Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Evroliga 2009/10

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
435
Reaction score
1.561
Svake godine smo mi nekoga dobijali sa po 20 razlike(olimpija, tau, panionios, mozda sam i preskocio nekog), ali smo svake godine imali i za nijansu(ako ne i vise) jaci tim...Pa da sad ponovo igramo s cedevitom niko ne bi mogao da garntuje pobedu od 23 razlike..Zamislite samo pod kojim pritiskom bi igraci bili kada bi im neko kao cilj pred ovaj mec postavio pobedu od 20 i kusur razlike...Ne kazem da je nemoguce, ali je potrebno da se poklopi mnogo toga, pre svega da u napadu odigramo kao protiv efesa i ciganiakosa, i da se odigra granitna odbrana...
 

coyote

Početnik
Учлањен(а)
29.12.2009
Порука
171
Reaction score
0
Kako rece Web Gazda ( da ga ne citiram ), daj da pobedimo, pa dal ce biti sa 5 ili 25, nije mi toliko bitno.
Mec u Litvaniji, bio jedan od onih u sezoni kad ti se sve skupi ali u minus fazi! Dosli sa turneje, nov tim i kako kaze Dule " kompenzovanje umora " itd...
Mislim ni da taktika nece biti da se juri rezultat i to nikada nismo ni radili.
Posle svega sto su uradili sa ovakvim timom i ako ne odu u 16 , kapa dole.:clap
Bice odmorni i uveren sam u pobedu.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Poprilicno se razumem u evropsku kosarku, dosta pratim sve ekipe, i u kladionici samo na evroligi uzimam pare :D
Ljetuvas je obicna domaca ekipa, koja dobija protivnike na "neobicne" kosarkaske uslove njihove dvorane. To je i rekao njihov bivsi trener Vlada Djurovic, koji takodje veruje da dobijamo sa potrebnom razlikom.
Nisam paljevina, ali Ljetuvas je prosecna ekipa, slabija od nas, i to treba ljudi da shvate.

Možda i jesi ekspert za Evroligu, ali ja bolje znam naše srpske mane a pogotovo naše grobarske. Do bola sam bio ubeđen da ćemo usrati u francuskoj pa sam i bacio koju kintu na poraz.

Što se Litvanaca tiče, i prvi put sam bio prilično siguran da ćemo popušiti sa najmanje 10-15 razlike, a sada sam prilično siguran da ćemo se vraški namučiti sa njima u Pioniru.

Kao što si i sam rekao, lošije igraju u gostima, a Pionir je najteže gostovanje u Evropi. Ipak, i pored toga, znam nas, i tu nema nikakve garancije da ćemo mi dobro odigrati. Čak što više verujem da ćemo odigrati lošije nego očekivano, i da ćemo tek na kraju prelomiti i pobediti sa nekih 6-7 razlike.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Svasta cu ovde procitati...Pa covece ne igramo protiv Lejkersa nego protiv ekipe koja je REALNO slabija od nas!!! Da kosarka jeste nepredvidiva igra, ali sa 20 razlike na poluvremenu dobijamo (kao sto si ti rekao) dobijamo Ljetuvas i bez nase prve petorke.

Svašta ću vala ja pročitati...Ta "realno slabija od nas" ekipa nas je naguzila na svom parketu kao niko u ovoj sezoni. Niti hoću da kažem da je to tamo u Litvaniji bio realan rezultat s obzirom na snagu 2 ekipe, niti da je hala tamo nešto što uopšte može da prismrdi "Pioniru", ali tvrdim da bi ti bio "idealan" trener da nam sa takvim pristupom sjebeš ekipu u sredu.

A ko beše ono gostovao u "Pioniru" prošle jeseni, pa je vodio 20-ak razlike na poluvremenu, pa ga je izduvao na kraju? Čini mi se da je taj Armani Džins i u drugom poluvremenu igrao SA prvom petorkom...Znači pusti se takvih teorija...Košarka je vrlo, vrlo zajebana danas i razlika se popne ili spusti za čas posla...Da smo sada svi 20 ili 30 godina mlađi, to bi bilo nešto drugo...Baš pre neki dan gledam na SOS-u reprizu finala Olimpijade iz Moskve 1980. godine, mi vodimo 10-ak razlike 5 minuta pre kraja i tačno vidiš (s obzirom na tadašnji način igre i na tadašnja pravila...30 sekundi napad, nema trojke itd...) da je sve gotovo...Danas to nije tako...Nikako nije tako...

Ne, razlika se stvara tokom cele utakmice, koncentrisanom igrom, borbenoscu tokom celog meca za svaku loptu kao da je najbitnija, sto ce se naravno najpozitivnije odraziti i na publiku. Pa niko nije blesav da pocne da "siluje" u zadnjih 3-4 minuta ako je razlika jednocifrena, jer bi tako ugrozili i pobedu. Pravi recept su utakmice protiv FMP-a i Cedevite, gde smo tokom celog meca igrali jaku odbranu (sto je najbitnije), i strpljivo podizali prednost...
Ja itekako verujem u pobedu od 23+ razlike, a siguran sam da i Dule misli tako, jer smo u dobroj formi a igramo protiv, ponovicu, slabije ekipe od nas.

Tačno tako, razlika se stvara tokom cele utakmice...Samo potvrđuješ ono što sam ja pisao...Pročitaj pažljivije...

Suština svega: Do 23 razlike se mnogo, mnogo lakše i jednostavnije dolazi ako to ne juriš po svaku cenu, već si primarno orijentisan da pobediš...I sve tako dok ne dođu onih već pominjanih zadnjih 4-5 minuta i kad tad napraviš "presek", kad vidiš kako stoje stvari...

I da se razumemo: Ja VERUJEM da je moguća čak i tako ubedljiva pobeda, ali...o tom potom. Daj Bože da pri kraju utakmice budu stvoreni preduslovi za to. Do tada - samo pobeda!
 

Dr.Hofmann

Guest
Nadam se pobedi naravno, nebih se upuštao u prognozu neke velike razlike, jer pitanje je kakvog je traga na formu ekipe ostavila ova pauza, mada očekujem da će litvanci da se useru u Pioniru, jer nikad nisu igrali kod nas sve je moguće. Bio bih zadovoljan bilo kakvom pobedom ali kažem sa druge strane njihov šok od Pionira bi mogao da odvede tekmu u pravac koji svi mi priželjkujemo daj bože da bude tako.
Ovaj puta me neće biti u Pioniru jer je badnjak , peče se prase na ražnju " teku pripreme" , svima vama koji ćete biti u hali želim lep provod i da se na kraju radujemo zajedno!!
 
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
435
Reaction score
1.561
a ne mozete ovo da poredite sa milanom koji je igrao sa 7 igraca...jeste velika stvar napraviti takav preokret, ali milano je u toku meca morao da padne, i mi smo na najbolji moguci nacin iskoristili njihov hendikep... ljudi, najbitnije je da mi pobedimo, a ako se ukaze sansa da jurimo tih 23 razlike, normalno je da cemo da pokusamo da je iskoristimo..
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
mislim da ako krenemo da jurimo tih +23 da dovodimo u pitanje i samu pobedu.najvaznija ce nam biti odbrana.oni neznaju da odigraju normalan napad ako im zaustavimo sut.to je put do pobede a mozda cak i do razlike +23
 

Mister MVP

Urednik - Košarkaški Derviš
Уредник
Учлањен(а)
17.06.2007
Порука
5.375
Reaction score
3.922
Локација
NBG
Prodaja karata za utakmicu Partizan - Lijetuvos

U utorak 5. januara počinje prodaja karata za utakmicu 9. kola Evrolige između Partizana i Lijetuvos Ritasa.

Od 10 do 15 časova svi zainteresovani moćiće da kupe ulaznice na blagajni kod južne tribine Partizanovog stadiona.

U prodaju će biti puštene ulaznice za tribine po ceni od 500 dinara i za parter u iznosu od 1000 dinara. Na blagajni će se naći oko 1000 karata. Uz ličnu kartu je moguće kupiti 4 ulaznice.

Molimo sve navijače koji imaju sezonske karte da dodju ranije na utakmicu u sredu kako bi se izbegle nepotrebne gužve na ulazima.
 

coyote

Početnik
Учлањен(а)
29.12.2009
Порука
171
Reaction score
0
Božić: Nije teško biti kapiten Partizana

Petar Božić već pet godina osvaja trofeje u crno-belom dresu. Još se nije zasitio, ni igara, ni pobeda, ni odgovornosti

v157214p0.jpg


Uloga vođe šampionskog tima Partizana "na pada" teško Petru Božiću, koji tvrdi da u ekipi ima nekoliko kapitena, a da je on samo taj koji zbog propisa fizički nosi traku na dresu.

"Uloga kapitena nije teška u sredini u kojoj se sve zna do detalja, u kojoj je svaki igrač upućen u kodekse ponašanja na terenu i van njega. Ja fizički nosim kapitensku traku, ali mnogo igrača ima kapitensku ulogu, ne samo ja. Mnogo igrača, pogotovo starijih, može konstruktivno da posavetuje nekoga, ali samo jedan može da nosi traku na dresu. Ta uloga nije ni teška, ni zahtevna", rekao Božić u intervjuu agenciji Beta.

On je u Partizan došao 2004. godine iz Hemofarma, kao specijalista za odbranu i dobar šuter, ali je sa trenerom Duškom Vujoševićem sarađivao i u sezoni 2000/01 u Radničkom iz Beograda. Od dolaska među crno-bele osvojio je deset domaćih titula, pet titula prvaka države, dva Kupa Radivoja Koraća i tri trofeja namenjena pobedniku regionalne lige.
rofeji, finala, slava i uspesi nisu pokvarili Božićevu želju da bude timski igrač. U svakom slučaju, igranje u Partizanu je nešto u čemu uživa.

"Uopšte ne želim da ističem ulogu kapitena, ali mogu da kažem da je biti igrač Partizana fantastičan osećaj".

Jedna od stvari za koju je 31-godišnji Beograđanin zadužen je i prihvatanje novih igrača i pomaganje da se uklope u sistem i postanu deo tima. To je u Partizanu posebno teško, jer crno-beli svake godine menjaju kostur tima, a navijači su navikli na uspehe.

"Ne osećam to kao neku posebnu odgovornost. Svi novi igrači u našoj porodici su izuzetno dobro 'skautirani' i izabrani da odgovaraju ne samo igračkim, već i ljudskim kvalitetima. Svi dolaze sa željom da igraju za nas, jer znaju da ih čeka timska i porodična atmosfera. Najvažnija je obostrana inercija, nas da ih prihvatimo i njih da igraju za nas".
v157214p1.jpg

Ljubiteljima košarke, medijima i javnosti nekada izgleda čudno što ulogu osmostrukog uzastopnog šampiona Srbije ima čovek koji je van terena stalno nasmejan i smiren.

"Postoji mnogo načina na koji se stiče autoritet, ali sigurno je da je zarazna moja iskrenost u odnosima i želja da tim bude na prvom mestu. To je nešto što ljudi oko mene prepoznaju, što je zarazno i što oni uzvraćaju, sa istom dozom iskrenosti i želje da ekipa bude na prvom mestu".

U toku je šesta sezona u kojoj u Partizanu sarađuju Božić i Vujošević. Iako njegova igračka uloga na terenu često nije vodeća, trener je rekao da je kapiten važan deo njegovog tima.

"Božić je u pravom smislu te reči lider. To je čovek koji ima autoritet koji se kod drugih pravi prirodno, ne na silu. Igrači prihvataju njegove savete ili kritike. On je taj koji će u kriznim momentima da povede priču, koja je u funkciji tima. Ona ima sposobnost da misli kroz kolektiv. Svako ko se bavi sportom zna koliko je važno da tim ima vođu - to pomaže da se tim uredi, da se napravi hijerarhija i da ekipa funkcioniše kao jedan organizam", rekao je Vujošević.
v157214p2.jpg

Poštovanje je, naravno, uzajamno, a Božić danas, posle nekoliko godina, doživljava i dalje pohvale svog trenera kao podstrek za napredovanje. On je objasnio kako se uspostavljaju dobri odnosi u timu Partizana i kako Vujošević, osim znanjem, i radom dobija poštovanje svog tima.

"Priča i komunikacija su osnov svakog dobrog odnosa i homogenosti u ekipi. Dugo sam u tom sistemu u kome je svedobro postavljeno... Od prvog dana se trudim da svoju ulogu maksimalno sprovedem u delo. Imam mnogo reči hvale za Duleta (Vujoševića). On primerom igrače uči da košarka na prvom mestu. Primerom prenese fanatizam (ka radu) i želju da se na terenu provede najviše sati od svih ostalih timova. Ima tu još mnogo finesa koje ja ne znam i ne vidim, ali sve to čini tim i uspehe takvim kakvi su", rekao je bek crno-belih.
ako je Božić tek pre oko mesec dana napunio 31 godinu, mediji i navijači dugo već navode da je prirodna i logična stvar da će igrač po okončanju karijere postati trener. Kraj karijere, međutim, uopšte nije blizu.

"Uopšte ne razmišljam o prestanku karijere. Planiram još dugo da igram. Imao sam operacije oba ukrštena ligamenta na kolenu i igraću koliko mi zdravlje bude dozvoljavalo. Sigurno ću ostati u košarci, videćemo u kom svojstvu. To zavisi od toga šta će me ispunjavati i kako ću moći nešto da pružim košarci. Da li će mi nedostajati adrenalina pa ću biti trener ili možda nešto u upravi kluba".
v157214p3.jpg

Iako posvećen košarci, on stalno uči, ali ne samo od trenera, već i od kondicionih trenera.

"Ogromna je sreća što sam pored Duleta, koji je veliko ime evropske i svetske košarke. Mene je zanimao i posao kondicionog trenera, jer sam u rehabilitaciji sarađivao sa vrhunskim stručnjacima, a i dalje sarađujem sa njima, pa sam mogao mnogo toga da naučim, ne samo o košarci. Čovek svaki dan može nešto da nauči, a ja moram još mnogo toga da definišem da bih krenuo put trenerskog posla".

O svom karakteru na terenu i van njega Božić je rekao:

"Nije mi karakter drugačiji na terenu, ali tamo ne mogu toliko da se smejem. Koncentrisan sam na posao koji radim...tu nema mnogo mesta za osmehe, jer oni pokazuju i radost i dozu opuštenosti, a tome nema mesta na terenu. Inače sam osoba koja voli da pruži osmeh i da primi i osmeh. Volim da kroz život idem sa osmehom", zaključio je ljubimac Grobara, Petar Božić.
Mondo

Bozic Pera ...
 

rkeu

Grobarčina
Учлањен(а)
15.10.2006
Порука
1.558
Reaction score
919
Naravno da je bilo kakva pobeda prioritet,a posle "bice sta biti ne moze".
Pustimo mi Duleta da radi ono sto najbolje ume a ne da mlatimo praznu slamu ovde.
Uf...jedva cekam u Pionir,od prosle godine nisam bio :)

Inace Peri bi ponudio dozivotni ugovor sa Partizanom,on je jednostavno car,a ne kapiten!
 

djns

Početnik
Учлањен(а)
02.03.2009
Порука
76
Reaction score
0
Možda i jesi ekspert za Evroligu, ali ja bolje znam naše srpske mane a pogotovo naše grobarske. Do bola sam bio ubeđen da ćemo usrati u francuskoj pa sam i bacio koju kintu na poraz.
Grobarske mane su i meni poznate, ali ponajvise u FK Partizan, a u zadnje 3-4 sezone se ne secam da me je KK Partizan neprijatno iznenadio (tu naravno ne racunam neki poraz sto se desi na startu sezone, jer to je posledica sto svake godine pravimo novi tim, kome treba vremena da se uigra).
Što se Litvanaca tiče, i prvi put sam bio prilično siguran da ćemo popušiti sa najmanje 10-15 razlike, a sada sam prilično siguran da ćemo se vraški namučiti sa njima u Pioniru.
I ja sam mislio da cemo izgubiti, zbog loseg momenta u kome je bila nasa ekipa. Tu utakmicu sam gledao sa drugom koji inace navija za zvezdu. Tada sam se sa njim kladio u pljesku, milku od 300gr i coca colu 2L da ih dobijamo u Pioniru, sto je on sa odusevljenjem prihvatio. Ja sam znao da cemo mi podici formu, kao sto jesmo, i da je taj poraz sa tolikom razlikom i te kako nerealan.

Mozda stvarno bude teska utakmica po nas, ali samo ako nam ne krene sut, igraci budu masili otvorene suteve. U odbrani ubedjen sam nece biti problema.

Svašta ću vala ja pročitati...Ta "realno slabija od nas" ekipa nas je naguzila na svom parketu kao niko u ovoj sezoni. Niti hoću da kažem da je to tamo u Litvaniji bio realan rezultat s obzirom na snagu 2 ekipe, niti da je hala tamo nešto što uopšte može da prismrdi "Pioniru", ali tvrdim da bi ti bio "idealan" trener da nam sa takvim pristupom sjebeš ekipu u sredu.
Napisao sam par redova iznad, zbog cega nas je "ta realno slabija ekipa od nas" dobila sa tolikom razlikom.
I dalje stojim iza toga da smo bolja ekipa, uostalom idi na sajt evrolige, uporedi igrace, statistike, nase i njihove i sve ce ti biti jasno. A to sto su nas dobili...pa juce Mancester izgubi kod kuce od treceligasa Lidsa, desava se u sportu.
Nisam uopste pricao o njihovim navijacima, nego o uslovima njihove dvorane o kojima je pricao Vlada Djurovic posle meca u Litvaniji (izuzetno tvrdi kosevi (slab procenat suta svih gostujucih ekipa u zadnje 2-3 godine), i tvrd parket, ispod koga je samo beton). Ako si se ikada bavio kosarkom, znaces koliko su to bitni faktori (a ja jesam 10 godina), a ako nisi, ne znam cemu ova nasa polemika.
A ova prozivka "kakav bih ja bio trener" ti nije na mestu, i necu ti odgovoriti nista iz pristojnosti.

A ko beše ono gostovao u "Pioniru" prošle jeseni, pa je vodio 20-ak razlike na poluvremenu, pa ga je izduvao na kraju? Čini mi se da je taj Armani Džins i u drugom poluvremenu igrao SA prvom petorkom...
Nisi me ovde skapirao bas najbolje. Rekao sam da mi vodimo 20 razlike protiv Ljetuvasa na poluvremenu, dobili bismo ih do kraja i bez prve petorke.

Izvinjavam se zbog malo duzeg posta, ali osetio sam potrebu da odgovorim clanovima sa kojima sam usao u "polemiku".
:napred Partizan
 

VJ@NS

Grobarčina
Учлањен(а)
06.11.2007
Порука
4.107
Reaction score
1.486
Локација
Topèidera lepša strana
evo i ja da kazem da cemo da ih dobijemo :lol:

dule je lepo rekao da ce nam prijati pauza,ja duletu verujem.kojom razlikom krajnje je nebitno posto sami nikad nismo bili gospodari svoje sudbine u prvoj rundi.samo da dobro i skoncentrisano odigraju,a srecu i bozju ruku ce vec zasluziti.ja sam ovom sezonom prezadovoljan !
 

Кајафа

Grobar
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
674
Reaction score
4
Локација
Поносна Србија
Ја верујем човеку :D
Елем, још прошле године сам био у хали Пионир, мало ми недостаје.:D
Бићу задовољан било каквом победом али могу да претпоставим каква ће лудница бити ако на пример на почетку треће четвртине направимо 15 поена разлике!
 

Shadow

Grobar
Учлањен(а)
08.02.2007
Порука
911
Reaction score
497
Bice ludnica u svakom slucaju :) hehe Jedva cekam tekmu. Nije nedostizno +23 za nas ali bolje da ne jurimo to po svaku cenu , vec da trazimo svoju sansu u jakoj odbrani , pa ako bog da, da im ,,onesposobimo" sut i onda je +23 vrlo moguce .
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
... Napisao sam par redova iznad, zbog cega nas je "ta realno slabija ekipa od nas" dobila sa tolikom razlikom. I dalje stojim iza toga da smo bolja ekipa, uostalom idi na sajt evrolige, uporedi igrace, statistike, nase i njihove i sve ce ti biti jasno. A to sto su nas dobili...pa juce Mancester izgubi kod kuce od treceligasa Lidsa, desava se u sportu.
Nisam uopste pricao o njihovim navijacima, nego o uslovima njihove dvorane o kojima je pricao Vlada Djurovic posle meca u Litvaniji (izuzetno tvrdi kosevi (slab procenat suta svih gostujucih ekipa u zadnje 2-3 godine), i tvrd parket, ispod koga je samo beton). Ako si se ikada bavio kosarkom, znaces koliko su to bitni faktori (a ja jesam 10 godina), a ako nisi, ne znam cemu ova nasa polemika.

A ova prozivka "kakav bih ja bio trener" ti nije na mestu, i necu ti odgovoriti nista iz pristojnosti...

...Nisi me ovde skapirao bas najbolje. Rekao sam da mi vodimo 20 razlike protiv Ljetuvasa na poluvremenu, dobili bismo ih do kraja i bez prve petorke...

Ma ne tvrdim ja da su oni bolja ekipa od nas. I po meni smo mi jači tim od njih, nego se samo razlikujemo po tome što si "ti" već pobedio njih i to sa ni manje ni više nego s 23 ili više razlike. A "ja" nisam još njih uopšte pobedio. OK?

Goni ih bre u pičku lepu materinu. Mnogo su zajebani ako im se "otvori" šut spolja. Klasične "paljevine" po tom pitanju. A znamo sigurno i ti i ja za mnogo slučajeva kad se baš protiv nas mnoge ekipe "napale" i krenu da sipaju trojke i iz nemogućih pozicija. Ja mislim da u Evroligi ne postoji ekipa koji ima lošiji skor između "svojih" i "tuđih" paljevina (nemogućih koševa) od nas!

OK, hajde, izvinjavam se za prozivku tvojih trenerskih kvaliteta. Malo sam bio preoštar.

A za ovo poslednje (pobede-porazi sa 20 razlike) sam samo hteo da ti dam primer da se u košarci itekako dešava da čak ni takva prednost nije sigurna za pobedu. Nema veze što smo u navedenom primeru mi bili ti koji smo (uz pomoć publike, naravno) sjebali rivala. Ja bih čak više voleo da vodimo 20 razlike recimo 2-3 minuta pre kraja nego recimo na poluvremenu. Opet po principu - najvažnije je pobediti. Makar i sa 1 poenom razlike.

...Бићу задовољан било каквом победом али могу да претпоставим каква ће лудница бити ако на пример на почетку треће четвртине направимо 15 поена разлике!

Sad će stoka da vas nabije, s 30 razlike, pičke litvanske...

(bolje s 30 nego s 23, da imamo rezervu) :)
 

Shadow

Grobar
Учлањен(а)
08.02.2007
Порука
911
Reaction score
497
Ja-Ne-A Finisirao si post u velikom stilu hehehee Verujte mi kad vam kazem , samo jaka odbrana na sutu i 30 razlike ko od sale. Ovako ja mislim da ako odigramo odbranu jaku na sutu a njih ne krene ima da udju u takvu paniku + pakao Pionira da ima da ih zgazimo ali da ne malerisem sad sto kazu daj samo da pobedimo.
 

dark

Grobar
Учлањен(а)
17.06.2008
Порука
522
Reaction score
0
Него, да ми одрадимо свој део посла, а Дуле и играчи свој, па да видимо колико су Литванци стварно јаки :D
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top