Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2023/2024 Pad Berlina!

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Bilo je sta je bilo, losa igra ali opet je malo falilo. Los skok je presudio iako je sut za 3 zakazao kao i slobodna bacanja.
Sjutra nas vec ceka novi mec, vremena za odmor nema. Nadam se da ce biti vremena da se malo zbiju redovi i da se ispod naseg kosa ne ponasamo kao sinoc, ipak kada pomislim da nas sjutra vece ceka Milutinov prosto ne znam sta da ocekujem. Bice gusto, a naravno kao i protiv bilo nadam se pobjedi.
Pocetak sezone malo konfuzan, ipak mnogo bolji nego prosle sezone sto opet daje odredjeni optimizam i pored izgubljenih meceva. Ovaj tim ima potencijal ali valjalo bi da bar nekog iznenadimo na pocetku.
 

Dr.Hofmann

Stara garda
Учлањен(а)
05.03.2023
Порука
350
Reaction score
2.484
Локација
Vukovar
Odradila nas je Barselona rutinski.

Nismo imali nikakve šanse u sinoćnoj utakmici, sezona jeste duga bićemo mi bolji kako sezona bude odmicala, ali isto tako će biti bolji i naši protivnici.
Koliki smo baksuzi da nam se Ponitka povredi koji je bitan igrač u ovoj koncepciji, Jaramaz je očigledno nespreman i van svakog ritma, ova dvojica amera Kaminski i Dozier su totalno pogubljeni, njima će trebati par meseci da se naviknu na evropsku košarku i atmosferu.

Ali šta reći za sve one igrače koji su ovde bili i prošle ezone, za njih nema opravdanja što se pristupa tiče.
Sinoć smo izgubili utakmicu zbog napadačkog skoka Barselone, koliko li su samo imali drugih i trećih napada ono je strašno, guzica se mora pomeriti ako hoćemo da uhvatimo loptu, neće nam sama pasti u ruke.
Napredak kod Balše Koprivice me raduje, ali to će ići jako sporo.

Ono što je meni tragično je da nas je Barselona tokom cele utakmice odrađivala na istu foru, bez ikakve naše prilagodbe i reakcije na to, probijanje prve linije , penetracija duboko u reket, onda sledi naše udvajanje zato što se kasni i zato što smo spori defanzivno i onda oni vraćaju povratnu loptu na trojku i tako do besvesti i svaki put prolazi.

I onda ona lažna zatrčavanja naših igrača prema njihovom igraču koji šutira otvorenu trojku, nema mi ništa gore od tih alibi zatrčavanja u košarci.

Atmosfera u hali dosta loša, ali to je i očekivano, izgubili smo to Grobarsko jezgro, ovo su neka druga vremena + struktura ljudi u Areni je takva kakva je Instagram crew, to je što je , zbog tog sam na posletku i odustao od kupovine sezonske karte, zbog toga i zbog toga što mi se nije dalo i nemam vremena da dreždim na internetu nebi li uhvatio 0,2 sekunde vremena da kupim kartu.

Igrači Barselone neuporedivo brži od naših košarkaša.

Teraj dalje biće bolje, a za koliko će to biti dovoljno videćemo na kraju sezone, mora Obradović da pojača vaspitne mere.
 

Braindead

Grobarčina
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
3.264
Reaction score
15.975
Локација
Beograd
Zezas li me? :D

Doveli su Najdzela kao zamena Slukasu.

ciganijakos iako ima 2 poraza vec, ja njih vidim u top 4, Vokap igra sve bolje, Milutinov dominira pod kosem, Fal je rekovalescent, Piters igra odlicnu kosarku.

Bice tesko, ali ne i nemoguce.
Promaklo mi. :D Mislim da ćemo odigrati bolju utakmicu nego protiv smrdljive barse.
 

zoig

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
298
Reaction score
2.656
Локација
Beograd
Iskreno što se tiče pljuvanja igrača, trenera i kluba uveo bih pravilo da ne može da mrzi neko ko prije toga ne pokaže ljubav. Znači ukoliko nemaš pohvalne komentare i neke makar neutralne analize ne možeš da dođeš i pljuješ na prvu loptu.
Svi su platili karte skuplje nego prošle godine. Neko je platio a da nije prošle godine bio. Pričate ovdje o Jaramazu, Ponitki, Kaminskom, Balši, Anđušiću kao da su igrači druge lige. Od svih ovih igrača Partizana samo Tristan još uvijek nije EL kalibar, a za njega tek treba imati strpljenja. Muka mi je bilo od cijene karata kad sam vidio ove godine, a još više kad sam vidio šta treba da prođemo da bi kupili karte. Ali brate, da dođem i kažem da nam je kraći roster nego prošle godine i da nas je neko zavrnuo zbog pojačanja, dajte bre. Svi igrači koji su ostali, sem Tristana možda, su bolje plaćeni nego prošle sezone. Što je najgore isti ljudi bi pričali kako du prevareni da su ostali i Egzum i Lesor i Madar, a da su samo dovedeni Ponitka i PJ Dozier. A oni da su ostali bili bi isto bolje plaćeni. I to je to. Ne znam šta očekujete? Da je doveden skuplji igrač od Pantera? Ovo je ekipa sa kojom Željko može da radi i koja će uraditi dosta. Moje je da vjerujem u to.
 

brankobg

Grobarčina
Учлањен(а)
02.05.2008
Порука
1.226
Reaction score
1.540
Ja nisam rekao da podrzavam slikanje, snimanje ceo mec, samo kazem da je vredjanje, psovanje, teranje iz hale neprimereno. Nismo cigani.
Slazem se sa ovim, i mene nerviraju likovi i ribe koje se slikaju za fejs i instagram ceo mec ali jbg, kupili su papreno skupe karte i imaju pravo da se ponasaju kako zele... A i nasi su, Grobari, iste boje volimo pa kakvi god bili...


Kevin@Niko tebe ovde nesto sad ne mrzi ali normalno je da ljudi sumnjaju da nisi ganci kad je sezona tek pocela a svaki tvoj post je negativan... Ajde da sacekamo jos malo, ja cu prvi reci da su u pravu sve bio ako za 3-4 meseca rezultati budi daleko ispod ocekivanja... Onda se moze diskutovati o greskama i prelaznom roku... Sad je bas rano...
 

Bankar

Grobar
Учлањен(а)
08.06.2012
Порука
280
Reaction score
281
Sve ste vec rekli sto se tice utakmice sinoc. Skok falio plus su pogadjali one trojke pred kraj koje su prelomile mec. Nista strasno po meni, Zoc ce to da sredi kad treba.

Sad put u Atinu da se posibamo sa grckim ciganima. Ko zna, mozda iznenadimo na gostovanju :D

Uvek ce biti tih influensera na nasim utakmicama, ja se samo nadam da oni i svi placaju te karte. Klub nam bio i ostao brend, dolaskom Zoca jos vise. Mi sa tribina da navijamo kako treba a oni nek se slikaju i cude.

Berlin je rezervisan sto se mene tice :)
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
477
Reaction score
2.632
Kao sto rekose i mnogi prije, Barsa je jednostavno bolja od nas, i zato ovaj poraz nije nikakav veliki neuspjeh. Vise je emotivna stvar, prva utakmica nakon odlicne sezone u Areni, dodjela nagrade Panteru, svecarski trenutak, naravno da su se svi nadali da ce se to zaciniti pobjedom. Ali ako njima kao 8-9 igrac u rotaciji udje jebeni Dzabari Parker koji je u prajm godinama i koji je bio drugi pik na draftu koji je tada ocijenjen kao jedan od najdubljih u deceniji prije, koji je bio projektovan kao all-star i koji u NBA ima prosjek od 14 poena po utakmici, a nama kao 8-9 igrac udje Andjusic, svima je jasno koliko je sati. Na koju foru su ti cigani uspjeli da sastave ovakav tim uz smanjenje budzeta, finansijski fer plej i ostale kurce-palce bolje je i ne misliti, da se ne bi nerviralo. Uvijek su u EL svi bili ravnopravni, samo neki malo ravnopravniji i kad su u pitanju ovakve stvari.

Uopste nisam ubijedjen, kao mnogi drugi, da je ovaj tim Barselone imalo slabiji od proslosezonskog.

Mi zalimo sto Andjusic i Jaramaz nisu nesto bitnije uradili protiv Barselone. Kao da nismo svjesni da obojica sa 28+ godina ne mogu vise postati ono sto nisu postali u kompletnoj dosadasnjoj karijeri, bez obzira sto ih trenira Zeljko. Nije njihovo da nas vracaju u zivot protiv Barselone, nego da popune minute kad se nosioci odmaraju, i da preuzmu na sebe teret u ABA ligi, da ne bi Panter i PJ morali da igraju po 30+ minuta svaku utakmicu. Ako Andjusic nastavi kako je poceo u ABA ligi, i ako Jaramaz makar pridje tom nivou, ja cu biti sasvim zadovoljan sa njima dvojicom.

Mislim da je nas glavni problem trenutno sto se tice EL nije to sto je prelazni rok odradjen lose, ni to sto se pojacanja jos nisu pronasla. Glavni problem je to sto Panter i Ledej, kao dva igraca iz naseg big 4, jos uvijek nisu ni blizu nivoa sa vrhunca prosle sezone. Posebno sto se tice suta. Ali doci ce i to. A ako ti dva od 4 glavna igraca ne odigraju odlicnu utakmicu, uz probleme sa faulovima treceg, onda i ne mozes ocekivati nista. Rekao je Zeljko prije utakmice - jedino ako odigramo savrseno mozemo se nadati pobjedi. Nismo odigrali savrseno, ni blizu, pa smo stoga i izgubili. Ali opet, daleko od toga da smo rastureni ili bilo sta takvo. Prema tome, sve je jos uvijek u redu.

Uostalom, ako Panatinaikos i Olimpijakos, uz sve sto su ulozili u svoje timove, imaju isti omjer kao i mi, a uz to ne bi rekao da su imali tezi raspored, cemu onda malodusnost sto imamo start 1-2. Mozda cemo imati i 1-3 ili, ne do Bog, 1-4, pa opet necemo upadati u paniku.
 

STOOOLEEE

Grobarčina
Учлањен(а)
04.02.2014
Порука
2.021
Reaction score
3.217
Локација
GG 1978
Barsa je tim koji je popunjen na svim pozicijama, sinoć su odigrali odlično.
Barsa je tim koji je najzaštićeniji kod sudija u Evroligi , pogotovo na gostovanjima.
Otvoren meč sa dva namerna faula, ubilinam energiju, skok u napadu im bio jako oružje da nas psihološki dotuku.
Čeka nas dosta teških utakmica i tim mora pokazarti energiju i gard da se domaći teren mora braniti jače i sa većim uticajem publike na pritisak sudija i gostujuće ekipe.
DJ odličan i biće odlično pojačanje.
 

Vanjor

Grobar
Учлањен(а)
10.03.2023
Порука
325
Reaction score
2.273
Локација
Novi Sad
Trust the process.
Ona akcija iz tajm auta pred kraj da Naneli sutne trojku, a koja je rezultirala bacanjem lopte u aut ce tamo negde u februaru biti akcija za trojku za pobedu protiv nekog Splita.
Nece ni Veseli za 3 meseca moci da pretrci Kaminskog od pola do kosa kao sinoc. Idemo dalje!
 

Cooler

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2008
Порука
1.155
Reaction score
2.116
Локација
u srcu šesnaesterca
Iskreno, nije puta uopste bolja od nas, samo je bolje odigrala, tj. mi smo joj to omogucili. Imali su i mnogo srece da nicije lopte 90% idu njima i da pogode vazne suteve na isteku perioda. I sudije naravno. Bukvalno su im tucu dozvoljavali, a nama prakticno nista. Opet su nam se nudili, ali kod nas nije bilo raspolozenog igraca da ih nokautira.
Sto se pojacanja tice, verujem da nema igraca od 210cm da moze da isprati beka, raspona ruku od 235cm i sutem za 3 od 40%, bacanja vise od 80% i sl, al valjda ima neki koji moze da uhvati 7-8 lopti pod svojim kosem i da ne dozvoli Makabiju 15, Asvelu 14 i Barseloni 16 ofanzivnih skokova. Smajli se gubitkom tezine tesko nosi sa jacim igracima, Kaminski isto slab u kontaktu, Balsa jos nema minutazu… Po meni ipak bolje dovesti nekog nego nikog, iako Zeljko kaze suprotno. Leday opet igra 30+ min, Trifa ga menja, ne znam sta da mislim
 

Vanjor

Grobar
Учлањен(а)
10.03.2023
Порука
325
Reaction score
2.273
Локација
Novi Sad
Iskreno, nije puta uopste bolja od nas, samo je bolje odigrala, tj. mi smo joj to omogucili. Imali su i mnogo srece da nicije lopte 90% idu njima i da pogode vazne suteve na isteku perioda. I sudije naravno. Bukvalno su im tucu dozvoljavali, a nama prakticno nista. Opet su nam se nudili, ali kod nas nije bilo raspolozenog igraca da ih nokautira.
Sto se pojacanja tice, verujem da nema igraca od 210cm da moze da isprati beka, raspona ruku od 235cm i sutem za 3 od 40%, bacanja vise od 80% i sl, al valjda ima neki koji moze da uhvati 7-8 lopti pod svojim kosem i da ne dozvoli Makabiju 15, Asvelu 14 i Barseloni 16 ofanzivnih skokova. Smajli se gubitkom tezine tesko nosi sa jacim igracima, Kaminski isto slab u kontaktu, Balsa jos nema minutazu… Po meni ipak bolje dovesti nekog nego nikog, iako Zeljko kaze suprotno. Leday opet igra 30+ min, ne znam sta da mislim
Prosle godine smo imali jednu situaciju bolje neko nego niko, pa nista nismo dobili. (Brodzianski) :D
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
813
Reaction score
4.301
Локација
Beograd
Barselona me je bas iznenadila svojim partijama na pocetku sezone u Evroligi, i pored toga sto su imali znacajne promene u ekipi i toga sto im je na klupi trener kome je ovo prvi ozbiljan trenerski posao u karijeri na sve 3 utakmice su izgledali odlicno. Ocekivao sam da ce imati mnogo vise problema, ali su krenuli bas jako od samog starta, i na tome im svaka cast. Mi smo za razliku od utakmice u Tel Avivu odigrali pristojno, kostala su nas bacanja i uzasan skok u odbrani, da smo to samo malo bolje kontrolisali verujem da bi ishod bio drugaciji, ili da bi bar utakmica bila neizvesnija. Tu mozda ide mala zamerka Zeljku sto nije bilo vise minuta za Frenka i Balsu, cini mi se da smo mnogo bolje kontrolisali skok kad je neko od njih bio u igri.

Sa druge strane, za razliku od Barselone koja je odlicno usla u sezonu, Olimpijakos se bas muci ofanzivno, ostali su bez napadacke osovine Slukas-Vezenkov koja je bila pokretac jednog od 2 najbolja napada Evrolige prosle sezone i to nisu uspeli da nadoknade za sada. Gostovanje u Pireju nikad nije lako, i naravno da smo autsajderi, ali mislim da su nam sanse nesto bolje sada nego da igramo sa njima kasnije, narocito ako NWG ne bude igrao. Takodje verujem da bi pobeda tamo bila ozbiljan vetar u ledja ekipi. U principu, mozemo mnogo da dobijemo, a ne mozemo previse da izgubimo na toj utakmici.
 

жука

Početnik
Учлањен(а)
13.07.2021
Порука
48
Reaction score
181
Локација
e
Смарају сви ови што се сликају и целу текму буље у телефон, али ако бих морао да бирам лакше ми је то да поднесем него као јуче да 70% сектора јебе мајку целом нашем тиму од Жељка до Тристана редом 40 минута, можда само раније нисам обраћао пажњу али мислим да онолико идиота никад није било на текмама.

Што се тиче саме утакмице не бринем, биће то све како треба у мају.
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
477
Reaction score
2.632
Jedino sto mi takticki nije jasno je kako se desilo da, u trenutku kad smo jurili rezultat, bili u naletu i pokusavali da se spustimo ispod famoznih 6-8, Veseli dva-tri puta ostane ispod kosa protiv Avramovica (i, naravno, bez ikakvih problema poentira). Je li to lukavstvo Grimaua, losa postavka u odbrani, neopreznost Kaminskog ili sta li vec drugo. Sta god da je, nemalo nas je ukopalo.
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.549
Reaction score
29.518
Локација
Novi Sad
Ljudi šut za 3 i slobodna bacanja nisu ulazila i to je to. Da smo dali 2 3 trojke i slobodna ovo bi bila totalno drugačija utakmica. Ali prosto nije htela. Ja sam u neverici pitao ljude oko sebe jel realno da skakuće lopta po jebenom obruču i NEĆE da udje. U prvom poluvremenu me to nerviralo i dovodilo do ludila, toliko da sam išao sa strane da vidim da nije koš tj obruč nakrivo postavljen ili nešto, neverovatno koliko nije htela lopta da prodje kroz obruč. :banghead:

Teraj dalje, sutra gavrimunja, probati tu nešto uraditi....

Ps. Ne smarajte sa istom pričom i prozivkom istih tih ljudi koji pišu jedno te isto, biće brisanja a i poena, pa kud koji mili moji :confused-smiley-013:

Gavri munjaaaaaaaaa!!
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Koliko god da smo nabili para u budžet on je i dalje sigurno duplo manji od Barselone ili blizu duplo. Mi smo tek sad počeli da koketiramo sa nekim igračima koji igraju kod njih, ali je očigledno da ne možemo i dalje da dovodimo neke od njihovih glavnih, niti glavnih iz reala, fenera i ostalih bogatijih klubova.
Probali smo da dovedemo Laprovitolu i Veselog, ali će izgleda za njih morati sezonske da idu još 50% gore :D

Ja se nisam ni ložio na F4 što bi rekao jedan pudlikoliki čovek. ALI, zabrinut sam da se recimo Kaminsky neće uklopiti i sve mi miriše na Brodžija.
Isto tako mislim da prelazni rok nije prošao po planu, da je neko nešto zasrao tu.

Što se tiče publike, najgluplja tema na svetu. Naravno da ljudi koji su dali 400-700-1.000 evra nisu neki ludaci koji će skakati i pevati 2 sata. To su ljudi koji su prebacili 35, 45 i 50 godina, koje život melje. A telefoni i kamere su postali odvratnost na svakom mestu, ne samo na utakmici.
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.867
Reaction score
9.921
Nisam primetio da su se ljudi nesto mnogo slikali. spram onoga sto se redovno vidja. Navijanje jeste bilo slabije.

Kop siba svoju plejlistu kao da je na fudbalu, nevezano od desavanja na utakmici, neki od novih sezonaca verovatno i ne znaju pesme (ni poznatije, a kamoli neke novije), tako da treba vremena.

Naravno da ljudi nece skakati kao u kopu i pevati celu utakmicu.

Moglo bi da se uvede, kada vec sve stremi tome, kao u inostranstvu na svakom sedistu one papircine za klepetanje. Stvara to ogromnu buku kada se krene masovno sa tim. A kop nek peva, ostali se priduze kada je nalet i to je to.

Prezvakana tema bar 500 puta.
 
Top