glavni rival za plasman u evroligu gde smo usli na mala vrata bice mutant iz predgraca. Pocetkom sezone smo poleteli u vazduh od pojacanja koja su stizala kao na traci, po meni vise od novo angazovanih stranaca su dostigli svoj zenit kako i neke clenove u strucnio stab za razliku kog Zeljka gde mu se vidi zabrinutost i veliku zelju za uspeh kluba. Daj boze da gresim ali osvajanje BABA lige bi bila veliki uspeh.Jesu pocetni rezultati u evroligu su razocaravajuci ali vremena ima....
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.116
Reaction score
14.634
Локација
Kipar

5:58 pa dalje, nemoj da me vučeš za jezik jer se ovde kolektivna amnezija stvara kako kome odgovara.

A daleko od toga da iko normalan otpisuje sezonu ili govori da ćemo biti zadnji u EL ili treći u ABA. Samo što neke stvari vidno ne valjaju i ne izgleda kao da uopšte može na bolje i to treba reći

OK, sta je receno od 5:58 pa nadalje? Jel Savic samo rekao da kad je klub doveo Zeljka cilj su pobede sto niko ne moze da porekne. Pitao sam te gde je spomenut konkretan cilj, final four ili top8?
Da li su takva ocekivanja zbog toga sto su ljudi pomislili da je tZeljko dovoljan razlog da odmah idemo na sve moguce titule ili se to koristi kao podmetacina da se Zeljko otera pre nego sto stigne da slozi stvari I ugrozi fmp ja ne znam. Meni vise vuce na drugi razlog. I najmanje od svega Partizanu treba nesuvisla kritika I bljuvotine koje se plasiraju cak I ovde na forumu, u sta ne spada tvoj post da se razumemo.
Zasto se ovoliko pumpa atmosfera oko Partizana dok fmp godinama osvaja top 17 ili 18 u miru i bez pritiska? Za svakog normalnog navijaca ovo je proces o kome vredi suditi posle par godina. I Zeljko bi voleo da klinci mogu da daju doprinos ali ono sinoc nije bila utakmica za njih. Armani je prejak tim. I Armani nema neiskusnu decu. Da je to lako I dobro I Mesina bi ih imao ali oni imaju f4 kao cilj pa zato taj luksuz ne mogu da priuste. Ne valja I zbog toga jer mi hocemo novog Bogdana, Danilovica, Divca a hocemo I final four. Pa ne ide to tako lako.
 
Последња измена:

GoxyBG04

Početnik
Учлањен(а)
19.07.2021
Порука
122
Reaction score
196
Локација
Beograd
Tim je pravljen za TOP8 i manite se sad pisanja alibija kako to nije realno ili nije obecavano. Pogledajte imena koja imamo, da igraju svi zajedno kod komsinice, bila bi vam puna usta toga kako se sipa u njih da bi dogurali do TOP8. Tim je za TOP8 i verujem da ce na kraju i biti, sezona je tek krenula, nista ovo ne znaci, idemo dalje.

Moram primetiti da se izgubila grobarstinja, nije ovo sto je nekad bilo, o cemu se pricalo danima, na mene nije ostavljen neki utisak sinoc, moglo je to i moralo bolje, zato se bojim sta ce biti kad nam budu dolazili manje atraktivni timovi.

Na konto toga, smatram da se kod kuce s ovim timom moze dobiti 90% timova, u tih 90% sspada i Armani i zato mislim da smo trebali i morali pobedoti sinoc. Alo hocemo u TOP8, kod kuce moramo da posedujemo Armanije, Makabije, Ciganke, Albe, Bajerne, Asvele, Zalgirise.. sa Barsom, Realom, Monakom, Efesom ce tek biti rvanja ali u tim mecevima se nema sta zameriti.

Molim vas samo bez alibija vise i nekog "strpljenja", nikad nismo imali jaci, skuplji i iskusniji tim (manite me se Tristana, Koprivice, Trifunovica), imamo najboljeg evropskog trenera, priprme su poceli nikad ranije i zato molim, vreme je za pobede. Nisu to deca, svi oni imaju brdo onakvih utakmica iza sebe, ne znam o kakvom privikavanju i tremi se priča, tim je jice hteo da osvoji EK a sad ima "tremu" od EL...
 

Nbg88nbg

Grobar
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
595
Reaction score
839
Локација
Beograd
U pravu si ali nemoj da si nedorecen. Konstatovao si da je do trenera pa daj jos samo objasni sta da radi klub da bi tvoj post bio smislen.
To je problem tvoj I tvojih istomisljenika sto konstatujete da je Zeljko kriv ali ne kazete do kraja sta da se radi.
Da ga teramo sto je los? Da ga teramo sto ne forsira srpske igrace?
Daj objasni molim te da vidimo koja je razlika imedju tebe, kuzmanovica I cokija. Mozda nema razlike?
Ja a i dosta drugih smo vise puta dali misljenje...probaj nesto novo,batali stalno preuzimanja,vise rotiraj,nemoj stalno da se deres vec ih motivisi
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.116
Reaction score
14.634
Локација
Kipar
OK, to je vec ozbiljno obrazlozenje. Sad jos samo da poradis na pravopisu I bice sve tip-top.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.312
Reaction score
10.866
Локација
underground
Izgleda da je ovde mnogima nepremostivi problem da shvate razliku izmedju "tim je pravljen" za TOP 8" , i "tim je pravljen da bi se pokusalo da se udje u TOP 8". Da bi tim bio pravljen za top 8 , morao bi i da imas budzet u top 8 ili bar u top 10, a to necemo imati za nasih zivota.
 

zzzz

Grobarčina
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
1.254
Reaction score
3.720
Ja sam posle ove dve utakmice veći optimista nego što sam bio na početku sezone, posle pripremnih utakmica i Berlina. Broj gluposti se smanjuje iz utakmice u utakmicu. Lessort skoči ofanzivno i ne ide kao mulac kroz troje već vadi loptu napolje. Odbrana je bila koncentrisana posebno u prvoj četvrtini, bez nepotrebnog preuzimanja na lažnom piku 12 metara od kosa. Maltene sam došao u fazu da priželjkujem Ledaya da oteramo i čovek odigra dve odlične utakmice. Tako da cu i Nanelija da sačekam da klikne, jer njegov makar solidan doprinos bi doneo 2-1, umesto 0-3. Željko je sinoć bio za svoje standarde vrlo smiren i vrlo afirmativan ka igračima.

A sada posle uspona forme i igre, trebaju nam i pobede, ne toliko zbog jurenja ne znam čega, više zbog atmosfere u timu, i oko kluba, na tribinama...
 

Luka-70-

Puni kučku
Учлањен(а)
04.08.2011
Порука
1.998
Reaction score
7.605
Локација
Od bloka mog do hrama tog..
Ja ne mogu da verujem da neko uzima Željku za zlo "zato što se dere na igrače". Kritikovati neke aspekte igre je jedna stvar, ali zamerati čoveku koji je osvojio 9 EL titula svaki mogući potez je van svake pameti.

Evo, zaigraću vašu igru? Je l' se Dule drao na igrače? Pablo Laso? Mislim, argumenti su do jaja. Željko se dere na igrače i onda ova skupina petlića izgubi kompas.

Čak i da uzmemo sinoćnu utakmicu u obzir. Šta se desilo kada je u zadnjem napadu treće četvrtine (valjda) Exum bacio neki lob pas, ne znam kako da nazovem onaj fijasko. Žoc nije A rekao, već je potapšao našeg igrača i podržao. Mislim, ne verujem šta pišem, al' ajde.

Kao što rekoh, meni najviše fali neki Novica koji će da razbije lobanju ne bi li spasao loptu. Pored toga, ekipa će tek pokazati prave kvalitete.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Учлањен(а)
23.07.2018
Порука
369
Reaction score
2.292
Локација
Kraljevo
Čitajući ove poruke na forumu u zadnje dve nedelje, rek’o bi čovek da smo igrali na tri f4 i da smo završavali 7 puta u Top8 u poslednjih 8god. Tako se sudi ovoj ekipi.
Ništa od prozivanja Željka i igrača ne čudi od ovog naroda, to i jeste prava slika ovog društva. Da je drugačije, ne bi dali da nam oteraju Duleta na onakav način, ne bi žvalavi vladao ovako, ne bi nam sedeli ovi debili u fk, itd.
 

LAMPAŠ

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.255
Reaction score
3.271
Локација
Beograd
Ja a i dosta drugih smo vise puta dali misljenje...probaj nesto novo,batali stalno preuzimanja,vise rotiraj,nemoj stalno da se deres vec ih motivisi

Zasto okolijesis? Reci da se cuje, Zeljko odlazi!

Cuj bre, nemoj da se deres, motivisi ih…

Sto se tice licno mene, odjavljujem se sa foruma do kraja sezone. Ne tako davno na ovaj forum su se mogle procitati poruke koje su stvarno imale smisla, ljudi su post-ovali nesto u sta imaju minimum-minimuma znanja te je bilo lakse i komentarisati odnosno citati.

Nemojte samo ono izlizano, odvratno, da svi imamo pravo na iznesemo kritiku, bla, bla…

Hipoteticki to je isto kao da se ja sad uclanim na forumu nuklearne fizike, i da palamudim ljudima o bojevim glavama, a nisam zavrsio ni 4 razdred osnovne skole.
 
Последња измена:
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.067
Reaction score
18.310
Dok se vrate Avram i Smajli ode sezona... Jebem ti povrede... Mnogo je da ti ne igraju dva igrača dva ipo meseca, nismo mi Real da imamo po 3 ili 4 igrača na jednoj poziciji gde ne znaš koji je bolji... Ovo nas je baš ukanalilo... Sa njima dvojicom bi sad bili na 2-1 verovatno umesto 0-3...

Edit: Sad gledam raspored, do 12 kola koje igramo 8. decembra sa c*ganima mislim da imamo šanse za 6-6, što nije tako loše... Tad negde bi trebalo da se vrate Avram i Smajli, samo treba izdržati sa 7-8 igrača do tad.
 
Последња измена:
Статус
Затворена за писање одговора.
Top