Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2023/2024 Pad Berlina!

Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
156
Reaction score
937
Локација
Београд
Смаилагић, Дозијеееррр и Аврамовић укупно 8 поена, и поред тога и поред очигледно недовољне мотивације и лошег скока једва изгубисмо. Можемо о појединцима да причамо али генерално сви сем Вукчевића испод својих просека и опет умало да добијемо.
Хвала богу па је Ледејчило "одморио" ову утакмицу што се тиче минута. Једино црни стрелац са нешто већом минутажом. Јебига, могло је али није. Ван строја су нам два озбиљна играча, долази трећи, дакле биће сигурно боље.
Подршка момцима и стручном штабу!
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.592
Локација
25-i maj
Meni je presmesno kad se mi kao nerviramo na Milutinova,Marinkovica ili slicno jer mi kao imamo neku vrstu ocekivanja kako oni treba da se ponasaju u utakmici sa nama. Nema svaki igrac nivo svesti koji klub ga je napravio i tu vrstu zahvalnosti. Isto i sa Miroticem,ko ga bre jebe kad je sisica. Kad dodje igrac poput Danilovica koji dve godine bude suspendovan da bi zaigrao za nas,to cemo lako prepoznati. Mnogo je pogresnije vratiti se u Partizan i uzeti pare a znas da nisi u stanju da pruzis to sto se ocekuje poput nekih,makar mi tako deluje sad. Sa igracima poput Milutinova ili Mirotica ova utakmica ide na plus 20 za nas veceras a to sto nismo doveli takvog igraca to je vec neka druga tema. Za mene ako si Srbin a nisi ostavio traga u Partizanu nego si igrao tamo nesto i coskario po evroligi i ako nisi Jokic kalibar ti kosarku nisi ni igrao.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.761
Reaction score
55.356
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Brate Kaminski ne moze da se oslobodi za pas ni protiv bekova cesto, i protiv cigana smo gubili po 10+ sekundi ganjajuci to u prvoj da bi ili pas u bunar otisao ili neko morao da rokne tricu sa 8 metara. Covek je centar samo po visini
Ovo nije tačno. Kaminski je apsolutno dominantan dole tehnikom ali naravno ne snagom. Sve i da jeste jedno je dali neko može, drugo je kada je neko neposlušan.
Meni je ta greška Tristana smrtni greh u organizovanoj košarci.
Inače za lateralne kretnje ovo prvi put čujem. Koliko ja znam one se ispravljaju do 16e maks 18e a i do tada je veliki udeo genetika. Možda grešim ne sporim. Jedino što može da se popravi igrom je anticipacija pa da znaš gde da budeš milisekund pametniji na close outu i automatski manje kasniš.
Problem Tristana je što namerno kasni da bi uhvatio blokadu s leđa jer se tako najlakše hvata igrač na tabli. Mislim to može ali ako si Aron Gordon i Teo Ratlif u jednom igraču.
 
Последња измена:

zoig

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
295
Reaction score
2.644
Локација
Beograd
Zašto opet ista priča ljudi? Pa šta ako smo izgubili? Opet napadi na Anđušića i Trifu iako su odigrali mnogo bolje nego čitavu prošlu sezonu. Jare je opet bio odličan. Tristan je dao poene, ali se slažem da je problem u odbrani. Nanelija smo opet dobili, Malo li je? Desila se ovakva utakmica i šta da se radi?
Problem sa skokom nije do visokih igrača, nego zato što još uvijek igrači nisu prihvatili Željkove ideje kako treba. Kao i prošle godine, i ove očekujem da kad se provale kretnje i akcije, mi postajemo nepobjedivi. Sad je Dozier očajan, a prošlu je bio genije. Dajte više. Jedino pitanje koje ja imam za vas koji ste došli da malo pljucnete po redu: Da li vjerujete u ovaj tim ili ne?
Ja vjerujem isto kao u onaj od prošle godine, uz dodatni plus na iskustvo koje imaju zajedno neki od igrača.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.750
šta i očekivati kad moramo da sarađejumo sa jebenim smradovima iz napredne stranke. Ostajo pizdo jedna, kad će pojačanje jebeno, jebena 2 ofanzivna skoka.

Pet godina hibernacije na forumu, u tih pet godina bilo sve i svasta, pre tri dana lep povod za neki komentar ako nista drugo do tada, a ipak ti ova utakmica veceras posluzi za velikih pet postova!
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
469
Reaction score
2.604
Velika steta, ne zato sto je nesto previse neocekivano izgubiti od Baskonije u gostima, nego zato sto se ovo definitivno moglo dobiti da je bilo samo malo vise spretnosti u zavrsnici. Preslikana utakmica protiv Olimpijakosa. Opet nase brljanje u posljednjih 5 minuta, opet gnjavljenje lopte bez ideje, opet nas Naneli kako samo on zna vraca u zivot i opet na kraju sve prokockamo. A jos smo imali doprinos tamo gdje smo se najmanje nadali, od Tristana za kojeg prije pocetka nismo vjerovali da ce uopste i minut igrati. Dozer i Aleksa negativna nula, ostali su dali doprinos. Jedino mi nije jasno sta ce kod Andjusica lopta kad se lomi na kraju napada. Nesto ne vjerujem da je to bila dogovorena akcija.

Jesmo mi imali dva bitna povrijedjena igraca, ali imali su ih i oni. Jeste nama bio gust raspored, ali ko kaze da ce u buducnosti biti nesto mnogo bolji? Evo, sad nam dolazi gostovanje u Splitu, pa jel mozemo da se kladimo da ce tamo sve ici bas skroz glatko, i da se necemo opet umoriti za Fener kuci? Uostalom, nije bas da Baskonija dolazi iz kozje lige, pa oni mogu da lade jaja preko vikenda. Bezveze su nam ta vanterenska opravdanja, ako se uopste mora traziti opravdanje.

Nista, idemo dalje, Split pa Fener. Sa te dvije pobjede sve ce izgledati neuporedivo bolje.
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.003
Reaction score
11.803
Локација
JNA
Sada kada se glava malo ohladila, nema potrebe za brigom i nervozom, sve ce biti kako treba. Na klupi sedi covek koji je najbolji trener Evrope, koji nam je nakon 10 godina doneo titulu i ako neko zna kako da poslozi stvari, to je on. Verujem mu i ima moju podršku do kraja zivota, sta god uradio. Ono sto mene jedino brine je to da li cu ja preziveti jos jednu ovakvu neizvesnu utakmicu, ili ce me strefiti slog do kraja sezone ili cu dobiti secer ovako mlad.
 

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.477
Reaction score
647
Ovo nije tačno. Kaminski je apsolutno dominantan dole tehnikom ali naravno ne snagom. Sve i da jeste jedno je dali neko može, drugo je kada je neko neposlušan.
Meni je ta greška Tristana smrtni greh u organizovanoj košarci.
Inače za lateralne kretnje ovo prvi put čujem. Koliko ja znam one se ispravljaju do 16e maks 18e a i do tada je veliki udeo genetika. Možda grešim ne sporim. Jedino što može da se popravi igrom je anticipacija pa da znaš gde da budeš milisekund pametniji na close outu i automatski manje kasniš.
Kaminski kad primi loptu zavrsava vecinu, ali mnogo puta mi ne mozemo da dobijemo pas taj jer nema ugla, ne zna covek da seal out napravi na iole fizicki jacu odbranu(kao sto je Lesor prosle sezone) Ako ti nije mrsko nadji neke stare utakmice sa pocetaka Andricevih, tragicno je lose bilo, bukvalno kao su da mu noge u cementnim cizmama a ne u patikama. Naravno da je tacno sto kazes za anticipaciju, ali brzinu je mnogo popravio. A pogotovo kod nekoga kao Andric mozes primetiti i u ofanzivi kad izlazi iz blokova. Genetika dosta tu ima veze i sad nije da ce preko noci minutama Tristan postati Grin iz Vorojorsa, ali das mu godinu dana 20 minuta i videces razliku. A pogotovo danas kada je toliko bitno da imas centre koji sire 2.15 covek sa tom brzinom i mekom rukom ne nice na drvetu. Jos bitnije je sto je on svestan da moze komotno da sutne preko nizeg i ne okleva, zna i lep pas da nadje cak na vrhu reketa (kao danas kad je video Trifunovica). Jbg, mi smo danas najbolje izgledali sa njim i Smajilagicem u paru, pretnja sutem plus dva visoka igraca koji mogu da vode loptu. Ali isto ono sto sam pisao pred kraj prosle sezone vazi, nama treba fizicka cetvorka vise nego ista. I plus jako se nadam da ce Pontika da popravi nam stanje sto se individualne odbane tice. Prosle sezone su grka pljuvali, ali on je nama znaci jer smo imali coveka sa kojeg nismo morali da pomazemo na krilu. Rotacije ce biti bolje vremenom, ali neke stvari je lakse konceptualno resavati menjanjem postavke, prosto post na Kaminskog cesce ne prodje nego sto prodje, a ne znam prosto sto on ne napravi korak i isto visinu iskoristi jer i on ima meku ruku.
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
808
Reaction score
4.287
Локација
Beograd
Jebo mamu niko me pominje da smo igrali bez Pantera…

Pa prosle sezone ne znam jel zbog povrede propustio ijedan mec…

Pantera nece biti 2 nedelje, mozda i vise, i sta sad, treba da upisemo sve poraze do tad? Ako je tako, onda mi nismo ozbiljna ekipa i ne treba ni pricati o top 10, a kamoli o top 6. To je sastavni deo sporta, ako je povreda jednog igraca razlog da gubis od ovakve Baskonije onda nesto sa nasom ekipom nije u redu.

Desavaju se ovakve utakmice, ali nema potrebe pravdati ih, prosto lose vece, sledeci put ce biti bolje i teraj dalje, duga je sezona.
 

NenadPH

Početnik
Учлањен(а)
13.02.2018
Порука
7
Reaction score
6
Pet godina hibernacije na forumu, u tih pet godina bilo sve i svasta, pre tri dana lep povod za neki komentar ako nista drugo do tada, a ipak ti ova utakmica veceras posluzi za velikih pet postova!
Na forumu sam ja mnogo duže, a sad što nisam komentarisao moja stvar, nigde ne piše da moram da komentarišem, ako sumnjaš za koga navijam. Naše igrače neću pljuvati ( ne i bivše), ali usrane naprednjake i sve njihove članove hoću. Ostaja je jedini krivac sa epopeju sa sisicom Mirotićem i neobezbeđivanje uslova da zaigra za nas.
 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.626
Reaction score
5.404
Sta reci nesrecan poraz ali opet igramo bez Pantera i bez Ponjitke koji bi bio dosta bitan za rotaciju. Nije ni ovo toliko lose taman da vidimo gde smo i koliko nam kapiten fali pre nego sto krene pljuvacina zasto samo on sutira kada je egal. Jer drugi nema ko prosto i jednostavno i to se danas videlo. Oni su imali Hauarda koji ih je vratio u zivot nama je falio Panter da odbije to. Mislim realno, u jednom trenutku na terenu Avram , Andjusic,Tristan, Smajlagic... do skoro je slicna petorka gubila od cibone 15 razlike...da se oporave kapiten i Ponjitka sto pre, i da se resi taj Kabloko vise,jer ono sto vidim da mi u napadu evo bez Pantera dve utakmice dali smo preko 80 pts.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Da li vjerujete u ovaj tim ili ne?
Verujem u Željka Obradovića! Ima nekoliko razloga:

1. Čovek doneo Partizanu jedinu EL titulu do sada;
2. Voli Partizan kao rođenog svog svog;
3. Kasnije došao do 9 titula EL za sada
4. Vratio se u Partizan da ga vodi u EC pored činjenice da je NAJBOLJI TRENER EVROPE IKADA! JBT Željko Obradović vodi Partizan u Evrokupu nakon sezone u kojoj smo bili 7. u ABA ligi;
5. Danas GLEDAMO Partizan u EL i to prošlu sezonu samo čudom se nismo našli na F4
5. Samo je ON znao a moja malenkost predosetila da će biti TOLIKO LUD da se VRATI;
6. Dobro pamtim sve, a dobro i ZNAM da Željko Obradović neće da izgubi ni DOMINE kad igra;
7. Željko UVEK igra EL da je OSVOJI! Samo je pitanje trenutka kada će to /opet/ da se desi.

Niko nas nadigrao NIJE... Sve što smo izgubili, izgubili smo pobedivši sami sebe a to je ipak veliki kvalitet!
 

Швабо

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
170
Reaction score
761
Локација
Добој, Република Српска
Šta kaže njuz? Da spavamo večeras? Ili da krenemo da pijemo?
Најиритантнија реченица која се веже уз Партизан: ,,Њузе је л' спавамо вечерас?" 100% :banghead::gaah:
Што се вечерашње несанице тиче, ријетко глуп пораз, који иде искључиво на душу играча, само мало више концентрације да су имали лагана побједа.
Мрзим себе, волим Партизан :shal
 

Haris_Brkić

Grobarčina
Учлањен(а)
29.07.2022
Порука
1.023
Reaction score
7.659
Poverenje u tim je uvek tu i verovao ili ne,ono samo delom zavisi od igrača i trenera, a mnogo većim što je to Partizan, koji je za mene uvek najbolji na svetu.
U ljubavi ne postoji racionalnost, ni ne treba.

Mislim da je bilo kakvo poredjenje ovog tima sa onim od prošle sezone potpuna glupost.
Igrači koje smo doveli su miljama razliciti od onih koji su otišli. Ofanzivno je ovaj tim potencijalno bolji od onog iz prošle sezone jer ovi igrači nude mnogo više napadackih opcija,samo treba sve te nove stvari ekipa usvoji i automatizuje kroz treninge i utakmice i biće to jako dobro. Defanzivno i atletski ovaj tim je daleko iza onog iz prošle sezone jer medju otišlim igračima su trojica defanzivnih specijalaca Matijas, Dante i Yani. Sva trojica pomenutih su donosili jako mnogo defanzivno,pa im je opet skoro pola sezone trebalo da usvoje timske koncepte odbrane u Željkovom sistemu. Tek od Decembra pocinjemo da igramo timski dobru odbranu i posle toga postajemo sila kakvu smo imali čast da gledamo protekle sezone.

Raspisah se..al poenta je zapravo jako jednostavna..
Prestati sa glupim poredjenjima.
I živeti još jedan masterpiece Najvećeg.
Uzivati dok traje, jer ništa nije večno..
..'sem Partizana
:partizan-fan: :navijac
 

Plava Čigra

Grobarčina
Учлањен(а)
08.04.2011
Порука
2.248
Reaction score
3.637
Nama će izgleda onaj amaterski potez sa pičkom produhovljenom da odredi sezonu, jer početak sezone smo najgora skakačka ekipa, a bez skoka se košarka teško igra.

Dzaba tebi ekstra kvalitet par igrača, kad nemaš koga da skače.

Ona stvar koju mrzim, kada vidim igrače tipa Anđušića i Trifunovića da imaju više minuta od recimo Tristana ili Koprivice od kojih bar imaš šansu da napraviš igrača.

Volim biti optimista, ali ovo mi ne obećava uspjeh kao prošle godine. Znam da je početak sezone, ali previše je tu boljki koje se tako lako mogu otkloniti, a tim smo koji je zadržao veliki broj igrača, što više boli.
 
Top