Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Evroliga 2010/11

Статус
Затворена за писање одговора.

Mister MVP

Urednik - Košarkaški Derviš
Уредник
Учлањен(а)
17.06.2007
Порука
5.375
Reaction score
3.922
Локација
NBG
Evo posle frke, panike, pljuckanja, sve je reseno i ZVANICNO.

Srpski šampioni su stigli u Moskvu, gde ih očekuje utakmica 7. kola Evrolige sa ekipom Himkija. Trener Vlade Jovanović poveo je trinaest igrača, među njima i novog plejmejkera Kurtisa Džerelsa. Nakon jučerašnjeg treninga gde je upoznao saigrače, prve reakcija novog organizatora igre su:

„Ne znam mnogo o Partizanu, ali učim. Ovi momci uradili sjajan posao i pre mene, mnogo su pobeđivali. Jedva čekam da budem deo svega toga, da i ja doprinesem kako bismo svi zajedno bili još mnogo bolji“, kazao je Džerels.

Na pitanje da li zna nešto o Beogradu i Srbiji novo pojačanje Partizana mt:s je rekao:

„Ne znam mnogo o vašoj zemlji, ali sam upoznat sa evropskom košarkom. Trener odakle dolazim, Greg Popović, poreklom je iz Srbije, tako da me je malo uputio, ali ne previše. Spreman sam da učim“.

Poznato je da se u Humskoj radi mnogo i očekuje dosta:

„Nemam problema sa tim. Isto je i u SAD, moraš da budeš disciplinovan, da radiš sa timom, daješ maksimum. Još učim, upijam kako se radi ovde. Vidim da ovde svi znaju da igraju košarku i radujem se radu sa njima“, rekao je momak koji je odabrao crno-beli dres sa brojem 5.

Džerels je kratko analizirao svoju igru:

„Podjednako sam dobar u oba segmenta, i odbrane i napada. Igram jaku odbranu, ali umem i da pogađam. Ali, s obzirom da sam plejmejker, zadatak mi je da razigravam druge. Na treningu se rade akcije, kako bi trebalo da probijem u reket i zatim pronalazim šutere, centre...“

Naravno već je bio upoznat sa atmosferom koju prave navijači našeg kluba, što je i prokomentarisao:

„O, da, čuo sam da su potpuno „ludi“. Najbitnije u našem poslu je da te ljudi podržavaju i vole ono što radiš. To izuzetno poštujem“, zaključio je Kurtis Džerels.

Uprava i administracija našeg kluba uz velike napore su uspeli da za jako kratko vreme obezbede rusku vizu Džerelsu, a i registracija je potvrđena u najskorijem roku, tako da će novi plejmejker biti na raspolaganju treneru Jovanoviću u sredu uveče.

Crno-beli su odradili jedan trening u utorak, a meč sa Himkijem ih očekuje u sredu od 16:15 po centralno-evropskom vremenu.

kkpartizan.rs

705.jpg


Ako je verovati slici Jerrels je zaduzio broj 5.
za mrzim_sve :)
 

nikola70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.781
Reaction score
276
Izgleda da je Vlada poveo 13 igraca, tako da nije sigurno za Bogdanovica, on ili Jaramaz!?
 

Vuk

Početnik
Учлањен(а)
14.04.2008
Порука
152
Reaction score
0
Ми само кући да победимо све утакмице, а на страни шта урадимо. Неко изнанађење пуна капа. У Пиониру и на страни је потпуно друга прича, плус дошао је нови плеј, значи нови организатор свих напада, па док се он уклопи. Топ 16 је надам се реалан циљ, али треба бити реалан. Подржавати момке, и надати се најбољем.
 

Dr.Hofmann

Guest
Vuče, mi kući igramo još samo jednu utakmicu protiv Prokoma i ostale 3 na strani, tu kući moramo da pobedimo i ja mislim da će i ona biti dovoljna za plasman dalje uzevši u obzir raspored konkurenata .

Ali treba pokušati iskoristiti prvu šansu koja ti se ukazuje, ili ti ne odgađati rešavanje pitanja prolaza u Top 16 ako se može, a to je utakmica priotiv Himkija, videćemo imamo li snage da njih dobijemo na strani biće jako teško.
 

Vuk23

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2008
Порука
1.551
Reaction score
862
Lakše se diše,sad kad Dzerels igra.
A sad da se poćeramo,pa šta bude.
Očekujem pobedu naravno.
 

Dr.Hofmann

Guest
Ne bih ja rekao da se lakše diše, kako ja mogu da znam kako će on da igra, dok ga ne vidim na parketu ništa nemogu da kažem unapred, nadam se da će biti dobar kao i svi mi naravno, ali unapred pričati nikako...
 

Deki_blade

Grobarčina
Учлањен(а)
12.04.2008
Порука
1.467
Reaction score
84
Локација
..u svom svetu..
verujem da ce Jerrells da svojih nekoliko minuta (ako ih dobije) iskoristi tako sto ce da postigne barem 10 poena!
odradice sigurno nekoliko ulaza i sigurno ce pogoditi neki shut (i na taj nacin demonstrirati svoj, po mom misljenju, veliki individualni kvalitet!) naravno ne ocekujem da ce uspeti da se snadje u nashima "akcijama" a takodje ni u odbrani ne ocekujem previse za sada..
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
Ne očekuješ da odigra nešto a da postigne bar 10 poena za par minuta?!Meni je to malo nelogično.Ja sam samo zadovoljan što imamo još jednu opciju na pleju a sad kako će se pokazati to ćemo tek da vidimo.Pritisak je na njima,imali su nekoliko povređenih igrača i mislim da imamo šansu da ih dobijem.

P.S Jebem mater onome ko odredi onaj termin!
 

Zagor

Guest
Химки смо већ погледали, нема шта да се дода паметно. Како време пролази све мање личе на тим, а мислим да је после прошлог лета и својих гестова, скариоло заслужио да га српски тим отпусти.

Лепо је што је ленгфорд ровит, па и келати добрим делом. Ми ћемо опет бити ту и тамо кљасти, али ако је Курта толико јак индивидуално као што се прича, могао би да помогне...

Утакмицу са њима овде је добрим делом изнео Џаваи, али од тада игра мање-више јако танко. Мислим да ће наша спољна линија опет трпети велико оптерећење, јер су њима бекови офанзивно јачи део тима. Ту очекујем доста ротације и покушај да наметнемо интензитет и критеријум суђења. За ово друго сумњам да ћемо успети. На шта ће изаћи видећемо.

Уколико буде само Пера на плеју (са подршком Јаке), продор кроз рекет ће ићи теже, у том случају очекујем више позиционе игре.

Партија на мало кошева, тесна завршница, и има шансе. Е јесам Колумбо... :D
 

nimante

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2010
Порука
2.337
Reaction score
3.302
Локација
Istok O
Njihovi centri su u Pioniru rano usli u problem sa licnim greskama ako se ne varam. Pitanje je hoce li se nas Nejtan Dzedaj naigrati ako u tom smislu budu pazljiviji. Uh, kako nam treba pobeda...
 
Последња измена:

VJ@NS

Grobarčina
Учлањен(а)
06.11.2007
Порука
4.107
Reaction score
1.486
Локација
Topèidera lepša strana
Да нису довели Курту сутра би народ тражио Владину главу јер му Пера игра 30 минута,како је то недопустиво итд итд. :D Не очекујем у овом моменту ништа спектакуларно од Курте али контам да ће бити екстра мотивисан на премијери....Као Ивица Илијев летос. :D

Мислим да је ово добар потез.Могли су да поране недељу дана ал ајд,видећемо колико ће нам се овај ризик обити о главу у овако важном мечу.
 

nikola70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.781
Reaction score
276
Утакмицу са њима овде је добрим делом изнео Џаваи, али од тада игра мање-више јако танко.

Mnogi pricaju kako Dzavaj igra lose, ovo-ono, ali on je nasa najveca snaga. Od te utakmice sa Himkijem sve ekipe se koncentrisu na nasu igru pod kosem. Jednostavno mi nismo imali do sada resenja spolja zbog Lafajeta, koji nista nije mogao da odigra u kontinuitetu, samo sutira pa ako udje aplauz ako ne....... nismo imali nekoga ko ce da preuzme ulogu kreatora i burgije, koja ce da busi protivnicku odbranu kada lopta ne moze na niski post. Nije Dzavaj ekstra klasa neka, ali on sasvim dobro razume kosarkasku igru. Vidi se to po njegovim potezima i kretnjama, jeste da ima mali problem u odbrani, vise zbog sporije reakcije (za blokadu prvenstveno) ali za razliku od Raska on nece pogresiti pri usmeravanju na piku i otici na drugu stranu pri tome. To se moglo videti u Kragujevcu. Naravno ima on mnogo mana, ali on nama olaksava igru samim tim sto je odbrana skoncentrisana na njega, tako se i otvorilo Milosavljevicu 20 poena, sutra ce nekome drugom...Nije sve u poenima!!!:D
 

Zagor

Guest
Није све у поенима наравно, има нешто и у преузимању, одбрани блока, постављању истог са 120 и кусур кила, хватању лопте нормално, обема рукама, а не једном као пропали баскеташ...

Са тим истим Лафајетом није умео да састави поштен пик енд рол, истовремено Катић јесте...

Свако има права на кризу, али неке ствари да се ураде морају. Он ме брине, прошао је целе припреме, дуго је ту... Верујем да ће да се поправи!
 

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
Мислим да ће бити много теже него што очекујемо. Променили смо изузетно важног играча на важној позицији (не мислим по учинку, него гледано у глобалу то би требало да је најважнија позиција у тиму). Е сад шта ће бити и како не знам. Можда, као што неки рекоше, он буде жељан доказивања па експлодира на дебију, а можда нам се и обије о главу. Но видећемо. Мислим да имамо квалитет да их добијемо, поготову што су они све лошији и лошији. Једино што у мени прави ту недоумицу јесте што смо имали, каквог-таквог плеја, а сада готово да га немамо. Нови није могоа много тога да научи за дан и по, па ми то представља некако једини и највећи проблем код нас. Све остало ће бити ок. Кажем ко зна какав убрзани курс је прошао па можда све буде како треба. Но нама је и даље најбитнија утакмица против Прокома, а сутра против Химкија ако не можемо да победимо, бар да изгубимо са мање од 4. Гробари с тобом све до победе!
 

nikola70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.781
Reaction score
276
U potpunosti se slazem jedino oko postavljanja blokada uopste kada je u pitanju ceo tim (centarska linija). Pogotovo mi Gist bode oci, koji je u stanju da se skloni od igraca pri postavljanju bloka.:banghead Uopste nemamo cvrstinu u tom segmentu, pa otuda i na pocetku sezone nismo mogli da sastavimo 3 otvorena suta i posle 2 uzastopne blokade. To je malo nelogicno, jos kad izlazi iz bloka Dule Kecman koji je to doktorira.... znaci problem je kod ovih sto ih prave.
 

TALICNI TOM

Dva vrana gavrana
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
2.576
Reaction score
95
prvenstveno ocekujem da budemo u igri do kraj utakmice,da im ne dozvolimo mnogo lakih poena iz kontre/polukontre,da odigramo jako u odbrani,da nas ne ubijaju na pick&pop igri Lopez-Loncar kao u Pioniru ... sto vise ovih stvari uradimo pozitivno bicemo blizi pobedi ... oni igraju katastrofalno zadnje utakmice,ovo je lepa prilika za overu top16 i borba za 2.mesto u grupi ... i ne samo to,mnogo bi znacilo posle poraza od radnickog,da se ekipa vrati na pravi put ... sa BOSS-om cemo biti jaci - u to ne sumnjam uospte ... imajte strpljenja za njega jer i on prvi put igra van Amerike ...
od njega sutra ocekujem :
INDIVIDUALNU odbranu na nivou,da se ne gubi u defanzivnim rotacijama ... da kontrolise igru,da ne srlja u napadu i pokaze deo raskosnog napadackog potencijala koji ima ... voleo bi i od Gista da vidim malo vise konkretnosti u napadu ... u utakmici protiv radnickog maltene nijednom nije odigrao sa Lee-om ledjima iako je dosta fizicki jaci ... zna se dobro sa BOOS-om tako ocekujem malo pick&rola i sa nase strane,sto bi svakako bila novost za njih,a bogami i za nas :D
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Ne bih ja rekao da se lakše diše, kako ja mogu da znam kako će on da igra, dok ga ne vidim na parketu ništa nemogu da kažem unapred, nadam se da će biti dobar kao i svi mi naravno, ali unapred pričati nikako...


Znas kako, dise se puno lakse!
Niko nije znao ni kako ce Babovic igrati, al se puno lakse disalo kad smo vidjeli da se probio u prvu postavu :D
 

ptica

Grobar
Учлањен(а)
17.07.2010
Порука
389
Reaction score
0
Jawai mozda nije na nivou centara kakve smo imali prethodnih godina ali je opasnost po protivnicki kos ,sve ono o odbrani i o skoku stoji i kad je van igre Katic ga odlicno mijenja,dosta nas dobro cuvaju na toj poziciji i udvajaju mozda konacno pocnemo to koristiti.

Dzerels posto je novi u ekipi i nije uigran vjerujem kao sto su mnogi istakli da od njega ocekuju dobru igru i doprinos na individualni kvalitet.
Na onim snimcima koji su postavljani jos u prelaznom roku vise mi je izgledao kao bek suter pa mozda sutra i na par sledecih utakmica mozda bude igrao u paru sa Perom ili Jakom,nadam se da ce ga sluziti sut i da cemo dobiti na kvalitetu u kontra napadu.
:napred Partizan
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top