Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.940
Reaction score
26.904
Nisam ni pisao o razlozima za pocetak tadasnjeg bojkota, vec da je tad tribina bila jedinstvena, nije bilo frakcija, pa smo opet videli kolika je (ne)moc tribine.
Pa na onim protestima oko stadiona u to vreme ih se skupljalo tek po nekoliko stotina.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.773
Reaction score
19.409
Локација
Nickname
Nema izgovora za nedelju, svaki čovek je bitan.
Dolazi nas oko 250 za sada iz moje okoline. Samo hoću da vidim bunt nas običnih prema upravi i uništiteljima na čelu sa onim.
Bez pevušenja i koncerata, direktno i sa namerom. Partizanu smo jedino ostali mi.

I nisu dani ni godine bitne,
nećemo nikad bežati od bitke,
za novu noć, za miran san!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.784
Reaction score
29.723
Локација
Beograd
Хвала фудбалерима Партизана што су ми као поклон за мој рођендан и 1.Мај даривали ову победу! :šal

Било је игре, било је шанси, било је труда, победа је ,,уписана,, и у условима у којима смо...тешко би било очекивати и још нешто више - треба бити задовољан овим. :icon-biggrin:

Али, Форум, ето, служи и да мало разменимо мишљења, изанализирамо ситуације, па, када сам већ ту, хајде да и ја дам свој ,,прилог,,...

Није наш стари ЈНА и његов терен нешто нарочито крив за оне баре по терену, ја сам пре утакмице био у центру града где је ,,лило к'о из кабла,, а претпостављам да је и над Хумском у исто време вероватно био неки ,,потоп,, па сва та вода није могла тако брзо да оде...
Видели сте да у другом полувремену уопште није било толико воде, једноставно, требало је само нешто времена па да се она ,,повуче,...

Знам да наши играчи не могу да схвате што се понекад бунимо са трибина, када је немогуће да сваки њихов потез буде успешан и савршен - ма знам ја то, и то им и не тражим, али највише негодујем када раде нешто контра сваке логике - страховито је било гледати како Ћелави шпринта цео терен, и потпуно сам је на десном крилу, а Бамби га онда 'ладно ,,искулира,, и покушава да повуче на лево?!
Исто то према Ћелавом је урадио и Николић...
Рикардо такође по обичају често не жели да дода лопту, итд...

И сад, они мени могу да кажу, па човече, шта хоћеш, дао сам гол, ја такође, ја сам имао асистенцију, итд...ма људи бре, хоћу да поштујете саиграча и публику, лопта има да иде саиграчу који је у изразито бољој позицији, а не мораш да му је даш, само ако уместо тога даш гол!
Ако даш гол, добићеш аплауз, али ако га не даш, добићеш грдњу!
Ми смо нашим нелогичним потезима пропустили да дамо још гол или два, а просто сам осећао да ће и они нама свакако увалити бар један - што се наравно и десило, и онда је остало само да стрепимо да опет не проспемо бодове...
А лепо смо могли да водимо са 3, 4, према нула и да нема стреса, али...
Лепо је кад неко да гол или асистенцију, али није лепо ако уз то још и пар пута онемогући да дамо још неки!
Дао си гол, имао си асистенцију, то је о.к. али није ти тиме завршен посао на терену - дај следећи гол, дај следећу асистенцију!

Неко је поменуо и Ивановића...јесте...труд, енергија, трчање...ама...мора мало више да поразмисли на терену, или бар да превише не укључује мозак онда када то не треба - бре, момак, имао си лопту испред себе и празан простор ка голу, и уместо да се стуштиш ка мрежи, шутнеш, даш гол, ти као да чекаш ривала да ти дође отпозади, па да га онда нешто ,,заламаш,, - какво бре заламање, бежи од њега и дај тај гол!

Није да он или рецимо Николић не могу да буду корисни, или још кориснији за тим, да не говорим о Бамбију, Рикију, Здјелару, итд, Николић нпр. баш има смисла за фудбал, али мора да се ,,убрза,, али оно што нама фали то су: ПАР КРШТЕНИХ ИГРАЧА поред којих би и ови које имамо изгледали боље!
Дакле, кад би неки газда на терену стао на лопту и правовремено је слао тамо где треба, мењао ритам онда када треба, итд, све би то изгледало и било боље...

Е, зашто нисмо баш одушевљени Пантићем?
Па зато што је баш он ,,пројектован,, да буде ту најбољи - а једноставно није...то је оно ,,робовање,, томе да је наше дете, домаћи играч, шта ће нам странац итд...или једноставно морамо да испоштујемо његовог менаџера па да он игра код нас...
Пантић МОЖЕ да има неку своју улогу у тиму, али НЕ МОЖЕ да буде главни играч тима, е у томе је проблем - ,,отвара му се,, и ,,гарантује му се,, место у тиму, као некада и Стефану Бабовићу, а на свету има толико бољих играча од њих на тој позицији којима смо ,,затворили врата,, да би ови имали где да играју...

Не знам зашто Пантић изводи корнере кад у бар 80-90% случајева нема снаге да подигне лопту и добаци до тамо где треба, као ни то зашто Рикардо изводи пенале кад и није баш неки пеналџија? Шта, набијамо му статистику голова да га лакше и скупље продамо? А овамо то што можемо да негде проспемо бодове због пенала као није важно?!

Хајде да поменем и Саву: човек хоће да постане тренер и испробава и неке нове варијанте, у неком делу утакмице остасмо без офанзивног везисте на терену, али зато са три крила и шпицом у нападу (Тошић, Ивановић, Закарић плус Рикардо), или, ако хоћете да мало ,,модификујемо,, са 4 нападача па ма где да се налазе...
Занимљиво.
Остаде нам тако рупа у средини (Бамби више није имао снаге да се врати бар мало назад), мањак неке креације из ,,везе,, али признајем и велика шанса да дамо гол из контре (јбг, ТРИ крила плус центарфор!), док противник покушава да нас стисне и изједначи...
Али, није се остварило ни једно ни друго, ови нам се јесу примакли кроз ,,рупу у средини,, и ми јесмо пар пута истрчали преко Закаре и Ђолета, али...ни ми ни они тако не увалисмо гол...
Можда Савина варијанта шта да се ради кад водиш успе неки други пут, а можда смисли и још нешто друго...

Би шта би, победисмо и задовољан сам, све што сам писао било је зато да скренем пажњу да може још боље, а и да мало дам себи одушка на тему како се то све може играти фудбал...
Кад може Саво да се ,,заигра,, као тренер, што не бих и ја... :D

(Мала дигресија, тренер Радничког НБГД, гледао сам га и слушао пре пар дана, не знам како се зове човек, али целу утакмицу виче на играче, а повремено и позове понеког да дође до њега на ,,консултацију,, е вала и мени је жао што не могу да позовем некога од наших па да га ,,консултујем,, као нпр. кад ,,кулирају,, Ћелавог који хаба плућа истрчавајући контре а да не добије лопту, па чисто да их питам, добро бре, а што човеку не дате лопту?! Баш би ме интересовало шта би ми одговорили? Која је њихова логика фудбала?)

И, прође та утакмица са Лучанима, и коначно да људи излазе са ЈНА поред оних наших свлачионаца у неком позитивном ,,моду,,...али, ускоро иде и следећа...










'Ајмо момци, напред Партизан!!! :šal
 
Последња измена:

Sascha

Grobarčina
Учлањен(а)
19.07.2010
Порука
1.063
Reaction score
699
Локација
na pocetku kraja
Nemaju oni toliko mozga da smisle tako neku kombinaciju. Oni su klasicne siledzije i ovo je samo demonstracija sile...a u varijanti da namerno navlaci za nas,to je najlakse resiti : kad nam svira nepostojeci faul, sutnes loptu u aut...nepostojeci penal, lopta ide u semafor,visoko...kad im da zuti karton bez razloga, nas igrac pokaze da nije bio faul, a za crveni njima, mi izvedemo igraca bez zamene...i sve tako, pa mu na kraju utakmice polomimo i ruke i noge...
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.557
Reaction score
11.054
Naravno da je smrad delegiran da nas pokrade, imali su milion prilika da nam prodaju kombinacije i namerno navlace za nas tokom prvog dela sezone, sto su na nekim utakmicama i radili.

Ja sam u nekoliko utakmica mislio da je ovo savrsena prilika da se distanciramo od njih, na nacin koji je @Sascha pomenuo, pod pretpostavkom da cemo u svakom slucaju biti drugi jer je kvalitet lige smesan. Ispostavilo se da je vrag odneo salu i da je tim koji imamo prosek u toj istoj ligi. Zato i nemamo luksuz da u grcevitoj borbi za evropu sa velikanima kakvi su Cukaricki i Lucani, ispucavamo lopte u aut i u semafor, mada bih bubreg dao za tako jedan gospodski potez u nekim utakmicama koje smo igrali prethodnih sezona, nije da se nije imalo prostora.

Pristali smo na ulogu koja nam je data. Gospodi iz uprave je lepo jer im se dzepovi u svakom slucaju pune, odgovornost nikada nije postojala pa nece postojati ni sad. Ciganima takodje livada, pola drzave zivi ciganski san i veruje u Terzino umece i postenje.

I za onu loptu koju je Djokic video u golu onda nisam krivio cigane, njihove navijace, a ni FSS i sudijsku komisiju. Sama cinjenica da ti kao funkcioner Partizana dozovoljavas da ti osvedocena ciganstura bude iza gola na derbiju dovoljno govori o tome da smo pristali da budemo senka najveceg kluba u univerzumu i udovoljimo vecinski lobotomiranoj masi koja se lozi na to.

Ovakve igre Partizana me prilicno bole i ne mogu da budem ravnodusan, ali vise nista ne moze da me iznenadi, a najmanje izbor sudija. Bolje biti nece dok ovi strucnjaci vrsljaju po upravi, pomirio sam se sa tim.
 

GolmanRade

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
839
Reaction score
508
Ja sam iskren da budem ceo život potajno priželjkivao neku sezonu gde se Partizan bori za opstanak pa mi napunimo stadion ono sve gori, ovi naši ne znaju al se bore itd...
Ili ono da odgledam sezonu bez stresa tako borimo se za neko zlj mesto koje vodi u Evropu, da vidim kako je onim navijačima ostrvskih klubova koji uživaju u utakmici a ne gledaju ko rat...
I onda dobijem sve to u jednoj sezoni maltene, postanemo Njukasl na sezonu ili šta već, ali nije to to, posto vidiš da to nije splet okolnosti, da je to sistematski urađeno, na tribinama imamo haos i plaćenike, glavni portparol kluba nam je umni bolesnik u rangu ovog novog Tita, igrači su jedna skupina anemičnih, antipatičnih njuški, “trener” je oportunista preletač, koji je o trenerskom zanatu zna manje nego prosečan igrač football managera i eto ti ga, umesto renesanse prilike i za nas da imamo svoje Hajduk na JNA kao sto su imale one generacije pre, mi imamo pa verovatno najgoru sezonu u istoriji kluba.

Ima nas starijih koji smo(nazalost) to doziveli i preziveli. I taj Hajduk Split kad smo pevali uprkos tom porazu a i onoj sezoni 3 godine kasnije koja je po meni najgora i mnogo gora od ove koja je uzasna. Ali i te 1976 i 1979 smo navijali kao ludi i bodrili nase momke. Bio je i derbi te 1979 u rupi par kola pre kraja prvenstva kada su nam bodovi trebali kao leba i posle poluvremena bez golova primili smo 3 gola i izgubili i derbi i golove ali je jug cmarakane ipak bio pun i glasan kao i uvek.
Nema kluba bez navijaca a pogotovo naseg Partizana bez nas Grobara. Nije mi jasno da neko moze da uzme pare i radi protiv interesa kluba za koji navija.
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Mislim da ova vest i sam naslov najbolje opisuju nasu trenutnu poziciju u savezu i koliko se mi generalno pitamo za bilo sta.
NEĆETE NIKOLIĆA? E PA MORAĆETE; U Humskoj razočarani delegiranjem FSS

Partizan nedavno saopštenjem prozvao arbitra iz Kragujevca, FSS ga ponovo delegirao


ČETVRTI put sa Nikolićem na "mučenje". Modifikovan naziv pripovetke Laze Lazarevića na adekvatan način opisuje reakciju svih u Humskoj po saznanju da je za jednu od odlučujućih bitaka u želji da se stigne do evropske vize delegiran arbitar iz Kragujevca Bojan Nikolić.

Čovek na koga su ove sezone crno-beli dizali glas i pre i posle utakmica na kojima im je delio pravdu dobio je i četvrtu priliku da pokaže sa kakvim namerama dolazi na mečeve Partizana. Poslednje viđenje sa dotičnim, na derbiju protiv Radničkog u Nišu, ostavilo je prilično gorak ukus svim pristalicama crno-belih, a klupsko rukovodstvo je primoralo da izda saopštenje u kojem je kragujevačkog sudiju nazvalo provalnikom.

- Pljačka je teško delo. A umišljajna pljačka noću, pištaljkom, delo kojim se pod pod hitno mora pozabaviti Fudbalski savez Srbije, njegovi disciplinski organi i društvo u celini. Najoštrije zahtevamo adekvatnu kaznu za počinjeno nedelo, jer je Bojan Nikolić samo simbol vrha ledenog brega beščašća, nemorala, urote i agresivnog specijalnog rata protiv našeg kluba - kaže se, između ostalog, u pomenutom saopštenju posle meča sa Nišlijama.

Ta lavina nezadovoljstva koja je započela još jesenas kada je Nikolić odsudio meč između Proletera i Partizana u Novom Sadu očigledno nije imala nikakvog efekta. I ne samo to, sudijska komisija FSS je pokazala čvrstu rešenost da namerno kontrira klubu iz Humske, pa je po sistemu "evo vam Nikolića ponovo" Kragujevčanin dobio priliku da sudi pulenima Save Miloševića.
Da podsetimo, Bojan Nikolić je ove sezone tri puta bio glavni sudija na utakmicama Partizana i uvek je to bio slučaj na gostovanjima. Dve od te tri utakmice podigle su mnogo prašine, pošto Nikolić od strane Partizana nije etiketiran jedino posle duela sa Čukaričkim (1:1) na Banovom brdu. Jesenji okršaj sa Proleterom na "Karađorđu" je završen minimalnom pobedom Partizana, a oštre kritike na Nikolićev račun su upućene zbog penala dosuđenog za domaćina, koji je Stojković uspeo da odbrani.

Sećanja na utakmicu u Nišu odigranu pre dve nedelje su i dalje sveža. Tada su iz Partizana danima pre utakmice Nikolića etiketirali kao sudiju loših namera, a teren to nije demantovao, naprotiv. Priznat gol Petra Grbića za vođstvo domaćina 2:1 i pored evidentnog uticaja Ranđelovića na igru, koji se nalazio najmanje metar u ofsajd poziciji, predstavljao je uvod u potop Miloševićevog tima.

NA NAPREDAK OD 250 DINARA
ULAZNICE za utakmicu Partizan - Napredak naći će se od sutra u prodaji putem prodajne mreže "Tiketlajna", a u nedelju će se od 10 do početka utakmice naći i na blagajnama stadiona u Humskoj.
Cene ulaznica su 250 dinara za južnu, 450 za istočnu i zapadnu tribinu, odnosno 3.000 dinara za mesta u ložama.
Novosti
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Pomerena utakmica sa 16h na 18h, pa ovo je smejurija.
 

system

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2008
Порука
3.305
Reaction score
15.381
Локација
U pizdi materini
Mogu da delegiraju koga hoće i da pomere kad hoće kad ove pičketine u upravi moraju da izađu i igraju. To ti je ono ćuti dok te karam.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.784
Reaction score
29.723
Локација
Beograd
Uz svo poštovanje, ali kad pročitam Riki uhvati me nenormalna jeza.
Koje si ti godište kad si tako osetljiv na nadimke?
Ili u tvom kraju Srbije nemaju taj običaj da ljude zovu nadimkom nego ih zovu samo punim imenom i prezimenom?
U mom zavičaju i u moje vreme fudbalere lokalnog tima smo zvali po nadimcima: Mečka, Bosanac, Zemba, Mačak, Krle, Drakula, Peda, Čonta, Riki (Čulja), Laca, itd, itd, itd...jok, nego ću na utakmici da ga dovikujem imenom i prezimenom, pa dok to izgovorim, prođe voz, odnosno protivnik sa loptom...
Šta bi ti, kad pomenem(o) Rikarda da ga pišem(o) Rikardo Žorže Piriz Gomiz (Gomeš), meni brate lakše i brže - Riki...
E sad ako misliš da nekog fudbalera više simpatišem(o) zato što ga zovem(o) nadimkom, ili da je veća seka-persa ako nema neko ,,ratničko,, ime - grešiš...
Ne igra ime ili nadimak fudbal, nego fudbaler...
Nije meni neko simpatičan ako ga zovem Dača, Kića ili Riki nego ako pokaže ono što treba na terenu!
 

zoran.pfc

Grobarčina
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
1.935
Reaction score
3.012
Jedan,dva.Jedan,dva......kec...kec....
Samo da proverim da nije "rikno" forum.Ko na parastosu bože me sačuvaj.Igramo utakmicu sezone a mrtvilo kao da je "zimska radio mileva"
 
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.288
Reaction score
8.058
Локација
Космос
Састав: Стојковић – Н.Р.Милетић, Валијенте, Павловић, Урошевић – Здјелар, Шћекић – Ивановић, Пантић – Николић, Рикардо
 
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.288
Reaction score
8.058
Локација
Космос
Немој да причаш глупости, имали смо ми ове сезоне много битнијих утакмица, нпр. реванш против Бешикташа.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top