Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2010/11

Статус
Затворена за писање одговора.

Nikolai

Grobar
Учлањен(а)
09.07.2010
Порука
418
Reaction score
39
Logo je u pravom smislu reci totalno sranje - sta god uradili sa njim on i dalje ostaje teska shitina. Izgleda da je EPS sledeci na dobosu , jos da zavaljaju nekome vodovod i nemamo brige.... :puke
Ni ovaj adidas dres nije sjajan. Onaj kappa dres sa belim msi znakom je bio odlican.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
@ Zeljko_S:
Brate, ne možeš nečiji logo tek tako da menjaš...i promena pozicija delova logoa je menjanje logoa...videćemo, možda nešto može da se uradi da taj logo bolje "paše" na dresu, ali to je jedino moguće uz saglasnost onoga čiji je to logo...

@ Optimus:
Bravo za post, jedino si zaboravio negde između 2,5 i 3 miliona evra koje smo dobili od UEFA u maju ove godine za evropsku sezonu 2009/10. Toliko smo zaradili kod UEFA plasmanom u LE.

@ Za sve forumaše:
Šta mislite, koliko će da potraje dok gejlije ne izdaju saopštenje na ovo oko nas i EPS-a? :D
 

zorz

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2008
Порука
2.234
Reaction score
38
logo kao im je pravljen u paint-u :)

OptimusPrime ... i zaboravio si priliv od rata igraca,posto su svima iz kluba kada nekog prodaju puna usta kako mi igrace ne prodajemo za kes nego za rate , nadam se da i te rate stizu...trebalo bi da kaplje jos za ljajica a mozda i tosica, nisam siguran
 

Mirge

Grobar
Учлањен(а)
30.06.2008
Порука
249
Reaction score
0
Локација
Republika Srpska

markic

Grobarčina
Учлањен(а)
20.03.2007
Порука
2.947
Reaction score
1.199
Ne znam što vam se toliko ne svidja logo. Meni je baš dobar.
 

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
@ Za sve forumaše:
Šta mislite, koliko će da potraje dok gejlije ne izdaju saopštenje na ovo oko nas i EPS-a? :D

Мислиш колико је само прошло? Пошто већ синоћ исте те гејлије су почеле већ на фејсу и осталим мрежама да каче око поскупљења струје, да смо државни пројекат и тако то... Једино ако мислиш на неко званично саопштење:D
Е сад не би ме чудило да опет клемпо и екипа почну да састављају саопштење и поводом овога... Но то је већ њихова ствар, али ја сам мишљења да ако је овде држава умешала прсте, а јесте, свака част. Кад би нам иначе помогла ако не сад, и шта је то потребно да се уради да би они нама помогли, ако то није ЛШ! Ту је свака дискусија завршена... А њих је држава у више наврата спашавала, што од дугова, што од гашења, што у скорије време да још један цигањерос не пређе код нас, чиме би гејлије могле само да чупају косу са главе, а клуб да стави катанац на рупу.
Свакоме по заслузи, а ми у последњих година као спортско друштво, у Европи, овој држави осветласмо образ...
 

Фидел

ex PAKY 92
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
1.423
Reaction score
73
Локација
Havana
Ovaj ugovor, koji je potpisan sa EPS-om je za mene nešto novo u smislu da će se ova firma sponzorisati samo u LŠ... Ne mogu da se setim da je sličan ugovor potpisan na ovim prostorima, možda neko od vas starijih forumaša više zna

Jasno je da najveće zasluge, za potpisan ugovor, pripadaju SPS-u i možda ovo sponzorisanje EPS-a može da se dovede i u vezu sa privatizacijom tog preduzeća, možda grešim, ali kada se uzme u obzir i deo saopštenja FKP-a u kome se navodi
FK Partizan će, uz pomoć Elektroprivrede Srbije, tražiti strateškog partnera i među kompanijama u inostranstvu
Po nekom mom razmišljanju, možda taj "strateški partner" bude neka strana kompanija koja bi mogla da bude i novi vlasnik EPS-a...
Nzm, ovo je samo moje mišljenje i nešto što mi je odmah palo na pamet nakon pročitanog saopštenja FKP-a
 
Последња измена:

b-pfc

Grobarčina
Учлањен(а)
20.04.2009
Порука
1.616
Reaction score
91
Локација
БГ
Samo polako ljudi. Nije toliko bitno kako ce izgledati dres sa logom EPS-a. Uostalom, to su nase druge klupske boje-plava i bordo/crvena.
 

Nikolai

Grobar
Учлањен(а)
09.07.2010
Порука
418
Reaction score
39
Kad bi ovakva reklama (logo + slova) bila bijele boje, a stave je na crnu pozadinu, moglo bi i proci. :)

Bolja opcija je da bude crni logo na crnoj pozadini :buhaha a moze i bela pozadina za beli logo. Dzaba se trudite - kako god da ga odstampaju taj shit ne moze izgledati dobro. Poznajem "materiju" i zivim od tog posla - svi moguci zahvati na njihovom identitetu ne mogu mnogo popraviti utisak , taj logotip je vec odavno old tajmer - stara komunisticka skola :) Ni onaj ciganski Gasprom nije nista bolji - zajednicke karakteristike su im - nesrazmernost - ostre ivice - geometrija ...
 

Drug 022

Grobarčina
Учлањен(а)
10.10.2007
Порука
1.862
Reaction score
362
Локација
Средњи Банат
Ма битна је кинта, лого ко лого, сетите се само:

austrothermlogo.jpg



Сад мали офф, шала, ово би лепо стајало на нашим дресовима сходно новом спонзору :D

visokinapon.gif
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Друг 022, ја гласам за овај доњи лого, боље решење ми нећемо наћи. :D
У складу је са гробарским имиџом. :wink:
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Oblepiti ceo donji parapet na stadionu sa takvim motivom, skroz u krug! :D A sem toga to nije reklama nego upozorenje, znači može i u Ligi šampiona da se vidi! :buhahaJebote zamislite Engleze, Portugalce i Ukrajince kad izađu na zagrevanje i gde god se okrenu ugledaju to...kukuuuu...:buhaha...vodili bi 2 razlike i pre početka! :D

A sem toga i Tesla je bio Grobar, to je opšte poznato! :)
 

markic

Grobarčina
Учлањен(а)
20.03.2007
Порука
2.947
Reaction score
1.199
Pre nekoliko sezona bend "Die Toten Hosen" dao je neke pare Fortuni iz Diseldorfa, a ovi su za uzvrat nosili njihov logo (lobanja u nekoj zvezdi) na dresovima.

Mozda bi mogli da izmajmunisemo nesto slicno sa EPS-om za domace tekme. :)
 

Drug 022

Grobarčina
Учлањен(а)
10.10.2007
Порука
1.862
Reaction score
362
Локација
Средњи Банат
А не нама ће пре утакмице Биба да изводи перформанс на средини терена, са једном руком у штекеру а у другој џабулани који светли :D

извине, нећу више да с...м
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Histerija na forumima oko našeg ugovora sa EPS-om...moram sad svesno u mali "off", ne mogu da izdržim, jače je od mene...kako su im dva naša šmekera odgovorila:

gani,sta ste poludeli:))
samo ce na uplatnicama za struju da bude nas grb:)
jedino..ako ne placate redovno,
bice iskljucenja:)
crno-beli svet
(juznjak, 11. septembar 2010 06:52)

:rolling lough

de-li-je, samo vi bojkotujte eps, klesta za secenje su spremna. A utorkom i sredom navece vi ionako igrate micu i tablice, a to mozete i na svecu.
comment-mobile.gif
(puca mi brojanica, 11. septembar 2010 10:05)

:rolling lough
 

Cooler

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2008
Порука
1.160
Reaction score
2.131
Локација
u srcu šesnaesterca
@Optimus

Pogresio si. Od Adidasa dobijamo i kes za uspehe, sto ulazak u LS svakako jeste. Koliko, to ne znam. Od TV prava za LS ne dobijamo nista, ona su uracunata u onih 7,1 mil, ali dobijamo jos dosta od ostalih nasih sponzora.
 

Optimus

Grobarčina
Учлањен(а)
28.10.2009
Порука
1.017
Reaction score
36
Локација
U kesi Miše Tumbasa
@ Optimus:
Bravo za post, jedino si zaboravio negde između 2,5 i 3 miliona evra koje smo dobili od UEFA u maju ove godine za evropsku sezonu 2009/10. Toliko smo zaradili kod UEFA plasmanom u LE.
Nisam zaboravio !Tih 2,6M koji su nam uplaceni u maju 2010 nisam racunao jer je to ulazilo u budzet za proslu sezonu!
Ovde treba praviti razliku izmedju ekonomske i fudbalske(sportske) strane.U bilo kojoj firmi se pravi bilans uspeha na kraju tekuce godine tj od 1.1.-31.12.,dok se ovde u nasem slucaju vezano za fudbal on pravi od 1.6.-31.5.
Prilikom prikazivanja nasih finansija,rukovodio sam se fudbalskom(sportskom) stranom,dakle sa pocetkom od 1.6.2010.
Ukoliko sagledamo sa ekonomske strane,JAKO se DOBRO SECAM da je Djura negde u februaru,martu rekao da smo godinu 2009(dakle od 1.1.-31.12) zavrsili u minusu 3M,uz to je dodao da bi tu godinu sigurno zavrsili u plusu da je Ljajicev transfer dosao ranije par dana!E sad ovde postoji jos jedna caka,Djura je sigurno gledao na tekucu godinu bez dugovanja iz proslih godina tako da na taj minus od treba dodati jos par miliona.
Jos jedna stvar oko budzeta.On ima fiksni i varijabilni deo.Fiksnih je ovih 10M dok je varijabilni uglavnom vezan za bonuse.Bonuse sto su igraci dobili za ulazak u LŠ(dobili 30-40 hiljada) spada u varijabilni deo ,tako da godisnji budzet uvek varira od milion do dva.Znaci od minimum 10M do maksimum 12M

@zorz

Namerno nisam stavio te rate iz prostog razloga jer ne znam sa sigurnoscu kako i na koji period se vrsi uplata.Moj prethodni post je zasnovan na cinjenicama.Od ljajicevog transfera SIGURNO jos imamo da dobijemo jednu ili dve rate.Njegov transfer je veliki i sigurno nije potpisan da bude otplacen za godinu dana.Tako veliki transferi idu od 18 do 24 meseca.Ovde treba naglasiti da kad se proda igrac na rate,otplata uglavnom ide 50%(najvise) odma u kesu,ostatak 25%+25% ili kako se vec klubovi dogovore,ali sustina je da je prva uplata najveca.
Sto se Tosica tice,od njegovog transfera 50% ide nama a 50% onom liku iz Banata,to svi znamo.Taj lik se vec dva puta bunio sto mu ne uplacujemo novac,tako da se ne zna ko tu koga kerebeci.Zbog takvih stvari sam izostavio rate od igraca.Bitno mi je bilo da se zna koliki je tacno minus + budzet za tekucu sezonu, da bi na kraju ove sezone znali koliko smo trebali da zaradimo da bi bili na poztivnoj nuli.
One transfere sam namerno stavio u nase prihode zato sto su iznosi mali i njihov rok otplate je sigurno do godinu dana.

@Cooler

Super !Ne verujem da se tu radi o velikom novcu,mozda par stotina hiljada,sto je opet za nas budzet koji 90% zavisi od transfera(takav je bio prosli,za ovu godinu je mnogo drugaciji) svakako dobrodoslo !

Gresis oko TV prava.Tih 7,1M dobijamo samo zbog uspeha plasmana u LŠ,tv prava se na kraju sezone dele na ravne casti za svaki tim koji je ucestvovao.

Sto se ostalih sponzora tice tu si u pravu,i tu treba ocekivati priliv novca.Mada kako je bilo proslih sezona,tu opet ne treba ocekivati veliku svotu,mozda nekih 500 hiljada max mada je i to mnogo.

sorry za dugacak post
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Pa i ako uzimaš period 01.06. - 31.05, opet će pre biti da nam je lova za sezonu 2009/10 uplaćena u junu, znači da "upada" u ovaj budžet...UEFA ima formulaciju da se lova isplaćuje "na kraju tekuće sezone"...A kad je bilo finale LŠ u Madridu? Dvadeset i neki maj, jel tako? Nema teorije da su nama pare legle do kraja maja, to je bio sigurno juni...mislim nebitno je sve ovo u poređenju sa lepim pregledom kojeg si napravio, ali čisto onako...
 

Cooler

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2008
Порука
1.160
Reaction score
2.131
Локација
u srcu šesnaesterca
Gresis oko TV prava.Tih 7,1M dobijamo samo zbog uspeha plasmana u LŠ,tv prava se na kraju sezone dele na ravne casti za svaki tim koji je ucestvovao.

Na zalost, ne. 7.1mil se dobijaju jer su centralizovana TV prava i reklamiranje. Svaka televizija plati UEFI istu sumu i eksluzivno pravo na emitovanje, isto je i sa reklamama. Od te ukupne, unapred poznate sume se na kraju sve deli na ravne casti.
Zato na svakoj utakmici svi imaju iste reklame na stadionu i moraju se prekriti sve druge reklame koje inace postoje, cak i generalni sponzor kluba.
TV prava se prodaju samo u kvalifikacijama, do plej-offa. Mogao bi JeNeA podrobnije da objasni, siguran sam:D
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top