Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Evroliga 2009/10

Статус
Затворена за писање одговора.

Shadow

Grobar
Учлањен(а)
08.02.2007
Порука
911
Reaction score
497
Da li sam ja to lepo razumeo da je Aleks Maric MVP evrolige ?
 

Gojko

Početnik
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
40
Reaction score
0
Локација
RS
Marić je MVP dosadašnjeg dijela takmičenja, prati ga kleiza, ali sumnjam da ga može prestići na ove zadnje 2 utakmice.
 

Шапчанин

ЈФША
Учлањен(а)
11.04.2009
Порука
642
Reaction score
0
Локација
СРБИЈА
Ето какав је бисер Дуле ископао и избрусио. Од просечног играча у АЦБ лиги,до најбољег играча Европе. Шта рећи.
 

Baki Bajroza

Guest
@ p dragan
istina ja kad sam je naucio neko mi rece da se pesma zove tako pa je i ja krstio...Vazno da se nauce a znacenje je manje bitno(a sta god da pevas njima ima znacenje mrzim olimpiakos)...Mi smo poznati po slobodnim prevodima po znacenju...Dobio sam info od pouzdanog clana i upucenog da je pesma Svaki Gavros kakav crni google prevod...

Edit : zanima ljude prevod i druge pesme kathe olimpiakos
Кате олимпијакос ине ке путана јос
генитике стон пиреа, то паљопустара
та врадија пу кимотане мана ту гамјотане
мес ти труба ста стена гамото пиреа

Сваки гаврос је курвин син ( ово гаврос због немогућности да се преведе као рецимо Рад- Радовац ,Звезда -Звездаш)
родио се у пиреи офуцани педер (паљопустара је у стилу матори педер)
ноћу док је спавао мајка му се јебала по труби у буџацима
јебем ти Пиреу.
 
Последња измена од уредника:

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Marić je MVP dosadašnjeg dijela takmičenja, prati ga kleiza, ali sumnjam da ga može prestići na ove zadnje 2 utakmice.
Maric je dobio priznanje MVP za proteklu sezonu, a sad se igraci bore za nagradu MVP Final4-a! Dakle, kako god odigra kleiza i ko je jos iza ove dvojice na sledece 2 utakmice, ne moze da se nada da bude jos u igri za MVP Sezone, vec za MVP finalnog turnira.
 

GoranZemun

Početnik
Учлањен(а)
28.03.2010
Порука
16
Reaction score
0
Локација
Na ladnom betonu
Сваки гаврос је курвин син ( ово гаврос због немогућности да се преведе као рецимо Рад- Радовац ,Звезда -Звездаш)
родио се у пиреи офуцани педер (паљопустара је у стилу матори педер)
ноћу док је спавао мајка му се јебала по труби у буџацима
јебем ти Пиреу.

Tačan prevod-Noću dok je spavao majka mu se jebala na Tumbi.
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
EL: Četvorica 'crno-belih' u idealnoj petorci! 13.04.2010.

541.jpg


U ponedeljak uveče je na zvaničnom sajtu Evrolige završeno internet glasanje za najbolju ovogodišnju petorku takmičenja i košarkaši Partizana u prvoj postavi imaju čak četiri igrača!

Navijači širom Evrope i sveta su za najbolju petorku mogli da biraju između 55 kandidata koji su bili podeljeni u tri kategorije – bekovi, krila i centri. Organizator igre ’crno-belih’ Lester MekKejleb je tako prema glasovima navijača izabran za prvog plejmejkera, Jan Veseli se našao na poziciji niskog krila, Lorens Roberts je krilni centar idealne petorke, dok je Aleks Marić prvi centar!


MekKejlebu je pripalo 48.2% glasova, Veseli je dobio 29.4%, Roberts 23.5% i Aleksandar Marić 30.1%. Marić je istovremeno i najuspešniji igrač ove sezone u Evroligi sa prosečnim indeksom uspešnosti od 20.81 ukupno u svim fazama, od regularnog dela do plej-ofa!

Zvanično najbolja petorka sezone 2009-2010. u Evroligi biće poznata kada budu glasali i novinari, pošto će se u konačnom izboru glasovi navijača računati 25%, dok će glasovi predstavnika medija „nositi“ preostalih 75%.

Rezultati glasanja na sajtu Evrolige:

Plejmejkeri
: Lester MekKejleb (Partizan) 48.2%, Miloš Teodosić (Olimpijakos) 30.4%, Teo Papalukas 4.9%, Riki Rubio (Barselona) 4.6% i JR Holden (CSKA Moskva) 3.1%.

Bekovi i niska krila: Jan Veseli (Partizan) 29.4%, Linas Kleiza (Olimpijakos) 15.1%, Džoš Čajldres (Olimpijakos) 9.4%, Ramunas Šiškauskas (CSKA Moskva) 8.9% i Huan Karlos Navaro (Barselona) 4%.

Krilni centri i centri: Aleks Marić (Partizan) 30.1%, Lorens Roberts (Partizan) 23.5%, Janis Burusis (7.8%), Nikola Vujčić (Olimpijakos) 5.9% i Darjus Lavrinovič (Real Madrid) 4.5%.

КК Партизан
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Božidar Maljković, ugledni košarkaški stručnjak, tvrdi
Maljković: Partizan može osvojiti trofej u Parizu



29916_spartizan1-foto-o-bunic_f.jpg



Božidar Maljković, jedan od najkvalitetnijih trenera u istoriji evropske košarke, tvrdi da za njega plasman Partizana na fajnal-for Evrolige nije iznenađenje i veruje da crno-beli u Parizu mogu da stignu čak i do titule šampiona Starog kontinenta.


- Onaj ko poznaje Partizan izbliza - a ja sam taj jer sam u odličnim odnosima sa Danilovićem i Vujoševićem - može reći da plasman beogradskog tima na fajnal-for nije iznenađenje. To je jedna ekipa koja radi onako kako treba, kao što je nekad radila Tanjevića Bosna, kao što je radio Vareze pofesora Nikolića, Novoselova Cibona, pa i moja Jugoplastika. To sada radi Partizan. Veliku zaslugu za sve uspehe ima Saša Danilović koji je u najtežim momentima svojim ugledom i imenom stao ispred ekipe i Vujoševića i od navijača tražio „kredite“ za njih.

Uporedo sa tim odgajana je i publika i svedoci smo da, kad igra Partizan u „paklenoj“ atmosferi, nema incidenata i bacanja bilo čega na teren. U takvim uslovima i nakon takvog rada rezultati su neminovni - naglašava Maljković.

On veruje da Partizan može iskoristiti slabosti Olimpijakosa i izboriti plasman u finale, a zatim i trijumfovati u odlučujujućem meču u Parizu.

- Za mene ne bi bilo iznenađenje da Partizan osvoji Evroligu. U Parizu živi 100.000 naših ljudi. Imaće veliku podršku sa tribina ali ne i ulogu favorita i samim tim će biti u prednosti. U polufinalu su dobili najboljeg protivnika. Olimpijakos nema timsku koheziju, ima dosta nediscipline posebno kod vodećih igrača što se može iskoristiti. Ja Partizan vidim u finalu, a u finalu je sve moguće - optimista je Maljković.





Izvor: Blic Online
 

Baki Bajroza

Guest
Tačan prevod-Noću dok je spavao majka mu se jebala na Tumbi.

Necu da se pravim nesto pametan jer neznam grcki osim par reci i par ovih pesmica ali ispravili su ljudi koji zive dole i sicurno su upuceniji da nije u toj pesmi tumba nego truba a onda bi trebalo i svi da prihvatimoi naucimo kako jeste...
U orginalu je Truba a ne Tumba.
Onaj deo mes tin Tumba tu je Truba (deo Pirejske luke gde su javne kuce)!!!
Ajde za Marica je bilo ocekivamo pa i za Robertsa ali ovo,jebali smo ih sa glasanjem samo tako:

Bo 48,2%
rubio 4,6%

Veseli 29,4%
cildres 9,4%
navaro 4%

Edit: sad vidim i da nas cigani hvale na sva usta,pa i navijace(do duse on je uvek i kad je dolazio kao trener u evroligi isticao da je najbolja atmosfera)...Samo nisam znao da nas ima 100000 u Parizu ali ajde...
 

Дуле ГРОБАР МК

Guest
Punoletstvo najsjajnijeg trofeja 16.04.2010.
542.jpg
Na današnji dan, pre tačno 18 godina, košarkaši Partizana su u dvorani „Abdi Ipekči“ u Istanbulu pobedom u finalu Fajnal-fora nad Huventudom 71:70 osvojili svoju prvu titulu prvaka Evrope.

Partizan je u legendarnu sezonu 1991-1992. ušao kao sve, samo ne favorit. Posle odlaska Divca, Paspalja, Grbovića i ostalih bitnih igrača, formiran je novi mladi tim čije su prve zvezde bile sadašnji predsednik kluba, Predrag Danilović i Aleksandar Đorđević. Za trenera je postavljen dotadašnji kapiten, Željko Obradović, uz stručnu pomoć čuvenog ’profesora’, Aleksandra Nikolića.

Mladu ekipu Partizana je već na samom startu zadesio veliki peh – zbog rata u Hrvatskoj, FIBA je svim ekipama iz SFRJ naredila da svoje utakmice na kojima su domaćini, moraju da igraju u inostranstvu. Izbor ’crno-belih’ je pao na špansku Fuenlabradu što je bila, ispostaviće se prava odluka, pošto su stanovnici predgrađa Madrida Partizan prihvatili kao svoj klub i do kraja su mu pružali sjajnu podršku.

’Crno-beli’ su u takmičenje ušli kao najmlađa ekipa – sa prosekom godina od samo 21,7! U prvoj, grupnoj fazi takmičenja, Partizan se takmičio protiv holandskog Komodora, belgijskog Maes Pilsa, nemačkog Bajera, italijanskog Filipsa, grčkog Arisa i španskih ekipa Huventud i Estudijantes. Svoje takmičenje u Grupi B, ’crno-beli’ su završili na četvrtoj poziciji sa skorom 9-5, iza Huventuda (11-3), Estudijantesa (10-4) i Filipsa (10-4). Plasman u četvrtfinale iz Grupe A obezbedili su Knor (10-4), Barselona (10-4), Makabi (10-4) i Cibona (9-5).

Prepreka Partizanu u borbi za učešće na svom drugom Fajnal-foru, bio je pobednik Grupe A, Virtus iz Bolonje koji je te godine nastupao pod imenom Knor. U prvom četvrtfinalnom susretu, ’crno-beli’ su tesno poraženi rezultatom 61:60. Revanš susret bila je jedinstvena prilika da verna beogradska publika prvi i poslednji put te sezone gleda svoje ljubimce na domaćem terenu. Partizan se odužio na najbolji mogući način, slaveći sa ubedljivih 78:65. Odlučujući susret igrao se ponovo u Bolonji. Partizan je tada pokazao da ipak nije autsajder, kao što je to možda na početku takmičenja izgledalo i savladao je slavnu italijansku ekipu sa 69:65 i plasirao se na završni turnir u Istanbulu, koji se igrao od 14. do 16. aprila 1992. godine.

Na Fajnal-foru su se našle i preostale tri ekipe iz Partizanove Grupe B: Huventud, Filips i Estudijantes. Protivnik Partizana na putu do finala bila je Olimpija Milano, tadašnji Filips, a sadašnji Armani Džins. Partizan je dobro poznavao italijansku ekipu i u grupnoj fazi ’crno-beli’ su oba puta bili uspešniji od svog rivala – 86:70 i 94:89. Partizan ni u trećem susretu nije dozvolio Filipsu da slavi, ostvarivši pobedu od 82:75. I tada, kao i tokom cele sezone, briljirao je bekovski par Danilović – Đorđević sa 22 i 21 poenom. Tada su do punog izražaja došle smele Obradovićeve reči sa početka sezone kako „Partizan ima najbolji bekovski par u Evropi“ i da „ni u kom slučaju neće biti autsajder“.

U drugom polufinalu Huventud je lako došao od pobede nad Estudijantesom od 91:69, tako da je finale sa Partizanom bila ’majstorica’ dva kluba pošto su obe ekipe u međusobnom susretu imale po jedan trijumf (pobeda Partizana 76:75, pobeda Huventuda 79:76).

Finale je bilo zakazano za 16. april 1992. u dvorani „Abdi Ipekči“ u Istanbulu. Susret dve, te godine najbolje ekipe u Evroligi, protekao je u velikoj i neizvesnoj borbi, sve do poslednje sirene. Krunu na neverovatnu sezonu postavio je plejmejker ’crno-belih’, Aleksandar Đorđević. Osam sekundi do kraja, na dva poena prednosti za Huventud (68:70), Đorđević je poveo loptu, došao do linije za tri poena i preko dvojice igrača španske ekipe šutirao i pogodio verovatno najlegendarniji koš u istoriji svih finala Evrolige za konačnih 71:70 za Partizan. Đorđević je tako, u ime cele ekipe Partizana, pokazao da ’crno-beli’ imaju veće srce i da je trofej najbolje ekipe u Evropi zasluženo otišao u Beograd.

Za MVP-ja finala proglašen je Predrag Danilović, koji je na meču sa Huventudom postigao 25 poena.

Titulu prvaka Evrope za Partizan 1992. godine osvojili su: Aleksandar Đorđević, Predrag Danilović, Ivo Nakić, Zoran Stevanović, Vlada Dragutinović, Željko Rebrača, Mlađan Šilobad, Slaviša Koprivica, Nikola Lončar i pokojni Dragiša Šarić, predvođeni trenerom Željkom Obradovićem.

Osamnaest godina kasnije, „neki novi klinci“ predvođeni trenerom Duškom Vujoševićem, imaće priliku da na Fajnal-foru u Parizu, od 7. do 9. maja, pokušaju da napišu nove zlatne stranice Partizanove istorije.
 

Marin

Grobarčina
Учлањен(а)
14.09.2008
Порука
2.463
Reaction score
2.238
Dao bog da se ovo sa slike ponovi i ove godine u Parizu u reziji Kecmana, MekKaleba, Marica i ostalih, kako sam se tada lepo osecao, na plafonu jos mi viri mala rupa od skoka kada je Sale ubacio onu senzacionalnu tricu!
 

Mister MVP

Urednik - Košarkaški Derviš
Уредник
Учлањен(а)
17.06.2007
Порука
5.375
Reaction score
3.922
Локација
NBG
Rasprava oko frke sa kartama i navijacima nastavite u navijackom delu foruma. Hvala.
 

MladenGPG

Grobarčina
Учлањен(а)
24.04.2008
Порука
2.538
Reaction score
41
Koji klip? Ovaj sto si ti postavio je vidjelo 320 ljudi. Bez ako meni ne pokazuje pogresno.
 

Nikola_KKP

Grobar
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
475
Reaction score
2
Gde li nadje 30 000, lepo pise 300 ali klip je dobar, kreativan...
 

kezman mateja

Grobar
Учлањен(а)
02.05.2008
Порука
623
Reaction score
6
gledam grcke cigane sa kolosom igraju egal na 1 minut do kraja +3 ,,, ja mislim da mi mozemo ....prenos je na Areni 1
 

Macak-Zemun

Millwall huligan u penziji
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.341
Reaction score
840
Локација
Ima jedan grad, pored je Beograd
Samo vi dodjite Igi naravno da ce biti Grobara,koji nemole klub za karte vec se sami snadju,zato sto im je Partizan sve u zivotu,znaj da ce 50 Zemunaca biti sigurno,sami smo se rodili sami i organizujemo put

@Nikola KKP,MladenGPG

termit989
30.064 views
meni pokazuje ovo
 

VJ@NS

Grobarčina
Учлањен(а)
06.11.2007
Порука
4.107
Reaction score
1.486
Локација
Topèidera lepša strana
Bodiroga: Barsa je najjača, ali Partizan može do titule

Blic online | 17. 04. 2010. - 14:17h | Foto: M. Metlaš | Komentara: 3
Bivši reprezentativac Jugoslavije Dejan Bodiroga veruje da je Partizan u stanju da osvoji titulu prvaka Evrope na Fajnal foru u Parizu.

"Bez obzira što je Barselona u ovom momentu najkvalitetniji tim u Evropi, a Olimpijakos možda po snazi jednak Kataloncima, sve je moguće. Igra se jedna utakmica koja traje 40 minuta. Nije to trka na 10.000 metara. Dovoljno je da jednog ne krene šut, da se drugi razigra. Mislim da Partizan može do titule," poručio je Bodiroga za Sportski žurnal.


Legendarni košarkaš svoju veru u crno-bele potkrepljuje činjenicom da se u klubu radi studiozno i da postoje dugoročni planovi.
"Pravi ljudi su na pravim mestima. Postoji studiozan plan rada, a ogromna ulaganja su preduslov za uspeh koji dolazi tek kao posledica kvalitetnog rada. U sportu rezultat niko ne može da ospori," rekao je Bodiroga.
 

Aleksa

Grobar
Учлањен(а)
28.03.2010
Порука
761
Reaction score
687
Локација
Nis
Pogledajte i druge klipove ovog "termita" :D stvarno su VRH! i svi su uploadovani u ovih nekoliko dana,tako da covek razume situaciju i sve,ali najbolji je "KK Partizan-Ka vrhu Evrope" samo necu sad da idem skroz off...:)
Svaka cast MeKejlebu,onaj Rubio 100% sad prica kako je ovo prevara..
naravno i ostalim igracima koj su u top5 ali zbog MeKEjleba mi je najdraze,zato sto na otalim pozicijama nam nema ravnih :D
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top