Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2023/2024 Pad Berlina!

grtalica

Grobar
Учлањен(а)
25.06.2022
Порука
237
Reaction score
1.632
Локација
Canada
Gledam sta pišu srpski novinari i onda oni ne razumiju da poslje toga mi još više volimo naš Partizan.
1.Bodiroga gledao potop Željkovog Partizana
2.Crno bela patnja van arene
3.Lojd pecnuo Partizan posle pobede
4.zvezda juri Partizan u borbi za play-in ( mozda da nas i uhvati za prepone)
5.itd,itd
Eh što volim kad se sekirate za Partizan mamicu vam vašu.Sutra pobjeda garantovano.Poslje toga mozda jos dva poraza a ostalo je nase.
Cigani vidite nas u Berlinu
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
342
Reaction score
849
Локација
Kraljevo
Do sad nisam odgovarao na tvoje postove, ali ovaj je zlatan.

KP je jedan od najboljih šutera iz driblinga u Evropi i kao takav tvoja konstatacija je apsolutna netačna.

Trifa je recimo primer igrača koji ne sme da spušta loptu u dribling, kao svojevremeno Mihajlo Andrić.​

Pokusaj da mi ne zameris, ali deluje mi da nisi bas najbolje protumacio moj post, kao ni da od drveta ne vidis sumu.
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
476
Reaction score
2.628
Ja sam, recimo, i dalje siguran da je ova ekipa po potencijalu bolja od proslogodisnje. Nas problem je sto kod igraca nema konstantnosti ni u tragovima. Nemamo ni jednog igraca koji igra konstantno dobro cijele sezone u napadu. Imamo onih koji su konstantno u kanalu (Smajli, Ponjitka, Aleksa) zbog raznoraznih razloga (ponajvise povrede), ali konstantno dobrih nemamo. U svakoj utakmici imamo po dva napadacki raspolozena igraca. Sad kad smo imali Kaminskog i Pantera, od Zeka, Nanelija i PJa nismo dobili nista. Kad igraju Naneli i Zek, onda uglavnom nema Kaminskog i Pantera. Ako dodjemo do nivoa da igramo utakmice u kojima dvojica od njih odigraju odlicno, a ostala trojica solidno, bicemo napadacka masina i sve gluposti koje pravimo u odbrani ce biti pokrivene. Jedino je pitanje da li ce se desiti da ta petorka udje u punu formu.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.914
Reaction score
7.823
Jesmo li odigrali jednu utakmicu do sada, a da Panter i Dozer imaju dobru utakmicu istovremeno?

Ekipa previse zavisi i ocekuje od kapitena kad je on na parketu, a sto rece @vladokv njegova produktivnost se smanjuje sa potrosnjom od lopte, dribling , prenos lopte jos gore itd.

Kad je Panter efikasan, Naneli ima manji broj poena, kad se Kaminski razigra, Alena i Kabokla nema i tako citave sezone.

Kad je PJ na parketu mora da je lopta kod njega, jer je sigurniji na prenosu od kapitena, a Panterov zadatak u napadu je da izgradi sto bolju poziciju za sut.

Meni nije jasan i termin "sirok roster", sve i da hoces nekad da odmoris Kevina, Nanelija i Zeka, ubacis recimo Danila, Tristana i Smita u roster, onda pobeda protiv bilo koje ABA ekipe dolazi u pitanju i to je ono sto zabrinjava.

Ja sam uvek za to, bolje 1 kvalitetan nego li 3 losa.

Verujem u Zeljka i ne sumnjam u doigravanje.
 

zmajski

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.160
Reaction score
3.679
A kako te treba protumaciti kada se uglavnom javljas da pljucnes po nekim igracima.
U vezi Pantera, pogledaj highlightse prosle sezone da se uvjeris kako plodi iz driblinga u MF stilu.
Zeljko tvrdoglav :pop pa on najbolje zna put koji je put ka uspjehu za razliku od vecine igraca. Ili ce biti po njegovom ili nema plejofa.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.771
Reaction score
55.474
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ocekujete od Kabokla da sam sebi doda loptu na postu?
Mislim da se skoro na forumu nije pojavio neko ko manje zna o košarci, pa čak ni ovi što kažu da košarku uopšte ne prate.
Do sad si mi bio onako blentavo simpatičan, sad si samo ravnozemljaš u svetu košarke.
Daleko od toga da sebe smatram za stručnjaka ali ovo je nivo negujmo srbski humoristike
 
Последња измена:

Batallion

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
321
Reaction score
2.050
Локација
Beograd
Kao prvo, igra Partizana je sve samo ne šut end ran košarka. Mi i kad smo sami fintiramo i ne sutiramo. Bekovi nam sutnu po 2,3 trojke u meču ako ih ne ide, a ja mislim da trebamo biti hrabriji u nekim situacijama kada se lomi rezultat ili trebamo da se odlepimo. Imamo ekipu koja moze da napravi seriju i to smo pokazali vise puta ove sezone, a najsveziji primer su cigani kada smo vezivali trojke i zamalo dobili...
Kriterijum sudjenja faula ove sezone Partizanu je skandalozan. Pusta se ne rukometna odbrana ili odbrana na ivici faula, vec konstantno fauliranje. Kontakt bez lopte se ne svira i Panter mora da porodi da dodje u poziciju da je primi ako on ne prenosi. Faul kos se gotovo nikada ne svira, a faul na sutu samo kad lopta ne udje. Ako udje onda nema faula. Da li ja jedini vidim da sudije i u Areni cekaju da lopta izadje iz obruca da bi tek tada svirale ocigledan faul.
Tesko je ove sezone dobiti na gostovanju svakoga jer se tolerise prica igraca i klupe sa sudijama bez davanja tehnicke. Jednostavno domacin gestikulacijama i ozbiljnim protestima, potpomognut publikom, moze kriterijum sudjenja da okrene u svoju korist bez da dobije tehnicku.
Sto se Kaminskog tice vecina vas se o njega ogresila. Ne volim pricu da je neko najbolji u porazu, ali igra u napadu sa njim i bez njega je nebo i zemlja. Da su ga cigani kojim slucajem uzeli, njega bi onaj teodosic nahranio loptama i Kaminski bi davao po 40 poena svaku utakmicu, niko ne bi imao resenje za njega. Posto je kod nas, a jelte nama je ocigledno bitno nesto drugo osim brojeva, onda mi tumacimo Zeljkove izmene, gestikulacije i utrkujemo se ovde da napisemo ko je balvan a ko nije, ko trenira a ko ne, a ne pada nam na pamet da se igrac mozda skloni iz tima jer u par napada ili odbrana nije odigrao ono sto je Zeljko od njega trazio dao/ne dao kos, odbranio/ne odbranio kos. Nikada necu zaboraviti koliko puta je Aleksa klupiran zbog igranja neke svoje kosarke iako je dizao publiku i davao poene. Na pamet mi recimo pada prva utakmica ove sezone protiv Makabija... Zeljko ima svoju filozofiju kosarke i najbolji je trener na svetu. To ne znaci da ce dobiti svaku utakmicu ili da sa nekim igracem nece pogresiti, ali ce nas do trofeja dovesti obavezno, sto je izmedju ostalog i uradio. Sve dok je on na klupi, mi smo koliko-toliko bezbedni i to ponajvise od unutrasnjih neprijatelja sklonih razlicitim kompromisima zarad mira u drzavi.
Sto se Kabokla tice moram da istaknem sinocnu akciju Panter-Kaboklo koja je skolski primer kako se igra kosarka. Brzi pas i zavrsnica jednom rukom...Lepota kosarke. Problem je sto se to desilo jednom, a mnogo puta se desavala krajnja smusenost u postavljanju blokova tog istog Kabokla. Jedan napad mi je posebno interesantan kad je odradio blok na nasem igracu, cini mi se Naneliju ili Zeku (zaista ne mogu da gledam ponovo). Dakle sudario se u napadu sa nasim igracem uz napomenu da je iskljucivi krivac za to potpuno odsutni i izgubljeni Kaboklo.
Da zakljucim, ekipa u ovom momentu deluje losije u odnosu na proslogodisnju sa potencijalom da srusi Berlin! Da li ce se to desiti mozemo da diskutujemo. Ja zaista verujem da hoće... Napred Partizan!
 
Учлањен(а)
22.02.2023
Порука
278
Reaction score
2.565
Локација
Subotica
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
432
Reaction score
1.560
svi su vec napisali da je petorka na pocetku cetvrte cetvrtine bila kriminalna , i tu smo bukvalno u 2min izgubili mec i potpuno sam saglasan sa time. verovatno je na to uticao i umor jer su nosioci igrali do tog momenta dosta dugo i samo mi nije jasno zasto se nisu odmarali jedan po jedan nego bukvalno svi u isto vreme.. ipak smo ekipa koja cesto prima velike serije u kratkom intervalu i ovaj put se nismo mogli izvuci.. Bravko za Frenka, bas me raduju njegove partije.

Po meni laksi mec za brejk svakako virtus, eto i oni su gostovali pa nece biti puno odmorniji od nas ( najvise pricam zbog potrosnje i u derbiju, oni u italiji imali lagan mec u ligi ), da se zbiju redovi i ostavraimo mnogo bitnu pobedu. Jedva cekam pauzu i da se konsoliduju redovi, ocigledno je da mozemo mnogo bolje ( prosle godine sam je proklinjao jer je dosla u periodu kad smo gazili sve zivo ).
 

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.931
Reaction score
21.691
Prijatelju, vecinu stvari sam bio u pravu. I za PJ-a i za Kaminskog i za to da se kasnilo sa prelaznim rokom i za to da nam treba plej. Jos da sam napisao nesto protiv dovodjenja Jaramaza, pojeli bi me neki ovde. Jedino sam promasio Ponitku, nije mi jasno da se onoliko nije uklopio. Nadao sam se da ce kao prosle godine da se uklope. I dalje se nadam. Ali bi bio red da to krene vec u petak. Mi pocetkom februara nemamo igru. Bar ne u kontinuitetu.
Neprijatelju, nista nisi bio u pravu
 
Учлањен(а)
22.10.2019
Порука
340
Reaction score
1.772
Локација
Панчево
Nije bas sve tako kako si napisao o prelaznom roku. Namestaju nam, stoji, ali ne bas toliko. A Kevin je i prosle sezone bio pod pritiskom, pa je igrao bolju kosarku. Ja bih bio najsrecniji da nije ovako kako trenutno jeste. Ali posto su meni u predsezoni pisali i da sam cigan i da bolje da cutim jer sam govorio da je onako kako jeste, pa mi cak i lupili ban zbog "defetizma" na tri meseca, moram da se vratim na to. Realno nam ostaje od sedmogmog do desetog mesta, uz vise srece smo moglii direktno u plej of. Sveli smo se na ran en gan kosarku, zbog nedostatka pleja, a to nije nesto sto bas pali kad ti suterima ne ide.
Kako jeste onda sve u vezi sa prelaznim rokom? Prosveti nas, ali argumentovano, nemoj samo spinove i rekla kazala, to je modus operandi sns sekte.
 

SMK

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.002
Reaction score
3.736
Локација
Pokusaj da mi ne zameris, ali deluje mi da nisi bas najbolje protumacio moj post, kao ni da od drveta ne vidis sumu.
Napisao si da se Panterova produktivnost smanjuje povećanjem broja driblinga koje pravi, dakle insinuiraš da bi bolje bilo da dribla što manje, odnosno da šutira više iz spot apa ili posle par driblinga.

Panter je vrlo koristan za šut iz driblinga kako sa poludistance, tako i sa trojke, kada igra izolaciju. To ne znači da treba da carini loptu kao Harden, ali treba da igra iso pogotovo protiv visokih igrača i da koristi hesitation move. Moram ovako da pišem jer ne postoji adekvatan prevod, ali verujem da ćeš ti dobro protumačiti moj post.

Stoga, ne smatram da se Panterova produktivnost smanjuje kao posledica povećanja broja driblinga.​
 

MacManus

Grobar
Учлањен(а)
01.07.2022
Порука
332
Reaction score
977
Локација
Boston
Slobodno uredničko uverenje, mračenje, defetizam......
Nadam se da u klubu ipak razmišljaju na duže staze. Od nas navijača. Da gledaju šire, da se uveliko radi na tome da dobijemo neku licencu u narednim godinama. Da bar taj deo tereta spadne sa grbače, da se nešto uvek kao mora.

Naravno ciljevi uvek moraju biti najviši i Partizan kao klub mora ka tome da stremi. Da li je F4 realan cilj? Teško. Mnogo toga treba da se poklopi, klikne. Još kad na klupi imaš Željka, ko može da nam zabrani da se nadamo, da maštamo.
Razumem ogorčene, nerealne, realne. Razumem i navijače rezultata i pesimiste. I sam ponekad takav. Od svega po malo. Ali me brzo prođe, vratim se na fabrička podešavanja. Programirana još pre 30+ godina. Usađena.

Upadnemo u top 10. Super.
Ne upadnemo? Jebiga, teraj dalje.

Ajde za početak da nam Želimir ostane još dugo na klupi. Da ga mi sami ne oteramo svojim otrovima i frustracijama.To je preduslov za neostvaren san. On svoj san živi, nemoj da ga budite.
Niko neće da daje licencu klubu koji zavisi od države.

Ako ne upadnemo u 10 epska bruka naspram uloženih sredstava i jebanja navijača u zdrav mozak.

Želimir mora da ostane do kraja Ostojinog mandata jer je na uštrb Željkovog imena i veličine među navijačima besramno produžio mandat nakon rezultatske katastrofe.

Sezona klizi u katastrofu ali nadam se da će je Željko izvući.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.277
Reaction score
18.360
Локација
Kej Republika
Niko neće da daje licencu klubu koji zavisi od države.

Ako ne upadnemo u 10 epska bruka naspram uloženih sredstava i jebanja navijača u zdrav mozak.

Želimir mora da ostane do kraja Ostojinog mandata jer je na uštrb Željkovog imena i veličine među navijačima besramno produžio mandat nakon rezultatske katastrofe.

Sezona klizi u katastrofu ali nadam se da će je Željko izvući.
Izvini, ali ja na stvari gledam ipak drugacije. Dijametralno suprotno.

Epska bruka, jebanje u mozak, katastrofa.
Za mene prejake reci. Makar nista ne osvojili ove sezone. 0 bodova i trofeja.

Stavovi su nam toliko razliciti, da nam se verovatno nikad pribliziti nece. I to je ok.
 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.640
Reaction score
5.458
Ja koliko znam ovde vecina igraca osim Nanelija i Kaminskog, nisam siguran za PJ ima ugovor i sledece sezone...pametnom dosta. (Smita ne racunam jos uvek)
 
Top