Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

mrksašin

Početnik
Учлањен(а)
30.08.2021
Порука
139
Reaction score
610
Локација
Beograd
Nije mogao, rođen je godinu dana kasnije....Mislim, koja je poenta pisanja ovakvih stvari? Nije to neki degen tipa Ožegović pa da se zajebavamo na taj način, u pitanju je čovek koji se kida i kome je očigledno stalo.
Imao je 4 ukradene lopte to vece. Za momka koji ,,ne igra odbranu'' nije dobio ni jednu pohvalu.
 

Velo

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
849
Reaction score
642
Do kraja sezone ima da se ori sa tribina - Jedan je Kevin kapiten, Kevin kapiten..... A sledeće sezone kada bude prangijao u Goldenu, nametnuće se valjda neki novi kapiten
 

Cooler

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2008
Порука
1.150
Reaction score
2.077
Локација
u srcu šesnaesterca
Moje misljenje je da nama treba lider. Panter jeste kapiten, primer svima, veliki radnik i profesionalac, ali nije lider na terenu. Lider mora da bude vrhunski plej koji ce uvek znati sta sa loptom, da diktira ritam, ubrza, uspori, proigra, sutne, napravi faul, kida odbranu. To nama fali i to nije Panter, a nije ni Exum, na zalost
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
а супер ми је ово што поједини КРИТИКУЈУ И КРИВЕ НАВИЈАЧЕ...продато 11,5К годишњих, све пуно сваку текму, најгледанији тим у ЕЛ, прешли 100К присутних на утакмицама у ЕЛ...филмови се о нама снимају али ''што сте нестрпљиви...тек годину ипо дана траје ова прича (без битније победе и трофеја), незахвалници...'':buhaha
I? Šta?
Hoćeš da kažeš bilo nam je dobro navijanje?
Čitam ovde komentare, kažu ljudi sa onakvom publikom. Mene je vise bolelo naše navijanje nego naš poraz.
Ljudi ovde pominju kraj meča, a niko ne pominje drugu četvrtinu. Izlaze lopte iz koša u prvoj. Sve otvoreni šutevi. Oni stizu. Mi muk. Nema nas.
Madara nam jadnog ubise, gledam onde pod kos svaki napad faul. Decko širi ruke, gleda, kuka. Gde je publika?
Idioti pevaju ciganima. Ne može s fudbalskom publikom da se vodi navijanje. Ni jednom nije izvršen pritisak na sudije i kad je hala htela ovi nisu dali jer su forsirali pesmu. Kad se napadi lome njih nema da zvižde. Nego pevaju neke stvari i još više ubijaju momentum. U jednom momentu sam čak počeo da čujem 2 pesme, to je neki kolega pomenu što govori mnogo o našem navijanju. Uspeli su ovoliko napaljenu publiku da ubiju da ubiju da smo se jednostavno ugasili. Nzm dal od tolike njihove mase ne mogu da nadju jednog normalnog ko će malo da radi taj posao kako treba. Ispade Čegi iz Prokuplja što je vodio prvu utakmicu da je bio bolji od svih ovih sto su posle dolazili. A daleko od toga i tad da je bilo dobro. Smenjuju se svaku utakmicu novi. A svaki put sve gori. Nzm dal su 3 puta ove sezone zviždali kad je bitno i kad se lomi. Nego udri u pesmu i šta me briga.
Što se tiče njihovih navijača. Napraviste od njih ne znam sta. Dodjite neki put u Nis na kup. Uvek ih pojedemo. Iako njihove organizovane puste a naše puste na poluvreme. Jednostavno se ne čuju u hali. A tu je odnos 50:50. Ovde je bilo 18:1. I sad mi njima pridajemo toliku pažnju. Umesto da se fokusiramo na meč, na zviždanje kada je potrebno i na pritisak na sudije koje su nas od početka meča krale.

S jedne strane imamo previse instegram navijača, s druge strane tribinu koja radi protiv nas (da li namerno ili iz gluposti ne znam).

I to sto se filmovi snimaju o nama je sto su ostali u evropi lipov kurac. Real ima 60 deda i baba koji preko zvučnika vode navijanje. Nije poena porediti se s njima, poena je dati nas maksimum a trenutno smo i mi kao i igrači daleko od maksimuma. I džabe mi deremo grlo i ostajemo bez glasa. Džabe mnogo nas zviždi kada treba, džabe ljudi masu rukama pokušavajući da ometu protivnika u napadu. Dok ne počnemo da dišemo kao jedan i dok se ne bude znalo kad se peva a kad zviždi ne možemo da kažemo da je to to.
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.863
Reaction score
9.913
Ne znam gde si bio u hali, ako si uopste bio u hali. Ja sam bio pored ciganije i tu se nisu culi, a kamoli negde dalje. Kop se cuo dobro. Za pritisak i fudbalsko navijanje jesi u pravu. Ipak, bolji odabir pesama. Malo je bilo tuzbalica za ,,0:0 protiv Javora, 60-i minut, po kisi'' da ih pevuse, uglavnom OK pesme. Generalno je bila bolja atmosfera nego X prethodnih utakmica. Tako da mi nije jasno toliko negodovanje.

A oni na kosarci da navijaju kako treba nisu znali ni u zlatno doba, a ne danas.
 

BiP

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.180
Reaction score
6.952
Локација
NbG
Pa kako da navijanjem prate tok utakmice i udaraju neki tempo kad ih protiv Buducnosti par dana ranije dodje ukupno 20? Kako izgraditi odnos sa timom ako dolaze samo na evropske utakmice? Nema tu pravog osecaja prema timu, momentu kada se utakmica lomi... sve izvestaceno.
I izbor pesama... vredjas cigane pola utakmice, a svaka pesma prepev njihove pesme. Meni to tragicno uvek bilo. Pa onda "Miskovic pita se..." Dajte malo se apdejtujte, proslo je 10+ godina, koji Boljevci, koje pm... Uzviknite im da su ubice kad vec pominjete nesrecnog Demira, da grmi, nek gutaju knedle. Da su sluge svakog rezima, pa ultra kop, duh i svi njihovi "doktori". Pozovite ih u dvoglas da "pozdrave" onog koga do pre mesec dana ni vi niste smeli da pomenete.
Ima toliko nacina al za to treba i neke osnovne navijacke kulture, koja se stice jedino dolaskom na utakmice, dobro i placanjem karte al to je neka posebna tema.
Ovako, kao sto napisah nakon utakmice- politicki korektno, vazno je da je vuk sit, ko jebe ovce..
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.750
Reaction score
29.606
Локација
Beograd
Za pritisak i fudbalsko navijanje jesi u pravu.
У оно прастаро ,,златно доба,, које ја памтим и фудбалско навијање је било логично, пева се кад је време да се пева, звижди се кад треба да се звижди (па чак и нашима када је то неопходно!), навијање носи тим, тим носи навијање...навијачи су ту били због играча, играчи због навијача...

Е...сад, а то ,,сад,, је почело деценијама раније (на фудбалу итекако, али очигледно и на кошарци) фали мало навијачке културе да се тако изразим - да крену да ПРАТЕ утакмицу - а не да имају унапред спремљен репертоар (песама) који морају да изведу до краја програма...
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Retko pišem na KK temama, tj. generalno slabo pišem u poslednje vreme, ali sada moram kako bih se ˝izjadao˝ jer poludeh od ove sezone. Kada je Željko došao rekao sam da prve sezone ne očekujem ništa sem stabilizacije igračkog kadra u smislu da se oformi jedna ekipa na duži period, što je i urađeno. Trinkijeri je uspeo za baš kratko vreme napravi ekipu koja leti, koju je bilo zadovoljstvo gledati ali to iskreno nisam očekivao niti ˝tražio˝ odmah od Željkovog tima. Ne kažem da se prošle sezone nisam nervirao na more gluposti koje sam gledao, od individualnih ˝bravura˝ pojedinaca do bolnih poraza. Ali opet, što se tiče te sezone nemam generalnu zamerku jer se pravi i gradi nešto novo plus je Željko tu kao temelj svega. Zadržali smo glavne igrače, 80% ekipe, što je retkost kod nas, pojačali smo se i zaista sam mislio da se neću nervirati oko gluposti. Cilj - igra, ABA titula, gaženje cigana i promovisanje i dizanje ugleda u Euroleague takmičenju jer se od stare slave ne živi. OK, kontao sam da će biti glupih poraza, da će biti i ubedljivih poraza kad ništa ne ide, ali sam očekivao da u svakoj utakmici imamo igru i pamet što nije slučaj. Mi smo do pre 4-5 utakmica imali jednu prodatu loptu protivniku u ruke direktno pri izvođenju lopte. To je bila sigurica za prošlu sezonu što mi je bilo nenormalno pa makar se 5 minuta pre utakmice okupili i upoznali. Mi smo nastavili to i ove, do skoro. Zašto mora milion akcija da se proba iz auta kad ne ide i ne odustaje se od toga nije mi jasno... Daj Bože da smo 5 puta imali normalnu akciju, koja je stvarno bila akcija iz auta, pa da smo dali koš. Protiv cigana Papaperi rečeno šta se igra i kome se daje lopta iz ubacivanja, čovek to rešio jer je ŽOC tražio i on ne jebe to što Madar vrišti sam i na kraju jedva u poslednjoj sekundi ubacuje Panteru. Non-stop smo u grču i strahu od greške. Retko ko koristi intelekt i svoje prednosti da da koš. Grk je to sada radio i kad je on malo više tražio loptu u poslednje vreme, da koristi ono što ima, odmah je pokazao da nije diletant kakvim ga mnogi smatraju. Bukvalno niko nema slobodu sem Pantera i igrača kome uvale loptu na 5 sekundi do kraja napada pa taj šta uradi uradi. Zato nekad Exum deluje kao basketaš. A opet zato Exum ne koristi ono što ima jer trpi zbog ˝akcija˝, Pantera i ko zna čega još. Bilo bi mi ok to da mi letimo po terenu, da se igra lepo za oko, ali mi se konstantno mučimo. Prosto mislim da je do Željka. Možda su nam igrači sa manjim IQ-om nego neki koje je ranije vodio pa ne mogu da shvate šta on želi ali jebem mu miša pa odstupi onda od toga bar malo. Nas svaka ekipa čita, mi se ne menjamo. Evo priznajem neću se nervirati ako će i ova sezona biti vežba a sledeća prava ali meni ne deluje da ič napredujemo. Ljudi pizde na Anđušića, pizde na Nunnelly-a a mi akciju nismo čestito imali za njih. Danilo nama više tapka loptu nego što kruži i ostaje sam na šutu. Ja ne znam šta se kuka na ekipu. Bukvalno nikog ne bih menjao. Svako može da ima određenu minutažu što je svaki igrač i pokazao. Mi redovno ali redovno ne izađemo iz bonusa i primimo brdo koševa u poslednjem minutu četvrtine i u još ludjem procentu u poslednjim sekundama. Pa je l može Glas da uđe da napravi faul ako Panter, Leday ili Lessort neće jer se čuvaju penala? Jednostavno ne kapiram hiljadu stvari koje Željko radi ili traži od igrača. To oko faulova mi posebno ide na damare. Čovek svaki put odlepi na klupi što se ne napravi faul. Niti se oni menjaju, niti on nešto preduzima povodom toga. Onda minutaža. KK ove sezone a neretko i prethodne, raspoređuje minutažu kao da je NBA PlayOff. Za koji je kurac Brodziansky došao, je l da Lessort igra 37 minuta? Daj neka se povredi sad on, taman se Smajli oporavlja polako. Je l sjebao Brod? Jeste, izvedi ga, izderi se, nema veze, ali ako ti Lessort umire na parketu pa uvedi opet ovog na 30 sekundi, smanji petorku, nešto promeni da ne umre čovek. Francuz je u prvoj četvrtini imao 7 skokova, na kraju još samo 3 je dodao. Da nije do umora? Da nije do prilagođavanja protivnika? I mi ništa ne menjamo. Redovno igramo dobro i jako dok imamo snage. Onda dođe pad u igri, pocrkaju, protivnik spušta, onda kod nas na terenu završi komplet ekipa sa klupe, pa protivnik brzinski ili stigne na egal ili preokrene, onda se vrate ovi koji se nisu ni odmorili i kreće mučenje. Moje laičko mišljenje je da treba više igrača da se koristi, da glavni više odmaraju jer ovako ne vidim da ikome od njih koristi. Tristan sada konačno dobar, razigrao se, aj na klupu da se vrati indisponirani Zek. Trifunović, isto kad je bio na parketu ono malo uneo energije. Imao je grešku ali je imao i koš posle svog promašaja, odmah onda napad cigana gde se postavlja za faul u napadu, publika ludi i? Željko ga bukvalno istog momenta vadi i ubacuje Pantera. Ne kontam, majke mi ne kontam. Jednostavno ne razumem i ne sviđa mi se kako igramo a imamo ekipu da letimo. Nije u ovoj ekipi Aljoša Mitrović pa da čupamo kosu zbog gluposti, ovo su vrhunski košarkaši a prave veća sranja. Da li je potreban psiholog, kazna po džepu, trening ala Dule, zaista ne znam, ali moraju se što pre dozvati pameti. Menjati igrače u toku sezone mi je odvratno, protivnik sam toga, tako da mislim da i narod greši što želi Panteru da vidi leđa, koliko god da ima smisla jer ljudi lude, malo nije naški da to uradimo kapitenu pa ko god on bio, to nije Partizan. A tek da se tera Željko je ludilo. Takva veličina može samo sama da ode a iskreno se nadam da se to neće desiti uskoro. Željko iz Partizana mora da ode kao pobednik pa kad god to bilo. Ali definitivno i on mora da preispita neke svoje odluke i ideje ako želi da nam svima krene na bolje. U petak, dan posle cigana, ja nisam otišao na posao, nije mi se živelo. Ali ja bolujem od Valensije. Od tada mi nije jasna jedna odluka Željka pa ako može neko da mi objasni kakvu je ideju imao.

Poslednja četvrtina, Španci daju koš za dva razlike na 0:21 do kraja. Željko traži time-out, poslednji. Imamo dve opcije: 1) ubacujemo loptu ispod koša za pun napad, odnosno napad do kraja; 2) ubacujemo loptu sa pola terena i imamo 14 sekundi za napad i ostavljamo protivniku 7 sekundi za organizaciju, nevezano za ishod našeg napada.
Željko bira 2) i Panter je fauliran za dva bacanja na 10 sekundi do kraja. Dao je oba ali šta smo mi time dobili? Opet dajemo protivniku da rešava a šta mi čuvamo? Produžetak?


EDIT posle 2 sata kad sam već video grešku oko 1) i 2) (ispravljeno):

Još dve stvari koje me opasno nerviraju.
Klub, Savić, Željko, niko živi nije demantovao pisanje oko Tristana i odlaska! Ako jeste neko, ja se izvinjavam, propustio sam.
A druga stvar je što Željko brani igračima da reaguju na odluke sudija. Kad god neko popizdi od igrača Željko ga časti deranjem. Ako on neće da dobije tehničku, da se unese majmunima sa pištaljkom u lice, pa moraju onda igrači. Bukvalno smo bez pritiska na sudije evo već drugu sezonu a oni jebu li jebu.
 
Последња измена:

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.026
Reaction score
5.832
Локација
Court seats
Ako pogledamo shooting chart protivnika sa dve utakmice protiv eFeMPe-a, videćemo sledeće...

prvi grafikon je ABA liga, drugi Euroleague
79369216064ea331d2d5431fe2216abf5865ebd542a35722d78e6c260499762db526e2a4.jpg
85638025b01034fcc65a55656b22844679234d283e5219a4982b544ff13d5eecc1434343fd50361687a75679.jpg


a ako dodamo i utakmicu protiv Valensije dolazimo do suštinskog i hroničnog problema zašto primamo najviše koševa u EL:

62437903e8ec93602d300fbfcb1f53f046978c11068512eb900c66e249cb0f8c05bcefcac2369e6dd2201d5c.jpg


Odgovor - zato što dozvoljavamo šuteve iz samog reketa koji spadaju u kategoriju visokoprocentne realizacije!
 

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.880
Reaction score
7.937
Ako pogledamo shooting chart protivnika sa dve utakmice protiv eFeMPe-a, videćemo sledeće...

prvi grafikon je ABA liga, drugi Euroleague
79369216064ea331d2d5431fe2216abf5865ebd542a35722d78e6c260499762db526e2a4.jpg
85638025b01034fcc65a55656b22844679234d283e5219a4982b544ff13d5eecc1434343fd50361687a75679.jpg


a ako dodamo i utakmicu protiv Valensije dolazimo do suštinskog i hroničnog problema zašto primamo najviše koševa u EL:

62437903e8ec93602d300fbfcb1f53f046978c11068512eb900c66e249cb0f8c05bcefcac2369e6dd2201d5c.jpg


Odgovor - zato što dozvoljavamo šuteve iz samog reketa koji spadaju u kategoriju visokoprocentne realizacije!

Opet ja sa mojim pitanjima…

Ovo sa primljenim kosevima iz reketa… ko je kriv? Problem sto igram samo sa jednim centrom, sto nam odbrana puca na prvu?
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.026
Reaction score
5.832
Локација
Court seats
Da bi se došlo do tih odgovora na jednom ovakvom forumu (da svi razumeju), mora se prvo rasčlaniti igra u odbrani na proste parametre (od vrste usmeravanja, načina pomoći, izlaska u close-out, do toga šta se dešava kada nas "zavrte" par puta u istom napadu), a onda te parametre takve filozofije odbrane kakvu nam tim igra uporediti sa onim kako takva vrsta odbrane treba da se igra "po knjigama"...

Imam neki svoj "breakdown" svega, ako bih krenuo da pišem o tome to bi verovatno bio jedan od najdužih postova na ovom forumu ikada...

Ovako prosto rečeno rekao bih da mi u odbrani bagujemo sa osnovnim defanzivnim pravilima (jedan od mnogo primera a najsvežiji: zadnji napad gde vildoza probija sa 90°, naša 3 skupljaju reket, a Zek ne prati prodor i nivo lopte nego "zakucao" kod svog igrača na 45° (koji ulaskom vildoze u prodor više nije igrač na prvom pasu, niti je verovatnoća povratnog pasa ka tom igraču moguća kada si u prodoru okružen trojicom), umesto da se spusti na liniju dodavanja vildoze ka nedoviću i preseče pas)
 
Последња измена:

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.880
Reaction score
7.937
Hvala ti…

Iz pisanja vas koji razumete sve ovo, da se zakljuciti da nam nece biti lako, jer ocigledno postoji neki problem pa igraci ne rsde to sto se od njih ocekuje…

Mozda mi je bolje da manje znam…
 

Batallion

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
320
Reaction score
2.043
Локација
Beograd
Veoma zanimljiva zapazanja su gore izneta i ja mislim da ste svi u pravu. Medjutim,poslednja odbrana,barem kako je ja vidim je visestruko kriminalna. Najpre,Vildoza prolazi Papapetrua ko da ovaj ne postoji. Zapravo bolju odbranu je odigrao Sale Djordjevic zadnjeg napada Huventuda (kad se vec o tome ranije pisalo) nego Papapetru ovu. Ovakva kriminalna odbrana otvorila je Vildozi 2 megucnosti i najlogicnije resenje je bio Martin koji je bio u naletu za kucanje. Vildoza je uputio rizican pas ka Nedovicu i tu se videlo koliko je nasa odbrana zapravo suplja. Umesto da dodje do brzog preuzimanja i da se Ledej nadje na mestu pasa ka spolja,on je ostao zakucan za svog igraca. Papapetru u tom momentu nije znao gde se nalazi. Da je ovaj promasio na skoku ne bi imali gotovo nikoga. Medjutim,sve je ovo normalno,treba puno raditi. Morace sreca da se okrene i na nasu stranu,da se neka lopta odbije u nase ruke,da neki sut koji je isforsiran kada je vazno udje i prelomi tekmu. Najvaznije je da se to desi upravo u onom momentu kada se lomi sezona i odlucuje o top 8, plejofu abe isl. Do tada treba ustaliti igru i ovakve utakmice resavati pre 38 minuta! Zivi bili pa videli, uzdignuce Zeljko ovaj tim preko svog limita koji je ja verujem jako visok.
Sto se tice pitanja gore sta je Zeljko hteo,pa jasno je da Valensija ne bi pustila napad do kraja sto se na kraju i desilo. Da je bilo 1 razlike,mozda bi bilo drugacije,da je bilo nereseno sigurno bi bilo drugacije. Na 2 ili 3 razlike,ovo je logicno Zeljkovo resenje. Da su dali trojku a imali su dobar sut u preostalom vremenu pitali bi sto nismo pravili faul. Za ovakve zavrsnice moras imati i srece i znanja, a Zeljko je iz tih poslednjih 20 sek izvukao maksimum!
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Ne znam gde si bio u hali, ako si uopste bio u hali. Ja sam bio pored ciganije i tu se nisu culi, a kamoli negde dalje. Kop se cuo dobro. Za pritisak i fudbalsko navijanje jesi u pravu. Ipak, bolji odabir pesama. Malo je bilo tuzbalica za ,,0:0 protiv Javora, 60-i minut, po kisi'' da ih pevuse, uglavnom OK pesme. Generalno je bila bolja atmosfera nego X prethodnih utakmica. Tako da mi nije jasno toliko negodovanje.

A oni na kosarci da navijaju kako treba nisu znali ni u zlatno doba, a ne danas.
Nisam ja napisao da su se čuli. Nego da im je previše pažnje posvećeno, i pre meča i na meču. A oni su tu bili efemerni. Bruka je što su dozvoljeni, a svi znamo da mi kod njih nećemo moći da provirimo. Ali masa ljudi je sa druge strane tribine pokušavala da se svađa s njima i da ih psuje.

Naravno da je atmosfera bila bolja. Ipak su svi bili naloženi i raspoloženi za navijanje. Problem je što je izborom pesama uspela ta atmosfera na momente baš da se ubije.

Sad mi evo drug kaže da je njegov brat, košarkaš, koji navija za cigane ušao za 4000 koje je dao redaru, i gledao utakmicu u sred našeg kopa....
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.271
Reaction score
18.336
Локација
Kej Republika
I naravno mrtvi Asvel pred naše gostovanje dobije Barsu u gostima i danas u prvenstvu otresu nekog 35 razlike...
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.863
Reaction score
9.913
Za ovo se sve slazem.

Da, bilo je u kopu koliko hoces ljudi preko regularnog broja, videlo se.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Evo jedan očigledan primer, baš sad komentarišem s drugom.
Rukometni faul Martina nad Lessorom u samoj završnici. Sudije se skupile, izvećale, i nisu gledale snimak. Svirale običan faul.
Da su navijači izvršili pritisak to bi bila namera, tj morao bi da se gleda snimak, a da se gledao ne bi moglo da prođe bez namerne.

E tu nije bila problem južna tribina, cela hala je ćutala. Tj nije napravila dovoljan pritisak. A takvih odluka je bilo pregršt na utakmici...

Ali jbg, tu je problem i naše klupe. Ja se ne sećam da sam ikad video da je naša klupa podilgla ruke da traži namernu. U redu ako Željko hoće da bude gospodin, nek glumi gospodina (iako se ne slažem s tim) ali ima i drugih na našoj klupi.
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.026
Reaction score
5.832
Локација
Court seats
Kontinuitet boravka velikog Željka Obradovića na našoj klupi donosi klubu A licencu Evrolige bez obzira na rezultat! Nisu rezultati merilo za davanje A licence, to Evroligu ne zanima, već kontinuirani biznis model sa dosta ulaganja u skladu sa standardima koje Evroliga propisuje! Njima nisu bitne povede kao nama ovde, njima je bitna krcata arena, ulaganja u tim, atraktivnost rostera, oni teže američkom modelu gde se mlate pare na sve strane... Partizan sa Željkom na klupi SVE TO IMA, a dobiće i šampionsku igru kad-tad! Zato cigani ne vole Željka i već sezonu i po prave hajke na sve strane da se on otera!!!

Drugo, sa A licencom Evrolige komotno možemo da prejebemo sistem, izvučemo se iz blata ABA lige i odemo u VTB ligu koja produkt kao što je Partizan čeka godinama da bi im takmičenje dobilo nešto novo! Sa Željkom na klupi i njegovim karakterom i reputacijom nema tog vučića, čovića pa ni jebenog ostoje mijailovića koji će stopirati to ispod stola, kao što je ranije u više drugih slučajeva stopirano!

Ljudi shvatite - ovaj pravac je moguć SAMO sa Željkom Obradovićem na klupi! Taj čovek toliko voli Partizan da će mu za života ostaviti ono najbolje što nosi u sebi, založiće SVU svoju reputaciju za Partizan i doneti mu najslavnije dane, jer Željko to radi s' ljubavlju, ne kao neke druge interesne sfere!
 

Zbrindolin

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
60
Reaction score
315
Локација
o suhom vetru s juga moja dusa sanja
Tacno tako, moramo ispuniti Duletov zavet, da trcimo stalno sa najboljima, da bismo ponovo postali najbolji.
Bolji momentum od ovog necemo imati, Zeljko kod nas, Bodiroga jedan od celnika Evrolige. Win-win produkt ovih velikih partizanovaca bi bio A licenca kojom zatvaramo ovde sve. To mora biti sav fokus kluba u ovom trenutku. Nazalost klub = Zeljko (+ Savic), a oni moraju da se bave strukom.
Sa A licencom, najbrojnijom armijom navijaca i dobrim marketingom, samo je nebo granica.
Onda i nema nikakve potrebe da jurimo neku drugu regionalnu ligu. Ljudi su ovde poltroni, uvek se okrecu najmocnijem, a ako to budemo mi, onda ce sav uticaj coravog potonuti na dno Jadrana.
Kakva VTB, kakvi bakraci, uzecemo A licencu i pojuriti da igramo rusku ligu u jeku najveceg sukoba Rusija - Zapad. Bas cemo ispasti pametni, a Evroliga ce nam aplaudirati na ingenioznosti.
Nama je ta regionalna liga, prakticno domace takmicenje i mora biti u nasem okruzenju. Sta nisu PAO i Ciganijakos onomad aplicirali za VTB, nego su razmisljali o prikljucenju Jadranskoj ligi. Ili Makabi, te jedne sezone.
Ako mi u nekoj buducnosti postanemo mocna sportsko-trzisna fransiza, moze slobodno da registrujemo nase sediste u Parizu ili Cikagu, na primer, i igramo francusku ili NBA ligu. Navijaca u oba grada cemo imati koliko i u Beogradu.
A ovaj predsezonski turnir u Moskvi je bio dovoljan za druzenje i pokazatelj kome su naklonjene sudije. Ljudi nikako da shvate da se savezi formiraju da bi stitile interese svojih clanova. Mi postanemo akcionari Evrolige i odmah prst u oko istoj - hvala za licencu, a mi cemo sad da igramo rusku ligu, plus imamo i gostovanje Astani, u Kazahstanu. Mozda skoknemo i do Minska, da pojedemo TSmoki za uzinu. Znam i da je CSKA akcionar u Evroligi, ali su to postali pre vojnog sukoba, sada pokusavaju sudskim putem da dokazu da polazu pravo da igraju Evroligu i pored sankcija.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top