Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2023/2024 Pad Berlina!

BiP

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.179
Reaction score
6.952
Локација
NbG
Zato su i cigani, u skladu sa mentalitetom i imenom koje sa ponosom nose. Al kako kaze nas narod pas laje, vetar nosi.
E pa lajte dzukele dok vas ne dohvati nas drugar Čičak
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
469
Reaction score
2.598
@Van Der Berg nesportska je bila cista da cistija nije mogla biti, nije bio ni blizu lopte niti ga je ona zanimala. To je u NBA obican faul, u Evropi se za to uvek svira nesportska.
U 'normalnoj' situaciji da, ali 10 sekundi pred kraj utakmice se zna da se ide na faul po svaku cijenu. Tada niko ne pokusava da dodje do lopte. Nije isto kad na nekom napravis takav faul u sred utakmice (recimo, on krene u kontru a ti ga povuces za ruku u kojoj nema loptu, to je onda cista nesportska), i kad mu napravis to na samom kraju. Da je isto, skoro sve licne u zadnjih 10 sekundi bi bile namjerne. Mislim, ova jeste bila vise 'nesportska' nego sto je uobicajeno, ali opet, mislim da kad bi pogledao zavrsnice utakmica, nasao bi podosta takvih faulova gdje nije svirana nesportska. To spada u kategoriju "moze se svirati, ali ni u kom slucaju ne mora", i ne bi se smatralo nekom velikom greskom i da je svirana obicna licna. Prilicno sam siguran da sudije imaju upute da se ne sude sve situacije isto u prvom i 40 minutu utakmice.

Poenta svega je da sudije jesu zatezale na njihovu stranu vecinu utakmice, ali da su sudije imale namjeru da nas urnisu, mogli su to da urade u tim situacijama i da nam oduzmu pobjedu.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.320
Reaction score
37.454
To da se nešto nekada svira, a nekada ne me uvek vrati na onu "legendarnu" glupost Krstića:
Faul je faul, nesportska je nesportska, sudije su govna. U prvoj i u poslednjoj sekundi podjednako.

Inače, sad sam tek stigao da pogledam neke klipove. Kako ne voleti brata Lajsnu? :D
 
Последња измена:

Zeka

Početnik
Учлањен(а)
27.11.2019
Порука
168
Reaction score
345
Локација
Beograd
Zabole me sta su rekli hrvatski komentatori, cigani i sta pricaju ova neka govna iz Monaka na celu sa Grboljubom. Pa nisam slep da ne vidim ko je skoro 40 minuta bio potkradan. Sudjenje je bilo katastrofalno, ali 90 posto na nasu stetu. Cak ne vidim sta je bilo na njihovu stetu, ali hajde, verovatno nesto jeste.
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
469
Reaction score
2.598
@serAlex

Tebi mozda jeste glupost, ali dobro znas da je upravo slucaj da se nesto "nekad svira, a nekad ne svira". Primjera je milion. Pogledaj suteve sa centra u posljednjim sekundama utakmica pa ces vidjeti da pola puta igrac odbrane skoro naskace na onog koji suta, sto u 'normalnim' trenucima uvijek bude faul za tri bacanja, a u tim trenucima se ja ne sjecam da ga je iko ikad svirao. Ja opet kazem, da je u istoj situaciji nama svirana namjerna licna greska, pola nas ovde bi pjenilo o sudijskoj kradji i o tome kako se to ne svira u tim trenucima.
 

zmajski

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.158
Reaction score
3.674
Nova pobjeda Partizan. A kao dodatna radost, pobjeda u produzetku koja kali karakter. Protivnik je fenomenalna ekipa pa je ovo jos i veci uspjeh.
Sa Kaminskim na centru ima da meljemo i nadam se da ce biti spreman za cetnikovu ekipu sutra.

Zeljko :respect:respect:respectStvarno nisam cesto vidio da sudije mjenjaju odluke o faulu u poslednjoj minuti. Za gospodina evo vec drugi put :)
Kako samo slatko cmizdre po predgradju. Pokusavaju da nas omalovaze ali samo sebe jos vise ukopavaju.
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
808
Reaction score
4.287
Локација
Beograd
U 'normalnoj' situaciji da, ali 10 sekundi pred kraj utakmice se zna da se ide na faul po svaku cijenu. Tada niko ne pokusava da dodje do lopte. Nije isto kad na nekom napravis takav faul u sred utakmice (recimo, on krene u kontru a ti ga povuces za ruku u kojoj nema loptu, to je onda cista nesportska), i kad mu napravis to na samom kraju. Da je isto, skoro sve licne u zadnjih 10 sekundi bi bile namjerne. Mislim, ova jeste bila vise 'nesportska' nego sto je uobicajeno, ali opet, mislim da kad bi pogledao zavrsnice utakmica, nasao bi podosta takvih faulova gdje nije svirana nesportska. To spada u kategoriju "moze se svirati, ali ni u kom slucaju ne mora", i ne bi se smatralo nekom velikom greskom i da je svirana obicna licna. Prilicno sam siguran da sudije imaju upute da se ne sude sve situacije isto u prvom i 40 minutu utakmice.

Poenta svega je da sudije jesu zatezale na njihovu stranu vecinu utakmice, ali da su sudije imale namjeru da nas urnisu, mogli su to da urade u tim situacijama i da nam oduzmu pobjedu.

Naravno da je jasno da igraci u zavrsnici namerno prave faulove, ali znaju kako se to radi da izgleda kao da idu na loptu. To sto Motiejunas koji nije klinac, vec vrlo iskusan igrac ne zna da napravi faul kako treba je njegov problem, a da nije svirana nesportska to bi bila ozbiljna greska na nasu stetu. Ono o cemu moze da se prica je o tome da li je pre toga bilo 8 sekundi, ali kod nesportske nemaju apsolutno nikakvo pravo da se zale.
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
469
Reaction score
2.598
@Andra

Ajd da zavrsimo s tom temom, potpuno mi je jasno sta govoris, ali i dalje smatram da govoris iz perspektive navijaca Partizana kojem su te odluke donijele pobjedu, i da bi drugacija prica bila i od strane tebe i od strane mene da je identicna odluka donesena protiv nas. Sa istom 'nepristrasnoscu i striktnom primjenom pravila' mozemo da gledamo i odluke koje su bile na nasu stetu, i kod svakog faula u napadu kod bloka koji su nama svirali mozemo primjetiti kretanje ramenom ili gornjim dijelom tijela igraca koji pravi blok, a kojim se ometa protivnicki igrac, sto je po pravilima faul u napadu. A mi ipak smatramo da smo u tim situacijama osteceni.
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.694
Reaction score
22.609
Локација
Beograd
Da je trener Sašo Filipovski, Kime Bogojević ili Struja, do Željka, nebitno je, ako je mm patikom igrač odbrane kačio polukrug ispod koša, to je faul odbrane, nema tu ništa do trenera...
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.903
Reaction score
7.797
Kaminski nam je jako puno nedostajao, ko sta hoce neka misli, i pre svega on mi je odlican poziciju 4, kad je Caboclo kao 5 na parketu.

Kaminski i Ledej su rizicni po odbrani, ali ovako karioka krpi sve, a Frenk u napadu isporucuje odlicne partije.

Imamo milion opcija sada, samo da se Smajli vrati u normalu, jer previse pravi gluposti u poslednje vreme.
 

Braindead

Grobarčina
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
3.214
Reaction score
15.815
Локација
Beograd
To da se nešto nekada svira, a nekada ne me uvek vrati na onu "legendarnu" glupost Krstića:
Faul je faul, nesportska je nesportska, sudije su govna. U prvoj i u poslednjoj sekundi podjednako.

Inače, sad sam tek stigao da pogledam neke klipove. Kako ne voleti brata Lajsnu? :D
E baš razmišljam sinoć, ona moša...samo zbog toga doživotni ugovor njemu. :D
 

NenadPFC

Početnik
Учлањен(а)
14.09.2021
Порука
37
Reaction score
119
Локација
Beograd
@serAlex

Tebi mozda jeste glupost, ali dobro znas da je upravo slucaj da se nesto "nekad svira, a nekad ne svira". Primjera je milion. Pogledaj suteve sa centra u posljednjim sekundama utakmica pa ces vidjeti da pola puta igrac odbrane skoro naskace na onog koji suta, sto u 'normalnim' trenucima uvijek bude faul za tri bacanja, a u tim trenucima se ja ne sjecam da ga je iko ikad svirao. Ja opet kazem, da je u istoj situaciji nama svirana namjerna licna greska, pola nas ovde bi pjenilo o sudijskoj kradji i o tome kako se to ne svira u tim trenucima.
sta si bre zapenio vise, ceo dan pricas o toj nesportskoj na kraju produzetka. Svirali su nam i sta sad? Ne razumem te, sta hoces da nam kazes ceo dan?? Tunceri gazio liniju protiv nas u 1/2f i sta treba da pricamo, ne svira se, gazio liniju u zadnjim sekundama?? Naravmo da prezaliti tu krađu ne mogu, kao ni bilo kakvu u zadnjim sekundama...
 
Top