Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2023/2024 Pad Berlina!

Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.771
Reaction score
55.475
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Aj kao da pričamo o pozitivnim stvarima posto negativne svi vidimo.
Prva je svakako Trifa. Ekipe koje igraju preuzimanja su generalno slabije u skoku ako nemaju atletsku ekipu spolja (poenta igrača poput Doziera i Exuma). On je dobar na skoku i odbrani ali generalno slab u napadu i ove partije su odlične da on može da odigra koji minut više.
Naneli i skok, mislim da su se na njega odnosile neke kritike o indolentnosti i iako je on brat lajsna defanzivno ucestvuje slabo a na skoku nikako, sinoc je to bilo drugačije.
Loš šut. Generalno smo napadački tu negde stalno, a većina igrača kuburi s šutem Pantera nema, Aleksa ne može okean s broda da pogodi tako da je tu s dizanjem forme prostor za napredak.
Ljudi obično misle da se preuzimanje ili igra ili ne igra. Preuzimanje se igra uslovno, tj igrači prepoznaju situacije, ako ne mogu da prepoznaju preuzmu.
Zato je mnogima delovalo da smo mi “manje preuzimali” na kraju prošle sezone, nismo nego smo bili uigraniji i bolje prepoznavali situacije i nismo bespotrebno preuzimali. Tako da je to segment koji bi definitivno trebalo da se popravi.
Dozier meni je ovo možda njegova i najbolja partija bila, imao je momenata kada je preuzeo odgovornost, Kaboklo mislim da će mu leći u napadu, i mislim da bi ovo bio šampionski tim da on mora igrom u napadu da zasluži 25 min po utakmici pre svega na uštrb Jaramaza jer jedino tako mozemo i odbranu da držimo da preuzimamo da skačemo.
Kaboklo pokazao je odmah da mu el nivo nije bauk, mada dešavaju se ovakve utakmice i na euforiju svežinu, ali definitivno rešava neke probleme koje imamo i smanjuje minutažu Ledeja. Odbrambeno je bilo par stvari koje su me neprijatno iznenadile ali ok trebaće sigurno vremena da se uigra.
Voleo bih da vidim njega i Kaminskog u isto vreme na terenu ali kapiram da je to trenutno još gori defanzivni rizik.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.365
Reaction score
37.720
Aleksa ne može okean s broda da pogodi
1700129898913.png
:D

...Voleo bih da vidim njega i Kaminskog u isto vreme na terenu ali kapiram da je to trenutno još gori defanzivni rizik.
Rekao bih na +20 par minuta do kraja, ali smo svi videli šta je Lietkabelis uspeo da dobije, ili bolje rečeno Turk Telekom da izgubi, tako da... neka hvala. :D
 

crna ovca bela vrana

Grobarčina
Учлањен(а)
28.05.2018
Порука
1.068
Reaction score
4.258
Локација
Humska 1
Pored uticaja drustvenih mreza, tabloida i ne znam ti ni ja sta jos imam osecaj da mnogi gledaju KK i ovu Zeljkovu eru u Partizanu kao neki vremenski ogranicen projekat (koji svakako jeste, kao i sve u zivotu) ciji kraj ceka iza coska pa je to ova sezona gde ili osvajamo EL ili bi to bilo to od nas. Nazalost su i neke nepromisljene izjave Ostoje kao i cela transfer saga oko Mirotica pocetkom ove sezone kumovale svemu tome. Ljudi nikako da shvate da treba da se opuste i da jednostavno prate jebeni sport u kojem imamo cast da gledamo najveceg na nasoj klupi i uzivaju u svakoj utakmici. A na kraju poludis ili od srece ili iz ocaja. Smes i da pobedis i da izgubis jer to je sport. Ali takav pristup bi bar malo smanjio "vredjalicu" i ne bi citali razne epitete za nase igrace, pricali u novembru o izgubljenoj sezoni, promasenim pojacanjima, sami sebe dovodili u neki zacarani krug u kojem vlada samo neko sivilo i jedan ekstrem, itd. Ej, sutra je vec sledeca utakmica, sutra ces mozda vec drugacije razmisljati, opusti se! I ovo naravno nije upereno u one koji pisu konstruktivne kritike i analize, bile one negativne ili pozitivne.

Svi su sve vec napisali sto se tice same utakmice. Ono sto se meni licno juce nije svidelo je detalj na kraju meca gde je PJ imao prilicno kurcevit stav prema Zeljku dok ga je kritikovao. Nisam navikao u ovim sezonama da neko onako udje u raspravu sa njim a da se on posle svega okrene i samo sedne. Verujem da je to sve proisteklo iz neke zelje i nervoze zbog situacije na terenu.

Bajern-u i Minhenu svaka cast, evo vec drugu sezonu za redom. Gospodski i to je Zeljko na konferenciji napomenuo. Takve odnose treba negovati i treba im uvek uzvratiti to postovanje, bilo to kao navijac i gost u njihovom gradu ili kada dodju kod nas. Sledece godine bi trebalo da dobiju prelepu novu halu u kojoj ce kapacitet biti veci za 5000 mesta pa se nadajmo da ce mnogi od nas ovde imati priliku da sledece sezone slave pobedu Partizana u novom ambijentu uz dosad nikad vidjenu brojku gostujucih navijaca u Evroligi.

Volim Partizan!
 

Bobrock

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
2.758
Reaction score
14.154
Локација
Madagascar
Samo malo strpljenja.
Treba vremena da se neke stvari poslože.
Igramo bez kapitena.
Pony i Bruno tek ulaze u ritam.
PJ se još "traži ".

Drugo pljuvanje Zeka je sramno.
Naš najkonstantniji igrač od kad je Željko tu.
Strpljenje i vera u ove momke.

Svi na Albu!
Ti koji pljuju Zeka,nemaju veze o sportu nikakve ili to namjerno provociraju
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
476
Reaction score
2.629
Ne vidim da ovde iko provocira, niti da iko nesto previse mraci. To sto se iznerviramo poslije poraza pa u afektu reagujemo malo agresivnije, ili sto imamo (ponekad nerealno) visoka ocekivanja, to je zato sto volimo klub za koji navijamo i nije nam svejedno. Jebes to ako nemas velika ocekivanja i ako se ne iznerviras makar malo poslije poraza. To mogu oni koji navijaju za Sarlot Hornetse, Vasington Vizardse i Nju Orleans Pelikanse, pa da im bude sve ravno kad izgube 60 utakmica u sezon i deset godina ne vide plej of, jer nista i ne ocekuju. Mi navijamo za klub koji smatramo (sa pravom ili ne) makar "visom srednjom klasom" (a neki ga smatramo i velikanom) Evropske kosarke, imam najboljeg trenera u Evropi, imamo najbolje navijace u Evropi, imamo budzet kakav nikad nismo imali i imamo okosnicu tima iz prethodne sezone koji je bio na loptu od F4. Naravno da cemo imati velika ocekivanja, lupo Ostoja gluposti ili ne. I naravno da necemo reci "ma nema veze" ako se izgubi od Bajerna kojem fale tri kljucna igraca. Sto ne znaci da necemo sutra opet svim srcem navijati za Partizan i loziti se da cemo da nadoknadimo ovaj poraz tako sto cemo da uzmemo Real i Barsu u gostima.
 

srna

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.529
Reaction score
2.622
Локација
Skopje

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.936
Reaction score
26.830
Lako je biti tu kad se pobedjuje i slave trofeji, sada treba biti maksimalno uz ekipu i Zoca!
Nikome ne prijaju porazi, ali treba verovati, sutra podrska od prvog minuta, nema predaje!
Glave gore Grobarijo, bice to sve dobro!
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.880
Reaction score
11.013
Meni lično najviše smeta ta negativna energija po društvenim mrežama koja se kao kancer prenosi svuda. Psuju se igrači, uprava, skupe ulaznice, Željko im nije jasan, nemamo pleja, cigani i realni grobari svi zajedno žele da nam pokažu kako smo loši, a mi pre 6 meseci bili na jednu loptu od final foura. Brzo se ovde zaboravljaju neke stvari!
Sve da izgubimo do kraja ove sezone neću ga manje voleti, a sezona će se okrenuti. Kliknuće ovi momci, ovaj tim tek treba da doživi svoj maksimum.
Укључи мозак, искључи друштвене мреже.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.914
Reaction score
7.823
Pljuvanje NE, kritika UVEK.

Ledeja nikada ne bih kritikovao, cak i da je najgori na parketu, ali zato kosa mi opada od Jaramaza pre svega, Andjusic se popravio koliko-toliko u sporedbu sa proslom sezonom.

Pljujte me, psujte me, Jaramaz je Evrokup nivo i tacka.

Uvek sam ga pohvalio kad je bio dobar, primer protiv fmp-a, odlicna odbrana, dobar u napadu, ali sve ostalo je uzasno, a covek igra 20 minuta, ne radi se o roli 5-6 minuta.

Kod nas bekovi ne proizvode poene, Naneli je prirodno krilo, Aleksa, Jaramaz, Andjusic ne mogu zbirno da daju 10 poena i da ocekujemo pobedu, pogotovo sad bez kapitena u timu.

Albu mislim da cemo nekako dobiti, ali ono prokletstvo zvano Stozice, oni nam bas ne leze, pritom tu je sad i Prepelic pa ocekujem i frizideri da upadaju 15+ trojki.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
99% nas (bez preterivanja) ne razume današnju košarku.
Koliko je to postalo kompleksno, koliko detalja i čega sve ne. To je jebeni šah, ali sa mnogo više aktera koji utiču na igru.

Zbog toga je postalo mnogo teško gledati i razumeti šta se gleda. O projekcijama budućnosti, tu tek veze nemamo.
Neki su popamtili neke fraze pa ih vrte da deluje da znaju o čemu pričaju.
Kad na sve to dodamo da 10 godina nismo bili u evroligi, da Partizan nije učestvovao u košarci na visokom nivou, pa još i budžet koji je nekad bio nezamisliv, ludilo se pojačava.
Ne može se praviti analogija za Duletovim Partizanom, niti je takmičenje isto (promenila se pravila igre, promenio se sistem takmičenja, broj utakmica u evroligi i sezoni uopšte).
Partizan više nije najsiromašniji klub evrolige, ni drugi najsiromašniji, jednocifren broj klubova ima skuplji sastav od nas, ali te razlike više nisu x10 ili x5 kao nekad, nego mnogo manje (maksimalno x2).

Trenutna pozicija na tabeli i skor su ispod kvaliteta i očekivanja, ali sezona je duga i ima mesta za popravljanje. I biće mnogo teško ponoviti ili nadmašiti prošlu sezonu, ono je bilo nešto čarobno od decembra pa na dalje (osim pomračenja u Nišu).
ABA liga i osiguravanje evrolige i sledeće godine za mene prioritet nad prioritetima.
 

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.666
Reaction score
2.844
Локација
Humska ulica

crna ovca bela vrana

Grobarčina
Учлањен(а)
28.05.2018
Порука
1.068
Reaction score
4.258
Локација
Humska 1
@Van Der Berg i @srna

Pazljivo procitajte jos jednom. Nadovezao sam se na pojedina misljena ovde o nama kao navijacima i napisano se odnosi na ovu "razmazenu raju" koja je preko noci iznikla oko nas i koja najvise preko drustvenih mreza formira misljenje. Nazalost se vidi i na ovom forumu kod pojedinaca da je to ostavilo traga. Takvi prosto ne znaju da uzivaju u ljubavi prema Partizanu. A znamo da ljubav zna da bude i lepa a zna i da boli. I to je sastavni deo sporta na kraju krajeva. Ekstremi uglavnom nisu normalni a ljudi se sve cesce vode krajnostima.

Kritikujte kada se zasluze kritike kao sinoc, kao prosli vikend, kao posle Mege. Tugujte kada izgubimo dobijeno, kada odigramo lose, kada smo imali lepu priliku a nismo je iskoristili. Analizirajte i kada dobijemo i kada izgubimo. Ali za pocetak nemojmo svoditi racune u novembru i nemojmo deliti razne epitete igracima kao da se nalazimo u prepisci sa najboljim ortakom pa u afektu nesto napises sto zapravo i ne mislis.

Opet kazem, imamo najveceg na klupi. Od njega mnogo toga moze svako od nas da nauci, nije to samo kosarka.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.312
Reaction score
10.863
Локација
underground
Amaterski timovi ne igraju evroligu. Cilj nam je bio da je igramo. Svakako bi manje bilo poraza u evrokupu., a nesto sumnjam da bi se uzivalo u pobedama u toj konkurenciji. Suvise se poletelo kad se ocekuju rutinske pobede u gostima bez igraca koji nam je prosle sezone bio pola tima . Do juce je i ta Baskonija za neke bila "raspad "od ekipe. Tako da ne bi bilo lose da se malo smanje ocekivanja , lepse ce biti na kraju kad se premase.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.914
Reaction score
7.823
Dali jos neko ima utisak da mi napadacki previse trosimo produktivnost Nanelija, jer on mora sve vise da kreira u otsustvo Pantera?

Nanelijev sut za 3 je njegov zastitni znak, ali to smo izgubili u poslednjih par utakmica, tu pre svega mislim na Evroligu, jer on vise ucestvuje kao kreator, a ne suter .

Poslednje 4 utakmicu u Evroligu je uzeo samo 11 suteva za 3, a pogodio 5, maltene 45%.

Naneli je snajperista i trebamo ga tako koristiti.

Kanal Alekse, povreda Pantera, limitiranost Jareta je dovelo do ovoga, nadam se da ce povratkom kapitena sve doci na svoje.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.365
Reaction score
37.720
Takvi prosto ne znaju da uzivaju u ljubavi prema Partizanu.
A zamisli kako bi forum bio dosadno mesto da svi mislimo i doživljavamo Partizan kao veliki Duško Radović. ;) ;-)

„Mi navijamo za Partizan, pre svega zato što ga volimo, a tek onda zato što je najbolji.“
"Ja molim igrače Partizana da pobede danas, ako mogu. Ako ne mogu, onda drugi put, kad budu mogli".


Istog momenta bi bar 75% moderatora ostalo bez posla, a nije lepo otpuštati ljude u ovo doba godine, idu praznici. :D
 

milos28nov

Grobar
Учлањен(а)
04.01.2023
Порука
405
Reaction score
725
dosta misljenja i svako ima pravo na svoje..svaka kritika i misljenje je donekle ispravno.
moje misljenje je da nismo vise ekipa u vreme duleta sa klincima i 1,2 stranca pa da nam treba da cekamo da se upali masina...sada imamo gotov proizvod,iskusne igrace i najboljeg trenera na svetu.
Moje misljenje je da od pocetka sezone moramo da gazimo,a ne da cekamo polovinu.
neko napisa po meni besmislicu u fazonu pa tek pocela sezona sta ocekujete...sezone pocela odavno a mi iste boljke pokazujemo....
nismo mi postali razmazeni da ocekujemo pobede na strani,ali moramo da pobedjujemo timove od kojih smo bolji ili sa kojima smo izjednaceni po kvalitetu...samim tim su porazi protiv barse,reala,olimpijakosa manje bolni jer su oni favoriti protiv nas.
 

Žoc_kralj

Grobar
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
375
Reaction score
2.172
Локација
Trstenik
Ali svaka ekipa u Evroligi je napravljena da bude kompetitivna. Svako želi da pobedi svakog. To što se mi ložimo i mislimo da je podrška navijača presudna u svemu, to je druga stvar i naša maštarija. Utakmice odlučuje to kako treneri pripreme utakmice i na koji način igrači odgovore njihovim zadacima, odnosno koliko motivacije ispolje igrači, koliko sreće sa šutevima budu imali, koliko im neke stvari budu polazile za rukom itd. Naravno, sada je već mnogim trenerima poznato kojim oružjima raspolaže ovaj Željkov Partizan, koje su mu mane i svi hoće to da iskoriste. Evo sada, zato smo svedoci da ekipe koje su promenile trenere, uvele neke novine koje su za sada nepredvidive, beleže bolje rezultate. Po istom principu, mnoge evroligaške ekipe u sred sezone dovode nove igrače da bi nešto promenile, mnogima se reaktiviraju igrači koji nisu imali mnogo minuta u prvom delu itd.
 
Top