Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Evroliga 2009/10

Статус
Затворена за писање одговора.

NukeR

Guest
Ljudi, ovo je sve jasno kao dan, svi to znamo i ne treba niko da objasnjava bilo kome.

Pionir - Nasa kuca, nas dom, atmosfera kao nigde na svetu, nasa velika prednost.
Arena - Pare, marketing, spektakl i ostale stvari koje finansijski mnogo znace Partizanu, sto se tice atmosfere ona ne moze biti kao u Pioniru nikad...


E sad, ovo sto se prica da smo od pocetka sezone trebali da igramo u Areni, e pa jedno pitanje, sta mislite kako bi izgledalo 10,000 ljudi u Areni koja prima oko 22,000? Kakav bi bio pritisak na protivnicke igrace? Pogledajte samo Panatinaikos i olimpijakos, prosto se navijaci jedva cuju u takvog hali, ja necu da zamisljam kako ce biti te 2011/12 kada budemo morali da predjemo u Arenu.


Sad u Areni mozemo da zaradimo MNOGO novca za ove dve utakmice(ako budu dve) i naravno da je Danilovicu i Duletu to vazno, pa pogledajte samo, budzet nam je najmanji u Evropi, igraci nam imaju najmanja primanja, marketing nam slabo sta donosi a sad imati mogucnost da zaradis 500-600,000€ za 2 dana je vise nego primamljiva opcija. A sramota treba da bude grad Beograd i Srbiju, jebote zagreb je stao iza cibone, ljubljana iza olimpije, a ove pizde su se sad nasle da se proseravaju kada smo napravili rezultat, pa kako ih samo nije sramota bre, pa nas klub je najveci brend Srbije u Evropi a ne mogu da izdvoje nesto novca za taj klub, STOKA!


Zanima me samo koliko se para dobija za prolaz u Top8, koliko se para dobija za pobedu u Top8 i koliko se para dobija za plasman na F4, molio bih nekog da mi kaze ako zna posto mi je drug rekao da se dobija 2 miliona € plasmanom na F4?
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Stvorila se sad jedna takva "bezobrazna" atmosfera da su mnogi počeli TOP 16 i TOP 8 da doživljavaju kao nešto normalno.
Stvorila se i jedna "bezobrazna" atmosfera da sva ova čuda nisu nikakva čuda, pa tako mnogi već preskočiše jedan Makabi i ladno pričaju o Parizu i F4...

Да будем искрен, не видим ништа лоше у овоме, није то "безобразна" атмосфера, то је спортска атмосфера, веровање у наш тим.

Наравно да смо свесни колико много је урађено самим уласком у четвтфинале. Упркос томе спортски је веровати, надати се.

По мени, нема места критици ако се то не догоди, треба честитати нашем клубу, остати поносан што смо део те приче и то је то.
 

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
Ljudi moramo se polako navikavati na Arenu,ionako za koju godinu (cini mi se za 2 sezone,ali nisam bas 100% siguran) moramo da predjemo u vecu halu.
A onda zamislite svako kolo Evrolige punu halu,to moze da bude veliki finansijski dobitak za klub!
Mada se naravno slazem da je Pionir mnogo zajebaniji za goste
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
"Pionir" jeste mnogo zajebaniji za goste, samo budala bi tvrdila suprotno, ali...

Zato ćemo mi, kad budemo imali više para nego danas, imati još mnogo zajebaniji TIM za goste nego sada, pa će kombinacija "20.000 ljudi u Areni + još jači tim" sigurno da bude ZAJ-ZAJ-ZAJEBANIJA za goste nego kombinacija "8.500 ljudi u Pioniru + ovakav ili sličan tim"...

U tome je poenta...

P.S.
Ljudi, zamislite da nam je samo Tripko ove godine u timu, uz ove igrače koje sad imamo...Kukuuuu...Znači samo on, a da ne pričamo o još nekom ko je ovih godina otišao iz kluba zato što je moralo tako (a nije moglo, opet zbog usranih para, da ga se zadrži još godinu ili dve)...

EDIT:
A ako bi neko da mi doskoči sada u fazonu kako mi i ovako kući deremo malte ne svakog, sa ovakvim timom - da, ali...još jači naš tim bi bio i na gostovanjima mnogo zajebaniji za protivnika! Pa bi sa takvim (još jačim) timom možda već za godinu-dve igrali neki TOP 8 ali tako da MI imamo prednost domaćeg terena! A 20.000 ljudi u "Areni" je TAKOĐE prednost domaćeg terena. Nije baš da je to naš nedostatak, jel tako? :)
 
Последња измена:

Vuk23

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2008
Порука
1.551
Reaction score
862
Klub je rekao Arena i gotovo.
Pionir sigurno ima žešću atmosferu,ali..
Ako poredimo meč protiv Panatenaikosa u Areni prošle godine koji između ostalog ništa nije značio i meč sa istim rivalom ove godine u Pioniru konji nam je značio prolaz u TOP8,mnogo bolje navijanje je bilo u Areni.
U Pionir dolazi sve više ljudi koji ne navija kad gubimo i ne shvataju da tad treba dati najviše podršku.
Ja sam sve utakmice pratio u top16,ali klub nikakvu korist od mene nije imao.
U Areni može da bude veoma dobro navijanje ako se ljudi potrude a nadam se da će doći što više onih koji daju sve od sebe u navijanju i mislim da ćemo imati pravo navijanje,jer pozeri dolaze i u Pionir samo je pitanje broja tj.odnosa između navijača i pozera.
Mislim da cenu karte treba zadržati ili eventualno smanjiti na 2000.
Ako bi se uzeo Je-Ne-A prosek od 25e i 17.000 ljudi puta 2 utakmice to je 850.000e,mislim da troškovi neće biti veći od 100.000(4 dana po 20.000 plus još neke stvari,nadam se da štete neće biti barem velike).
To je ogroman dobitak za klub skoro trećina budzeta.

Definitivno pitanje je vremena kad ćemo se prebaciti u veću dvoranu,što zbog propisa što zbog rasta kluba,trenutno jedina opcija sa većom dvoranom je Arena a daće bog da u budućnosti imamo svoju dvoranu od 12.000 do 15.000 mesta.
Prodaja godišnjih za sledeću sezonu,mišljenja sam da ne treba praviti veliko povećanje ali naprimer ako interesovanje za godišnje bude veliko,nadam se da može biti veliko i recimo da stignemo do toga da sve utakmice Eurolige igramo u Areni moglo bi da se sezonske prodaju recimo u 2 paketa
crne za Pionir,sve utakmice Euroliga,NLB,domaće prvenstvo
bele samo Euroliga u Areni
Recimo da za sve tribina bude 120e (4.500 x 120)
Parter za sve prosečno 400e (1000 x 400)
I da se proda za Arenu 1000 partera po 250e (1000 x 250)
Tribine Arene recimo 5000 (5000 x 80)

E TO BI BIO POSAO 1.590.000,TO BI BILA LJUBAV PREMA KLUBU
 

dule

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
111
Reaction score
1
Ako bi se uzeo Je-Ne-A prosek od 25e i 17.000 ljudi puta 2 utakmice to je 850.000e,mislim da troškovi neće biti veći od 100.000(4 dana po 20.000 plus još neke stvari,nadam se da štete neće biti barem velike).
To je ogroman dobitak za klub skoro trećina budzeta.

Ma važi.

Ne mogu da puste u prodaju veći broj ulaznica nego što je kapacitet hale. To je oko 19000, od kojih oduzmeš broj sezonskih 5500 i broj koji dobiju zaposleni u klubu za prijatelje i rodbinu i dođeš do cifre koja se prodavala i prošle godine, oko 12-13 000 karata u prodaji. To nisam ja izmislio, tako je pisalo u svim novinama. To što je bilo 22500 protiv PAO je zbog toga što su se ljudi snalazili za ulaz, a ne zbog toga što je prodat taj broj ulaznica.

Druga stvar - prosečna cena od 25e je nerealna. Posebno što se igraju dve utakmice u 3 dana. Ne verujem da su ljudi u stanju da izdvoje 50e za tako kratko vreme, ili su u stanju ali ih boli kurac. Staviće opet cenu od 1000 za gornji prsten i 2000 za donji. S tim da u donji (skuplji) idu svi ljudi sa sezonskim kartama.

Ali ajde da računamo da će prosečno karta da bude 15 evra - 15*13000=195 000e po utakmci, 390 000 ako budemo igrali dve. 40 000 koštaju termini za te dve utakmice + verovatno ćemo trenirati dva dana pred prvu utakmicu u Areni, kao i dan između te dve utakmice. I ima tu još sitnih troškova tipa obezbeđenje, parking... Tegi je pričao o tome prošle godine.

Znači teško da možemo da prebacimo 250 000-300 000.
 

Daxy

Grobar
Учлањен(а)
13.01.2008
Порука
531
Reaction score
2
Локација
Beograd
Loše si se preračunao, ko će da za 5 utakmica da 80e za tribine? Mnogo će se uštedeti samo da kupuješ karte za svaku posebno. Čak i kod tapkaroša. A kad bi se išlo na to da se igraju 10 utakmica u Areni pa i da prodje. Ali ko će to da ti garantuje?
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
...Definitivno pitanje je vremena kad ćemo se prebaciti u veću dvoranu,što zbog propisa što zbog rasta kluba,trenutno jedina opcija sa većom dvoranom je Arena a daće bog da u budućnosti imamo svoju dvoranu od 12.000 do 15.000 mesta...

Tako je Vuče...E vidiš, to je ona krajnja faza našeg prosperiteta, samo ako nam Bog sada da dovoljno pameti i sreće...Da krenemo da "rastemo" i u materijalnom smislu, da to bude propraćeno i novim sportskim uspesima, da se onda materijalno stanje iz godine u godinu sve više poboljšava...I eto nama onda NAŠEG VLASTITOG "PIONIRA", ČAK I UVEĆANOG ZA 3-4 HILJADE MESTA U ODNOSU NA OVAJ SADAŠNJI!!!

Pa da gradimo naš vlastiti "novi Pionir" sa još strmijim tribinama nego što ih ima ovaj, još bliže terenu nego što ga ima ovaj, sa posebnom krovnom konstrukcijom od koje će se zvuk odbijati nadole još jače nego što krene prvobitno ka krovu!

Ali ne možemo dotle stići preko noći. Moramo da krenemo da jačamo finansijski, da postoji i u tome nekakav sistem, kao što postoji sistem stručnog rada u našeg klubu...Pola miliona evra zarade (ili nešto manje, ili nešto više, skroz nebitno) za samo par dana je i više nego povoljan početak "putovanja" u tom smeru...

I naravno, da i dalje ostane (opstane) poverenje u ljude koji vode klub, da se svi radujemo svakom dinaru koji ulazi u KK Partizan, zato što znamo da će sa svakim takvim dinarom klubu biti bolje, da će svaki dinar da se uloži u razvoj kluba...Bez tog poverenja i bez poteza kluba koji opravdavaju to poverenje - ionako bi sve bilo uzaludno...

EDIT:
I da onda u našem "novom Pioniru" treniramo kad god hoćemo, koliko god hoćemo...Da tu treniraju sve naše selekcije, da ne plaćamo ni gradu ni državi nikakav novac za iznajmljivanje hale...Ma bre mi sami drugima da je iznajmljujemo i ubiremo lovu...Čak i za koncerte da je iznajmljujemo - od turbo folka pa do hevi metala ako treba! Da nas zabole za sve osim da se naša hala "calne" kako treba! Pa kad, lupam, neki novi Džimi Hendriks dođe u Beograd - hajde ok, njemu nećemo da iznajmimo halu za 100.000 EUR, daćemo mu i za 80.000 EUR, ali samo ako na binu izađe u našem dresu i takav pozdravi ljude...i to u našem košarkaškom dresu, razume se! :)
 
Последња измена:

БоКиЛе ПФК

Grobarčina
Учлањен(а)
02.11.2008
Порука
1.196
Reaction score
10
Локација
U vozu
И то маркетиншки да се испрати: џими хендрикс долази у халу ДУШКО ВУЈОШЕВИЋ и пјеваће у његовом дресу бр х(бр. титула) ! :D
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.247
Reaction score
33.867
Локација
vaginamandibularia
Imati halu od 12-15 000 je u Srbiji gotovo nemoguće. Prvo, nemamo lokaciju. Drugo, samo održavanje košta u pičku materinu. Treće, izgradnja? Jedno 50 milki, otkud nama te pare. Ideja je divna, al teško.. U narednih 10 godina nema ništa od toga. Realnije je da izgradimo halu za treninge, smanjili bi nam se troškovi za **%... Ili da nam država da halu na NBG? Super bi bilo, za nlb nam ne treba veća od 5000, a za el Pionir ili Arena, već po potrebi.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ne može u Hali sportova da se igra NLB liga, ne ispunjava kriterijume...A tek ubuduće neće ispunjavati...A renoviranje i prilagođavanje ti tu dođe u fazonu "skuplja dara nego mera"...

Izgradnja hale od recimo 12.000 mesta ne košta 50 milki...može ona i za bitno manje para da se izgradi...Po meni i za 30-ak milki...ili recimo i svih 35 milki, ali da u njenom sklopu imaš i malu salu za treninge...Pa onaj svemirski stadion o kojem je toliko pisano bi koštao oko 200 milki...

A da bi takvu halu gradio - ne treba ti u startu svih 30 ili 35 milki, dovoljno je tu da imaš 4-5 milki "free", nešto kao startni kapital...pa kredit, pa ovo, pa ono...

Lokacija ne bi smela biti problem...Mislim, sa ovakvim političarima idiotima i lopurdama sve je vazda problem, ali...dogoreće valjda sveća i njima takvima...

Ja bih sad potpisao da za 10 godina imamo tu halu "na ključ u ruke". Ali mora se onda biti pametan i zarađivati vredno lova počev od ove godine...Ne od sledeće, od ove!
 

Daxy

Grobar
Учлањен(а)
13.01.2008
Порука
531
Reaction score
2
Локација
Beograd
Pa zna se da za EL treba hala sa 10000 mesta. Valjalo bi da imamo svoju halu, mada reče neko već mnogo košta to održavanje. S druge strane, ne bismo plaćali iznajmljivanje, mada mislim da ni sada ne plaćamo nego da je to neko sponzorstvo grada. Tu halu ne bismo mogli da izdajemo jer moramo tu trenirati. Svi igrači će vam reći da vole da treniraju u hali gde igraju utakmice.

Mogli bi leti da izdajemo halu kad ne treniramo i ne igramo. Ali opet je to velika investicija.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Otići ćemo u totalni "off", ponajviše zahvaljujući meni...NE OPOMINJITE ME MODERATORI, MI OVDE PRIČAMO O HALI ZA EVROLIGU U KOJOJ ĆE IGRATI PARTIZAN...:)

Ljudi, ja pričam o promeni svesti, totalnoj...Onda bi imali jedan KK Partizan u čijem sklopu bi bio i sektor "RETAIL" ili tako nešto...Pa ti klupski ljudi koji rade tako nešto krenu na tržište pa jure zakupce za našu halu...Pa "čašica" razgovora sa menadžerima na estradi, pa sa agencijama raznih pevačkih zvezda koje bi gostovale u BG, pa kreneš u nadmetanje sa gradom, pa daš za "naš Pionir" povoljnije uslove nego grad za "Arenu", pa "objasniš" kako je hala za 12.000 ili 15.000 mesta ionako povoljnija za tog "Hendriksa" nego "Arena" koja neće biti baš skroz puna, pa ovo, pa ono...Ima Beograd dovoljno dešavanja tokom godine gde bi "naš Pionir" ubirao značajnu lovu...

Jbg, stvarno sam otišao u totalni "off"...hajde brišite ako hoćete, ok je...
 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.355
Reaction score
6.625
Локација
Tamo gde si ti!
Neka vas, da se malo zanimate u evroligaškoj pauzi :D

Je-ne-a, lepo je sve ovo što ti pričaš, ali da li uopšte neko ima interesa da se upušta u ovaj projekat pred privatizaciju koja je najavljena za leto ove godine.
 

Boris-NK

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
1.986
Reaction score
8
Локација
Niksic
Evo i da napisem jos neko moje vidjenje... Ukoliko se bude igralo u Areni, a iz Izraela se vratimo sa 0-2 stvorice se atmosfera gdje smo se vec predali, isto kao prosle godine protiv Cska. A sa jednom utakmicom mislim da ne mozemo zaraditi vise od 200 hiljada, eventualno 250. Volio bih da neko napise koliko smo zaradili prosle sezone od Pao i Cska? A ni u Pioniru nam nije bas mala zarada, mislim da sa ovim montaznim parterom moze biti i oko 50000 evra sa jedne utakmice, a 100000 sa 2. A mislim da sa Pionirom bi sigurno imali najmanje 5. utakmicu da igramo. Znam da nam Arena daje sigurne pare, ali i dalje mislim da mozemo mnogo vise dobiti sa Pionirom. Ali naravno da ce se odluka kluba postovati, tu nema rasprave.

I kad ce se definitivno znati gdje igramo, znaci zvanicno?
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Sigurno se neće znati pre nego što završi liga, dok se ne zna ko su 4 ekipe koje igraju F4.

Liga završava naredne subote, 20. marta.

Znači znaće se tek od 22. marta pa nadalje. Verovatno u toj sedmici, tj. najkasnije do kraja marta.
 

tootoll

Grobar
Учлањен(а)
18.09.2007
Порука
862
Reaction score
132
Локација
Izmedju atomskih nivoa
@Andrei Rublev

Andrei izvini ako ti je moj post uvredio. Nikako nisam mislio da svima Duletove reci trebaju da budu vaznije od Biblije, vec samo pokusao da nadjem poredjenje. Meni one to i jesu, u stvari meni je biblija potpuno marginalna stvar kao i sva religija uopste, ali to ne znaci da ja trebam da vredjam ljude kojima je to vazno a to si ti (po tvom Nicku se da zakljuciti :))

Izvinjavam se i tebi i svima koje je ovaj post uvredio stvarno nije bio na mestu...

Misim da ovo nije bio off obrazlozio sam raniji post
 

Macak-Zemun

Millwall huligan u penziji
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.341
Reaction score
840
Локација
Ima jedan grad, pored je Beograd
@tuljoa
U Zemunelu ima toliko mesta da moze da se izgradi hala,sa cak pokretnim podom gde bi posle mogli da treniraju i fudbaleri,i to ne obicna hala vec za oko 16.000 mesta.(ovo je konstatovao jedan profesor sa fakulteta koji je cak spreman da projekat uradi za "DZ")

Naravno da treba da se igra u Areni,ne samo zbog profita vec i zbog TV,jer i potencijalni investitori zele da vide to cudo od navijaca i atmosfere koju prave isti.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top