Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2023/2024 Pad Berlina!

Cobi

Početnik
Учлањен(а)
20.01.2024
Порука
116
Reaction score
358
Dovodjenje par tih nekih igraca je prosto dovelo do toga da smo na samom pocetku. Zbog svih tih karakteristika novajlija prakticno smo morali da uigravamo nove akcije.
Sa Madarom I Miroticem svee bi izgledalo dijametralno suprotno.
Pokusavam da dojmim da li su sa Kaboklom hteli ovo da dobiju ili je to sslucajno ispalo jer imam utisak da su jurili nekog ko ce biti vise zamena za Ledeja a dobili centra. Iz aviona se vidi da on 2 dobre godine rada u jakoj ekipi mora da ima da bi se profilisa kao ono sto nama treba. Na mnogim tehnicki stvarima mora da se radi sa njim sto napred sto nazad a vremena nema mnogo. Prosto je greota ne iskoristiti njegov size. Fali mu mnogo "prljavštine" da bi bio klasicna petica. Pravi naivne faulove a moze i mora mnogo jace al da to bude ono sto se "ne vidi". Stav u odbrani mora da bude nizi, ovako pliva, blokovi takodje, kao i tajming bloka. Tajming bloka je i kod Smajlija simptomatican. Kod niskog posta mora da oseti odbrambenog igraca, i njegov pokret al on to radi kao "sveća" i nema predstavu sta mu se desava iza ledja.
 

Zeka

Početnik
Учлањен(а)
27.11.2019
Порука
168
Reaction score
345
Локација
Beograd
Sad je kasno pričati o selekciji ali postoji par kljucnih problema.
Nedostatak brzog nižeg igrača (odlazak Madara)
Nedostatak agresivnosti pri napadu obruča (Exum)
Nedostatak rola u svakom obliku (Lesor)
Problem s preuzimanjem kad je Kaminski u igri ( mada se to u poslednjih par utakmica bolje krije)
Kaboklo koji ima potencijal ali jako velike rupe u osnovnim tehničko taktičkim stvarima, jer je igrao krilo jako dugo (najbolji opis 2 godine daleko od toga da bude za 2 godine spreman za nba).
Nedostatak visoke trojke (Papetru)
Na to sve dolaze svi problemi iz prošle godine sa lošom odbranom koja je postojala i tada sa boljim defanzivcima.
Jesu pojačanja donela i svašta novo Dožer nezaustavljivu poludistancu i te neke momente na skoku, Kaminski pregled igre, povratne lopte, blokove, generalno sekundarni plejmekerski momenat, niski post gde je Lesor manje više pokušavao samo licem da napadne itd.
Sad problema u selekciji ima osnovni su pre svega mislim da nema više smisla kada nemaš treninga da se dovodi igrač u pola sezone. Da je Kaboklo došao na vreme ili neko sličan do sada bi to ličilo na nešto.
Smit je apsolutni promašaj u smislu karakteristika i niko nema vremena da mu se posveti radi uigravanja.
Nije nađena zamena za Madara a ni za Papaetrua. Čak i da kažemo da je to trebalo da bude Ponitka niži je od njega podosta tako da ne mogu da se porede.
Kaminski nije moja šoljica čaja što se tiče centarskih pozicija, ali ajde jasna je ideja sa njim, opet nije dobro iskautirano stanje njegovih kolena, on je imao lepu karijeru ali poslednje 2 godine praktično nije igrao, na to se morala obratiti pažnja. Dožer opet donosi dosta ali mislim da je veliki problem njegova slabost na lopti bar u evropskim uslovima i očajna preciznost pri dodavanjima, opet kao da nisu neke nijanse dobro skautirane.
I sa svim tim stvarima, ova ekipa može da se digne jer nije velika razlika između 4 poraza za redom i 4 pobede kada se radi o utakmicama sa malim razlikama, te neizvesne završnice su statistika i samopouzdanje i to će se vratiti, pitanje je samo da li na vreme.
Meni se ta igra u napadu ne sviđa negde tamo još od jeseni, pa se tu iskombinovalo sve naizmenične povrede Pantera i Kaminskog, nešto smo dobili na formu i uigranost prošlogodišnjih igrača svežinu Kabokla, ali nije se dobro igralo. Sada je poslednji voz.
Auti, te neke sitnice specijali, su posledica nedovoljnog rada i problema selekcije gde nema dovoljno snažnih igrača i dobrih dodavača.
Sad me jos i citiras? Pusti ti Kabokla, covek igra koliko mu je dozvoljeno. Mnogo bolji je u odbrani nego tvoj miljenik Kaminski, a to nema veze sa bojom koze. Naneli i Panter igraju sasvim korektno odbranu, ali kad ti jedan igrac konstantno ispada, a od tebe zavisi i napad, onda je potrosnja nebrojeno puta veca i na krqju ti se smuci. Znao bi to da si ikad uzeo loptu u ruke. A sad pricati o selekciji nema nikakvog smisla. Kad sam ja pricao o losoj selekciji, ti si pricao o vrhunskoj. Sad je to sto jeste. Najmanje nedostaje Papapetru. Plej koji asistira i igrac koji zavrsava na obrucu, svakako. Ovako nema razloga da skupljaju odbranu. Niti su centri pretnja unutra, niti je iko pretnja na ulazu. Cuvas perimetar i to je to. Sad javi onom svom zemljaku da me banuje zbog defetizma. Ali za razliku od tebe, ja ne placem kada gubimo. To je sastavni deo sporta i kluba.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.784
Reaction score
55.559
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Sad me jos i citiras? Pusti ti Kabokla, covek igra koliko mu je dozvoljeno. Mnogo bolji je u odbrani nego tvoj miljenik Kaminski, a to nema veze sa bojom koze. Naneli i Panter igraju sasvim korektno odbranu, ali kad ti jedan igrac konstantno ispada, a od tebe zavisi i napad, onda je potrosnja nebrojeno puta veca i na krqju ti se smuci. Znao bi to da si ikad uzeo loptu u ruke. A sad pricati o selekciji nema nikakvog smisla. Kad sam ja pricao o losoj selekciji, ti si pricao o vrhunskoj. Sad je to sto jeste. Najmanje nedostaje Papapetru. Plej koji asistira i igrac koji zavrsava na obrucu, svakako. Ovako nema razloga da skupljaju odbranu. Niti su centri pretnja unutra, niti je iko pretnja na ulazu. Cuvas perimetar i to je to. Sad javi onom svom zemljaku da me banuje zbog defetizma. Ali za razliku od tebe, ja ne placem kada gubimo. To je sastavni deo sporta i kluba.
Zekane dobre sam volje nešto zbog Saldanje al nemoj da te nameštam na ban. Imaš dosije ko Dijana Hrkalovic fioke se prelivaju. Počevši od Exum divljak.
 

Zeka

Početnik
Учлањен(а)
27.11.2019
Порука
168
Reaction score
345
Локација
Beograd
Zekane dobre sam volje nešto zbog Saldanje al nemoj da te nameštam na ban. Imaš dosije ko Dijana Hrkalovic fioke se prelivaju. Počevši od Exum divljak.
Ma boli me uvo za ban. Za 13 godina ovde si skupio jedno 20 sledbenika i to ti je najveci uspeh u zivotu. Ja sam ovu sezonu dosta dobro procenio, u glavu mi jedino ne ide da Ponitka ne moze da se sastavi u napadu. A da pocnem ja o tvom ismevanju pleja razigeavaca? Ne treba plej, to je pase u modernoj kosarci? E moj sinko, sve ekipe u prvih sest imaju odlicne plejmejkere.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.784
Reaction score
55.559
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Kako te boli uvo kad stalno kukaš ko deda Tripko kod sudije?
Zeko na početku si stvarno bio simpatičan ko neka maskotica foruma ko oni likovi što nemaju pojma ali se bore, sad već smaraš, nisi mi još na ignore jer znaš da me nasmeješ ali blizu si.
Ps nije 13 nego skoro 16 ni matematiku ne znaš jebogabog
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.432
Reaction score
4.172
Локација
127.0.0.1
Ma boli me uvo za ban. Za 13 godina ovde si skupio jedno 20 sledbenika i to ti je najveci uspeh u zivotu. Ja sam ovu sezonu dosta dobro procenio, u glavu mi jedino ne ide da Ponitka ne moze da se sastavi u napadu. A da pocnem ja o tvom ismevanju pleja razigeavaca? Ne treba plej, to je pase u modernoj kosarci? E moj sinko, sve ekipe u prvih sest imaju odlicne plejmejkere.
Korelacija nije jednako kazualnost. Manje-vise kompletna EL ima odlicne plejmejkere pa su neki i 15. na tabeli. Bice da nije samo do pleja dodavaca.

Ne bih da se ukljucujem u raspravu, vise uzivam sa strane da vas pratim, nego samo da skrenem paznju na krivi navod. Nastavite.
 

Zeka

Početnik
Учлањен(а)
27.11.2019
Порука
168
Reaction score
345
Локација
Beograd
Korelacija nije jednako kazualnost. Manje-vise kompletna EL ima odlicne plejmejkere pa su neki i 15. na tabeli. Bice da nije samo do pleja dodavaca.

Ne bih da se ukljucujem u raspravu, vise uzivam sa strane da vas pratim, nego samo da skrenem paznju na krivi navod. Nastavite.
Poenta je bila da se ovde ismevala ta "institucija". Nama to nedostaje. Mnogi igraci nisu kreatori sami po sebi i pravi plej ih cini mnogo korisnijim. Ali dobro, ovo je otislo stvarno u neku drugu krajnost. Zasto mi nemamo pleja, bar jednog klasicnog, to je pitanje na koje bih voleo da mogu da dobijem odgovor.
 

IzrazitiFavorit

Grobarčina
Учлањен(а)
12.03.2007
Порука
1.570
Reaction score
3.389
Brate milosni... koji ce to plej razigravac nauciti Kabokla da napravi jebeni blok bez 3 faula u napadu, da nogama dole kreira poziciju, primi loptu kako treba bez da izgubi tu poziciju u istom trenutku, i potom telom odigra centarski?

Sve isto vazi za Kaminskog osim ono o bloku, to zna da napravi, ali ostalo radi jos gore od Kabokla.

Ili da taj plej Smajliju nabaci 10 kilograma pa da bar nekoga prevari da je lazna petica.

Nama napad staje zbog centara, odnosno zbog odsustva istih u toku napada, kod protoka lopte, oduzimanja paznje, strane pomoci... vrtimo loptu u krug na perimetru i tu postajemo providni i "dosadni", lako citljivi i odbranjivi, pa ovi muceni Naneli, Panter i Douzier poradjaju poene.

O odbrani necu, jer jbg, ne mogu vise.

Daj da vidimo sta je najveci smislio za treninge ove dve nedelje, da odradimo i naucimo tri krstene akcije, malo bolja iskakanja u odbrani ili mozda cak neka revolucija u sred sezone da probamo bez istih (sto ne verujem, mada dogorelo je do nokata, mozda tu lezi prvi ozbiljan rez kod Zeljka u glavi u vezi limita ovog tima u odbrani), pa da se posibamo ko ljudi i vidimo na cemu smo.

Ziv ti bio, pa da te malo manje citamo u nastavku sezone, t.j. da nam je vise pobeda.
 

mladen107

Grobar
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
354
Reaction score
1.387
Локација
Novi Sad
Dobar plej kosta kao sto kosta i dobar centar, ocigledno nisu mogli da dovedu nikog ko je dobar a da zelimo da ga platimo. Procena je da Panter Aleksa i Jaramaz mogu da pokriju to, sto izgleda da je losa procena. Jebiga centre moras da imas po svaku cenu.
 

Zeka

Početnik
Учлањен(а)
27.11.2019
Порука
168
Reaction score
345
Локација
Beograd
Brate milosni... koji ce to plej razigravac nauciti Kabokla da napravi jebeni blok bez 3 faula u napadu, da nogama dole kreira poziciju, primi loptu kako treba bez da izgubi tu poziciju u istom trenutku, i potom telom odigra centarski?

Sve isto vazi za Kaminskog osim ono o bloku, to zna da napravi, ali ostalo radi jos gore od Kabokla.

Ili da taj plej Smajliju nabaci 10 kilograma pa da bar nekoga prevari da je lazna petica.

Nama napad staje zbog centara, odnosno zbog odsustva istih u toku napada, kod protoka lopte, oduzimanja paznje, strane pomoci... vrtimo loptu u krug na perimetru i tu postajemo providni i "dosadni", lako citljivi i odbranjivi, pa ovi muceni Naneli, Panter i Douzier poradjaju poene.

O odbrani necu, jer jbg, ne mogu vise.

Daj da vidimo sta je najveci smislio za treninge ove dve nedelje, da odradimo i naucimo tri krstene akcije, malo bolja iskakanja u odbrani ili mozda cak neka revolucija u sred sezone da probamo bez istih (sto ne verujem, mada dogorelo je do nokata, mozda tu lezi prvi ozbiljan rez kod Zeljka u glavi u vezi limita ovog tima u odbrani), pa da se posibamo ko ljudi i vidimo na cemu smo.

Ziv ti bio, pa da te malo manje citamo u nastavku sezone, t.j. da nam je vise pobeda.
Pogledaj malo snimke Kabokla, sasvim dobro se on snalazi kad ima sa kim da igra. I sto toliko branite Kaminskog? Pa i on ne ide na rol nego na pop. Tesko je da se odvojis od onog ko te cuva kad se tacno zna sta nasi bekovi rade. Nemamo kreativnost, nemamo ulaz, samo trazenje pozicije za sut sa poludistance/distance. Mi sirinu imamo, nemamo dubinu, a nisu centri krivi za to.
 
Учлањен(а)
22.10.2019
Порука
340
Reaction score
1.776
Локација
Панчево
Pogledaj malo snimke Kabokla, sasvim dobro se on snalazi kad ima sa kim da igra. I sto toliko branite Kaminskog? Pa i on ne ide na rol nego na pop. Tesko je da se odvojis od onog ko te cuva kad se tacno zna sta nasi bekovi rade. Nemamo kreativnost, nemamo ulaz, samo trazenje pozicije za sut sa poludistance/distance. Mi sirinu imamo, nemamo dubinu, a nisu centri krivi za to.
E sad stvarno...čuj Kaboklo se dobro snalazi, ne zna čovek gde je levo. Koje snimke, iz nekog prošlog života? Kad bi mi pravio hajlajtse iz Partizana, ne bi imalo ni 30 sekundi snimka. Žali bože visine. Ispogađao neke trojke kad je došao, ljudi se primili. Mene što se tiče, ubedljivo najgori naš igrač, i u napadu i u odbrani. Naročito u poslednje vreme, jer se bukvalno raspada. Braniš neodbranjivo. Na stranu gluposti koje si ranije pisao, ali napadaš Stojančeta za sujetu, a tvoja je ništa manja. Ne brukaj se.
 

pfc4ever

Grobar
Учлањен(а)
09.10.2006
Порука
284
Reaction score
634
Najveći nas problem su nerealna ocikivanja velike vecine, pa se jos potrefi ono 4 mjesto u jednom trenutku, sto veze nije imalo jer poraz ili 2 te baca na 10, sto se na kraju i desilo,jer su svi bili u 2 3 pobede. Kolko su pojedinci nerealni bili secam se price oko kalatesa, ljudi mole boga samo da ne dodje. Ne znam da l bi bolje igrali sa njim, ocu da kazem koliko smo mi neosnovano i nerealno poleceli kad nam plej sa najviše asistencija u istoriji nije odgovarao.
 

peko

Grobar
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
342
Reaction score
58
Локација
HERCEG NOVI
Ne znam ljudi, mene posle ovih par prespanih noci samo jos vise boli Virtus. Ekipa koja je u poslednjih 7 meceva pobjedila mrceni Asvel i nas! Samo nas! U ostalih 5 : Makabi - 18,efes - 24,fener - 13,barsa - 27 i sad ih je dobio i Monako - 3. Ekipa sa vjerovatno najlosijom formom u el nas je dobila i ekipa koja ce do gubiti jos puno meceva i doci na granicu 8-10 mjesta! Svi ih gaze! Naredne tri su im Valensija, Olimjakos i Real... Druga stvar koja me ne prolazi je Real i Barsa. Ekipe, koje su real sigurno a barsa je blizu prva dva mjesta i njihove kalkulacije. Milano je unistio reala, to ce moguce uraditi baskonija i valensija a znate kako ce doci real da odigra u beogradu. Kao da je zadnji mec u sezoni..
Teze mi je pala bolonja od bajerna.
Sta jos dodat o Bajernu. O Kaminskom i Kaboklu. O Anđuši i Tristanu. Aleski i Jaretu. Ništa, naši su i idemo dalje.
Osvojimo Laktaše večer, Niš, pa polako da pakujemo karavane za Berlin! Smrt fašizmu, živeo Partizan.
 

Zeka

Početnik
Учлањен(а)
27.11.2019
Порука
168
Reaction score
345
Локација
Beograd
Provociranje članova
E sad stvarno...čuj Kaboklo se dobro snalazi, ne zna čovek gde je levo. Koje snimke, iz nekog prošlog života? Kad bi mi pravio hajlajtse iz Partizana, ne bi imalo ni 30 sekundi snimka. Žali bože visine. Ispogađao neke trojke kad je došao, ljudi se primili. Mene što se tiče, ubedljivo najgori naš igrač, i u napadu i u odbrani. Naročito u poslednje vreme, jer se bukvalno raspada. Braniš neodbranjivo. Na stranu gluposti koje si ranije pisao, ali napadaš Stojančeta za sujetu, a tvoja je ništa manja. Ne brukaj se.
Prosla sezona, prijatelju, i SP. Pogledaj, pa onda lupetaj. Nije svaki centar jebeni Jokic. Pa i Ledej ne igra na nivou jer mora sam da se ugurava u reket sa trojke. Samo mi pre nego sto napises da sam se nalupetao prvo napisi u cemu, pa da ti lepo objasnim. Paspalj, Beric, Grbovic, nemaju pojma sta pricaju, eto ti i Stojance ste najpametniji.
 

zigy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.01.2015
Порука
1.512
Reaction score
4.742
Локација
Na vještičinoj sisi
Ode pacijent kod kardiologa i ovaj mu objasni šta mu je sa srcem i da mu lekove. Vrati se pacijent kući i postane glavni kardiolog u komšiluku i počne da dijeli savjete i terapije.
Ne znam zašto sam ovo napisao...ali ima neke veze sa plejem razigravacem, kakve, jebem li ga, ne znam, ali mora da ima, a možda i sa centrom...
 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.659
Reaction score
5.526
Najveći nas problem su nerealna ocikivanja velike vecine, pa se jos potrefi ono 4 mjesto u jednom trenutku, sto veze nije imalo jer poraz ili 2 te baca na 10, sto se na kraju i desilo,jer su svi bili u 2 3 pobede. Kolko su pojedinci nerealni bili secam se price oko kalatesa, ljudi mole boga samo da ne dodje. Ne znam da l bi bolje igrali sa njim, ocu da kazem koliko smo mi neosnovano i nerealno poleceli kad nam plej sa najviše asistencija u istoriji nije odgovarao.
Apsolutno se slazem. Prica se "katastrofalan" prelazni rok i ko god da je dosao da su ovakvi rezultati isto bi se pricalo. Jos kad vidim ovde komentare "tolike pare" i nista,kao da imamo milijarde..mislim logicno je da imamo "tolike pare" zadrzali bi lesora a doveli bi npr. Nana?
 
Top