Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Evroliga 2009/10

Статус
Затворена за писање одговора.

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
Што би рекао ДУле, свако ко је иоле објективан и бар мало се разуме у кошарку свестан је тог ако тренутно игра најбољу европску кошарку и ко је фаворит број један за освајање ЕЛ! Али.. Дочекивали смо ми већ такве, и такви су губили у Пиониру! Кључ је атмосфера! Е сад наравно, постоји и она друга ствар, а то је да ми играмо и даље без Алекса (желим му брз опоравак) па се стога, иако то звучи невероватно, ја уздам у Милошевића! Зашто? Славкан је већ показао да може и да мора, и он ће и вечерас дати 200% својих могућности и играти најбоље што уме, али не може сам! А ту мора, макар и минимално да помогне Милошевић! Иако он игра тек од пре неку недељу са нама ипак тренира већ дужи период! Па би због тога његова улога могла бити изузетно битна вечерас, макар то било у прављењу 5 фаулова и нервирању центара (а сигуран сам да неће бити само то). Значи само храбро како они само умеју и без страха! Отписали су нас, тако да ми немамо шта да изгубимо! Гробари ће бити уз вас не 40 минута него 2 сата и 40 минута, па шта буде, нека буде, а ма шта да буде имате нашу безрезервну, фанатичну подршку!
 

maidros

Grobarčina
Учлањен(а)
22.12.2008
Порука
2.144
Reaction score
3.018
Ja ipak mislim da moramo zaustaviti bekove.
Slavkan ce vec odraditi svoje 3-4 blokade.
Navaro i Rubio mogu da budu jako opasni.
Bo,Kecman i Bozic su srecom dobri odbrambeni igraci....
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
A pogledajte samo eventualnom pobedom sutra, nama se otvaraju sva vrata ...

Joj, nemoj tako, to otvara vrata taman onakvom prilazu utakmici kakav nam ne treba večeras...

A i nije tačno to što si nabacio. Dobili ili izgubili večeras, mi ispred sebe imamo posle još mnogo važnije utakmice nego ovu protiv Barse.

Nama bre čak ni 4-0 posle 4. kola (što sad zvuči kao nadrealizam, fantazija, najlepša bajka, nemoguća misija itd.) ne garantuje prolaz ako Barsa i PAO odigraju 1-1 međusobno (pa da oba tima imaju bilans 2-2 posle 4. kola). Opet ne bi smeli da izgubimo u 5. kolu protiv Grka ako mislimo da prođemo u ovoj stravičnoj grupi...

Ako nam se ikakva vrata otvaraju večeras u slučaju podviga, to su vrata neograničenog i beskonačnog verovanja u sebe, jedno "16 miliona tona" dodatnog samopouzdanja koje bi kao tim i kao ceo klub stekli.

Znači bez presije, sa verom u sebe, da stavimo večeras na parket i srca i muda (da izvinu dame) pa kud puklo!

A dobili ili izgubili - samo večeras možemo da slavimo (ako Bog da), ili malo da tugujemo (ako izgubimo). Već od sutra da mislimo samo na Budućnost, na Marusi u Atini itd...

Ako je išta dobro u ovom tako jebeno gustom rasporedu - onda je upravo to da se ne može i ne sme čovek previše baviti utakmicom koja je iza nas. A večeras će i ovaj spektakl u najavi negde oko 23h biti definitivno iza nas.

EDIT:
Za mene lično je, osim naravno "Pionira" i onoga što on predstavlja, naš najveći adut večeras (pored naše "gladi" i žestoke borbe koja nas je uvek krasila svih ovih godina) jedna mnogo zajebana pozicija za Špance koju oni SIGURNO osećaju pred početak utakmice. Ja vam tvrdim - budemo li ih mi drknuli, kod njih će izbiti panika jer im slede 2 duela protiv PAO-a. A budu li slučajno prvi izgubili (u Barseloni)...kuku i lele im se njima...E, to je ono dodatno zbog čega oni imaju veću presiju od nas. Znači nije to samo činjenica da su objektivno favoriti, nego i to što ako izgube večeras...preti im "out" možda već i posle 4. kola! Njima, trenutno najjačem timu u Evropi! Udrimo zato večeras po toj njihovoj presiji! Svim snagama!
 
Последња измена:

coyote

Početnik
Учлањен(а)
29.12.2009
Порука
171
Reaction score
0
Neka bude sto biti ne moze...OPET!!!
Jedino je bitno da Pionir grmi veceras, svi smo mi svesni velicine i kvaliteta Barse tako da oni nisu nasa briga.
Oni ce igrati kako umeju i znaju, ono sto jedino treba da nas zanima to je da napunimo Pionir i da mi budemo ti koji ce duvati u ledja nasem timu jer jedino to moze da donese prevagu u ovom susretu.
Svaki nedostatak koji nasi igraci imaju u odnosu na njih moraju da nadohnade sa borbenoscu i da ih mi nosimo, jedino je to kljuc uspeha...kao i do sada .
Jednostavna podela posla:
1.Igraci izgaraju, bacaju se za lopte i igraju kao u transu.
2. Mi grmimo i nosimo ih
3. Dule razmislja
Dobitna kombinacija i niko se nikome ne mesa u posao!


TI SI PONOS ZEMLJE MOJE, TI SI PONOS SRBIJE...
 

denny PFC

Početnik
Учлањен(а)
17.12.2008
Порука
6
Reaction score
0
Baki Bajroza : Za sada ima jedan nacim a to je uzivo gledanje utakmice preko interneta,time sa moze dobro pomoci klubu ! Ali prema statistici jako malo ljudi je gledalo bilo koju utakmicu preko kkpartizan.rs :( nazalost..... Nije bitno ni toliko da se gleda ta utakmica kolko ce se kolko tolko doprineti Partizanu......
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2

WAleks

Grobar
Учлањен(а)
16.03.2007
Порука
292
Reaction score
11
Локација
Zemlja izlazeceg sunca..
Evo za ljubitelje statistike nekoliko zanimljivih podataka. Prosecna razlika s kojom je u gostima na 5 utakmica EL ove sezone Barsa dobijala svoje protivnike je 17.8!

Slusajte ovo, sut za 3 poena:
Partizan 76/215 ili 35,3%
Barselona 76/215 ili 35,3% IDENTICNO! Da covek ne poveruje.

Sut za 2:
Mi 196/363 - 54%
oni 253/416 - 60,8%

Slobodna bacanja:
Mi 189/283 - 66,8%
oni 178/225 - 79.1%

Prosecno postignutih poena:
Mi 73.5
oni 82.9

Dalje, prosecno, imamo 6 izgubljenih lopti vise, 4 asistencije manje, blokade i ukradene lopte podjednako, pravimo 9 faulova vise a primimo 2 takodje vise.

I sa osmehom idemo u Hram kosarke.. Bice sto biti ne moze! :s

Bitan podatak jos ne rekoh, da upotpunim, skokovi:
Partizan - u napadu 11,2
u odbrani 24,7

Barsa - napad 8,7
odbrana 25,7
 
Последња измена:

Ilke

Početnik
Учлањен(а)
27.01.2010
Порука
153
Reaction score
2
Локација
Tamo gde su crno-beli...
Nama bre čak ni 4-0 posle 4. kola (što sad zvuči kao nadrealizam, fantazija, najlepša bajka, nemoguća misija itd.) ne garantuje prolaz ako Barsa i PAO odigraju 1-1 međusobno (pa da oba tima imaju bilans 2-2 posle 4. kola). Opet ne bi smeli da izgubimo u 5. kolu protiv Grka ako mislimo da prođemo u ovoj stravičnoj grupi...

Potpuno si u pravu, i to znaci da bi u medjusobnom duelu Barsa-PAO, najbolje po nas bilo da bude 2-0 za nekoga... to bi nam mnogo olaksalo put ka TOP 8... naravno, pod uslovom da dobijemo Marusi u Pioniru, sto sada iz ove perspektive izgleda lako, a ja se te utakmice najvise pribojavam...

Sto se tice vecerasnje utakmice, sve ste napisali u prethodnim komentarima, tako da cu ja samo da dodam...:napred Partizan :pfc: :D: :BB :s
 

coyote

Početnik
Учлањен(а)
29.12.2009
Порука
171
Reaction score
0
Đorđević jedini pokorio Pionir

Evo jos malo statistike!
Barselona je od nastanka Evrolige dva puta gostovala u Pioniru. I oba puta su superstarovi u teget-bordo dresovima napuštali parket pogunitih glava.
Prvi put, 11. decembra 2003. kada je tada aktuelni prvak Evrope, sa sve Dejanom Bodirogom u timu, čestitao Frediju Hausu i Vuletu Avdaloviću (61:57). Tada su bordo-plavi dres nosili Huan Karlos Navaro i Rožer Grimau.

Četiri godine kasnije, Barsa je u prvom kolu Evrolige došla na noge nekom novom, "oslabljenom" Partizanu kojeg su tog leta napustili Drobnjak, Perović, Kamings... Ali, nisu imali sreće, sreli su Nikolu Pekovića, od tog meča jednog od najboljih centara Evrope. Gorostasni centar je sakupio 40 indeksnih poena i ispratio Đordija Trijasa, Jaku Lakoviča i Frana Vaskeza sa minusom od tri poena - 81:78.

Samo se jednom, od ukupno šest mečeva ovih rivala u istoriji igranih u Beogradu, katalonski gigant vratio u Španiju zadovoljan. I to u legendarnom okršaju 13. novembra 1997. godine kada se u dresu Barselone pojavio jedan od najobožavanijih košarkaša među crno-belim navijačima - Aleksandar Đorđević. Španci su slavili, posle dramatičnog produžetka (110:106). Đorđević je "svom" Partizanu ubacio 39 poena! Ipak, malo kasnije te sezone, na fajnal-foru upravo u Barseloni, pojavio se Partizan, ne i Katalonci.
kosarka.rs

I jedan solidan clanak

Istina se krije u Pioniru
Istina se krije u Pioniru, sledi spektakl!Košarkaši Partizana u meču drugog kola TOP 16 Evroplige dočekuju Barselonu u sredu od 20.45 u rasprodatom Pioniru. Katalonci su jedini neporaženi timu elitnom evropskom takmičenju, ali Partizan u svom notesu već ima dosta velikih skalpova. Čeka nas meč za sladokusce u kome crno-beli ne mogu ništa izgubiti, jer su oni sve svoje planove već odavno premašili. Na test istine u beogradski Pionir u sredu od 20.45 stiže Barselona koja u svom ovogodišnjem indesku ima maksimalnih 11 pobeda. Možda će nekima čudno zvučati, ali uloga “profesora” pripada Partizanu, jer crno-beli su pobedom u Atini stekli pravo da “propitaju” prvog favorita za osvajanje Evrolige.
Put do evropske krune već godinama vodi preko Pionira, ponekad je samo u pitanju kolokvijum, a nekada se i godina gubi. Srpski prvak neprestano šokira Evropu koja iz godine u godinu misli da je Duletova ” magija” presušila.
Tek što oni najbolji odu u potrazi za egzistencijom neki novi klinci kroz nekoliko mečeva izrastu u tim koga evropski velikani ne bi voleli u svom društvu. Bužet im nije jača strana, ali zato se njihov kapital krije u 8.000 grla koja u grotlu Pionira svakoga ostavljajau bez daha .
Barselona seje strah Evropom, u Španiji ih još po neko i iznenadi, ali u Evroligi ne greše. Ili možda treba reći za sada nisu grešili. Ispravio sam se jer smatram da njihova dosadašnja gostovanja nisu bila ni nalik onome što ih čeka u sredu od 20.45 u Pioniru.
Jedanest pobeda, sjajne igre, atraktivni potezi, pozamašan budžet, odličan trener i veliko ime zaslužuju respekt i poštovanje. Kataloncima pripada uloga favorita, ali Partizanu se ne sme uskratiti pravo na nadu jer su ga crno-beli sjajnim partijama tokom sezone potpuno zaslužili.
Tim bez mane ne postoji, vanzemaljci ne igraju košarku, jedino tačno je da nas čeka spektakl! Zato uživajmo u čarobnoj igri verujući da Partizan može i ono što se mnogima čini nemogućim!

sportske.net
 
Последња измена:

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Mislim da je jako tesko sada prognozirati sta nam odgovara u utakmicama koje slede. Ako pobedimo veceras, mislim da nam najvise odgovara 1-1 izmedju Barselone i PAO-a, jer tako mozemo da budemo prvi u grupi, najjednostavnije. Ako izgubimo nocas, nasa meta je PAO idrugo mesto. Onda su racunice jednostavne, treba da protiv Marusija u dvomecu imamo isto ili vise pobeda nego sto ce PAO imati u dvomecu sa Barselonom. To znaci, PAO dobije jednom, mi dobijemo Marusi kuci i igramo sa PAO-om mec u Pioniru za prolaz. PAO dobije dva puta, mi treba da dobijemo Marusi dva puta i opet igramo protiv Grka za prolaz.
Mislim da je rano za kalkulacije, ja bih sacekao kraj treceg kola, onda ce sve biti poznato.
Iskreno, mislim da ova Barselona moze da se dobije, da nije prejaka, pre svega imamo mnogo boljeg trenera i iskusnijeg, kad je Dule igrao F4, 88.godine u Ganu, ovaj Spanac je tek izasao iz osnovne skole, citao stripove ispod klupe. Ima tu nekoliko igraca visoke klase, Navaro, Lakovic, Rubio, Lorbek...Ja bih tu stavio tacku, ostali su dobri igraci, ali nisu bas nedodirljivi...
 
Последња измена:

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Nisam primetio da je neko prokomentarisao sinoćnu specijalnu emisiju na SOS-u koju je Tegi pripremio...Kratka retrospektiva dosadašnjih duela nas i njih, sa snimcima čak i iz Barselone 1987. godine...A bili su naravno i ovi susreti iz 21. veka...Ja sam uživao, ali bukvalno. Iako sam mator pa sam i te duele iz 1987. i 1988. posmatrao, onaj drugi u BG čak i u hali na N. Bgd...

Ali ne mogu da čekam vaše komentare, još malo pa palim na jednu žurku, u jedan kafić odmah pored jedne hale koju zovu HRAM KOŠARKE...Biće tamo puno, puno "stoke", pa odoh da joj se pridružim... :)

SREĆNO NAM SVIMA BILO VEČERAS!
NAPRED PARTIZANE JEDINI!

:pfc:
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.761
Reaction score
55.356
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Pored svih mogućih opasnosti od strane barse,ja se najviše bojim ndonga strašan igrač,vrlo pokretan i sa mekom rukom,njega će jako teško vraneš zaustaviti,mada možda ga roberts bude čuvao,mada mu fali visine.
Naravno tu je i najprljaviji igrač lorbek,koji bi vrlo lako mogao da optereti greškama robertsa,naravno i mikel je sjajan igrač,ali uopšte je glupo nekog izdvajati u ovakvom drim timu...
 

vranjanac

Početnik
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
85
Reaction score
1
samo da nastave ovako bice dobro.Fvala vam momci imate srce i pokazujete kako se bori za klub
 

Darko1976

Početnik
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
18
Reaction score
0
Bravo momci !

Da li ce napokon ovi iz FK-a da nauce nesto od momaka iz KK-a ?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top